Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Uniwersytet WSB Merito w Szczecinie. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Paweł
  Fizjoterapia

  Jakość zajęć bardzo różni się w zależności od wykładowcy. Niektórzy mają trudności z przekazaniem wiedzy, ograniczając się do czytania prezentacji. Inni natomiast prowadzą zajęcia z pasją i dużą wiedzą. Bywały sytuacje, gdy treści zajęć nie odpowiadały programowi, a egzaminy zawierały pytania z materiału nieomawianego w grupach. Polecam kierunek fizjoterapia, ale co do uczelni mam mieszane uczucia.

  27-02-2024
 • Ada
  Kosmetologia

  Studia mogą być bardzo przyjemne, jeśli trafisz do grupy świetnych ludzi. Początkowo uczelnia może sprawiać wrażenie źle zorganizowanej, ale z czasem można się do tego przyzwyczaić. Początkowy szok związany z ilością materiału i organizacyjnym chaosem mija, i nie żałuję wyboru tej uczelni, która wydaje się być przyjazna dla studentów. Jestem również zadowolona z wyboru kierunku kosmetologia, który oferuje dużo praktyk.

  03-01-2024
 • klaudia.M
  Pedagogika

  ta uczelnia jest bardzo dobrym wyborem, jeśli ktoś zamierza pracować. Nie tylko ze względu na to, że trzeba opłacać czesne ;) Zjazdy odbywają sie co 2 tyg więc w międzyczasie mozna sie zanudzić :) Wykładowcy są mili w większości i nie problemowi a przede wszystkim mają ogromną wiedzę i doświadczenie. Studiuje się świetnie :P jedyny problem to organizacja, bo np potrafią zmienić plan w środę a w sobotę jest zjazd. Ja bym nie zamieniła tej uczelni na inną pomimo tylu negatywnych opinii, ktore sa w internecie.

  29-01-2018
 • Paulina
  Zarządzanie

  ja na wsb skończyłam 4 kierunki i mogę śmiało polecić. Idąc na tą uczelnię juz miałam wybrany swój kierunek zawodowy i problemów z praca nie było. moi znajomi szczególnie ci z logistyki i zarządzania nie mieli problemów ze znalezieniem pracy również.

  18-01-2018
 • marcin
  Psychologia w zarządzaniu

  moja przygoda z WSB zaczęła się 3 lata temu, całkowicie przypadkiem. Po ukończeniu inż. na ZUC'ie na kierunku Zarządzenie i Inżynieria Produkcji, doszedłem do wniosku że trzeba iść cios za ciosem i jak od razu nie pójdę dalej to później już w ogóle, I tak padło na WSB. Wybrałem kierunek Psychologia w Zarządzaniu (II stopnia magisterskie). Był to dla mnie duży przeskok na początku nie mogłem się odnaleźć na wsb (wcześniej zaocznie studiując na ZIPie miałem bardzo ogarnięte osoby i takie bardziej dojrzałe zawodowo i prywatnie w kameralnym gronie ~18 osób). A na WSB zarządzanie wykłady przywitały mnie w tłumie prawie 200 osób gdzie się czułem czasami jak w gimnazjum, miałem na początku ochotę zrezygnować. Na szczęście z czasem powstały grupy i specjalizacje i powoli zaczęło to wyglądać. Co do przedmiotów i prowadzących to bym zrobił taki podział ~75% przydatne i interesujące wykłady/ćwiczenia ~25% już trochę gorzej Jeżeli chodzi o poziom to nie jest jakiś mega wysoki bez większego problemu ze wszystkim daje się radę, dla mnie było wręcz w miarę łatwo. Ale były osoby co się męczyły więc to zależy od Naszego indywidualnego podejścia, zaangażowania itd bardzo dużo zawdzięczam i jestem zadowolony że własnie tam poszedłem dzięki temu poznałem swoją przyszłą żonę oraz nawiązałem współpracę z wsb w dziale marketingu i przeprowadzam szkolenia, odkrywając przy tym kolejne swoje hobby i pasje (wystąpienia publiczne ) . nigdy nie szukałem pracy, praca sama przychodziła choć ja odmawiałem i odmawiać będę ponieważ wybrałem drogę i chcę tylko taką podążać aby samemu tworzyć miejsca pracy, inwestycje itd

  17-01-2018
 • Nati
  Finanse i rachunkowość

  Ja studiowałam zaocznie i mogę powiedzieć, że studia na WSB są bardzo przyjemne, no i pracę też można znaleźć w swoim zawodzie. Polecam aczkolwiek dużo wkładu własnego w naukę.

  11-01-2018
 • Marzena
  Zarządzanie finansami

  Jak się uczyć (ale tak bez spiny) to łatwo można co roku uzyskać stypendium za wyniki. Wykładowcy są różni: od takich, którzy zabili by samą miłością do studenta po takich, którzy mają w głębokim poważaniu każdego, trochę mogą być problemy z organizacją ale jak jest cierpliwość to jest Oki, ja skończyłam licencjat i teraz robię magisterskie

  11-01-2018
 • Małgorzata
  Finanse i rachunkowość

  licencjat był całkiem fajny ale magisterskie studia - średnie. Nie oszukujmy się z pracą w księgowości jest trudno jak nie masz doświadczenia, jak już ktoś da Ci szansę to jest z górki, ale myślę że jakich studiów byś nie ukończyła to samo ich skończenie nie da Ci takiej wiedzy jak praktyka.

  11-01-2018