Reklama - Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (UE)

Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

40-659 Katowice

ul. Harcerzy Września 3

tel.:

32 35 70 600, 605 613 964

ikonka email do uczelni

rekrutacja@gwsh.pl

Administracja
Finanse i rachunkowość
Fizjoterapia
Informatyka
Kosmetologia
Logistyka
Pedagogika
Pielęgniarstwo
Prawo
Psychologia
Stosunki międzynarodowe
Turystyka i rekreacja
Zarządzanie

Opis Uczelni

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Historia katowickiej szkoły wyższej sięga 15-V-1991r., kiedy z inicjatywy spółki ECONOMICUS, utworzono Górnośląski Prywatny College Ekonomiczny. Zapotrzebowanie na uczelnię wyższą o profilu ekonomicznym, pozwoliło na bazie istniejącej już placówki, za zgodą Ministra Edukacji Narodowej 15-VI-1994r., oficjalnie powołano do życia Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową im. Wojciecha Korfantego w Katowicach, która rozpoczęła działalność prowadząc dwa kierunki studiów I-ego stopnia.

Dzięki dynamicznemu rozwojowi uczelni, Ministerstwo Edukacji w 1997r., udzieliło pozwolenia na prowadzenie studiów II stopnia. Systematyczny rozwój katowickiej szkoły wyższej pozwolił w 2017r., na prowadzenie studiów I-ego i II-ego stopnia, jednolitych pięcioletnich studiów magisterskich i uruchomienie 11 nowych kierunków. W 2016r. Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów, doceniła uczelnie przyznając jej uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego nauk ekonomicznych.

Obecna struktura uczelni obejmuje 5 Wydziałów, oferujących studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe i doktorskie, odbywające się zarówno w systemie stacjonarnym jak i zaocznym. Nawiązując współpracę zagraniczną, uczelnia otworzyła swój wydział również w Wiedniu, będąc czwartą uczelnią w Polsce umożliwiającą Polonii i osobom przebywającym czasowo w Austrii, podjecie nauki na studiach wyższych.


 

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

Oblicza WPiA UJ - Prof. Andrzej Zoll cz. 1/4 - Dlaczego Prawo?
Dlaczego warto studiować na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS
Collegium Civitas

Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach - Aktualności

ikonka opinie uczelnie

Opinie o uczelniach - Lista uczelni śląskie