Akademia sztuki w Szczecinie ( zobacz więcej )

70-562 Szczecin

plac Orła Białego 2

tel.:

ikonka email do uczelni

sekretariat@akademiasztuki.eu

Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum (CB) ( zobacz więcej )

71-011 Szczecin

ul. Mieszka I 61 c

tel.:

91 48 38 171

ikonka email do uczelni

rekrutacja@cb.szczecin.pl

dziekanat@cb.szczecin.pl

Wyższa Szkoła Administracji Publicznej (WSAP) ( zobacz więcej )

71-332 Szczecin

ul. M. Skłodowskiej-Curie 4

tel.:

91 486-15-42, 91 486-15-43

ikonka email do uczelni

Wyższa Szkoła Humanistyczna Towarzystwa Wiedzy Powszechnej (WSHTWP) w Szczecinie ( zobacz więcej )

70-466 Szczecin

ul. Monte Cassino 15

tel.:

91 422 04 22, 91 424 14 94

ikonka email do uczelni

cos@wshtwp.pl

Wyższa Szkoła Integracji Europejskiej (WSIE) ( zobacz więcej )

70-385 Szczecin

ul. Mickiewicza 47

tel.:

91 350 06 43, 506 227 474

ikonka email do uczelni

rekrutacja@wsie.pl

Wyższa Szkoła Pedagogiczna (WSP) im. Janusza Korczaka w Warszawie - wydział w Szczecinie ( zobacz więcej )

71-414 Szczecin

Plac Jana Kilińskiego 3

tel.:

91 422 51 32, 91 422 51 66

ikonka email do uczelni

szczecin@wspkorczak.eu

Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna (WSTE) w Szczecinie ( zobacz więcej )

71-244 Szczecin

ul. Klonowica 14

tel.:

91 424-08-75

ikonka email do uczelni

rektorat@wste.szczecin.pl

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny (ZUT) w Szczecinie ( zobacz więcej )

70-310 Szczecin

al. Piastów 17

tel.:

91 449 41 11, 91 449 45 87 - rekrutacja

ikonka email do uczelni

rekrutacjazut@zut.edu.pl

Wyższa Szkoła Bankowa (WSB) w Szczecinie ( zobacz więcej )

70-491 Szczecin

al. Wojska Polskiego 128

tel.:

91 422 58 58

ikonka email do uczelni

rekrutacja@wsb.szczecin.pl

Zachodniopomorska Szkoła Biznesu (ZPSB) w Szczecinie ( zobacz więcej )

71-210 Szczecin

ul. Żołnierska 53

tel.:

91 81 49 401, 91 81 49 402, 91 81 49 404

ikonka email do uczelni

rekrutacja@zpsb.pl


Uczelnie niepubliczne (prywatne) w Szczecinie

Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego.

Uczelnia weszła na rynek uczelni niepublicznych w 1993 roku. Pod patronatem Bogdana Jańskiego, założyciela Zgromadzenia Zmartwychwstania Pańskiego, którego proces beatyfikacji trwa od 2005 roku, uczelnia spełnia się w służbie na rzecz rozwoju przedsiębiorczości z chrześcijańskimi ideałami. Studia na poziomie licencjatu, magisterskim i podyplomowym w zakresie zarządzania lub pedagogiki. Dodatkowo, program Akademii Zarządzania i Przedsiębiorczości jest formą aktywizacji środowiska menadżerskiego oraz mobilizacją pracowników oraz kadry kierowniczej do aktualizacji wiedzy w zakresie zarządzania.

Akademickie Centrum Coachingu wdraża ideał dążenia do zintegrowania współczesnego człowieka pracującego, promując rozwój w zakresie etyki pracy co jest elementem komfortowych warunków dla wzrostu kompetencji pracowników w przedsiębiorstwach. Idea konsultacji zmian na rynku usług ze środowiskiem naukowców i praktyków, została zainicjowana w uczelni poprzez działania Instytutu Innowacji i Rozwoju Gospodarczego, co ma sprzyjać dynamicznie podejmowanym krokom na rzecz zwiększania liczby absolwentów uczelni, profesjonalnie przygotowanych do bieżącej pracy zawodowej.

Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie

uczelnia prywatna WSB Szczecin

To oddział sieci szkół wyższych, identyfikowanych z ofertą kierunków biznesowych wśród których liderem jest zarządzanie. W grupie szkół będących w sieci centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia, jednostka w Szczecinie funkcjonuje od 2008 roku. Szeroka oferta studiów dziennych, zaocznych na 3 poziomach kształcenia od licencjatu po studia podyplomowe, umożliwia ustalenie precyzyjnej ścieżki kształcenia dla osób decydujących się na studia w różnym wieku.

Silna współpraca z biznesem umożliwia rozwijanie kompetencji dzięki praktyce w przedsiębiorstwach, które poszukują specjalistów takich kierunków jak rachunkowość, kadry i płace, inżynieria zarządzania lub logistyka. Również specjalistyczne kierunki analityka rynku finansowego lub grafiki komputerowej, pozwolą na przygotowanie się do wejścia na rynek pracy, czekający na specjalistów danej branży. Budynek uczelni mieści się przy al. Wojska Polskiego 128 w Szczecinie, co pozwala na czas okienka w kwadrans przedostać się do szczecińskiej Galaxy Centrum.

Zachodniopomorska Szkoła Biznesu

Jednostka obecna jest na rynku od 26 lat w zakresie ekonomii, zarządzania, pedagogiki. Dziś, oferta szkoły oferuje prestiżowe studia Executive MBA oraz podyplomowe kierunki na które jest wysokie zapotrzebowanie takie jak logistyka czy zarządzanie jakością. Opcja studiowania po angielsku to znakomita oferta dla wielojęzycznych studentów, którzy migrują pomiędzy pracą za granicą oraz edukacją na Pomorzu.

Budynek uczelni w Szczecinie poza udogodnieniami dla studentów niepełnosprawnych, dysponuje przestrzennym, nieodpłatnym parkingiem pozwalającym spokojnie uczestniczyć w zajęciach. Oddziały uczelni w Świnoujściu, Stargardzie oraz Gryficach kierują ofertę do kandydatów spoza Szczecina którzy pomimo ograniczeń chcą zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku pracy. Pracownia fizjoterapeutyczna i ponad 150 stanowisk pracy przy komputerze to zaplecze uczelni, sprzyjające praktyce zawodowej. Technologiczne udogodnienia w formie e-dziekanatu oraz wirtualnego e-learningu sprzyjają studentom ceniącym zdalny dostęp do informacji i wiedzy.

Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum

uczelnia prywatna szczecińska szkoła wyższa

Szeroki pakiet wyboru kierunków studiów licencjackich, magisterskich, podyplomowych. Zarówno inżynierskie i humanistyczne predyspozycje kandydatów mają szanse rozwijać się w komfortowych murach uczelni. Jednostka odpowiada na aktualne trendy rynkowe oferując kandydatom takie kierunki jak informatyka, bezpieczeństwo wewnętrzne, pedagogika, fizjoterapia, kosmetologia, dietetyka. Budynek uczelni oraz wirtualne wsparcie procesów kształcenia to strefa nowych technologii z pełnym dostępem do wi-fi.

Oferta wyjazdów zagranicznych dla studentów to perspektywa kształtowania umiejętności językowych, niezbędnych na dzisiejszym rynku pracy. Wspólne inicjatywy z lokalnymi przedsiębiorcami uczelnia podejmuje poprzez działania Centrum Współpracy z Biznesem, co sprzyja przyciąganiu pracowników firm do poszerzania kompetencji zarówno w formie studiów jak i kursów. Społeczna odpowiedzialność uczelni realizowana jest poprzez poradnię dla seniorów, gdzie dylematy prawne zostają rozpatrywane przez specjalistów. Również harmonogram zajęć Uniwersytetu Trzeciego Wieku w uczelni, wskazuje na zróżnicowane formy aktywizacji społecznej lokalnych seniorów.

Wyższa Szkoła Humanistyczna Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie

To uczelnia kształcąca od 22 lat na takich kierunkach jak pedagogika. Dziś, uczelnia oferuje studia zarówno dzienne, zaoczne, podyplomowe. Na dwóch wydziałach: nauk stosowanych i nauk społecznych kształtują się zróżnicowane kierunki kształcenia. Oferta ciesząca się zainteresowaniem kandydatów studiów zachęca do wyboru studiowania w Gryfinie. Ponadto w tej samej filii, oferta specjalizacji w regulowanym zawodzie pracownika socjalnego.

Najnowsze trendy edukacyjne w obronności ujęte zostały w programie kształcenia związanym z bezpieczeństwem wewnętrznym oraz kryminalistyce. Współpraca z jednostkami publicznego sektora w tym systemu więziennictwa gwarantują praktyki studenckie, pozwalające przybliżyć realia pracy po studiach. Obszar dedykowany pracownikom przedsiębiorstw to kierunki zarządzania, psychologii i prawa. Studia dopasowane do wirtualnych form edukacji z zapleczem dla studentów łączących pracę z edukacją. System stypendialny uczelni, zachęca do wyników w nauce i wspomaga studentów niepełnosprawnych.

Jeśli interesują Cię także uczelnie publiczne odwiedź stronę - publiczne szkoły wyższe szczecin i zapoznaj się z ofertą 3 placówek.