Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Collegium Balticum Akademia Nauk Stosowanych w Szczecinie. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Paula
  Kosmetologia

  Studia stacjonarne na kierunku kosmetologia są wymagające, zwłaszcza podczas egzaminów i kolokwiów, co jest normą. Biochemia stanowi wyzwanie, ale dla osób po biologii i chemii jest to bardziej przystępne. Podstawy makijażu są przyjemnym przedmiotem, jednak nieobecności są sankcjonowane, podobnie jak w przypadku kosmetologii. Studenci po biologii i chemii mają łatwiej, ale wiele zajęć opiera się na poziomie licealnym. Atmosfera w moim roczniku była rewelacyjna, z wzajemnym wsparciem między dziewczynami.

  24-11-2023
 • Marzena
  Kosmetologia

  Jestem absolwentką tego kierunku, na specjalności podologia. Miałam do wyboru również specjalizację z zakresu SPA i odnowy biologicznej. Uczelnia jest świetnie zorganizowana, wszystko odbywa się zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Wykładowcy świetni, prowadzą zajęcia na bardzo wysokim poziomie. Odbywają się na tym kierunku liczne staże i praktyki. Zajęcia bardzo ciekawe, a program nauczania interesujący. Wśród różnorodności zajęć, jest wiele ciekawych przedmiotów jak: kosmetologia upiększająca, diagnostyka kosmetologiczna, zajęcia informatyczne, komunikacja interpersonalna oraz wiele innych.

  09-03-2023
 • Reklama - Pomorski Uniwersytet Medyczny (PUM)


 • Marta
  Psychologia

  Jestem absolwentką kierunku Psychologia na tej uczelni. Ogólnie jestem zadowolona ze swojego wyboru, kierunek wymagający. Zajęcia były prowadzone w bardzo ciekawy sposób, dużo nauki. Pomimo tego, że uczelnia prywatna nie było żadnych ustępstw. Trzeba było wszystko ogarnąć i zdać odpowiedni egzamin. Wszystkim polecam to miejsce, ludzie sympatyczni. Minusy? Przerwy w zajęciach. Szczególnie gdy były dwie godziny rano, w ciągu dnia przerwa i pozostałe wieczorem. To jest do zmiany. A i brak miejsca do parkowania. Niestety parking zajęty wyłącznie samochodami pracowników tej uczelni. Przydało by się również przestrzeń, gdzie można spokojnie usiąść i przeczekać przerwę w zajęciach.

  12-01-2023
 • Marcin
  Informatyka

  Studiuję na drugim roku informatykę na tej uczelnii. Jestem bardzo zadowolony z wyboru uczelni. Ludzie którzy wykładają tutaj w dużej mierze są praktykami i pracują w firmach informatycznych realizując komercyjne zlecenia. Programujemy róznego rodzaju roboty czy gry komputerowe. Szkoła daje ogólne pojęcie co w chwili obecnej wykorzystuje się na rynku w projektach komercyjnych. W jakim kierunku rynek się rozwija. Jak to wyglądało kiedyś a jak jest teraz. Na uczelni oczywiście, że nie nauczysz się wszystkie w praktyce, ale poznasz ogólnie wszystkiego po trochu abyś był zorientowany. Potem musisz się na coś zdecydować i zawęzić pole działania jeśli chcesz być specjalistą w jakimś

  18-05-2021
 • Sylwia
  Pedagogika edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna

  Witam wszystkich, jestem studentką drugiego roku na uczelnii Colegium Balticum. Wszystko było fajnie, dopóki nie przyszło nauczanie zdalne. Kontakt z nauczycielami jest utrudniony, niekiedy na odpowiedz mailowa trzeba długo czekać. Rozumiem, że problem nauczania zdalnego dotyczy wszystkich uczelni a szkoły przygotowane są do tego typu edukacji różnie. Wiele z nich pewno przygotowywało się do tega na szybko, aby jakoś to było. Teraz stoję przed wyborem specjalizacji, bo po trzecim semestrze wybiera się jedna specjalizację. Mnie interesuje specjalizacja pedagogika zdrowia z dietetyką. Myślę, że zdowie to kierunek perspektywiczny i warto się na nim skoncentrować. Podsumowują, uważam że uczelnia jest ok., kadra na przyzwoitym poziomie. Nie mogę się jednak doczekać powrotu do klasycznej edukacji. Kontakty bezpośrednie z ekipą z roku, jak i z wykładowcami dla mnie to podstawa.

  15-02-2021