Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb


ikonka studia

Studia / Uczelnie w Szczecinie - 16 uczelni

Akademia Morska w Szczecinie

Studia I i II stopnia

70-500 Szczecin

ul. Wały Chrobrego 1-2

tel.:

91 48 09 400

Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S NP NSN S NP NSN S NP NSN S NP NSN

WYDZIAŁ INŻYNIERYJNO-EKONOMICZNY TRANSPORTU Zobacz wiecej

Cena za semestr od 1400 zł studia licencjackie / od 1600 zł studia magisterskie

WYDZIAŁ MECHANICZNY Zobacz wiecej

Cena za semestr od od 1475zł od od 1475zł

WYDZIAŁ NAWIGACYJNY Zobacz wiecej

Cena za semestr 1550 zł studia licencjackie / 1800 zł studia magisterskie / 3600 zł za studia w jęz. ang.

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), NP - niestacjonarne popołudniowe, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

Pomorski Uniwersytet Medyczny (PUM)

Studia I i II stopnia

70-204 Szczecin

ul. Rybacka 1

tel.:

91 48 00 700, 091 48 00 800

Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S NP NSN S NP NSN S NP NSN S NP NSN

Wydział Lekarski z oddziałem nauczania w Języku Angielskim Zobacz wiecej

Cena za semestr od od od 14500zł od

Wydział Lekarsko - Stomatologiczny Zobacz wiecej

Cena za semestr od od od 15500zł od

Wydział nauk o zdrowiu Zobacz wiecej

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), NP - niestacjonarne popołudniowe, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego - Wydział Zarządzania w Szczecinie

71-617 Szczecin

ul. Żubrów 3

tel.:

662-111-333
Dzwoń od wtorku do piątku od 8:00 do 16:00
E-mail : dziekanat@szczecin.janski.edu.pl

ikonka email do uczelni

www.szczecin.janski.edu.pl

Zobacz na Facebooku

dziekanat@wsz.szczecin.pl

Wyższa Szkoła Bankowa (WSB) w Szczecinie

70-491 Szczecin

al. Wojska Polskiego 128

tel.:

91 422 58 58

ikonka email do uczelni

www.wsb.pl/

rekrutacja@wsb.szczecin.pl

Zachodniopomorska Szkoła Biznesu (ZPSB) w Szczecinie

71-210 Szczecin

ul. Żołnierska 53

tel.:

91 81 49 401, 91 81 49 402, 91 81 49 404

ikonka email do uczelni

www.zpsb.pl

rekrutacja@zpsb.pl

Akademia sztuki w Szczecinie

70-562 Szczecin

plac Orła Białego 2

tel.:

ikonka email do uczelni

sekretariat@akademiasztuki.eu

Filmy

Gdzie na studia? Ikonka

Uczelnie z ludzką twarzą

Weroniką Bulicz - rzecznikiem uczelni Akademia Morska w Szczecinie

Akademia Morska w Szczecinie

Akademia Morska w Szczecinie logo

1. Jak długo działa Państwa uczelnia? Ilu ma studentów?
Akademia Morska w Szczecinie istnieje od ponad 70. lat - łącząc długą tradycję z nowoczesnym podejściem do badań i edukacji. Obecnie kształci się tutaj prawie 3500 studentów. 
2. Ile jest wydziałów / kierunków i które są najbardziej popularne? 
Na trzech wydziałach: Nawiga...

Andrzejem Kokielem Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie

Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie

Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie logo

 Jak długo działa Państwa uczelnia? Ilu ma studentów?
Wydział Ekonomiczny w Szczecinie, Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu w zeszłym roku obchodził 10 lecie swojego istnienia. W Szczecinie jesteśmy obecni od kwietnia 2008 roku. Obecnie na uczelni studiuje prawie 2500 studentów.
Ile jest wydziałów / kierunków i które są najbardziej popularne?
WSB w Szczecinie oferuje studia pierw...

Uczelnie Szczecin

Najbardziej popularne kierunki studiów w Szczecinie

Szczecin jest największym miastem województwa zachodniopomorskiego, a jednocześnie sporym ośrodkiem akademickim. W mieście kształci się kilkadziesiąt tysięcy studentów na 3 uczelniach publicznych oraz 13 niepublicznych. W ofercie edukacyjnej szczecińskich szkół wyższych coś dla siebie znajdą zarówno osoby poszukujące kierunków przyrodniczych i technicznych, jak i przyszli studenci kierunków społecznych i humanistycznych. Popularność poszczególnych kierunków studiów zmienia się z roku na rok, jednak niektóre kierunki od dłuższego czasu znajdują się na pierwszych miejscach, jeśli chodzi o liczbę chętnych kandydatów.

1. Kosmetologia – 4 osoby na miejsceKierunek kosmetologia na Pomorskim Uniwersytecie medycznym prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Można kształcić się na 3-letnich studiach I stopnia, a następnie uzupełnić wykształcenie na 2-letnich studiach drugiego stopnia. Studia cieszą się ogromnym zainteresowaniem przede wszystkim dlatego, że dają ogromne możliwości zawodowe nie tylko na lokalnym rynku pracy. Doświadczeni, wykształceni kosmetologowie poszukiwani są przez duże kliniki i niewielkie gabinety.

Studia prowadzone są w taki sposób, aby umiejętnie łączyć wiedzę teoretyczną z praktycznym nauczaniem, które odbywa się w nowoczesnych, świetnie wyposażonych pracowniach. Studenci kosmetologii mają możliwość uczestniczenia w wielu kursach, szkoleniach oraz praktykach zawodowych w dobrych, renomowanych klinikach, szpitalach i gabinetach. Absolwenci kosmetologii są wszechstronnie przygotowani do wykonywania swojego zawodu, jednocześnie mogą też uzupełniać wykształcenie na studiach podyplomowych.

2. Fizjoterapia – 3,16 osób na miejsce

Kierunek fizjoterapia na Pomorskim Uniwersytecie medycznym to propozycja kształcenia dla osób, które wiążą swoją przyszłość zawodową z branżą medyczną i z usługami rehabilitacyjnymi. Studia na kierunku fizjoterapia odbywają się w ramach kształcenia I stopnia, trwają 3 lata i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata. Nauka może być w formie stacjonarnej, która jest bezpłatna, możliwe są również płatne studia niestacjonarne. Osoby, które chcą studiować ten kierunek, powinny mieć predyspozycje psychofizyczne, które będą odpowiadały potrzebom pracy z osobami chorymi oraz niepełnosprawnymi.

Program nauczania w trakcie studiów jest tak skonstruowany, aby przygotować studentów zarówno od strony wiedzy teoretycznej, jak i umiejętności praktycznych. Absolwenci kierunku fizjoterapia są wszechstronnie i kompleksowo przygotowani do wykonywania zawodu fizjoterapeuty. Mają również możliwość uzupełnienia wykształcenia na studiach magisterskich lub podyplomowych.

3. Dietetyka – 3,08 osób na miejsceNa studia na kierunku dietetyka na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym decydują się osoby zainteresowane kwestiami odżywiania, medycyną oraz zdrowiem. Kierunek ten prowadzony jest w formie 3-letnich studiów I stopnia oraz 2-letnich studiów II stopnia. W programie nauczania znajduje się szereg przedmiotów teoretycznych, a także sporo praktyk zawodowych realizowanych w różnych placówkach żywienia zbiorowego i nie tylko.

Dietetyka jest niezwykle popularnym kierunkiem, gdyż z roku na rok rośnie też zapotrzebowanie na usługi doświadczonych dietetyków, potrafiących dopasować plan żywienia do indywidualnych potrzeb pacjentów i klientów. Absolwenci kierunku dietetyka kończą naukę wyposażeni w pełen pakiet wierzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych, które mogą od razu wykorzystać w pracy zawodowej.

4. Analityka medyczna – 3 osoby na miejsce

Na kierunku analityka medyczna bardzo ważna jest dobra organizacja pracy, umiejętność skupienia, a także pracy w warunkach laboratoryjnych. Analitycy medyczni mogą znaleźć zatrudnienie w wielu firmach medycznych i okołomedycznych, nic więc dziwnego, że kierunek ten cieszy się sporym zainteresowaniem wśród osób poszukujących swojej drogi zawodowej.

Analitykę medyczną w Szczecinie można studiować na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym, którego wszystkie kierunki są wręcz oblegane przez kandydatów. Kierunek prowadzony jest w formie jednolitych, stacjonarnych studiów magisterskich. Studenci uczą się według świetnie przygotowanego programu nauczania, który łączy wiedzę książkową z umiejętnościami praktycznymi. Absolwenci studiów na analityce medycznej są profesjonalnie przygotowani do pracy w laboratoriach i innych jednostkach służby zdrowia.

5. Biotechnologia o specjalności biotechnologia medyczna – 2,1 osób na miejsceKierunek biotechnologia cieszy się ogromną popularnością wśród kandydatów na studia w każdym mieście. Nie inaczej jest w Szczecinie na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Najwięcej chętnych jest na specjalność biotechnologia medyczna, która daje spore możliwości zawodowe dla absolwentów, którzy chcą realizować się w tej branży. Studia prowadzone są dwustopniowo w formie 3-letnich studiów pierwszego stopnia i 2-letnich studiów drugiego stopnia. Program nauczania jest tak przygotowany, aby absolwenci kończący uczelnię byli doskonałymi specjalistami w swojej dziedzinie.