Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb


Studia Sopot - najpopularniejsze kierunki | Nowy ranking

ikonka studia

Studia / Uczelnie w Sopocie - 2 uczelnie

Sopocka Szkoła Wyższa z siedzibą w Sopocie (SSW)

Galeria Sopocka Szkoła Wyższa z siedzibą w Sopocie (SSW)
Galeria Sopocka Szkoła Wyższa z siedzibą w Sopocie (SSW)
Galeria Sopocka Szkoła Wyższa z siedzibą w Sopocie (SSW)
Galeria Sopocka Szkoła Wyższa z siedzibą w Sopocie (SSW)
Galeria Sopocka Szkoła Wyższa z siedzibą w Sopocie (SSW)
Galeria Sopocka Szkoła Wyższa z siedzibą w Sopocie (SSW)
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Kierunki/Specjalizacje: 10

Opinie: 13

Sopocka uczelnia została założona w 1997r. jako Wyższa Szkoła Finansów i Rachunkowości z inicjatywy trójmiejskich profesorów. Oferta edukacyjna uczelni cieszyła się dużą popularnością, dzięki czemu w kolejnych latach sopocka szkoła wyższa utworzyła nowe wydziały oferując kolejne kierunki studiów licencjackich i magisterskich. W 2007r. uczelnia przyjmuje obecną nazwę Sopocka Szkoła Wyższa. Jako jedyna pomorska szkoła wyższa na wydziela architektury prowadzi studia we wszystkich trzech kierunkach architektonicznych. Sopockie tradycje edukacyjne związane z zarządzaniem finansami i rachunkowością pozwoliły zbudować doskonałą kadrę dydaktyczną z 30 profesorami i 40 doktorami, a współpraca zagraniczna z ośrodkami szkoleniowymi między innymi z Holandii, Niemiec i Ukrainy świadczą o prestiżowym znaczeniu uczelni. Plany edukacyjne są konsultowane z przedstawicielami biznesu, aby spełniały wymogi pracodawców i pomogły absolwentom zaistnieć na rynku pracy. Edukacja w Sopockiej Szkole Wyższej odbywa się zarówno w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym, prowadzona jest w oparciu o trzy wydziały związane z biznesem, rachunkowością i architekturą. Studia podyplomowe prowadzone są zarówno w klasyczny sposób znany studentom, jak i z wykorzystaniem edukacji zdalnej przy użyciu internetowej platformy edukacyjnej. 

SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny - Wydział Zamiejscowy w Sopocie

Galeria SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny - Wydział Zamiejscowy w Sopocie
Galeria SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny - Wydział Zamiejscowy w Sopocie
Galeria SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny - Wydział Zamiejscowy w Sopocie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Kierunki/Specjalizacje: 2

Opinie: 4

Jako pierwszy w naszym kraju prywatny uniwersytet, uczelnia rozpoczęła działalność w 1996r., założona z inicjatywy trzech profesorów Instytutu Psychologii Polskiej Akademii Nauk. Uczelnia w kolejnych latach działalności rozszerza swoją ofertę edukacyjną otrzymując akredytację za jakość kształcenia, a w 2003r. otwiera filię zamiejscową w Sopocie. Uczelnia oferuje głównie interdyscyplinarne kierunki studiów, zapewniając studentom wszechstronne wykształcenie w oparciu o najnowsze programy edukacyjne. Wykładowcami uczelni są światowej sławy pedagodzy, a słuchacze uczelni podczas studiów, spotykają się nie tylko z akademicką kadrą dydaktyczną, ale również naukowcami i wykładowcami z całego świata, takimi jak doradca Billa Clintona - Bruce Newman, Robert Cialdini – ekspert psychologii marketingu czy prof. Lech Gardocki – były Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego. Uczelnia, co roku pozyskuje środki na rozwój umiejętności praktycznych studentów, dzięki czemu biorą oni udział w licznych spotkaniach studyjnych, warsztatach, certyfikowanych szkoleniach i spotkaniach z przedstawicielami pracodawców, podnosząc swoje kompetencje zawodowe. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wyróżniło uczelnię kategorią A+, za najlepszy ośrodek badawczy nauk społecznych w kraju. Uczelnia rocznie realizuje blisko 250 projektów naukowych, przy których pracuje 400 naukowców w ponad 20 centrach badawczych. 


Uczelnie Sopot

Uczelnie w Sopocie – oferta edukacyjna

Wydział ekonomiczny


Studia w Sopocie to możliwość połączenia edukacji z życiem w nadmorskim, turystycznym mieście. Oferta edukacyjna w Sopocie, choć na pewno nie tak rozbudowana jak w pobliskim Gdańsku, pozwala na znalezienie kierunku dopasowanego do zainteresowań. W Sopocie działają Wydział Zarządzania oraz Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego, a także Wydział Zamiejscowy SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego. Wśród uczelni prywatnych warto wymienić Sopocką Szkołę Wyższą oraz Sopocką Szkołę Zarządzania. W Sopocie można studiować kierunki ścisłe, społeczne, humanistyczne, a także przyrodnicze. Do wyboru są studia pierwszego i drugiego stopnia, a także jednolite studia magisterskie. Sopockie uczelnie mają również ciekawą ofertę studiów podyplomowych, szkoleń i kursów, które pozwalają na uzupełnienie wykształcenia. Studenci sopockich uczelni mają możliwość rozwijania zainteresowań, a także zdobywania pierwszych doświadczeń zawodowych w renomowanych i prężnie działających firmach czy organizacjach całego Trójmiasta.

Życie studenckie w Sopocie

przyjaciółki


Studenci sopockich uczelni mogą liczyć na to, że w trakcie edukacji nie będą żyli wyłącznie samą nauką. Sopot jest miastem rozrywki, nie tylko studenckiej. Bardzo popularne są sopockie kluby, a także teatry czy miejsca koncertowe, jak chociażby Sopocka Opera Leśna, w której organizowane są koncerty największych gwiazd muzyki i nie tylko. Życie studenckie w Sopocie skupia się przede wszystkim wokół uczelnianych kampusów. Studenci mają do dyspozycji rozbudowaną bazę bytową, dostęp do obiektów sportowych i rekreacyjnych. Bliskość morza sprawia, że jest to idealne miejsce szczególnie w sezonie wiosenno-letnim. Sopot jest zdecydowanie bardziej kameralny niż Gdańsk, co sprawia, że na mieszkanie i studiowanie w tym mieście decydują się studenci, którym zależy na spokojnym klimacie z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Czas spędzony na studiach w Sopocie pozwala na połączenie nauki z rozwijaniem indywidualnych zainteresowań.

Sprawdź uczelnie w sąsiednim mieście: Studia Gdynia