Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb


ikonka studia

Studia / Uczelnie w Katowicach - 29 uczelni

Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych (WSTI) w Katowicach

Studia I i II stopnia

40-085 Katowice

ul. Mickiewicza 29

tel.:

(032) 207 27 10,
GG 1614302

Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S NP NSN S NP NSN S NP NSN S NP NSN

Grafika Zobacz wiecej

Informatyka nowość! Zobacz wiecej

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), NP - niestacjonarne popołudniowe, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny - Wydział Zamiejscowy w Katowicach

Studia I i II stopnia , studia podyplomowe

40-326 Katowice

ul. Techników 9

tel.:

32 750 60 80, 32 750 60 81, Biuro Rekrutacji: 32 750 60 84

Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S NP NSN S NP NSN S NP NSN S NP NSN

Psychokryminalistyka Zobacz wiecej

Cena za semestr od 4915zł od od od

Psychologia Zobacz wiecej

Cena za semestr od 4915zł od od od

Psychologia Zobacz wiecej

Cena za semestr od od od 4915zł od

Psychologia dla magistrów i licencjatów Zobacz wiecej

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), NP - niestacjonarne popołudniowe, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach (WST)

Studia I i II stopnia , studia podyplomowe

40-555 Katowice

ul. Rolna 43

tel.:

32 202 50 34

Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S NP NSN S NP NSN S NP NSN S NP NSN

Architektura Zobacz wiecej

Cena za semestr od od 3650zł od od 3650zł

Architektura Wnętrz Zobacz wiecej

Cena za semestr od 3250zł od od od 3250zł

Budownictwo Zobacz wiecej

Cena za semestr od od 1850zł od od 1850zł

Gospodarka Przestrzenna Zobacz wiecej

Cena za semestr od od 1850zł od od

Grafika Zobacz wiecej

Cena za semestr od od od 2650zł od

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), NP - niestacjonarne popołudniowe, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

Śląska Wyższa Szkoła Medyczna (ŚWSM) w Katowicach

Studia I i II stopnia

40-085 Katowice

ul. Mickiewicza 29 (centrum miasta)

tel.:

32 207-27-10

Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S NP NSN S NP NSN S NP NSN S NP NSN

Dietetyka nowość! Zobacz wiecej

Cena za semestr od 1995zł od od od 1995zł

Gastronomia Zobacz wiecej

Cena za semestr od od 2065zł od od

Kosmetologia Zobacz wiecej

Cena za semestr od 2065zł od od od 2065zł

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), NP - niestacjonarne popołudniowe, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

Filmy

Gdzie na studia? Ikonka

Uczelnie z ludzką twarzą

Martą Adamczyk – dyrektor ds. organizacji i rozwoju GWSH

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa (GWSH) im. Wojc...

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa (GWSH) im. Wojciecha Korfantego logo

- Jak długo działa Państwa uczelnia? Ilu ma studentów?
To już 28 lat, od kiedy rozpoczęliśmy naszą działalność. Jesteśmy pierwszą niepubliczną uczelnią w województwie śląskim. W 1991 roku otworzyliśmy zatem nowy rozdział szkolnictwa wyższego w naszym regionie. W tym czasie mury uczelni opuściło ponad 50 tysięcy absolwentów. Aktualnie studiuje u nas blisko cztery tysiące studentów.
- Ile jest wydziałów / kierunków i które są najbardziej popularne?
W ofercie Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej im. W. Korfantego w Katowicach mamy 13 kierunków studiów na trzech wydziałach: zarządzania, nauk stosowanych i medycznym. Ostatni z wymienionych jest najmłodszym wydziałem w GWSH, a jego intensywny rozwój jest obecnie jednym z naszych priorytetów. Dlaczego? To nasza odpow...

Uczelnie Katowice

Najbardziej popularne kierunki studiów w Katowicach

Studiowanie w Katowicach daje wiele możliwości, jeśli chodzi o kierunki kształcenia, a także praktyki i szkolenia zawodowe. W mieście obecnie działa 8 dużych uczelni publicznych oraz 23 niepubliczne szkoły wyższe, które cieszą się sporym zainteresowaniem wśród osób poszukujących dla siebie drogi zawodowej.

Na najpopularniejsze i najbardziej oblegane kierunki dostać się niezwykle trudno – na jedno miejsce jest czasem nawet kilkunastu kandydatów. Największym zainteresowaniem kandydatów cieszą się przede wszystkim uczelnie publiczne, których oferta pozwala każdemu znaleźć idealny kierunek. W ofercie są studia techniczne, artystyczne, przyrodnicze i humanistyczne, których program jest nowoczesny i dopasowany do aktualnych potrzeb rynku pracy.

1. Lekarsko-dentystyczny – 16,53 osób na miejsce - Śląski Uniwersytet MedycznyKierunek lekarsko-dentystyczny na Śląskim Uniwersytecie Medycznym mieści się w Zabrzu. Co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem studentów, którzy chcą kształcić się na kierunku lekarskim, dentystycznym lub ratownictwie medycznym. Studia lekarskie i dentystyczne są jednolite i trwają 6 lat (kierunek lekarski) lub 5 lat (kierunek dentystyczny). Absolwenci kierunku są doskonale przygotowani do wykonywania zawodu. Studia odbywają w systemie stacjonarnym, umiejętnie łączą zdobywanie bogatej wiedzy teoretycznej z praktykami i stażami na oddziałach klinicznych w szpitalach.
2. Realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia – 15 osób na miejsce - Uniwersytet Śląski

Studia na kierunku realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia to jednolite studia magisterskie trwające 5 lat, które realizowane są na Wydziale Radia i Telewizji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Aby dostać się na studia, należy zdać egzamin teoretyczny i praktyczny. Duża liczba osób na miejsce związana jest z niewielkim limitem miejsc – przyjmowanych jest 8 osób.
Kierunek doskonale przygotowuje studentów do pracy w charakterze operatora filmowego, fotografika, fotooperatora oraz realizatora obrazu telewizyjnego. W programie studiów znajdują się przedmioty ogólne, humanistyczne, a także kierunkowe, które realizowane są zarówno w formie wykładów, jak i warsztatów w studiu. Studia na kierunku są bezpłatne. Absolwenci mają wiele możliwości zatrudnienia w mediach, branży filmowej i telewizyjnej.

3. Reżyseria – 9,38 osób na miejsce - Uniwersytet Śląski


Kierunek reżyseria realizowany jest na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Cieszy się sporą popularnością wśród osób, które chcą swoją przyszłość zawodową związać z pracą w mediach. Do wyboru są studia stacjonarne, które są bezpłatne oraz studia niestacjonarne płatne w semestralnych ratach. Rekrutacja na studia polega na egzaminach teoretycznych i praktycznych. Dopiero ich pozytywne zdanie umożliwia dalszy proces rekrutacji.
Studenci kierunku reżyseria mają możliwość nauki pod okiem wybitnych wykładowców, którzy są praktykami sztuki filmowej i teatralnej. Posiadają doskonałe warunki do rozwoju. Mają również możliwość kształcenia w ramach programu Erasmus, który otwiera przed nimi wiele zagranicznych możliwości. Absolwenci kierunku są doskonale przygotowani do pracy w branży filmowej, telewizyjnej oraz teatralnej.

4. Grafika warsztatowa – 8,72 osób na miejsce - Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach

Kierunek grafika warsztatowa, który cieszy się dużym zainteresowaniem kandydatów na studia, znajdziemy na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Studenci mogą wybrać dzienne jednolite studia magisterskie lub niestacjonarne studia I stopnia (wieczorowe i zaoczne), które trwają 3 lata. Studenci kierunku grafika warsztatowa mają do dyspozycji nowoczesne pracownie, świetnie rozwiniętą bazę dydaktyczną oraz wykwalifikowaną kadrę naukową, złożoną z najlepszych artystów w swojej branży.
Studenci w trakcie studiów przygotowują się przede wszystkim od strony praktycznej do wykonywania zawodu grafika. W programie zajęć sporo jest też wiedzy ogólnej, humanistycznej, przedmiotów związanych z kulturą oraz teorią sztuki. Absolwenci kierunku są wszechstronnie przygotowani i wyposażeni do pracy w swoim zawodzie.

5. Fizjoterapia – 8 osób na miejsce - AWF w KatowicachKierunek fizjoterapia na Wydziale Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oferuje studia I i II stopnia w trybie stacjonarnym oraz studia II stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Studenci mają doskonale przygotowane programy nauczania, które umiejętnie łączą w sobie wiedzę teoretyczną z praktyczną nauką zawodu.
Do dyspozycji studentów jest świetnie wyposażona baza dydaktyczna, a także wykwalifikowana kadra, w której skład wchodzą zarówno wykładowcy akademiccy, jak i profesjonaliści zajmujący się fizjoterapią w praktyce. Studia wszechstronnie przygotowują do wykonywania zawodu fizjoterapeuty, który jest bardzo poszukiwany na rynku pracy. Doświadczeni, przygotowani zawodowo fizjoterapeuci mają wiele możliwości pracy zarówno w ośrodkach państwowych, jak i prywatnych.

6. Lekarski – 7,29 osób na miejsce – Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Kierunek lekarski na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach to jednolite studia magisterskie, które trwają 12 semestrów. Realizowane są w zakresie przedmiotów teoretycznych, przedklinicznych oraz klinicznych. Studenci poznają ogólną wiedzę medyczną, około medyczną oraz wiele dodatkowych przedmiotów, które są niezbędne do nauki wykonywania zawodu lekarza. W trakcie kształcenia poza wiedzą teoretyczną studenci maja wiele zajęć w laboratoriach i klinikach.
Do dyspozycji studentów jest nowoczesna baza dydaktyczna Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, wykształcona i profesjonalna baza wykładowców, a także zaawansowane technologicznie pomoce naukowe. Po ukończeniu studiów na kierunku lekarskim ich absolwenci są doskonale przygotowani do wykonywania zawodu lekarza w publicznych i prywatnych zakładach opieki zdrowotnej. Aby jednak uzyskać prawo do wykonywania zawodu, konieczne jest podejście do ogólnopolskiego lekarskiego Egzaminu Końcowego.7. Kosmetologia – 5,66 osób na miejsce – Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Studia na kierunku kosmetologia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym to propozycja dla osób, które interesują się nowoczesnym podejściem do zdrowia i urody. Studia realizowane są w systemie dwustopniowym – najpierw są trzyletnie studia licencjackie, a następnie dwuletnie studia magisterskie uzupełniające.
Studenci kosmetologii w trakcie kształcenia poznają gruntowną wiedzę z zakresu funkcjonowania człowieka, sporo wiedzy medycznej, a także nowoczesne metody i technologie wykorzystywane w gabinetach medycyny estetycznej i kosmetologicznych. Kształcenie odbywa się na wysokim poziomie i kładzie duży nacisk na umiejętności praktyczne. Studenci w trakcie nauki mają wiele zajęć praktycznych, warsztatów, szkoleń, laboratoriów, a także stażów i praktyk zawodowych w renomowanych, nowoczesnych gabinetach kosmetycznych czy klinikach. Nauka odbywa się w nowoczesnej bazie dydaktycznej i pod okiem doświadczonych specjalistów, zarówno wykładowców, jak i praktyków. Absolwenci kosmetologii są kompleksowo przygotowani do wykonywania swojego zawodu.

8. Biotechnologia medyczna – 5,14 osób na miejsce – Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Biotechnologia medyczna to nowoczesny kierunek studiów, który wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu rynku pracy. Studia kształcą profesjonalistów z zakresu biotechnologii, którzy są przygotowani do pracy w laboratoriach, ośrodkach medycznych oraz firmach farmaceutycznych. Studia na kierunku biotechnologia medyczna są dwustopniowe i składają się z trzyletnich studiów licencjackich oraz dwuletnich studiów magisterskich. Program kształcenia realizowany jest na wysokim poziomie.
W trakcie nauki studenci poznają gruntowną wiedzę biologiczną, chemiczną, a także dotyczącą metod badawczych, diagnostycznych, badań laboratoryjnych oraz nowych technologii wykorzystywanych w medycynie. Studenci mają do dyspozycji nowoczesne pracownie, świetnie przygotowaną bazę dydaktyczną oraz profesjonalną kadrę wykładowców. Poza sporą ilością wiedzy teoretycznej, studenci mają wiele zajęć teoretycznych, laboratoryjnych, warsztatów czy dodatkowych szkoleń. Studia biotechnologiczne kompleksowo przygotowują do konkretnego zawodu, a ich absolwenci nie mają problemów ze znalezieniem zatrudnienia.9. Zarządzanie, specjalność zarządzanie sportem – 5,02 osób na miejsce – Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach

Studia na kierunku zarządzanie na Akademii Wychowania Fizycznego prowadzone są w systemie dwustopniowym – trzyletnich studiów licencjackich oraz dwuletnich studiów magisterskich. Specjalność zarządzanie sportem to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą połączyć zainteresowanie sportem z prowadzeniem własnej działalności bądź zarządzaniem biznesem sportowym lub turystycznym.
Celem kształcenia jest przygotowanie nowoczesnych kadr zarządzających do pracy na stanowiskach menedżerskich oraz kierowniczych. W programie kształcenia znajduje się szereg przedmiotów, takich jak ekonomia, rachunkowość, przedsiębiorczość oraz różne formy zarządzania: finansami, zasobami ludzkimi czy przedsiębiorstwami. Nowoczesna baza dydaktyczna Akademii Wychowania Fizycznego oraz doskonale przygotowana kadra naukowa to gwarancja wysokiego poziomu kształcenia. Absolwenci zarządzania są świetnie przygotowani pod względem zarówno merytorycznym, jak i praktycznym do pracy w wyuczonym zawodzie.

10. Farmacja – 4,9 osób na miejsce – Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Studia farmaceutyczne są prowadzone na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej. Są to jednolite studia magisterskie, które trwają pięć lat. W programie studiów znajduje się szereg przedmiotów medycznych, farmaceutycznych, a także klinicznych. W trakcie kształcenia studenci mają wiele praktyk, szkoleń, zajęć w laboratoriach oraz ćwiczeń i kursów.
Studia farmaceutyczne kompleksowo przygotowują do pracy w zawodzie farmaceuty i zatrudnienia w aptekach, laboratoriach oraz firmach farmaceutycznych. Studenci farmacji mają do dyspozycji nowoczesną bazę dydaktyczną, świetną kadrę wykwalifikowanych wykładowców, a także możliwość odbywania praktyk i stażów zawodowych w nowoczesnych i renomowanych firmach. Absolwenci farmacji są kompleksowo i gruntownie przygotowani do wykonywania wyuczonego zawodu.