Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb


Najpopularniejsze kierunki studiów w Szczecinie
 

Najpopularniejsze kierunki studiów w Szczecinie

Portal uczelnie.pl corocznie publikuje zestawienie najczęściej wybieranych specjalności akademickich w Szczecinie. Dane te są kompilowane przez poszczególne instytucje edukacyjne, bazując na liczbie kandydatur w stosunku do dostępnych miejsc.

Zmiany w rankingu odnotowuje się każdego roku, dlatego aktualne informacje o najnowszym zestawieniu dostępne są pod linkiem ranking popularności kierunków w Szczecinie.

Ostatnie zestawienie wskazuje na wzrost zainteresowania dziedzinami takimi jak medycyna czy biotechnologia. Świadczy to o rosnącej świadomości młodych mieszkańców Szczecina co do globalnych trendów i ich dążeniu do zdobycia umiejętności cennych na dzisiejszym rynku pracy.

 

 
Nowe kierunki studiów w Szczecinie
 

Nowe kierunki studiów w Szczecinie

Reagując na ewoluujące wymagania rynku pracy oraz ciągłe zmiany w dziedzinie technologii i społeczeństwa, szkoły wyższe w Szczecinie wprowadzają wiele nowatorskich programów studiów.

W świecie, gdzie realia ulegają ciągłym przekształceniom, naturalnym jest, że niektóre specjalizacje akademickie zanikają, a inne są otwierane.

Aby zapoznać się z najświeższymi propozycjami programów studiów oferowanych przez uczelnie w Szczecinie w tym roku, kliknij link do najnowszych kierunków studiów w Szczecinie.

ikonka studia

Lista 99 kierunków studiów - Szczecin

st. - stacjonarne, niest. - niestacjonarne

Kierunki studiów w Szczecinie - alfabetycznie

st. - stacjonarne, niest. - niestacjonarne

Kierunki studiów w Szczecinie - tematycznie

ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Szczecin

Kierunki studiów w Szczecinie - pytania i odpowiedzi

 • Na jakie kierunki studiów najtrudniej się dostać w Szczecinie?

  Szczecin to miasto, które oferuje wiele interesujących kierunków studiów. Jedne są chętniej wybierane, a na inne nie ma zbyt wielu kandydatów.

  Według wielu rankingów, w Szczecinie najtrudniej dostać się na kierunek lekarsko-dentystyczny na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Co roku startuje tutaj wielu maturzystów. Na najchętniej wybierany kierunek na jedno miejsce jest nawet kilkanaście osób.

  Poza studiami medycznymi, dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszy się również kosmetologia, psychologia, fizjoterapia, a na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym budownictwo.

 • Na jakie kierunki studiów najłatwiej się dostać w Szczecinie?

  W Szczecinie znajduje się kilka uczelni państwowych i prywatnych. Prowadzą one rekrutację na studia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. 
   
  Studenci, którzy zdecydują się na dzienne studiowanie mają ogromny dylemat, który kierunek i na jakim wydziale wybrać. Jak zawsze dużym zainteresowaniem cieszy się medycyna. Lecz osoby, które na maturze otrzymały niższy wynik, powinny rozważyć wybór kierunku, który jest mniej oblegany.
   
  W Szczecinie najłatwiej dostać się na nawigację i logistykę. W rekrutacji bierze udział niewiele osób, często na jedno miejsce przypada jedna osoba, a czasem nawet mniej. 
 • Które kierunki studiów są najtrudniejsze w Szczecinie?

  Medycyna to jeden z trudniejszych kierunków, który chętnie wybierają studenci z różnych stron kraju. Pomimo dużej ilości materiału do nauki, licznych, czasem nawet bardzo ciężkich egzaminów wciąż ma on swoich zwolenników. Jednak nie tylko lekarsko-dentystyczny kierunek wymaga poświęcenia wielu godzin na naukę.
   
  Studenci psychologii, fizjoterapii, czy też położnictwa muszą odbyć liczne staże i praktyki oraz zdać wymagające egzaminy, by otrzymać tytuł magistra, a następnie móc pracować w zawodzie.Warto pamiętać, że dla jednych osób studiowanie na wybranym kierunku będzie łatwe, a dla innych dużo trudniejsze.  
   
  Więcej informacji znajdziesz na stronie Najtrudniejsze kierunki studiów.
 • Które kierunki studiów są najłatwiejsze w Szczecinie?

  Poziom trudności na wielu kierunkach badany jest na podstawie opinii studentów i absolwentów. Według osób, które obecnie studiują lub zakończyły już naukę na jednej z szczecińskim uczelni to filozofia, kulturoznawstwo, czy też socjologia zarówno w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.
   
  Jednak wśród wielu odpowiedni znalazły się też takie kierunki, które przez innych były i są wciąż uważane za bardzo trudne i wymagają intensywnej nauki. Wśród nich jest m.in. dziennikarstwo, pedagogika, a nawet prawo. Nie warto generalizować, wszystko zależy od ambicji i zaangażowania studenta. 
 • Po jakich kierunkach studiów najwięcej się zarabia w Szczecinie?

  Od wielu lat uczelnie w Szczecinie prowadzą ankiety dotyczące badania losów zawodowych swoich absolwentów. To dzięki nim przyszli kandydaci na studia mogą dowiedzieć się, które kierunki warto studiować, aby po ich ukończeniu znaleźć dobrą i satysfakcjonującą finansowo pracę.
   
  Od wielu lat na pierwszych miejsca plasuje się kierunek lekarski i lekarsko-dentystyczny, farmacja, prawo. Na dobre zarobi mogą liczyć również absolwenci Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technicznego.
   
  Na niektórych kierunkach studenci pracują już podczas studiów, albo próbują znaleźć sobie staż, który zaowocuje w przyszłości dobrze płatnym miejscem pracy. Jest to szczególnie spotykane w branży IT.
   
 • Po jakich kierunkach studiów najmniej się zarabia w Szczecinie?

  W dzisiejszych czasach studiować może każdy, lecz tylko nieliczni znajdą pracę, która spełni ich oczekiwania finansowe. Dlatego, aby spełnić swoje marzenia o dobrze płatnym stanowisku warto jeszcze przed maturą wybrać odpowiedni kierunek studiów. 
   
  Oferta szczecińskich uczelni jest bogata, aby dużo zarabiać nie warto wybierać się na pedagogikę, socjologię, turystykę i rekreację, rehabilitację czy fizjoterapię. Jednak na siłę nie warto wybierać, przecież humanisty nie zrobi się fizyka czy informatyka. Do wykonywania dobrze obranego zawodu bardzo ważne są predyspozycje, bez nich nie ma szans być specjalistą w swojej dziedzinie.
 • Które kierunki studiów w Szczecinie są przyszłościowe?

  Od kilku lat dużym zainteresowaniem cieszą się nauki informatyczne. Te kierunki wybierane są przez wielu kandydatów, gdyż ich ukończenie gwarantuje znalezienie dobrze płatnej pracy. Przyszłościowa jest również medycyna
   
  W Szczecinie tytuł „Studia z Przyszłością” otrzymał kierunek drugiego stopnia Biologiczne Podstawy Kryminalistyki na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych. Kończąc ten prestiżowy kierunek absolwenci mogą zdobyć świetną pracę w placówkach naukowych i uniwersyteckich, laboratoriach kryminalistycznych policji czy innych przedsiębiorstwach specjalizujących się w nowoczesnych metodach analizy danych biologicznych. 
   
  Aby dowiedzieć się więcej sprawdź artykuł Jakie kierunki studiów są najbardziej przyszłościowe.
 • Które kierunki studiów w Szczecinie są najdroższe a które najtańsze?

  Szczecin zaprasza kandydatów z całej Polski do zapoznania się z ofertą lokalnych uczelni, zarówno państwowych, jak i prywatnych. Dzięki nim wielu maturzystów ma szansę znaleźć dobrze płatną, satysfakcjonującą pracę, lecz aby to uczynić muszą wybrać odpowiedni kierunek. 
   
  Wybór jest trudny, często zdarza się też, że podczas rekrutacji kandydat nie otrzyma upragnionego miejsca. Warto w tym przypadku rozważyć studia na uczelni prywatnej lub w trybie niestacjonarnym na wybranym przez siebie kierunku. Najdroższe studia w Szczecinie to techniki dentystyczne, a jedne z tańszych to ekonomia lub zarządzanie
   
  Aby zobaczyć jak dokładnie wyglądają koszta studiów w Szczecinie, sprawdź Ranking najdroższych kierunków studiów w Szczecinie.
 • Po których kierunkach studiów najłatwiej znajdę pracę w Szczecinie?

  Znalezienie w obecnych czasach dobrze płatnej i satysfakcjonującej pracy nie jest wcale takie łatwe. Dlatego warto wybrać kierunek przyszłościowy. Od wielu lat dużym zainteresowaniem cieszy się medycyna i studia techniczne.
   
  Studia związane z IT to również świetne rozwiązanie. Rozwój nowych technologii sprawia, że osoby kończące kierunek informatyczny na jednym z wydziałów na szczecińskich uczelniach mają zapewnioną posadę z odpowiednim wynagrodzeniem. Aby dodatkowo zwiększyć swoje szanse, już na studiach warto rozejrzeć się za dodatkową pracą, praktykami lub za stażem, w wybranej przez siebie firmie.
   
  Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na ten temat, zobacz artykuł Po jakich kierunkach studiów najłatwiej znaleźć pracę w Szczecinie.
 • Na które kierunki studiów prowadzony jest nabór zimowy w Szczecinie?

  Osoby, które zdecydowały się podjąć studia na jednej ze szczecińskich uczelni w okresie letnim mogą wziąć udział w zimowej rekrutacji. Prowadzony jest nabór nie tylko na studia II stopnia, ale również I stopnia zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.
   
  Oferta jest duża. Prawo, administracja, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na Wyższej Szkole Administracji Publicznej i stosunki międzynarodowe oraz bibliotekoznawstwo na Uniwersytecie Szczecińskim. Również na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym można wybrać ekonomię, biotechnologię, informatykę a nawet architekturę krajobrazu
   
  Więcej dowiesz się z artykułu o Naborze zimowym na uczelniach w Szczecinie.

Jakie kierunki studiów są w Szczecinie?

Na szczecińskich uczelniach jest do wyboru 100 kierunków studiów.

Jeżeli interesuję Cię informacja które kierunki studiów są najchętniej wybierane przez kandydatów to zobacz ranking najbardziej popularnych kierunków w Szczecinie. Jeśli chciałbyś się dowiedzieć jakie nowe kierunki wprowadzają uczelnie to zobacz nowe kierunki studiów w Szczecinie.

Najczęściej w ofercie edukacyjnej Szkół Wyższych w Szczecinie znajdują się:

 

Zarządzanie – na 9 uczelniach możesz studiować zarządzanie w Szczecinie

 

Do kogo są studia na kierunku zarządzanie?

Interesujesz się przywództwem? Sądzisz, że posiadasz zdolności organizacyjne i potrafisz kierować ludźmi? Kierunek studiów zarządzanie może być dla Ciebie znakomitym wyborem. W trakcie edukacji poznasz najważniejsze tajniki związane z zarządzaniem ludźmi i będziesz świetnie przygotowany do podjęcia się zatrudnienia w wielu przedsiębiorstwach. Samo skomplikowanie nauki jaką jest zarządzanie sprawia, że w trakcie edukacji studenci poznają wiele zagadnień, które w przyszłości będą bardzo istotne w pracy i pozwolą na lepsze poradzenie sobie na rynku pracy. Studenci będą mogli zapoznać się z wieloma istotnymi zagadnieniami, które pozwolą stać się jeszcze lepszym menadżerem lub kierownikiem.

Sama praca w zawodzie menadżera wymaga:

 • Odpowiedzialności,
 • Wielozadaniowości,
 • Umiejętności planowania,
 • Charyzmy.

Najczęściej spotykane specjalności na tym kierunku studiów to:

 • Kompetencje w biznesie,
 • Zarządzanie projektami,
 • Zarządzanie zasobami ludzkimi,
 • Marketing.

W Szczecinie istnieje możliwość bezpłatnego studiowania zarządzania na 3 uczelniach publicznych: Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Akademia Morska w Szczecinie, Uniwersytet Szczeciński.

 

Informatyka – na 7 uczelniach możesz studiować informatykę w Szczecinie

 

Do kogo są studia na kierunku informatyka?

Interesujesz się technologiami? Nie masz problemu z nauką przedmiotów ścisłych? Kierunek informatyka może być dla Ciebie znakomitym wyborem i pozwoli na zdobycie szerokiej wiedzy z różnych obszarów. W trakcie studiów można poznać zagadnienia techniczne, zasady programowania, obróbki grafiki i wielu innych. Obecnie coraz więcej młodych osób rozważa studiowanie informatyki z uwagi na perspektywy wysokich zarobków w przyszłości i brak problemów ze znalezieniem zatrudnienia po studiach.

Kierunek informatyka od kandydatów wymaga przede wszystkim umysłu ścisłego. Wiele przedmiotów w trakcie studiów związanych jest z matematyką, a zatem kandydaci powinni dobrze radzić sobie z liczeniem i rozwiązywaniem problemów.

Najpopularniejsze specjalności na tym kierunku studiów to:

 • Grafika komputerowa,
 • Inżynieria oprogramowania,
 • Inżynieria sieci komputerowych,
 • Programowanie aplikacji biznesowych.

W Szczecinie bezpłatnie studiować informatykę można na 3 uczelniach publicznych. Szkoły wyższe, które w swojej ofercie edukacyjnej posiadają ten właśnie kierunek studiów to: Akademia Morska w Szczecinie, Uniwersytet Szczeciński, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny.

 

Pedagogika – na 7 uczelniach możesz studiować pedagogikę w Szczecinie

 

Do kogo są studia na kierunku pedagogika?

Uwielbiasz kontakt z innymi? Chciałbyś wykonywać w przyszłości przydatny społecznie zawód? Studia na kierunku pedagogika mogą być dla Ciebie znakomitym wyborem. W trakcie edukacji studenci zdobędą wiedzę z obszaru nauczania innych i będą świetnie przygotowani do pracy z osobami w różnym wieku. Szczecińskie uczelnie posiadające w swojej ofercie edukacyjnej kierunek pedagogika dbają o wysoki poziom kształcenia i gwarantują przekazywanie bardzo przydatnej wiedzy, która sprawi, że odnalezienie się na rynku pracy nie będzie stanowiło kompletnie żadnego problemu.

Kandydaci na studia na kierunku pedagogika powinni wykazywać się cierpliwością i empatią. Są to cechy niezbędne do tego, aby być w stanie dobrze wykonywać swoje zadania i z łatwością odnaleźć się na rynku pracy.

Najpopularniejsze specjalności dostępne na studiach na szczecińskich uczelniach to:

 • Doradztwo personalne i zawodowe,
 • Pedagogika senioralna,
 • Pedagogika resocjalizacyjna,
 • Pedagogika pracy i zarządzania zasobami ludzkimi.

Pedagogikę można bezpłatnie studiować na 1 uczelni publicznej w Szczecinie i jest to Uniwersytet Szczeciński

 

Psychologia – na 6 uczelniach możesz studiować psychologię w Szczecinie

 

Do kogo są studia na kierunku psychologia?

Chcesz poznać mechanizmy kierujące działaniem innych ludzi? Chcesz lepiej zrozumieć w jaki sposób różne osoby podejmują decyzję? Tego wszystkiego nauczysz się podczas studiów na kierunku psychologia. Dokładnie poznasz najważniejsze zagadnienia psychologii, nauczysz się rozpoznawać problemy, udzielać pomocy oraz poznasz zasady wykonywania badań psychologicznych.

Zdobędziesz niezwykle szeroką wiedzę, która będzie przydatna w życiu zawodowym. Zdobyte w trakcie edukacji kompetencje przełożą się na możliwość znalezienia zatrudnienia w wielu przedsiębiorstwach, które korzystają z wiedzy osób po psychologii.

Chcąc w przyszłości pracować w zawodzie warto wykazywać się takimi cechami jak:

 • Odporność na stres,
 • Empatia,
 • Otwartość na ludzi,
 • Umiejętność słuchania.

Studia na kierunku psychologia pozwalają na doskonalenie swoich kompetencji na takich specjalnościach jak:

 • Psychologia edukacyjna,
 • Psychologia kliniczna,
 • Psychologia społeczna,
 • Psychologia sprzedaży i marketingu,
 • Psychologia pracy i organizacji.

W Szczecinie jedynie Uniwersytet Szczeciński pozwala na bezpłatne studiowanie psychologii.

 

Fizjoterapia – na 3 uczelniach możesz studiować fizjoterapię w Szczecinie

 

Do kogo są studia na kierunku fizjoterapia?

Fizjoterapia staje się coraz popularniejszym kierunkiem studiów i coraz więcej osób korzysta z pomocy specjalistów z tego obszaru. Siedzący tryb życia prowadzi do poważnych problemów z układem ruchu i sprawia, że konieczne jest sięgnięcie po pomoc ekspertów. Obecnie zatem wykwalifikowani fizjoterapeuci nie mają kompletnie żadnych problemów ze znalezieniem dobrze płatnego zatrudnienia i mogą z łatwością odnaleźć się na rynku pracy. Szerokie perspektywy zatrudnienia i możliwość osiągnięcia wysokich zarobków sprawiają, że ten właśnie kierunek studiów budzi zainteresowanie bardzo wielu osób.

Studia na kierunku fizjoterapia wymagają przyswojenia szerokiej wiedzy. W związku z tym polecane są głównie dla osób, które nie mają problemu z nauką i dobrze radzą sobie z takimi przedmiotami jak biologia czy chemia.

W Szczecinie 1 uczelnia publiczna umożliwia bezpłatne studiowanie fizjoterapii w formie jednolitych studiów magisterskich. Uczelnia prowadząca edukację na tym kierunku to Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie.