Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb


ikonka studia

Studia / Uczelnie w Opolu - 4 uczelnie

ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Opole

Gdzie na studia? Ikonka

Uczelnie z ludzką twarzą

dr Katarzyną Mizerą, Dziekan Wydziału Ekonomicznego w Opolu Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Bankowa (WSB) we Wrocławiu - Wydział...

Wyższa Szkoła Bankowa (WSB) we Wrocławiu - Wydział Ekonomiczny w Opolu logo

Od ilu lat WSB kształci studentów w Opolu?
W roku 2007 przeprowadziliśmy jako WSB w Opolu pierwsze zajęcia z ekonomii. Odpowiadając więc na pytanie – rozpoczynamy już 12 rok, kiedy kandydaci mogą wybrać właśnie naszą uczelnię.  Trzeba dodać, że Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu jest Wydziałem Ekonomicznym Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu – dzięki temu, kończąc studia w Opolu uzyskuje się dyplom wrocławskiej uczelni. To praktyczne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić czas zarówno na dojazdy, jak i sen – co jak wiemy, dla każdego studenta jest niezwykle ważną „walutą”.
Czy wśród tegorocznej oferty kierunków studiów WSB w Opolu są jakieś nowości?
Oczywiście. Każdego roku poddajemy ofertę kierunków i specjalności wnikliwej analizie. Wspólnie z kadrą wykładowców-praktyk...


Uczelnie Opole

Uczelnie w Opolu – oferta edukacyjna

zdjecie


Choć Opole nie należy do największych miast akademickich w kraju, oferta edukacyjna opolskich uczelni jest wszechstronna i rozbudowana. W mieście działają dwie uczelnie publiczne – Politechnika Opolska oraz Uniwersytet Opolski, a także kilka uczelni niepublicznych, które oferują kształcenie na różnych kierunkach. Studenci, którzy decydują się na kształcenie w Opolu, mogą liczyć na duży wybór kierunków, wśród których na pewno znajdą coś dla siebie. Na opolskich uczelniach można studiować między innymi prawo, zarządzanie, ekonomię, finanse i rachunkowość, mechanikę i budowę maszyn, automatykę i robotykę, logistykę, pedagogikę, marketing i reklamę, a także wiele innych kierunków, które realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich oraz studiów pierwszego i drugiego stopnia. W ofercie edukacyjnej opolskich uczelni znajduje się również duży wybór studiów podyplomowych, kursów i szkoleń, które pozwalają na uzupełnienie wykształcenia i zdobywanie dodatkowych kwalifikacji. Studia w Opolu to doskonała opcja dla mieszkańców miasta i okolic, ale nie brakuje również przyjezdnych z różnych regionów kraju.

Życie studenckie w Opolu

studenci opole


Życie studenckie w Opolu jest różnorodne i pełne wszechstronnych atrakcji, dzięki temu każdy student z pewnością znajdzie coś dla siebie. Studenci uczelni publicznych mają do dyspozycji miasteczka studenckie i rozbudowane kampusy, w których mogą nie tylko mieszkać, ale również korzystać z obiektów sportowych i rekreacyjnych. Ważną imprezą opolskich studentów są juwenalia, nazywane Piastonaliami, które co roku przyciągają do Opola plejadę największych polskich gwiazd. Bawić się można także w licznych klubach studenckich, które znajdują się przede wszystkim w miasteczkach studenckich, ale również w centrum miasta. Studenci mogą liczyć na sporo zniżek w komunikacji miejskiej, a także w obiektach kulturalnych, jak kina, teatry oraz w obiektach sportowych. Jeśli ktoś chce rozwijać swoje zainteresowania, na pewno znajdzie ciekawe stowarzyszenie czy koło naukowe na uczelni, gdzie spotka osoby z podobnymi pasjami. Życie studenckie w Opolu zapewnia studentom bardzo dobre warunki do zdobywania wiedzy, a także ciekawego spędzania wolnego czasu.

Sprawdź inne uczelnie w pobliżu: Uczelnie Częstochowa

Studia w Opolu - waszym zdaniem - opinie / rekomendacje