Uczelnie Szczecin
Najbardziej popularne kierunki studiów w Szczecinie
Szczecin jest największym miastem województwa zachodniopomorskiego, a jednocześnie sporym ośrodkiem akademickim. W mieście kształci się kilkadziesiąt tysięcy studentów na 3 uczelniach publicznych oraz 13 niepublicznych. W ofercie edukacyjnej szczecińskich szkół wyższych coś dla siebie znajdą zarówno osoby poszukujące kierunków przyrodniczych i technicznych, jak i przyszli studenci kierunków społecznych i humanistycznych. Popularność poszczególnych kierunków studiów zmienia się z roku na rok, jednak niektóre kierunki od dłuższego czasu znajdują się na pierwszych miejscach, jeśli chodzi o liczbę chętnych kandydatów.
1. Kosmetologia
Kierunek kosmetologia na Pomorskim Uniwersytecie medycznym prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Można kształcić się na 3-letnich studiach I stopnia, a następnie uzupełnić wykształcenie na 2-letnich studiach drugiego stopnia. Studia cieszą się ogromnym zainteresowaniem przede wszystkim dlatego, że dają ogromne możliwości zawodowe nie tylko na lokalnym rynku pracy. Doświadczeni, wykształceni kosmetologowie poszukiwani są przez duże kliniki i niewielkie gabinety.
Studia prowadzone są w taki sposób, aby umiejętnie łączyć wiedzę teoretyczną z praktycznym nauczaniem, które odbywa się w nowoczesnych, świetnie wyposażonych pracowniach. Studenci kosmetologii mają możliwość uczestniczenia w wielu kursach, szkoleniach oraz praktykach zawodowych w dobrych, renomowanych klinikach, szpitalach i gabinetach. Absolwenci kosmetologii są wszechstronnie przygotowani do wykonywania swojego zawodu, jednocześnie mogą też uzupełniać wykształcenie na studiach podyplomowych.
2. Fizjoterapia
Kierunek fizjoterapia na Pomorskim Uniwersytecie medycznym to propozycja kształcenia dla osób, które wiążą swoją przyszłość zawodową z branżą medyczną i z usługami rehabilitacyjnymi. Studia na kierunku fizjoterapia odbywają się w ramach kształcenia I stopnia, trwają 3 lata i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata. Nauka może być w formie stacjonarnej, która jest bezpłatna, możliwe są również płatne studia niestacjonarne.
Osoby, które chcą studiować ten kierunek, powinny mieć predyspozycje psychofizyczne, które będą odpowiadały potrzebom pracy z osobami chorymi oraz niepełnosprawnymi. Program nauczania w trakcie studiów jest tak skonstruowany, aby przygotować studentów zarówno od strony wiedzy teoretycznej, jak i umiejętności praktycznych. Absolwenci kierunku fizjoterapia są wszechstronnie i kompleksowo przygotowani do wykonywania zawodu fizjoterapeuty. Mają również możliwość uzupełnienia wykształcenia na studiach magisterskich lub podyplomowych.
3. Dietetyka
Na studia na kierunku dietetyka na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym decydują się osoby zainteresowane kwestiami odżywiania, medycyną oraz zdrowiem. Kierunek ten prowadzony jest w formie 3-letnich studiów I stopnia oraz 2-letnich studiów II stopnia. W programie nauczania znajduje się szereg przedmiotów teoretycznych, a także sporo praktyk zawodowych realizowanych w różnych placówkach żywienia zbiorowego i nie tylko.
Dietetyka jest niezwykle popularnym kierunkiem, gdyż z roku na rok rośnie też zapotrzebowanie na usługi doświadczonych dietetyków, potrafiących dopasować plan żywienia do indywidualnych potrzeb pacjentów i klientów. Absolwenci kierunku dietetyka kończą naukę wyposażeni w pełen pakiet wierzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych, które mogą od razu wykorzystać w pracy zawodowej.
4. Analityka medyczna
Na kierunku analityka medyczna bardzo ważna jest dobra organizacja pracy, umiejętność skupienia, a także pracy w warunkach laboratoryjnych. Analitycy medyczni mogą znaleźć zatrudnienie w wielu firmach medycznych i okołomedycznych, nic więc dziwnego, że kierunek ten cieszy się sporym zainteresowaniem wśród osób poszukujących swojej drogi zawodowej. Analitykę medyczną w Szczecinie można studiować na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym, którego wszystkie kierunki są wręcz oblegane przez kandydatów.
Kierunek prowadzony jest w formie jednolitych, stacjonarnych studiów magisterskich. Studenci uczą się według świetnie przygotowanego programu nauczania, który łączy wiedzę książkową z umiejętnościami praktycznymi. Absolwenci studiów na analityce medycznej są profesjonalnie przygotowani do pracy w laboratoriach i innych jednostkach służby zdrowia.
5. Biotechnologia o specjalności biotechnologia medyczna
Kierunek biotechnologia cieszy się ogromną popularnością wśród kandydatów na studia w każdym mieście. Nie inaczej jest w Szczecinie na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Najwięcej chętnych jest na specjalność biotechnologia medyczna, która daje spore możliwości zawodowe dla absolwentów, którzy chcą realizować się w tej branży. Studia prowadzone są dwustopniowo w formie 3-letnich studiów pierwszego stopnia i 2-letnich studiów drugiego stopnia. Program nauczania jest tak przygotowany, aby absolwenci kończący uczelnię byli doskonałymi specjalistami w swojej dziedzinie.