Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb


ikonka studia

Studia / Uczelnie w Gorzowie Wielkopolskim - 2 uczelnie

Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim (Niepubliczna)

Galeria Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim
Galeria Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim
Galeria Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim
Galeria Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim
Galeria Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim
Galeria Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim
Galeria Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim
Galeria Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim
Galeria Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim
Galeria Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Wydziały/Kierunki: 5

Kierunki/Specjalizacje: 22

Opinie: 3

Gorzowska uczelnia, powstała dzięki pomocy udzielonej przez Fundację Na Rzecz Gorzowskiej Szkoły Wyższej i rozpoczęła swoja działalność na podstawie rozporządzenia wydanego przez Radę Ministrów w 1998r. Od początku swojego istnienia uczelnia cieszy się w regionie dużą popularnością, wysoka jakość edukacyjna zaowocowała zwiększającą się liczbą studentów i otwarciem nowych wydziałów. W 2009r. doszło do połączenia gorzowskiej uczelni z niepubliczną Wyższą Informatyczną Szkołą Zawodową, co pozwoliło wzbogacić uczelnię o Instytut Techniczny

Od 2016r. gorzowska szkoła wyższa na wniosek Ministra Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, funkcjonuje pod obecną nazwą - Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. W 2019r. akademia uzyskała prawo do nadawania tytułu naukowego doktora, spełniając formalne wymogi uczelni akademickiej. Aktualnie w ramach 5 wydziałów oferowanych jest kilkanaście kierunków studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich oraz bogata oferta kierunków studiów podyplomowych.

Studia w Gorzowie Wielkopolskim - waszym zdaniem - opinie / rekomendacje

Chciałabym studiować pielęgniarstwo w Gorzowie. Myślicie, że da się w tym zawodzie zarobić w Polsce? Karolina
Wiadomo, że od wielu lat słyszymy o kiepskich zarobkach pielęgniarek, wydaje się jednak, że sytuacja w sektorze medycznym zaczyna się poprawiać, a perspektywy wzrostu zarobków wydają się całkiem realne. Wybierając kierunek Pielęgniarstwo na jednej z uczelni w Gorzowie Wielkopolskim, możesz mieć niemal pewne przyszłe zatrudnienie. Coraz mniej młodych osób chce wykonywać ten zawód, personel medyczny się starzeje i niemal w każdym szpitalu, przychodni czy nawet prywatnych klinikach pozostają nieobsadzone stanowiska. Z biegiem lat zawód ten podlega dynamicznym zmianom, poszukiwane są pielęgniarki z wyższym wykształceniem, a często również ze specjalizacją. Uzyskując dyplom, możesz specjalizować się naprawdę w wielu dziedzinach, między innymi pielęgniarstwo epidemiologiczne, ratunkowe, rodzinne, opieki paliatywnej, operacyjne czy pediatryczne. Pielęgniarki poszukiwane są również w przedszkolach, żłobkach czy gabinetach medycyny kosmetycznej. Dobrym pomysłem może być intensywna nauka języka obcego w trakcie studiowania na kierunku Pielęgniarstwo, dobra znajomość języka obcego i specjalistyczne wykształcenie pielęgniarskie, może otworzyć Ci drogę do pracy w krajach Unii Europejskiej, gdzie również poszukiwany jest wykwalifikowany personel, a oferowane zarobki kilkukrotnie wyższe od krajowych.

Mieszkam w połowie drogi między Gorzowem Wielkopolskim a Piłą. Gdzie lepiej studiować waszym zdaniem? A.
Ciężko powiedzieć, które miast będzie lepszym wyborem do studiowania, zarówno w Pile jak i w Gorzowie Wielkopolskim dostępne są dobre uczelnie oferujące ciekawe kierunki studiów, wybór konkretnego miasta powinien być podyktowany osobistymi preferencjami. Wydaje mi się jednak, że w Twojej sytuacji lepszym wyborem będzie prawdopodobnie Gorzów – jest to większe miasto i daje szersze perspektywy zatrudnienia, oferty pracy dla studentów oraz ciekawszą ofertę życia akademickiego. W Gorzowie działa kilka naprawdę obleganych klubów studenckich takich jak Klub Studio, Klub Muzyczny C-60 czy Świstak, gdzie można rozerwać się po ciężkich wykładach. W mieście działa Teatr, nowoczesna Filharmonia Gorzowska z sześcioma salami główną salą koncertową czy Amfiteatr organizujący liczne festiwale ze znanymi Reagge nad Wartą czy Romane Dyvesa. Studenci gorzowskich uczelni chętnie wypoczywają nad Bulwarem Nadwarciańskim, spacerując po deptaku lub odwiedzając zgromadzone wzdłuż bulwaru modne restauracje i kluby. Miasto może pochwalić się też ciekawą ofertą rekreacyjną i sportową dla aktywnych, dlatego na Twoim miejscu, przy wyborze przyszłej uczelni, zdecydowałbym się raczej na Gorzów Wielkopolski.

Paweł Kr.
Myślę, że finanse i Rachunkowość, Zarządzanie oraz Zarządzanie w biznesie i administracji, to kierunki dostępne na uczelniach w Gorzowie Wielkopolskim, dla osób mocno zainteresowanych przyszła pracą w szeroko rozumianych finansach, ekonomistów, bankierów, księgowych i zarządzających prężnie działającymi przedsiębiorstwami. Musisz jednak pamiętać, że studia na tych kierunkach wymagają od kandydatów pewnych predyspozycji. Chociaż sama nauka może nie przysparzać zbyt dużych trudności, to studia mogą okazać się ciężkie dla osób mających problemy z analitycznym myśleniem, szybkim podejmowaniem decyzji, pracą w zespole czy szybkiego przeliczania danych. Jeżeli jesteś zainteresowany przyszłą pracą w „świecie finansjery” lub widzisz się jako kierujący pracą całych zespołów, odpowiedzialnego za projekty i wizerunek firmy i czujesz, że masz pewne cechy przywódcze, to wydaje mi się, że wybór kierunków z zarządzaniem i rachunkowością i finansami, które oferują uczelnie w Gorzowie, to propozycja skierowana właśnie do Ciebie i z powodzeniem poradzisz sobie na tego typu kierunkach.

Jeśli skończę studia na kierunku turystyka i rekreacja w Gorzowie to znajdę po tym kierunku jakąś pracę? Nie ukrywam, że podoba mi się ten kierunek. Natalia
Studia na kierunku Rekreacja i Turystyka w Gorzowie Wielkopolskim, mogą okazać się doskonałym wyborem, otwierającym liczne perspektywy zatrudnienia nie tylko w branży turystycznej. Trzeba przyznać, że jest to jedna z najszybciej rozwijających się branż, a kończąc studia, możesz poszukiwać zatrudnienia zarówno w agencjach i biurach podróży, jako pilot wycieczek, rezydent zarządzający logistyką branży turystycznej czy organizator czasu wolnego. W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu kultury, sztuki i architektury, historii, geografii, ekonomii, zarządzania i marketingu, dlatego z powodzeniem sprawdzisz się również na innych stanowiskach. Sugerowałbym poważne podejście do kwestii nauki języka obcego, turystyka to branża przyszłości, a biegłe posługiwanie się językiem obcym ułatwi dostęp do atrakcyjnych ofert zatrudnienia związanych z obsługą wycieczek międzynarodowych, kontaktem z klientem zagranicznym czy zarządzaniem biurem podróży. Pamiętaj, że wybierasz studia, które otwierają Ci okno na cały świat, podróże zagraniczne i egzotyczne wyprawy mogą być normą w Twojej przyszłej pracy, dlatego warto w trakcie studiów pomyśleć o nauce języka i kursach językowych, które zaowocują lepszym startem na rynku pracy.

Adrianna
Studia na kierunkach związanych z filologią angielską, to w dzisiejszej dobie jeden z najlepszych wyborów, otwierających wiele możliwości przyszłej kariery zawodowej. Jeszcze jakiś czas temu, kierunki filologiczne, uważano za przepustkę do roli nauczyciela języka obcego lub tłumacza, obecnie prawie każda dziedzina gospodarki, prywatne korporacje, służby mundurowe czy działy marketingowe poszukują specjalistów biegle władających językiem angielskim. Gorzowska Akademia Jakuba z Paradyża, oferuje studia na kierunku filologia angielska dla bardziej zaawansowanych oraz filologia angielska od podstaw. Uważam, że to doskonały wybór dla osób zainteresowanych zdobyciem umiejętności w biegłym posługiwaniu się językiem, ale również chcących poznać kulturę, sztukę i historię krajów anglojęzycznych. Dyplom ukończenia studiów, może być dla Ciebie podstawą do poszukiwania pracy w szkolnictwie, turystyce, handlu zagranicznym czy biurach tłumaczeń i w międzynarodowych przedsiębiorstwach, praktyczne umiejętności językowe otwierają nieograniczone możliwości absolwentom filologii angielskiej, dlatego myślę, że to doskonały wybór.