Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu (MWSLiT) we Wrocławiu

Wrocław

51-168 Wrocław

ul. Sołtysowicka 19B

tel.:

71 324 68 42, 71 325 15 14 - rekrutacja

Studia dyplomowe
Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S NP NSN S NP NSN S NP NSN S NP NSN

STUDIA DUALNE Logistyka - st. I stopnia licencjackie Zobacz wiecej

STUDIA DUALNE Logistyka - st. I stopnia inżynierskie Zobacz wiecej

STUDIA DUALNE Transport - st. I stopnia licencjackie Zobacz wiecej

Budownictwo - st. I stopnia inżynierskie Zobacz wiecej

Zarządzanie - st. I stopnia licencjackie Zobacz wiecej

Logistyka - st. II stopnia magisterskie Zobacz wiecej

Logistyka - st. dedykowane pracownikom służb zarządzania kryzysowego, służb mundurowych Zobacz wiecej

Logistics - Graduate Master’s Studies Zobacz wiecej

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), NP - niestacjonarne popołudniowe, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

O uczelni

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu, istnieje już od 20 lat. Misją tej uczelni jest kształcenie młodych ludzi, którzy w przyszłości będą cenionymi specjalistami z logistyki, transportu, budownictwa i dziedzin pokrewnych. Dzięki temu, że uczelnia tworzy kierunki studiów i opracowuje programy nauczania konsultując się z przedsiębiorcami, studenci mają dostęp do aktualnej wiedzy i najnowocześniejszych technologii.


Według Rankingu Uczelni Niepublicznych Perspektywy 2020, Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu jest najlepszą uczelnią logistyczną w kraju. Wysoka pozycja w Rankingu Perspektywy 2020 jest potwierdzeniem zaangażowania uczelni w realizację kształcenia zgodnie z nowoczesnymi standardami akademickimi, a także świadczy o najwyższej jakości studiów i tym samym plasuje uczelnię w gronie liderów na rynku Szkolnictwa Wyższego.


 

Absolwenci na rynku pracy


Uczelnia Dobra WSL


Ranking Perspektywy 2020 odzwierciedla wszystkie istotne funkcje uczelni wyższych: badawcze, dydaktyczne, społeczne oraz związane z transferem wiedzy, a także bierze pod uwagę ekonomiczne losy absolwentów.


Po ukończeniu studiów młody człowiek staje się kompetentnym i wysoko cenionym specjalistą w swojej dziedzinie.

Uczelnia stara się rozwijać umiejętności i kompetencje studentów, w taki sposób, aby w przyszłości sami dążyli do tego, aby utrzymać na jak najwyższym poziomie swój rozwój zawodowy, a przy tym pozostać otwartym na zmiany, być innowacyjnym i wyróżniać się mobilnością zawodową.

 

Atuty uczelniCo nas wyróżnia

 • Akredytacja CILT(UK) (Chartered Institute of Logistics and Transport) - to jedno z najważniejszych i prestiżowych wyróżnień w dziedzinie nauki, którym możemy się pochwalić jako jedyna uczelnia w Europie Środkowo-Wschodniej, www.ciltuk.org.uk/TrainingCPD/UniversityAccreditedDegrees.aspx,
 • Uczelnia w 2003 roku została uhonorowana Nagrodą Premiera Rządu Francji za najlepszy w wymiarze europejskim projekt edukacyjny wybrany spośród 92 projektów zgłoszonych z całego świata,
 • Jesteśmy Najlepszą w Polsce specjalistyczną uczelnią logistyczną według rankingu Perspektyw 2016,
 • Zostaliśmy wyróżnieni tytułem Uczelnia Wysokiej Reputacji Premium Brand 2017,
 • Zajęliśmy 2. miejsce w kategorii Perspektywy Zawodowe w Rankingu Generalnym Premium Brand Niepublicznych Uczelni Magisterskich 2017,
 • Jesteśmy laureatem certyfikatu "Wiarygodna Szkoła" nieprzerwanie od 2005 roku,
 • Jesteśmy laureatem certyfikatu „Uczelnia Liderów” nieprzerwanie od 2011 roku,
 • Organizujemy wiele międzynarodowych konferencji naukowych z dziedziny transportu, logistyki i spedycji,
 • Wydaliśmy ponad 60 specjalistycznych podręczników,
 • Rezultaty badań kadry MWSLiT oraz naukowców z innych uczelni cztery razy do roku ukazują się w anglojęzycznym czasopiśmie naukowym „Logistyka i Transport”, o nadanym NR ISSN 1734-2015, które otrzymało 13 pkt. od MNiSW.
 • Wykwalifikowana kadra dydaktyczna i naukowa

  Jednym z największych atutów Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i transportu jest wykwalifikowana, doskonale przygotowana kadra naukowa, w skład której wchodzą zarówno nauczyciele akademiccy, jak i najlepsi specjaliści, eksperci – praktycy w swoich dziedzinach. Studenci mają możliwość kształcenia się pod okiem wybitnych fachowców, którzy dzielą się z nimi nie tylko swoją wiedzą, ale również umiejętnościami. Nauka na uczelni odbywa się w sposób nowoczesny, innowacyjny i ciekawy. Zajęcia prowadzone są tak, aby nie tylko przekazać wiedzę, ale również zarazić studentów pasją i ciekawością świata. W trakcie kształcenia duży nacisk kładzie się na praktyczną naukę w postaci warsztatów, praktyk, stażów, a także innych form kształcenia praktycznego. Studenci po zakończeniu nauki są więc wyposażeni nie tylko w wiedzę, ale również w kwalifikacje i kompetencje, dzięki którym są fachowcami w swojej dziedzinie.

  Świetna baza dydaktyczna

  Studenci, którzy decydują się na kształcenie w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu mają do dyspozycji nowoczesną, rozbudowaną bazę dydaktyczną znajdującą się przy ulicy Sołtysowickiej we Wrocławiu, czyli 10 minut od ścisłego centrum miasta. Wszystkie zajęcia są prowadzone w przestronnych, świetnie wyposażonych salach wykładowych i ćwiczeniowych. Uczelnia dysponuje również doskonale przygotowanymi laboratoriami logistycznymi oraz budowlanymi. Do dyspozycji studentów jest również nowoczesna biblioteka z rozbudowanym księgozbiorem.

  Dodatkowo

 • Posiadamy duży, BEZPŁATNY parking;
 • Można do nas dojechać wykorzystując szereg połączeń komunikacyjnych: autobusowych, tramwajowych oraz kolejowych;
 • Na terenie uczelni znajduje się bufet, gdzie w czasie przerw można się napić kawy czy zjeść ciepły posiłek.
 • Cała uczelnia objęta jest zasięgiem bezpłatnej sieci Wi-Fi.

 •  

  Oferta Kształcenia

  W Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu, jest możliwość studiowania w systemie studiów dualnych.
  Studia dualne, łączą zajęcia teoretyczne z zajęciami praktycznymi, które realizowane są w ramach płatnych staży, odbywających się w firmach partnerskich. Partnerami studiów dualnych są znane firmy, które przekazują studentom swoje doświadczenie i nowe rozwiązania.

  Studia dualne można realizować na dwóch kierunkach: logistyka (studia licencjackie i inżynierskie) oraz transport (studia licencjackie). W praktyce wygląda to tak, że osoba studiująca, 3 dni chodzi na zajęcia, a 2 dni pracuje. Wynagrodzenie za pracę w pełni pokrywa czesne. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą oprócz wiedzy poszerzyć także umiejętności praktyczne.


  Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu kształci na przyszłościowych kierunkach: logistyka, budownictwo transport, zarządzanie. W ramach każdego kierunku można wybrać specjalności jak: logistyka produkcji, logistyka humanitarna, automatyzacja i utrzymanie systemów magazynowych, zarządzanie firmą transportową czy manager logistyki produkcji. MWSLiT to także bogata oferta studiów podyplomowych.