Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb


ikonka studia

Studia / Uczelnie w Gdańsku - 19 uczelni

Sopocka Szkoła Wyższa (SSW)

Studia I i II stopnia

Gdańsk

ul. Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot

tel.:

58 555 83 80, 506 474 217

Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S NP NSN S NP NSN S NP NSN S NP NSN

Architektura Zobacz wiecej

Cena za semestr od 3500zł od 3800zł

Architektura Krajobrazu Zobacz wiecej

Cena za semestr od 3800zł od od od

Architektura Wnętrz Zobacz wiecej

Cena za semestr od 3800zł od od od 3800zł

Business and Languages Zobacz wiecej

Cena za semestr od 2700zł

Ekonomia Zobacz wiecej

Cena za semestr od 1650zł od od od

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), NP - niestacjonarne popołudniowe, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (PJATK) - Wydział Zamiejscowy w Gdańsku

Studia I i II stopnia

80-045 Gdańsk

ul. Brzegi 55

tel.:

58 683-59-75

Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S NP NSN S NP NSN S NP NSN S NP NSN

Wydział Sztuki Nowych Mediów Zobacz wiecej

Cena za semestr od 3185zł od od od

Wydział Informatyki Zobacz wiecej

Cena za semestr od od 3185zł od od

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), NP - niestacjonarne popołudniowe, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

Wyższa Szkoła Zdrowia (WSZ) w Gdańsku

Studia I i II stopnia , studia podyplomowe

80-335 Gdańsk

ul. Pelplińska 7

tel.:

58 769 08 02, 58 769 08 03

Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S NP NSN S NP NSN S NP NSN S NP NSN

Dietetyka Zobacz wiecej

Cena za semestr od 2300zł od 2600zł

Fizjoterapia Zobacz wiecej

Cena za semestr od 2500zł od 3400zł

Kosmetologia Zobacz wiecej

Cena za semestr od 2500zł od 3400zł

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), NP - niestacjonarne popołudniowe, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

Gdańska Szkoła Wyższa (GSW)

Studia I i II stopnia , studia podyplomowe

80-875 Gdańsk

ul. Biskupia 24 B

tel.:

(58) 305 08 89 | 305 08 12 | 305 08 11

Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S NP NSN S NP NSN S NP NSN S NP NSN

Kierunek PRAWNO-BIZNESOWY Zobacz wiecej

Zdrowie Publiczne Zobacz wiecej

Administracja Zobacz wiecej

Cena za semestr od 1700zł od od od

Administracja Zobacz wiecej

Cena za semestr od od od od 1900zł

Architektura krajobrazu Zobacz wiecej

Cena za semestr od od 2 700zł od od

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), NP - niestacjonarne popołudniowe, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

Filmy

Uczelnie Gdańsk

Gdańsk to malownicze miasto położone nad Morzem Bałtyckim i Zatoką Gdańską, które stanowi ważny ośrodek kulturalny, gospodarczy oraz naukowy. Gdańsk zajmuje 6. miejsce, jeśli idzie o liczbę mieszkańców, oraz 7. miejsce, jeśli idzie o powierzchnię. Gdańsk jest jednym z największych ośrodków akademickich w Polsce – na samym Uniwersytecie Gdańskim studiuje obecnie ok. 30 tysięcy osób (stan na rok akademicki 2018/2019). W Gdańsku mają swoją siedzibę zarówno uczelnie państwowe, jak i prywatne, co przekłada się na szeroką ofertę edukacyjną.

Uczelnie publiczne (państwowe) w Gdańsku

Jest wiele osób, które chcą studiować na publicznych szkołach wyższych. Dlaczego? Takie placówki oferują studia bezpłatne (studia w trybie dziennym). Studia w szkole publicznej często cieszą się zasłużoną renomą, co znajduje odzwierciedlenie m.in. w ogólnopolskich rankingach szkół akademickich.

W Gdańsku znajduje się 6 publicznych placówek edukacyjnych – są to: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Uczelnie niepubliczne (prywatne) w Gdańsku

Jeśli chodzi o niepubliczne szkoły wyższe, to ich propozycja edukacyjna jest bardzo szeroka – w ich ofercie znajduje się sporo ciekawych kierunków; wiele niepublicznych placówek gwarantuje równocześnie wysoki poziom nauczania. W Gdańsku działa ich 12.

Są to: Wyższa Szkoła Bankowa, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych – Wydział Zamiejscowy w Gdańsku, Gdańska Szkoła Wyższa, Ateneum – Szkoła Wyższa w Gdańsku, Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych, Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa, Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna, Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa, Wyższa Szkoła Zarządzania (obecnie Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku) oraz Sopocka Szkoła Wyższa.

Podejmując studia na którejś z niepublicznych placówek w Gdańsku, można zgłębiać meandry dziedzin cieszących się dużym zainteresowaniem ze strony kandydatów – np. zarządzania, informatyki, psychologii czy turystyki. Sprawdźmy, które szkoły oferują studia na tych kierunkach.


zarzadzanie


Niepubliczne szkoły wyższe z kierunkiem zarządzanie

Zarządzanie to od lat jeden z najchętniej wybieranych kierunków studiów. Kandydaci na studia na kierunku zarządzanie mogą wybrać następujące placówki niepubliczne w Gdańsku: Wyższa Szkoła Bankowa, Ateneum Szkoła Wyższa w Gdańsku, Gdańska Szkoła Wyższa, Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna. W zależności od placówki dostępne są studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, w ramach rozmaitych specjalności.

Niepubliczne szkoły wyższe z kierunkiem informatyka

Ukończenie informatyki daje duże możliwości zawodowe. Osoby, które chcą studiować informatykę w niepublicznej szkole wyższejw Gdańsku, mogą wybrać jedną z tych szkół: Wyższa Szkoła Bankowa lub Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych – Wydział Zamiejscowy w Gdańsku. Dostępne są studia licencjackie lub inżynierskie, a także magisterskie.

Niepubliczne szkoły wyższe z kierunkiem psychologia

Psychologia to popularny kierunek, dostępny już nie tylko w szkołach państwowych. Kandydaci na studia na kierunku psychologia, mogą studiować prywatnie w jednej z następujących szkół wyższych: Wyższa Szkoła Bankowa (kierunek: psychologia w biznesie) albo Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Gdańsku. Na obu placówkach dostępne są studia licencjackie z psychologii.


VW transpoerter turystyka i rekreacja


Niepubliczne szkoły wyższe z kierunkiem turystyka i rekreacja

W tak turystycznym regionie, jakim jest Pomorze, zainteresowaniem cieszą się studia z turystyki i rekreacji. Które prywatne szkoły w Gdańsku oferują ten kierunek? Są to: Wyższa Szkoła Bankowa, a także Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa. W przypadku tej drugiej warto zaznaczyć, że dostępne są rozmaite specjalności, które pozwalają studentowi ukierunkować jego rozwój i stać się specjalistą w wybranej dziedzinie.

Najbardziej popularne kierunki studiów w Gdańsku

Gdańsk jest jednym z najprężniej działających ośrodków akademickich w Polsce. W mieście studiuje kilkadziesiąt tysięcy studentów, z czego aż 30 tysięcy uczy się na największej uczelni – Uniwersytecie Gdańskim. Oferta kształcenia na gdańskich uczelniach jest bogata i zróżnicowana, dzięki czemu coś dla siebie znajdą osoby poszukujące zarówno kierunków technicznych i przyrodniczych, jak i humanistycznych oraz społecznych. Osoby, które chcą studiować w Gdańsku, mogą wybrać kształcenie na uczelniach państwowych, których jest aż 6 lub wybrać którąś z 12 uczelni prywatnych. Przed podjęciem decyzji warto przyjrzeć się najpopularniejszym kierunkom kształcenia, które otwierają przed studentami ogromne możliwości zawodowe. Jak pokazują statystyki, kierunki z największą liczbą chętnych są na Politechnice Gdańskiej.

1. Ekonomia – 33 osoby na miejsce


Ekonomia na Politechnice Gdańskiej jest wręcz oblegana przez osoby chcące studiować ten kierunek. Na jedno miejsce obecnie jest 33 kandydatów. Studia na kierunku ekonomia są realizowane przez Wydział Ekonomii i Zarządzania. Uczelnia oferuje 3-letnie studia I stopnia oraz II letnie studia drugiego stopnia. Nauka prowadzona jest w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym. W ofercie Politechniki Gdańskiej na kierunku ekonomia są trzy ścieżki specjalności.

Studenci mają do wyboru ekonomię społeczną, menedżerską oraz międzynarodową. Umiejętny wybór konkretnej specjalizacji pozwala na szybkie zaplanowanie zawodowej przyszłości. Studenci ekonomii mają zapewnioną doskonałą bazę dydaktyczną, a także wykwalifikowanych, najlepszych w kraju wykładowców i przedstawicieli świata biznesu. Absolwenci ekonomii mają wiele możliwości zawodowych, doskonale radzą sobie na rynku pracy, a także mogą podnosić swoje kwalifikacje na studiach podyplomowych, kursach i szkoleniach.

2. Zarządzanie w języku angielskim – 28,8 osób na miejsce

Na kierunek zarządzanie na Politechnice gdańskiej, prowadzony w języku angielskim zainteresowanie jest ogromne. Ukończenie tych studiów daje bowiem możliwość pracy w międzynarodowym środowisku. Studia umiejętnie łączą w swojej tematyce świat ekonomii, marketingu, finansów oraz prawa. Kierunek zarządzanie w języku angielskim realizowany jest na Wydziale Zarządzania i Ekonomii na poziomie studiów I i II stopnia. Choć studia odbywają się w systemie dziennym, są one płatne.

Na pierwszym stopniu nauczania nie ma żadnego podziału na specjalności, na drugim stopniu jest ich kilka, a konkretne grupy tworzone są na podstawie zainteresowania daną tematyką. Absolwenci zarządzania w języku angielskim są świetnie przygotowani, posiadają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również praktyczną, którą zdobywają na kursach, szkoleniach, warsztatach czy praktykach zawodowych. Po ukończeniu tego kierunku studiów otwiera się wiele możliwości zawodowych, zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku pracy.

3. Analityka gospodarcza – 22, 47 osób na miejsceAnalityka gospodarcza na Politechnice gdańskiej to kolejny kierunek, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem przyszłych studentów. Łączy on w sobie doskonałe przygotowanie akademickie z praktyczną nauką na szkoleniach, kursach czy innych formach dokształcania. Kierunek prowadzony jest na Wydziale Zarządzania i Ekonomii, zarówno na I, jak i II stopniu studiów. Dostępne są bezpłatne studia stacjonarne oraz studia niestacjonarne, za które trzeba zapłacić.

Na studiach licencjackich nauka odbywa się w języku polskim, natomiast na magisterskich zajęcia są już zarówno po polsku, jak i po angielsku. Studenci studiów pierwszego stopnia mają do wyboru dwie specjalizacje: analityk rynku oraz analityk finansowy. Na studiach magisterskich dostępne są natomiast specjalności: analityk biznesowy oraz analityk makroekonomiczny. Studia wyposażają studentów w bogaty pakiet umiejętności i kompetencji, dzięki którym absolwenci kierunku są świetnie przygotowani do pracy zawodowej.

4. Gospodarka przestrzenna – 16 osób na miejsce

Kierunek gospodarka przestrzenna prowadzony na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej to propozycja dla osób, które właśnie z tą branżą chcą związać swoją przyszłość zawodową. Studia prowadzone są w systemie I i II stopnia, kończą się uzyskaniem odpowiednio tytułu inżyniera oraz magistra. Na tym kierunku nie ma możliwości studiów niestacjonarnych.

Absolwenci kierunku są świetnie przygotowani do swojego zawodu, jeszcze w trakcie studiów uczestniczą w wielu szkoleniach, praktykach i stażach zawodowych, co pozwala im na zdobywanie nie tylko wiedzy w branży, ale również doświadczenia zawodowego, które po studiach szybko mogą wykorzystać w praktyce.

5. Zarządzanie inżynierskie – 15, 27 osób na miejsceZarządzanie inżynierskie prowadzone na Wydziale Zarządzania i Ekonomii cieszy się sporym zainteresowaniem studentów, którzy decydują się na studia na Politechnice Gdańskiej. Studia prowadzone są wyłącznie w ramach kształcenia I stopnia, po którym absolwenci otrzymują tytuł inżyniera. Możliwe są studia stacjonarne i niestacjonarne. Program studiów umiejętnie łączy wiedze praktyczną oraz menadżerską z umiejętnością rozwiązywania problemów w praktyce. W programie studiów są trzy profile do wyboru: inżynieria środowiska pracy, inżynieria systemów produkcji, technologie informatyczne w zarządzaniu.

Najdroższe studia w Gdańsku

Studia prywatne wiążą się z opłatami za czesne. Zazwyczaj reguluje się tę płatność raz na semestr, choć zdarza się, że czesne opłaca się co miesiąc – zależy to od placówki. Opłaty za czesne w szkołach niepublicznych w Gdańsku wynoszą nawet kilkanaście tysięcy złotych za semestr. Za jakie studia trzeba zapłacić najwięcej? Sprawdźmy:


  1. Kierunek lekarsko-dentystyczny na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym – 17 tysięcy zł za 1 semestr nauki;
  2. Kierunek lekarski na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym – 14 tysięcy zł za 1 semestr nauki;
  3. Jazz i muzyka estradowa na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku – 10 670 zł za 1 semestr nauki;
  4. Wydział Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku – 10 670 zł za 1 semestr nauki;
  5. Pedagogika instrumentalna na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku – 9460 zł za 1 semestr nauki.


Jeśli interesują Cię studia na kierunku lekarsko-dentystycznym lub lekarskim na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, obejrzyj koniecznie niżej opublikowany film. Dowiesz się z niego najważniejszych informacji na temat tej placówki. Przede wszystkim jest to szkoła, która zajmuje obecnie 2. miejsce w rankingu najlepszych szkół medycznych w kraju (stan na 2018 rok). Kształci się tutaj ponad 6 tysięcy osób. Placówka ta jest także rozpoznawalna w tzw. rankingu szanghajskim, m.in. dzięki docenianym na świecie publikacjom naukowym pracowników Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Edukację na najwyższym poziomie zapewnia nie tylko wybitna kadra, ale i nowoczesna infrastruktura. Szczególnie wart uwagi jest kompleks medyczno-naukowy: Centrum Medycyny Inwazyjnej oraz Centrum Medycyny Nieinwazyjnej. Placówka bierze również udział w istotnych inicjatywach – zarówno badawczych, jak i komercyjnych.Najtańsze studia w Gdańsku

Poznaliśmy już informację na temat najdroższych studiów w Gdańsku – czas na najtańsze studia w tym mieście. Które niepubliczne szkoły wyższe w Gdańsku mają najniższe czesne? Oto lista:


  1. Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z socjoterapią na Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku – 1500 zł za 1 semestr nauki;
  2. Pedagogika niepełnosprawnych z terapią zajęciową na Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku – 1500 zł za 1 semestr nauki;
  3. Pedagogika resocjalizacyjna z profilaktyką na Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku – 1500 zł za 1 semestr nauki;
  4. Wczesna edukacja z logopedią na Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku – 1500 zł za 1 semestr nauki;
  5. Edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym na Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku – 1500 zł za 1 semestr nauki.


Chcesz studiować pedagogikę? Zapoznaj się z materiałem na temat tego kierunku!Film dotyczy co prawda studiów na Wyższej Szkole Bankowej (WSB w Gdańsku również oferuje studia z zakresu pedagogiki), a nie na Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku, jednak informacje w nim zawarte warto rozważyć bez względu na to, jaką szkołę wyższą chce się wybrać. Z filmu można dowiedzieć się m.in., jaka jest rola pedagoga, a także w jaki sposób pedagogika może towarzyszyć człowiekowi przez całe jego życie – od narodzin aż do śmierci. Wypowiedzi kadry dydaktycznej, jak również studentów pedagogiki, pozwalają zrozumieć, na czym polegają studia z pedagogiki, a także praca zawodowa absolwenta. Ważna jest też poruszona w filmie kwestia praktyk, które powinni odbyć studenci pedagogiki, aby lepiej przygotować się do swojego zawodu.