Wybrane uczelnie w województwie mazowieckim
1. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa jest uczelnią publiczną działającą w Płocku od 1999 roku. Uczelnia kształci na trzech wydziałach: Nauk o Zdrowiu, Nauk Ekonomicznych i Informatyki oraz Nauk Humanistycznych i Społecznych. W szkole działają również dwie jednostki międzywydziałowe: Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych oraz Studium Wychowania Fizycznego. Uczelnia oferuje studia pierwszego stopnia na 12 kierunkach oraz studia drugiego stopnia na 4 kierunkach. Studenci mają możliwość uczestniczenia w praktykach zawodowych, stażach i szkoleniach realizowanych w przedsiębiorstwach współpracujących z uczelnią. PWSZ w Płocku umożliwia zdobycie wykształcenia oraz kwalifikacji zawodowych, które umożliwiają rozwój zawodowy i rozpoczęcie kariery w konkretnej dziedzinie. Wysoki poziom nauczania, dopasowany do potrzeb aktualnego rynku pracy, pozwala na zdobycie kompetencji, które są poszukiwane przez pracodawców w Płocku i nie tylko.
Adres: Pl. Gen. J. Dąbrowskiego 2, 09-402 Płock
2. Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu
Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny to szkoła z wieloletnią tradycją. Uczelnia funkcjonuje od 1950 roku i oferuje kształcenie na czterech wydziałach technicznych (Mechaniczny, Materiałoznawstwa, Technologii i Wzornictwa, Transportu i Elektroniki oraz Informatyki i Matematyki) oraz na czterech wydziałach nietechnicznych (Filologiczno-Pedagogiczny, Nauk Ekonomicznych i Prawnych, Nauk o Zdrowiu i Kultury Fizycznej, Sztuki). Uczelnia oferuje kształcenie na 27 kierunkach I i II stopnia. Dodatkowo na czterech kierunkach możliwe są studia trzeciego stopnia i uzyskanie tytułu doktora. Dodatkowo na uczelni funkcjonuje kilka jednostek zajmujących się dokształcaniem, organizacją kursów i szkoleń. Studenci uniwersytetu mają możliwość korzystania z bogatej oferty kształcenia, a także uczestniczenia w kołach naukowych, stażach, praktykach czy szkoleniach. Nauka na uniwersytecie daje ugruntowaną wiedzę oraz kompetencje zawodowe, które są przydatne na rynku pracy.
Adres: ul. J. Malczewskiego 29, 26-600 Radom
3. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa działa w Ciechanowie od 2001 roku. Początkowo miała uprawnienia do prowadzenia jedynie trzech specjalizacji, obecnie jednak oferuje kształcenie na dziesięciu kierunkach studiów licencjackich i inżynierskich. W szkole funkcjonują trzy wydziały: Inżynierii i Ekonomii, Ochrony Zdrowia i Nauk Humanistycznych, Elektroniki, Dziennikarstwa i Technik Multimedialnych. Oferta kształcenia zawiera zarówno kierunki ścisłe, jak i przyrodnicze, humanistyczne oraz społeczne. Szkoła cieszy się dużym zainteresowaniem studentów ze względu na wysoki poziom nauczania oraz doskonale zorganizowane programy zajęć. Poza ofertą studiów, w szkole jest możliwość uczestniczenia w szkoleniach i kursach doszkalających. Program nauczania jest tworzony w oparciu o aktualne potrzeby rynku pracy. Poszczególne kierunki powstały z myślą o zapotrzebowaniu zarówno studentów, jak i pracodawców. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia studenci mają możliwość kontynuowania nauki w innych uczelniach wyższych na studiach drugiego stopnia lub na studiach podyplomowych.
Adres: ul. Gabriela Narutowicza 9, 06-400 Ciechanów
4. Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach działa od 1969 roku, do 2010 funkcjonował pod nazwą Akademia Podlaska. Uczelnia posiada cztery wydziały: Przyrodniczy, Nauk Ścisłych, Nauk Ekonomicznych i Prawnych oraz Humanistyczny. Studenci mogą wybierać spośród 27 zróżnicowanych kierunków kształcenia, zarówno ścisłych, jak i humanistycznych. Dodatkowo na uniwersytecie jest możliwość kształcenia podyplomowego na 37 kierunkach. Uczelnia nieustannie podnosi poziom kształcenia, układając programy nauczania tak, aby były jak najlepiej dostosowane do zmieniających się potrzeb rynku pracy. Studenci mają możliwość uczestniczenia w kołach naukowych, ciekawych programach badawczych, a także stażach i praktykach organizowanych w najlepszych firmach. Nauka odbywa się w systemie stacjonarnym oraz niestacjonarnym, dzięki czemu bez problemu można znaleźć ofertę dopasowaną do indywidualnych potrzeb. Na kilku kierunkach jest również możliwość studiów doktoranckich i uzyskania tytułu doktora.
Adres: Stanisława Konarskiego 2, 08-110 Siedlce
5. Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Ostrowi Mazowieckiej
Uczelnia w Ostrowi Mazowieckiej kształci studentów na studiach pierwszego stopnia o kierunku ekonomia. W ramach kierunku możliwe jest wybranie kilku specjalizacji, które zostały zaplanowane tak, aby w pełni odpowiadać oczekiwaniom rynku pracy. Dodatkowo uczelnia posiada w ofercie bogaty pakiet studiów podyplomowych, które przeznaczone są dla absolwentów wyższych uczelni, chcących podnosić swoje kwalifikacje i zdobywać nowe umiejętności i uprawnienia zawodowe. Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania dysponuje świetną bazą lokalową, doskonałą kadrą dydaktyczną, a także umożliwia studentom odbywanie stażów i praktyk w renomowanych i solidnych firmach. Na uczelni działa sporo organizacji i kół zainteresowań, prowadzone są programy badawcze i naukowe, a także nawiązywana jest współpraca z innymi uczelniami w Polsce i nie tylko. Wysoki poziom nauczania, możliwość zdobywania praktycznych umiejętności oraz wyboru specjalizacji to gwarancja, że nauka na uniwersytecie otworzy przed absolwentami nowe możliwości zawodowe.
Adres: ul. Różańska 5, 07-300 Ostrów Mazowiecka Jeśli chciałbyś studiować w dużym mieście zachęcamy do zapoznania się z listą
Zobacz także- studia w warszawie, na której znajdziesz aż 87 uczelni. W stolicy mieści się 67 prywatnych szkół wyższych, oraz 20 państwowych uczelni.