Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Sopocka Akademia Nauk Stosowanych (Niepubliczna)

Galeria Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
Galeria Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
Galeria Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
Galeria Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
Galeria Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
Galeria Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
Galeria Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
Galeria Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
Galeria Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Kierunki/Specjalizacje: 12

Opinie: 17

Sopocka uczelnia została założona w 1997r. jako Wyższa Szkoła Finansów i Rachunkowości z inicjatywy trójmiejskich profesorów. Oferta edukacyjna uczelni cieszyła się dużą popularnością, dzięki czemu w kolejnych latach sopocka szkoła wyższa utworzyła nowe wydziały oferując kolejne kierunki studiów licencjackich i magisterskich. W tym momencie uczelnia przyjmuje nazwę Sopocka Akademia Nauk Stosowanych

Plany edukacyjne są konsultowane z przedstawicielami biznesu, aby spełniały wymogi pracodawców i pomogły absolwentom zaistnieć na rynku pracy. Edukacja w Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych odbywa się zarówno w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym, prowadzona jest w oparciu o trzy wydziały związane z biznesem, rachunkowością i architekturą. 

Uniwersytet SWPS w Sopocie (Niepubliczna)

Galeria Uniwersytet SWPS w Sopocie
Galeria Uniwersytet SWPS w Sopocie
Galeria Uniwersytet SWPS w Sopocie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Kierunki/Specjalizacje: 2

Opinie: 4

Jako pierwszy w naszym kraju prywatny uniwersytet, uczelnia rozpoczęła działalność w 1996r. Uczelnia w kolejnych latach działalności rozszerza swoją ofertę edukacyjną otrzymując akredytację za jakość kształcenia, a w 2003r. otwiera filię zamiejscową w Sopocie. Uczelnia oferuje głównie interdyscyplinarne kierunki studiów, zapewniając studentom wszechstronne wykształcenie. Wykładowcami uczelni są światowej sławy pedagodzy, a słuchacze uczelni podczas studiów, spotykają się nie tylko z akademicką kadrą dydaktyczną, ale również naukowcami i wykładowcami z całego świata, takimi jak doradca Billa Clintona - Bruce Newman, Robert Cialdini – ekspert psychologii marketingu czy prof. Lech Gardocki – były Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego. 

Uczelnia, co roku pozyskuje środki na rozwój umiejętności praktycznych studentów, dzięki czemu biorą oni udział w licznych spotkaniach studyjnych, warsztatach, certyfikowanych szkoleniach i spotkaniach z przedstawicielami pracodawców, podnosząc swoje kompetencje zawodowe. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wyróżniło uczelnię kategorią A+, za najlepszy ośrodek badawczy nauk społecznych w kraju. 

Aktualności - Studia Sopot


Uczelnie Sopot

Uczelnie w Sopocie – oferta edukacyjna

 

Wydział ekonomiczny

 

Studia w Sopocie to możliwość połączenia edukacji z życiem w nadmorskim, turystycznym mieście. Oferta edukacyjna w Sopocie, choć na pewno nie tak rozbudowana jak w pobliskim Gdańsku, pozwala na znalezienie kierunku dopasowanego do zainteresowań. W Sopocie działają Wydział Zarządzania oraz Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego, a także Wydział Zamiejscowy SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego. Wśród uczelni prywatnych warto wymienić Sopocką Szkołę Wyższą oraz Sopocką Szkołę Zarządzania. W Sopocie można studiować kierunki ścisłe, społeczne, humanistyczne, a także przyrodnicze.

Do wyboru są studia pierwszego i drugiego stopnia, a także jednolite studia magisterskie. Sopockie uczelnie mają również ciekawą ofertę studiów podyplomowych, szkoleń i kursów, które pozwalają na uzupełnienie wykształcenia. Studenci sopockich uczelni mają możliwość rozwijania zainteresowań, a także zdobywania pierwszych doświadczeń zawodowych w renomowanych i prężnie działających firmach czy organizacjach całego Trójmiasta.

 

Życie studenckie w Sopocie

 

przyjaciółki

 

Studenci sopockich uczelni mogą liczyć na to, że w trakcie edukacji nie będą żyli wyłącznie samą nauką. Sopot jest miastem rozrywki, nie tylko studenckiej. Bardzo popularne są sopockie kluby, a także teatry czy miejsca koncertowe, jak chociażby Sopocka Opera Leśna, w której organizowane są koncerty największych gwiazd muzyki i nie tylko. Życie studenckie w Sopocie skupia się przede wszystkim wokół uczelnianych kampusów. Studenci mają do dyspozycji rozbudowaną bazę bytową, dostęp do obiektów sportowych i rekreacyjnych.

Bliskość morza sprawia, że jest to idealne miejsce szczególnie w sezonie wiosenno-letnim. Sopot jest zdecydowanie bardziej kameralny niż Gdańsk, co sprawia, że na mieszkanie i studiowanie w tym mieście decydują się studenci, którym zależy na spokojnym klimacie z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Czas spędzony na studiach w Sopocie pozwala na połączenie nauki z rozwijaniem indywidualnych zainteresowań.

Sprawdź uczelnie w sąsiednim mieście: Studia Gdynia

Zobacz uczelnie na mapie w Sopocie