Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb


ikonka studia

Studia / Uczelnie w Opolu - 4 uczelnie

Politechnika Opolska (PO) (Publiczna)

Galeria Politechnika Opolska (PO)
Galeria Politechnika Opolska (PO)
Galeria Politechnika Opolska (PO)
Galeria Politechnika Opolska (PO)
Galeria Politechnika Opolska (PO)
Galeria Politechnika Opolska (PO)
Galeria Politechnika Opolska (PO)
Galeria Politechnika Opolska (PO)
Galeria Politechnika Opolska (PO)
Galeria Politechnika Opolska (PO)
Galeria Politechnika Opolska (PO)
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Kierunki/Specjalizacje: 26

Opinie: 6

Politechnika Opolska to państwowa uczelnia techniczna, która powstała w 1996 roku na skutek przekształcenia działającej od 1966 roku Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Politechnikę. Oferta kształcenia PO skupia w sobie 6 wydziałów, tj. Budownictwa i Architektury, Ekonomii i Zarządzania, Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki, Inżynierii Produkcji i Logistyki, Mechaniczny oraz Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii. Studenci mają do wyboru 26 kierunków. 

Dodatkowo zainteresowani dalszą edukacją studenci mogą podjąć się studiów podyplomowych, zapisać na specjalistyczne kursy lub kandydować na studia doktoranckie. Poza tym uczelnia daje studentom różnorodne aktywności poza sferą edukacyjną jak m.in. działalność w Akademickim Związku Sportowym czy udział w programie wymiany międzynarodowej Erasmus+

Uniwersytet Opolski (Publiczna) ( zobacz więcej )

palceholder

45-040 Opole

pl. Kopernika 11a

tel.:

77 54-16-070
wew. 270,
77 54-16-071
wew. 271

Uniwersytet WSB Merito w Opolu(Niepublliczna) ( zobacz więcej )

palceholder

45-372 Opole

ul. Augustyna Kośnego 72

tel.:

77 401 94 44,
77 401 94 01/02/03,
539 670 648,
539 670 650,
698 932 970

ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Opole

Gdzie na studia? Ikonka

Uczelnie z ludzką twarzą

dr Katarzyną Mizerą, Dziekan Wydziału Ekonomicznego w Opolu Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu

Uniwersytet WSB Merito w Opolu

Uniwersytet WSB Merito w Opolu logo

Od ilu lat WSB kształci studentów w Opolu?
W roku 2007 przeprowadziliśmy jako WSB w Opolu pierwsze zajęcia z ekonomii. Odpowiadając więc na pytanie – rozpoczynamy już 12 rok, kiedy kandydaci mogą wybrać właśnie naszą uczelnię.  Trzeba dodać, że Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu jest Wydziałem Ekonomicznym Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu – dzięki temu, kończąc studia w Opolu uzyskuje się dyplom wrocławskiej uczelni. To praktyczne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić czas zarówno na dojazdy, jak i sen – co jak wiemy, dla każdego studenta jest niezwykle ważną „walutą”.
Czy wśród tegorocznej oferty kierunków studiów WSB w Opolu są jakieś nowości?
Oczywiście. Każdego roku poddajemy ofertę kierunków i specjalności wnikliwej analizie. Wspólnie z kadrą wykładowców-praktyk...


Uczelnie Opole

Uczelnie w Opolu – oferta edukacyjna

zdjecie


Choć Opole nie należy do największych miast akademickich w kraju, oferta edukacyjna opolskich uczelni jest wszechstronna i rozbudowana. W mieście działają dwie uczelnie publiczne – Politechnika Opolska oraz Uniwersytet Opolski, a także kilka uczelni niepublicznych, które oferują kształcenie na różnych kierunkach. Studenci, którzy decydują się na kształcenie w Opolu, mogą liczyć na duży wybór kierunków, wśród których na pewno znajdą coś dla siebie. Na opolskich uczelniach można studiować między innymi prawo, zarządzanie, ekonomię, finanse i rachunkowość, mechanikę i budowę maszyn, automatykę i robotykę, logistykę, pedagogikę, marketing i reklamę, a także wiele innych kierunków, które realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich oraz studiów pierwszego i drugiego stopnia. W ofercie edukacyjnej opolskich uczelni znajduje się również duży wybór studiów podyplomowych, kursów i szkoleń, które pozwalają na uzupełnienie wykształcenia i zdobywanie dodatkowych kwalifikacji. Studia w Opolu to doskonała opcja dla mieszkańców miasta i okolic, ale nie brakuje również przyjezdnych z różnych regionów kraju.

Życie studenckie w Opolu

studenci opole


Życie studenckie w Opolu jest różnorodne i pełne wszechstronnych atrakcji, dzięki temu każdy student z pewnością znajdzie coś dla siebie. Studenci uczelni publicznych mają do dyspozycji miasteczka studenckie i rozbudowane kampusy, w których mogą nie tylko mieszkać, ale również korzystać z obiektów sportowych i rekreacyjnych. Ważną imprezą opolskich studentów są juwenalia, nazywane Piastonaliami, które co roku przyciągają do Opola plejadę największych polskich gwiazd. Bawić się można także w licznych klubach studenckich, które znajdują się przede wszystkim w miasteczkach studenckich, ale również w centrum miasta. Studenci mogą liczyć na sporo zniżek w komunikacji miejskiej, a także w obiektach kulturalnych, jak kina, teatry oraz w obiektach sportowych. Jeśli ktoś chce rozwijać swoje zainteresowania, na pewno znajdzie ciekawe stowarzyszenie czy koło naukowe na uczelni, gdzie spotka osoby z podobnymi pasjami. Życie studenckie w Opolu zapewnia studentom bardzo dobre warunki do zdobywania wiedzy, a także ciekawego spędzania wolnego czasu.

Sprawdź inne uczelnie w pobliżu: Uczelnie Częstochowa

Studia w Opolu - waszym zdaniem - opinie / rekomendacje