Galeria zachodniopomorskie
Galeria zachodniopomorskie
Galeria zachodniopomorskie
Galeria zachodniopomorskie
Galeria zachodniopomorskie
Galeria zachodniopomorskie
Galeria zachodniopomorskie
Galeria zachodniopomorskie
Galeria zachodniopomorskie
Galeria zachodniopomorskie
Galeria zachodniopomorskie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Collegium Balticum Akademia Nauk Stosowanych w Szczecinie. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Alicja
  Dietetyka

  Studiowanie dietetyki jest interesujące, ale najbardziej odpowiada tym, którzy pasjonują się zdrowym odżywianiem. Niektórzy studenci, którzy wybrali ten kierunek bez przekonania, często wyrażają niezadowolenie. Wielu rezygnuje w ciągu pierwszego roku. W zależności od podejścia, można się wiele nauczyć lub niewiele. Perspektywy zawodowe są obiecujące, choć często wymagają założenia własnej działalności. Wykładowcy są przyjaźni i pomocni, chętnie odpowiadają na pytania. Ogólnie polecam studiowanie na tym kierunku.

  26-02-2024
 • Paula
  Kosmetologia

  Studia stacjonarne na kierunku kosmetologia są wymagające, zwłaszcza podczas egzaminów i kolokwiów, co jest normą. Biochemia stanowi wyzwanie, ale dla osób po biologii i chemii jest to bardziej przystępne. Podstawy makijażu są przyjemnym przedmiotem, jednak nieobecności są sankcjonowane, podobnie jak w przypadku kosmetologii. Studenci po biologii i chemii mają łatwiej, ale wiele zajęć opiera się na poziomie licealnym. Atmosfera w moim roczniku była rewelacyjna, z wzajemnym wsparciem między dziewczynami.

  24-11-2023
 • Marzena
  Kosmetologia

  Jestem absolwentką tego kierunku, na specjalności podologia. Miałam do wyboru również specjalizację z zakresu SPA i odnowy biologicznej. Uczelnia jest świetnie zorganizowana, wszystko odbywa się zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Wykładowcy świetni, prowadzą zajęcia na bardzo wysokim poziomie. Odbywają się na tym kierunku liczne staże i praktyki. Zajęcia bardzo ciekawe, a program nauczania interesujący. Wśród różnorodności zajęć, jest wiele ciekawych przedmiotów jak: kosmetologia upiększająca, diagnostyka kosmetologiczna, zajęcia informatyczne, komunikacja interpersonalna oraz wiele innych.

  09-03-2023
 • Marta
  Psychologia

  Jestem absolwentką kierunku Psychologia na tej uczelni. Ogólnie jestem zadowolona ze swojego wyboru, kierunek wymagający. Zajęcia były prowadzone w bardzo ciekawy sposób, dużo nauki. Pomimo tego, że uczelnia prywatna nie było żadnych ustępstw. Trzeba było wszystko ogarnąć i zdać odpowiedni egzamin. Wszystkim polecam to miejsce, ludzie sympatyczni. Minusy? Przerwy w zajęciach. Szczególnie gdy były dwie godziny rano, w ciągu dnia przerwa i pozostałe wieczorem. To jest do zmiany. A i brak miejsca do parkowania. Niestety parking zajęty wyłącznie samochodami pracowników tej uczelni. Przydało by się również przestrzeń, gdzie można spokojnie usiąść i przeczekać przerwę w zajęciach.

  12-01-2023
 • Marcin
  Informatyka

  Studiuję na drugim roku informatykę na tej uczelnii. Jestem bardzo zadowolony z wyboru uczelni. Ludzie którzy wykładają tutaj w dużej mierze są praktykami i pracują w firmach informatycznych realizując komercyjne zlecenia. Programujemy róznego rodzaju roboty czy gry komputerowe. Szkoła daje ogólne pojęcie co w chwili obecnej wykorzystuje się na rynku w projektach komercyjnych. W jakim kierunku rynek się rozwija. Jak to wyglądało kiedyś a jak jest teraz. Na uczelni oczywiście, że nie nauczysz się wszystkie w praktyce, ale poznasz ogólnie wszystkiego po trochu abyś był zorientowany. Potem musisz się na coś zdecydować i zawęzić pole działania jeśli chcesz być specjalistą w jakimś

  18-05-2021
 • Sylwia
  Pedagogika edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna

  Witam wszystkich, jestem studentką drugiego roku na uczelnii Colegium Balticum. Wszystko było fajnie, dopóki nie przyszło nauczanie zdalne. Kontakt z nauczycielami jest utrudniony, niekiedy na odpowiedz mailowa trzeba długo czekać. Rozumiem, że problem nauczania zdalnego dotyczy wszystkich uczelni a szkoły przygotowane są do tego typu edukacji różnie. Wiele z nich pewno przygotowywało się do tega na szybko, aby jakoś to było. Teraz stoję przed wyborem specjalizacji, bo po trzecim semestrze wybiera się jedna specjalizację. Mnie interesuje specjalizacja pedagogika zdrowia z dietetyką. Myślę, że zdowie to kierunek perspektywiczny i warto się na nim skoncentrować. Podsumowują, uważam że uczelnia jest ok., kadra na przyzwoitym poziomie. Nie mogę się jednak doczekać powrotu do klasycznej edukacji. Kontakty bezpośrednie z ekipą z roku, jak i z wykładowcami dla mnie to podstawa.

  15-02-2021