Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb


ikonka studia

Studia / Uczelnie w Rzeszowie - 5 uczelni

Collegium Humanum - Filia w Rzeszowie (Niepubliczna)

Galeria Collegium Humanum - Filia w Rzeszowie
Galeria Collegium Humanum - Filia w Rzeszowie
Galeria Collegium Humanum - Filia w Rzeszowie
Galeria Collegium Humanum - Filia w Rzeszowie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Kierunki/Specjalizacje: 3

Uczelnia Collegium Humanum posiada swoją filię w Rzeszowie. Filia wystartowała w roku 2019 i zaproponowała dla kandydatów na studia wiele interesujących kierunków. Na szczególną uwagę zasługuje kierunek Psychologia oraz Pedagogika, których do tej pory brakowało w stolicy Podkarpacia. Uczelnia stawia w głównej mierze na dostosowanie do potrzeb młodych osób i proponuje kierunki na wielu interesujących specjalnościach. 

Collegium Humanum wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób z województwa Podkarpackiego i oferuje zupełnie nowy poziom nauczania. Sprawia, że zdobycie wykształcenia wyższego może być niezwykle komfortowe i przebiegać bardzo sprawnie. W ramach uczelni działa również Klub Uczelniany AZS Collegium Humanum, który pozwala na rozwijanie kompetencji sportowych. Kompleksowy program przygotowany przez uczelnię to jej największe zalety.

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa (Niepubliczna)

Galeria WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Galeria WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Galeria WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Galeria WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Galeria WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Galeria WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Galeria WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Galeria WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Galeria WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Galeria WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Galeria WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Kierunki/Specjalizacje: 5

Opinie: 18

W trakcie swojej działalności uczelnia zmieniła nazwę na Wyższą Szkołę Prawa i Administracji, a obecnie prowadzi działalność jako WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. Podkarpacka uczelnia akademicka posiada jeden z lepszych wydziałów prawa w regionie, co potwierdzają niezależne rankingi. Obecnie edukacja odbywa się na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych w ramach 10 katedr, na 4 kierunkach. Oferta dydaktyczna obejmuje studia I-ego stopnia – licencjackie, uzupełniające studia II-ego stopnia – magisterskie, jednolite 5-letnie studia magisterskie, studia podyplomowe oraz seminaria doktoranckie, kursy i szkolenia zawodowe. 

Według „Rankingu Kierunków Studiów 2017”, prowadzonego przez „Perspektywy”, kierunek Administracja rzeszowskiej uczelni został wybrany najlepszym kierunkiem w Polsce wśród uczelni niepublicznych. Jako jedyna na Podkarpaciu i jedna z nielicznych w Polsce uczelni niepublicznych, rzeszowska szkoła wyższa, posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora, dzięki czemu znalazła się w zaszczytnym gronie uczelni o statusie akademickim. Uczelnia od wielu lat realizuje nowatorski system dydaktyczny.

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza (Publiczna) ( zobacz więcej )

35-959 Rzeszów

al. Powstańców Warszawy 12

tel.:

17 865 11 00

ikonka email do uczelni

rekrutacja@prz.edu.pl

Uniwersytet Rzeszowski (UR) (Publiczna) ( zobacz więcej )

35-959 Rzeszów

Al. Rejtana 16c

tel.:

17 872 10 00 (centrala telefoniczna)

ikonka email do uczelni

info@ur.edu.pl

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (WSIiZ)(Niepublliczna) ( zobacz więcej )

35-225 Rzeszów

ul. Sucharskiego 2

tel.:

17 866 11 11

ikonka email do uczelni

rekrutacja@wsiz.rzeszow.pl

wsiz@wsiz.rzeszow.pl

Aktualności - Studia Rzeszów

ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Rzeszów

Filmy - Rzeszów miasto studenckie


Uczelnie Rzeszów

Uczelnie w Rzeszowie – oferta edukacyjna

politechnika rzeszowska


Rzeszów jest stolicą województwa podkarpackiego i największym miastem w południowo-wschodniej Polsce. Nic więc dziwnego, że także oferta edukacyjna jest tutaj rozbudowana i pełna możliwości. W mieście funkcjonują dwie uczelnie państwowe – Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska, a także kilka wyższych szkół prywatnych, między innymi Rzeszowska Szkoła Wyższa czy Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania. W ofercie edukacyjnej uczelni przyszli studenci mogą znaleźć praktycznie wszystkie kierunki, które są obecnie na topie i cieszą się dużą popularnością wśród kandydatów. Do wyboru są kierunki ścisłe, humanistyczne, społeczne czy przyrodnicze. W Rzeszowie można studiować między innymi prawo, zarządzanie, pedagogikę, ekonomię, finanse i rachunkowość, logistykę, informatykę, mechanikę i budowę maszyn oraz wiele innych kierunków. Dostępne są studia jednolite magisterskie, a także kształcenie pierwszego i drugiego stopnia. Uczelnie oferują również studia podyplomowe, a także sporo kursów i szkoleń, które pozwalają na zdobywanie dodatkowych kwalifikacji.

Życie studenckie w Rzeszowie

zdjecie imprezy studenckiej


Studenci, którzy decydują się na studia w Rzeszowie, mogą korzystać nie tylko z wszelkich możliwości, jakie oferuje życie w mieście, ale również z bliskości gór. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w weekend czy w ciągu dłuższej przerwy między zajęciami wybrać się na wędrówkę po górach. Życie studenckie w Rzeszowie kwitnie przede wszystkim w miasteczkach akademickich a kampusach uczelnianych. Tam studenci najczęściej i mieszkają, i prowadza codzienne życie. Do dyspozycji mają rozbudowana infrastrukturę sportową, a także wiele możliwości relaksu i spędzania wolnego czasu. Życie studenckie to także możliwość bywania w klubach studenckich, a także korzystania z bogatej oferty kulturalnej, która dostępna jest ze sporymi zniżkami. Studenci wszystkich kierunków bez problemu mogą również znaleźć koła naukowe czy stowarzyszenia, w których mogą rozwijać swoje zainteresowania i pasje.

Inne uczelnie w pobliżu: Uczelnie Kraków

Studia w Rzeszowie - waszym zdaniem - opinie / rekomendacje

ElsonEm
Jeżeli studiowanie administracji to zdecydowanie polecam studia online na WSKZ. Wcześniej mój znajomy robił tam podyplomówkę i polecał zarówno samą szkołę, jak i taki model studiowania (wygodnie, bez jeżdżenia, cała nauka tylko zdalnie). Jestem zapisany i już mam pierwsze materiały na swoim koncie studenta - jeszcze zanim ruszył semestr.

LerkaW
Ja aktualnie rozpoczynam przygodę na studiach I stopnia organizowanych przez WSKZ. Zdecydowałam się na tą uczelnie ponieważ zależało mi na tym, aby uniknąć wyprowadzki. Obecnie ceny wynajmu mieszkań są bardzo wysokie. Teraz uczę się w dogodnym dla siebie miejscu i czasie więc mogę zaoszczędzić pieniądze, a dodatkowo podjąć zatrudnienie już podczas nauki.