Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb


ikonka studia

Studia Szczecin Kierunek Kosmetologia - 4 uczelnie

Collegium Balticum Akademia Nauk Stosowanych w Szczecinie (Niepubliczna)

Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S Online NSN S Online NSN S Online NSN S Online NSN

Kosmetologia

Zobacz

Zobacz

Zobacz

         

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), Online - zdalne, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne , *NSC - niestacjonarne ciągłe od poniedziałku do piątku

Pomorski Uniwersytet Medyczny (PUM) (Publiczna)

Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S Online NSN S Online NSN S Online NSN S Online NSN

Kosmetologia

Zobacz więcej

         

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), Online - zdalne, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne , *NSC - niestacjonarne ciągłe od poniedziałku do piątku

CENY ZA STUDIA NA KIERUNKU Kosmetologia w Szczecinie

Nazwa uczelni Stacjonarne Stacjo. Niestacjonarne Niestacjo.
Wyższa Szkoła Integracji Europejskiej (WSIE) 2710 zł/semestr 2710 zł/semestr

Studia na kierunku Kosmetologia w innych miastach


Uczelnie z kierunkiem kosmetologia w Katowicach

Kosmetologia to dynamiczny kierunek studiów łączący wiedzę z zakresu nauk o zdrowiu, biologii, chemii oraz estetyki. Program naucza o pielęgnacji skóry, technikach kosmetycznych, makijażu, dermokosmetyce oraz o różnych metodach poprawy urody. Studenci zdobywają praktyczne umiejętności w zakresie wykonywania zabiegów kosmetycznych, diagnozowania problemów skórnych i dobierania odpowiednich terapii.
Kursy często obejmują także zagadnienia związane z dietetyką, wellness i zarządzaniem w branży beauty. Absolwenci są przygotowani do pracy w salonach kosmetycznych, SPA, klinikach medycyny estetycznej oraz w przemyśle kosmetycznym. Studia te są idealne dla osób pasjonujących się urodą, zdrowiem i najnowszymi trendami w branży kosmetycznej.

Predyspozycje do studiowania kierunku Kosmetologia

Predyspozycje do studiowania kosmetologii obejmują zainteresowanie zdrowiem, urodą i pielęgnacją. Ważne są zdolności manualne, dokładność oraz umiejętność empatycznego i profesjonalnego podejścia do klienta. Dobrze widziana jest ciekawość i chęć ciągłego uczenia się o nowych produktach i technikach.
Kreatywność i zmysł estetyczny są kluczowe przy projektowaniu indywidualnych planów pielęgnacyjnych. Umiejętności komunikacyjne i praca zespołowa również odgrywają istotną rolę w tej dziedzinie. Kandydaci powinni być otwarci na naukę i rozwój w dynamicznie zmieniającej się branży beauty.

Perspektywy pracy po studiach na kierunku Kosmetologia

Po studiach na kierunku Kosmetologia absolwenci mają szerokie możliwości zawodowe. Mogą pracować jako kosmetolodzy, estetycy, specjaliści ds. pielęgnacji skóry w salonach kosmetycznych, SPA, klinikach medycyny estetycznej, a także w branży wellness.
Posiadają kwalifikacje do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, np. otwarcia salonu kosmetycznego. Są także atrakcyjni dla firm kosmetycznych jako doradcy, przedstawiciele handlowi czy eksperci od produktów kosmetycznych. Możliwości kariery obejmują także dziedziny takie jak edukacja i szkolenia w branży kosmetycznej. Absolwenci są cenieni za specjalistyczną wiedzę i umiejętności praktyczne.

Zobacz uczelnie na mapie w Szczecinie