Galeria Akademia Śląska (wcześniej Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach)
Galeria Akademia Śląska (wcześniej Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach)
Galeria Akademia Śląska (wcześniej Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach)
Galeria Akademia Śląska (wcześniej Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach)
Galeria Akademia Śląska (wcześniej Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach)
Galeria Akademia Śląska (wcześniej Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach)
Galeria Akademia Śląska (wcześniej Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach)
Galeria Akademia Śląska (wcześniej Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach)
Galeria Akademia Śląska (wcześniej Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach)
Galeria Akademia Śląska (wcześniej Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach)
Galeria Akademia Śląska (wcześniej Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach)
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo
Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S Online NSN S Online NSN S Online NSN S Online NSN

Architektura

Zobacz więcej

Zobacz

Zobacz

Cena za semestr od 4400zł od 4500zł

Architektura Wnętrz

Zobacz więcej

Zobacz

Zobacz

Cena za semestr od 3800zł od 3950zł

Budownictwo

Zobacz więcej

Zobacz

Zobacz

Cena za semestr od 2250zł od 2350zł

Grafika

Zobacz więcej

Zobacz

Cena za semestr od 3400zł

Informatyka

Zobacz więcej

Zobacz

Cena za semestr od 2250zł

Mechatronika

Zobacz więcej

Zobacz

Zobacz

Cena za semestr od 2400zł

Wzornictwo

Zobacz więcej

Zobacz

Cena za semestr od 3800zł

Kierunek lekarski

Zobacz

Cena za semestr od 23000zł

Pielęgniarstwo

Zobacz więcej

Zobacz

Zobacz

Cena za semestr od 2650zł od 2650zł

Ratownictwo Medyczne NOWOŚĆ!

Zobacz

Cena za semestr od 2 400zł

Zarządzanie

Zobacz więcej

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Cena za semestr od 2650zł od od od 2650zł

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), Online - zdalne, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne , *NSC - niestacjonarne ciągłe od poniedziałku do piątku

O Akademii Śląskiej

akademiaaa

Akademia Śląska (wcześniej Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach) to niepubliczna uczelnia, która cieszy się ogromną popularnością wśród kandydatów na studia, a także wśród środowisk naukowych.

AŚ jest jedną z wiodących uczelni na Śląsku kształcących w zakresie nauk technicznych, a także artystycznych. Przygotowuje do pracy zawodowej przyszłych informatyków, grafików, mechatroników, architektów, projektantów, specjalistów budowlanych, lekarzy, ratowników medycznych czy menagerów.

W 2018 r. został powołany Wydział Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi oferujący kształcenie na kierunku Ratownictwo Medyczne, Pielęgniarstwo, dającym możliwość zdobycia jednego z najbardziej uniwersalnych i wszechstronnych zawodów medycznych oraz Kierunek Lekarski, który jest jednym z najbardziej prestiżowych zawodów.

W 2024 r. powstał Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych wraz z kierunkiem Zarządzanie.

Oferta kształcenia obejmuje studia stacjonarne i niestacjonarne, które odbywają się w formie weekendowych zjazdów. Można więc połączyć kształcenie z pracą zawodową. Wydział Architektury, Budownictwa i Sztuk Stosowanych oraz Wydział Nauk medycznych realizują studia dyplomowe i podyplomowe, a także sporo atrakcyjnych kursów i szkoleń.

Oferta kształcenia jest stale aktualizowana w oparciu o analizę zmieniających się trendów na rynku pracy. Absolwenci studiów na AŚ mogą mieć pewność, że będą spełniać oczekiwania nowoczesnych i wymagających pracodawców.

Każdy kierunek studiów w Akademii Śląskiej posiada indywidualnie opracowany program nauczania, tworzony z naciskiem na uwzględnienie nowej, innowacyjnej wiedzy oraz na kształcenie praktyczne pod okiem doświadczonych specjalistów. Wszystkie programy studiów spełniają standardy nauczania wymagane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także przez Państwową Komisję Akredytacyjną. Dużym atutem uczelni jest również wysoko wykwalifikowana kadra dydaktyczna, która zapewnia nauczanie według najwyższych standardów akademickich. Zajęcia praktyczne są natomiast prowadzone przez doświadczonych praktyków w konkretnych dziedzinach, co pozwala na przybliżenie studentom prawdziwych realiów wybranego zawodu. Ze względu na doskonale przygotowane programy nauczania, kierunki oferowane przez AŚ cieszą się ogromną popularnością wśród osób planujących zdobyć wyższe wykształcenie.

Misją Uczelni jest tworzenie nowoczesnego systemu kształcenia licencjatów, inżynierów oraz magistrów odpowiadającego współczesnym europejskim standardom.

fasada budynku asstudenci akademiiaula wykladowa akademii slaskiejsala komputerowa akademii slaskiej

 

PIELĘGNIARSTWO - STUDIA W JAWORZNIE, KNUROWIE, KATOWICACH LUB ZABRZU


pielWST


W ciągu ostatnich lat kształcenie pielęgniarek i pielęgniarzy stało się jednym z głównych i strategicznych działań Akademii Śląskiej (wcześniej Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach). Dlatego, aby wykształcić kadry o wysokim stopniu profesjonalizmu i etyce zawodowej bardzo ważna jest współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym oraz wsparcie lokalnych władz.

Podejmując współpracę z samorządami miast: Jaworzno i Knurów Aś poszerzyła swoją ofertę edukacyjną i wprowadziła możliwość podjęcia studiów w tych miastach. Przyszli studenci kierunku Pielęgniarstwo na Wydziale Nauk Medycznych im. Zbigniewa Religii będą mieli możliwość wyboru miejsca studiowania.

Władze Uczelni oraz władze Jaworzna podpisały list intencyjny o uruchomieniu w mieście ośrodka medycznego Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach, dzięki czemu do miasta powróci kształcenie o profilu pielęgniarskim. Zajęcia teoretyczne prowadzone będą w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 natomiast praktyczne umiejętności studenci zdobywać będą w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie.

Podobną współpracę Uczelnia nawiązała z Gminą Knurów, dzięki której studenci kierunku Pielęgniarstwo będą mogli studiować i odbywać zajęcia praktyczne w Szpitalu Knurowie.

Oczywiście nadal głównym ośrodkiem dydaktycznym na kierunkach medycznych pozostaje Wydział Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi mieszczący się w Zabrzu.

 

NOWOŚĆ NA AŚ

Nowości na AŚZ radością ogłaszamy, że w odpowiedzi na rosnące potrzeby rynku pracy oraz dynamiczne wyzwania biznesowe, Akademia Śląska wzbogaca swoją ofertę o nowy kierunek studiów: Zarządzanie (I stopnia i II stopnia)!

Nowoczesny świat biznesu wymaga nie tylko głębokiej wiedzy specjalistycznej, ale również umiejętności strategicznego myślenia, kreatywności i zdolności do efektywnego zarządzania zasobami. Kierunek Zarządzanie w Akademii Śląskiej został stworzony z myślą o wyposażeniu naszych studentów w kompleksową wiedzę oraz praktyczne umiejętności niezbędne do odniesienia sukcesu w świecie współczesnego biznesu.

Nasz cel to nie tylko przekazanie wiedzy, ale także kształtowanie liderów przyszłości. Dlatego nauczanie opiera się na innowacyjnych metodach dydaktycznych, a nasi wykładowcy to doświadczeni eksperci z obszaru biznesu, gotowi przekazać swoją wiedzę i praktyczne doświadczenie.

 

Galeria AŚ

 

Dzień Otwarty Akademii Śląskiej


27 marca 2024 roku o godz. 9:00 rozpocznie się Dzień Otwarty Akademii Śląskiej. Dla kandydatów na studia przygotowano szereg atrakcji, takich jak spotkanie z Samorządem Studenckim, zwiedzanie uczelni czy warsztaty tematyczne z zakresu:

MEDYCYNY, RATOWNICTWA, PIELĘGNIARSTWA

 • Leczenie prądem pacjenta - nie zawsze tak jest jak pokazują to w filmach. Praktyczne działanie Zespołu Ratownictwa Medycznego – karetka
 • Techniki bandażowania stosowane w lecznictwie,
 • Pomiary parametrów życiowych ułatwiające wczesną diagnostykę chorób cywilizacyjnych,
 • Biologia molekularna w medycynie,
 • Co kryje kropla krwi,
 • Anatomia nie taka straszna,
 • Praktyczne funkcjonowanie Państwowego Ratownictwa Medycznego w Polsce,
 • Badanie wad postawy - jakie metody wykorzystuje się do oceny postawy ciała

ARCHITEKTURY, ARCHITEKTURY WNĘTRZ, BUDOWNICTWA

 • Warsztaty VR,
 • Analiza błędów i niepewności w pomiarach fizycznych,
 • Laboratorium badań własności materiałów budowlanych,
 • Warsztaty projektowanie mebli lub warsztaty z rysunku perspektywicznego,
 • Projektowanie strefy chillout,
 • Konserwacja zabytków - Nowy dom w strefie ochrony konserwatorskiej,
 • Symulatory niepełnosprawności VR • Architektura - co to w ogóle jest?
 • Kreatywne techniki tworzenia postaci do gier komputerowych

MECHATRONIKI, INFORMATYKI

 • Elektronika mikroprocesorowa,
 • Sztuczna inteligencja,
 • Podstawy zaawansowanego programowania

GRAFIKI, WZORNICTWA

 • Sitodruk: Nowe życie starego T-shirtu,
 • Grafika w mediach społecznościowych,
 • Skanowanie i drukowanie 3D,
 • Linoryt • Modelowanie 3D,
 • Innowacyjne surowce i technologie jako narzędzia dla eko-mody,
 • Techniki komputerowe w projektowaniu odzieży,
 • Rysunek Żurnalowy

ZARZĄDZANIA

 • MOżnoWŁADCA – władam moim MOGĘ. Kreatywność. Sprawczość. Przedsiębiorczość,
 • Otwieranie Umysłów – jak lepiej wykorzystać swój potencjał rozwojowy,
 • Zróżnicowana pokoleniowo komunikacja w biznesie

Otwarty wykład gościnny pt. „Sztuczna inteligencja – bardziej pomaga czy przeszkadza?” poprowadzi dr Łukasz Walusiak, specjalista z zakresu analizy obrazów medycznych i technicznych oraz AI, przedstawiciel Katedry Informatyki Akademii Śląskiej.

Dla fanów gier komputerowych przewidziano rozgrywki e-sportu w ramach działalności Akademickiego Związku Sportowego Akademii Śląskiej – na najlepszych graczy czekają nagrody!

Podczas Dnia Otwartego AŚ podsumujemy także efekt półrocznej współpracy z firmą Mystery Machinery z Katowic. Jest to pierwsza w Polsce współpraca uczelni wyższej, gdzie studenci mieli okazję zagłębić się w tematykę projektowania i funkcjonowania popularnej formy rozrywki jaką są pokoje Escape Room. Dla laureatów i wyróżnionych w konkursie Mystery Machinery zagwarantowało nagrody rzeczowe oraz pieniężne, których uroczyste wręczenie odbędzie się 27 marca.

Wydarzenie objęte zostało patronatem medialnym Radia Silesia oraz Telewizji TVS.

 

Władze Uczelni

Założyciel-Kanclerz: mgr inż. arch. Arkadiusz Hołda


Rektor: prof. AŚ dr Aleksander Ostenda


Prorektor: dr n. med. i n. o zdr. Magdalena Wierzbik-Strońska


Prorektorzy:

Prorektor ds. medycznych Wydziału Nauk Medycznych im. Zbigniewa Religi w Zabrzu:

prof. zw. dr hab. n. med. Andrzej Bochenek

Prorektor ds. jakości kształcenia Wydziału Nauk Medycznych im. Zbigniewa Religi w Zabrzu:

mgr Agnieszka Szostak

Prorektor ds. budowania relacji i współpracy z otoczeniem Wydziału Nauk Medycznych im. Zbigniewa Religi w Zabrzu:

dr n. med. Michał Ekkert


Dziekani:

Dziekan Wydziału Architektury, Budownictwa i Sztuk Stosowanych w Katowicach:

dr inż. arch. Jakub Świerzawski

Dziekan Wydziału Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi

dr n. med. Grzegorz Religa


Prodziekani:

Prodziekan Wydziału Nauk Medycznycj im. Zbigniewa Religi w Zabrzu:

dr n. med. Grzegorz Religa

Prodziekan:

mgr Aldona Kania

Prodziekan ds. jakości kształcenia:

dr inż. Katarzyna Łuczak

Prodziekan ds. Pielęgniarstwa Wydziału Nauk Medycznych im. Zbigniewa Religi w Zabrzu:

dr nauk o zdrowiu Ewa Mazur

 

Akademia Śląska w Katowicach

 

Wydział Architektury, Budownictwa i Sztuk Stosowanych

ARCHITEKTURA

Studia na kierunku Architektura w Akademii Śląskiej należą do jednych z najciekawszych ze względu na interesujące połączenie elementów wiedzy technicznej, szerokiej wiedzy ogólnej oraz sztuk pięknych. Podczas nauki architektury studenci zapoznają się m.in. z zasadami kształtowania przestrzeni, metodami projektowania, technikami artystycznymi, a także przepisami techniczno-budowlanymi i przebiegiem procesu inwestycyjnego w kraju oraz w państwach Unii Europejskiej. Dzisiaj architekt jest często deweloperem, menadżerem całego procesu inwestycyjnego, rzeczoznawcą budowlanym, zajmuje się inżynierią miejską, urbanistyką czy architekturą krajobrazu. We wszystkich tych dziedzinach jest miejsce dla ludzi z tytułem inżyniera architekta. 

Studia I stopnia Architektury przygotowują do twórczej pracy projektowej w charakterze: architekta, urbanisty, planisty przestrzennego, inżyniera miejskiego, a także organizatora procesu inwestycyjnego. Po ukończeniu studiów absolwent uzyskuje tytuł inżyniera architekta, upoważniający do kontynuacji nauki na studiach II stopnia i rozpoczęcia pracy np. asystenta projektanta, zdobywając niezbędne do dalszego rozwoju doświadczenie zawodowe.

Studia uzupełniające magisterskie mają na celu ukształtowanie osobowości twórczej i zawodowej architekta o pełnych kompetencjach i kwalifikacjach. Student rozwijając swoje umiejętności z zakresu projektowania architektonicznego, urbanistycznego, konserwatorskiego, planowania przestrzennego oraz poszerzając wiedzę w dziedzinie sztuk pięknych, nauk technicznych i humanistycznych, wzbogaca ją dodatkowymi umiejętnościami kreatywnego myślenia i tworzenia.

Szczegóły na www.akademiaslaska.pl/

BUDOWNICTWO

Budownictwo to jeden z najbardziej rozwijających się kierunków na uczelniach technicznych. Studia oferowane przez Akademię Śląską przygotowują specjalistów do kierowania wykonawstwem wszystkich typów obiektów budowlanych, współudziału w projektowaniu obiektów użyteczności publicznej, przemysłowych i komunikacyjnych oraz do organizowania produkcji elementów budowlanych i nadzoru wykonawstwa budowlanego. W czasie nauki istotną rolę odgrywa zapoznanie się z wymogami obowiązującymi w działalności budowlanej w Unii Europejskiej. 

Budownictwo w Akademii Śląskiej zaplanowane są w taki sposób, aby wyposażyć studentów w niezbędną wiedzę, umiejętności i kompetencje, dzięki którym będą mogli w przyszłości sprostać wysokim wymaganiom stawianym współczesnej kadrze inżynierskiej. Studenci zapoznają się z rodzajami materiałów oraz technologiami wykorzystywanymi w budownictwie. Poznają podstawowe materiały budowlane i ich wytrzymałość, instrumenty pomiarowe, zasady rysunku technicznego, wymogi prawne projektowania dróg, mostów czy budynków.

Szczegóły na www.akademiaslaska.pl

MECHATRONIKA

Mechatronika to nowoczesny kierunek, który łączy ze sobą wiele dziedzin: mechanikę, elektronikę, informatykę czy automatykę. Jest to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu, która ze względu na duże zapotrzebowanie rynkowe stwarza bardzo dobre perspektywy dla absolwentów tego kierunku. Najlepiej świadczy o tym bardzo szybko rozwijający się świat robotów. Studia na kierunku Mechatronika pozwalają na zdobycie bardzo dobrego wykształcenia w zakresie projektowania, wytwarzania i eksploatacji nowoczesnych urządzeń.

Studenci kierunku Mechatronika w Akademii Śląskiej uzyskują kompletną wiedzą teoretyczną oraz umiejętności praktyczne, m.in. w zakresie budowy i eksploatacji maszyn, mechaniki, automatyki, elektroniki i robotyki. Studenci w trakcie studiów zdobywają niezbędne umiejętności projektowania i eksploatacji inteligentnych maszyn, pojazdów, sprzętów oraz specjalistycznej aparatury medycznej, diagnostycznej i pomiarowej stosowanej w nowoczesnej gospodarce.

Szczegóły na www.akademiaslaska.pl

ARCHITEKTURA WNĘTRZ

Architektura Wnętrz to sztuka projektowania łącząca umiejętności graficzne z wiedzą pozwalającą kompetentnie kształtować najbliższe otoczenie. Plan studiów zawiera przedmioty związane z kształtowaniem wrażliwości artystycznej studenta jak i zagadnienia techniczne. Praca architekta wnętrz polega na kompleksowym opracowaniu projektu wnętrz mieszkalnych, użyteczności publicznej, specjalnego przeznaczenia, począwszy od idei koncepcji do realizacji. Program studiów obejmuje wykłady, ćwiczenia projektowe oraz praktyki studenckie w zakresie inwentaryzacyjnym, projektowym oraz rysunkowo – malarskim, a także seminaria dotyczące projektowania wnętrz, prowadzone przez wykwalifikowanych pracowników naukowo – dydaktycznych.

Szczegóły na www.akademiaslaska.pl

INFORMATYKA

Informatyka to bardzo nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się dziedzina wiedzy. Kierunek przeznaczony jest dla osób zamierzających w przyszłości brać udział w tworzeniu nowych technologii i narzędzi informatycznych. Informatyka to dobry wybór dla osób, które lubią nauki ścisłe i rozwiązywanie problemów (łamigłówek), posiadają umiejętność abstrakcyjnego myślenia, są twórcze oraz potrafią podejmować decyzje dotyczące sposobu rozwiązywania konkretnego problemu.

Szybki rozwój nowych technologii oraz nowoczesnych urządzeń wymagających specjalistycznego oprogramowania, stawiają nowe wyzwania inżynierom informatyki, co stwarza bardzo dobre perspektywy pracy i rozwoju absolwentom tego kierunku. Podjęcie studiów na kierunku Informatyka w Akademii Śląskiej to długoterminowa inwestycja w przyszłość. Informatycy są bardzo poszukiwanymi specjalistami na rynku pracy i mogą liczyć na wysokie zarobki.

Szczegóły na www.akademiaslaska.pl

ZARZĄDZANIE

Studia na kierunku Zarządzanie dostarczają ciekawej i praktycznej wiedzy, umiejętności i kompetencji związanych z nowoczesnym zarządzaniem przygotowując profesjonalistów – menadżerów do wyzwań, jakimi będą mogli sprostać w organizacjach biznesowych, publicznych czy społecznych. Zarządzanie pozwala zarówno na budowanie i rozwijanie relacji z kadrą akademicką z doświadczeniem międzynarodowym jak również ekspertami i menadżerami stosującymi na co dzień nowoczesne i skuteczne metody zarządzania.

Podjęcie studiów na kierunku Zarządzanie, to rozpoczęcie przygody intelektualnej i towarzyskiej, podczas której priorytetem jest wielowymiarowy rozwój kompetencyjny każdego studenta. Pozwala to zarówno na przygotowanie się do kariery zawodowej jako profesjonalny menadżer jak i jako osoba samozatrudniona we własnym startupie.

Szczegóły na www.akademiaslaska.pl

WZORNICTWO

Wzornictwo jest jednym z najciekawszych i najbardziej kreatywnych kierunków prowadzonych w Akademii Śląskiej. Student ma możliwość zapoznać się ze sztuką projektowania ubioru oraz biżuterii. Jest to wyjątkowa dziedzina sztuki, gdyż wymaga z jednej strony bardzo dużej kreatywności i uzdolnień plastycznych, a z drugiej strony umiejętności manualnych oraz technicznych potrzebnych do obsługi profesjonalnych programów graficznych, jak też maszyn i urządzeń szwalniczych.

Studia I stopnia na kierunku Wzornictwo rozwijają pasję projektowania, umożliwiają poznanie tajników świata mody oraz zasad jego funkcjonowania. Dzięki współpracy ze znanymi na rynku polskim i światowym - projektantami mody, studenci mają możliwość zaznajomienia się z różnymi technikami pracy. Uczestnicząc w warsztatach studenci korzystają z wysokiej klasy oprogramowania graficznego oraz nowoczesnych systemów komputerowych przeznaczonych do wspomagania procesów projektowania i konstrukcji odzieży. Studia na tym kierunku uczą i rozwijają umiejętności projektowania i konstrukcji ubioru, rysunku, fotografii, technik szycia oraz projektowania i wykonywania biżuterii, jak też projektowania oraz wytwarzania obuwia i akcesoriów. Zwieńczeniem studiów jest Pokaz Mody i Gala Dyplomowa - wydarzenie i jedna z największych imprez promujących debiutujących projektantów.

Szczegóły na www.akademiaslaska.pl

GRAFIKA

Grafika jest to kierunek studiów skierowany do osób o nieprzeciętnej kreatywności. Na tym kierunku studenci rozwijają swoje umiejętności nie tylko w zakresie tworzenia grafiki, ale również w obsłudze profesjonalnych i ciągle rozwijających się technikach i technologiach multimedialnych. Na kierunku Grafika prowadzone są zajęcia z tradycyjnych technik druku artystycznego oraz nowoczesnych i różnorodnych technik wizualizacyjnych i projektowych w opracowaniu o najnowsze oprogramowanie.

Studia na kierunku Grafika gwarantują wielotorowy rozwój kompetencji zawodowych w połączeniu z umiejętnościami plastycznymi i bogatą wiedzą humanistyczną. Podczas zajęć studenci będą korzystać z profesjonalnego oprogramowania przeznaczonego do tworzenia grafiki różnego rodzaju i przeznaczenia tj.: Adobe Photoshop, Adobe InDesign, Adobe Illustrator, Adobe Flash, CorelDRAW, 3d Max Studio. Student tego kierunku poznaje praktyczne zastosowanie tradycyjnych metod druku: linoryt, wklęsłodruk, sitodruk oraz litografia.

Szczegóły na www.akademiaslaska.pl

 

Wydział Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi

PIELĘGNIARSTWO

Pielęgniarstwo to niezwykle potrzebny zawód na rynku pracy, a studia na tym kierunku dają możliwość zdobycia jednego z najbardziej uniwersalnych i wszechstronnych zawodów medycznych. Podczas nauki student zdobędzie umiejętności profesjonalnej opieki pielęgniarskiej, będzie potrafił korzystać z aktualnej wiedzy dla zapewnienia bezpieczeństwa i wysokiego poziomu opieki. Nauczy się udzielania świadczeń w zakresie promowania, zachowania zdrowia i zapobiegania chorobom, sprawowania opieki całościowej nad chorymi i niepełnosprawnymi. Umiejętności praktyczne przekazują wykwalifikowani nauczyciele akademiccy z dużym doświadczeniem zawodowym.

Przygotowany program kształcenia ukierunkowany jest na uzyskanie wiedzy, umiejętności oraz kształtowanie cech psychofizycznych niezbędnych do wykonywania zawodu pielęgniarki. Integralną częścią studiów będą praktyki studentów w szpitalach oraz specjalistycznych zakładach opieki zdrowotnej, a także zajęcia praktyczne związane z opieką nad ludźmi zdrowymi i chorymi. Absolwent będzie znał język obcy na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz będzie potrafił posługiwać się językiem specjalistycznym z zakresu pielęgniarstwa.

Kształcenie na kierunku Pielęgniarstwo II stopnia jest ukierunkowane na zdobycie specjalistycznej wiedzy z zakresu pielęgniarstwa oraz innych nauk medycznych ze szczególnym naciskiem na monitorowanie stanu zdrowia pacjenta oraz realizację działań promocyjno - profilaktycznych w populacji osób zdrowych, znajomość standardów realizacji zaawansowanych i samodzielnych świadczeń pielęgniarskich. Studia przygotowują do prowadzenia badań naukowych, wykorzystywania ich wyników w praktyce, wdrażania zasad medycyny opartej na faktach (EBM) oraz planowania zawodowego rozwoju własnego.

Szczegóły na www.akademiaslaska.pl

KIERUNEK LEKARSKI

Celem kształcenia na Kierunku Lekarskim jest przygotowanie do zawodu lekarza, poprzez przekazanie studentom praktycznych umiejętności stawiania i rozwiązywania problemów zdrowotnych w procesie leczenia pacjenta. Studenci zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu nauk biologicznych, medycznych, ścisłych czy nauk o zdrowiu. Nauczą się analizy badań laboratoryjnych oraz stawiania odpowiedniej diagnozy medycznej i wdrażania terapii.

Nauka odbywa się z wykorzystaniem nowoczesnych technik dydaktycznych, komputerów, programów edukacyjnych z dostępem do Internetu w tym systemu PathXL platformy e-lerningowej, uzupełniających zajęcia przy łóżku chorego, a także w ramach Centrum Symulacji Medycznych. W ramach zajęć praktycznych student nauczy się jak zastosować zdobytą wiedzę dla potrzeb diagnostyki i terapii poszczególnych chorób. Zajęcia praktyczne realizowane są w laboratoriach klinicznych, pracowniach diagnostycznych oraz w oddziałach szpitalnych i jednostkach opieki ambulatoryjnej. W trakcie zajęć praktycznych każdy student samodzielnie wykonuje badania lekarskie określone programem, pod bezpośrednim nadzorem prowadzącego ćwiczenia asystenta.

Szczegóły na www.akademiaslaska.pl

RATOWNICTWO MEDYCZNE

Ratownictwo Medyczne to studia umożliwiające poznanie zasad udzielania fachowej pomocy doraźnej, realizowanej aby ratować życie i zdrowie ludzi w razie nagłych wypadków i zachorowań. Kształcenie ukierunkowane jest na zdobycie specjalistycznej wiedzy z zakresu ratownictwa medycznego, medycyny ratunkowej oraz innych nauk medycznych w postępowaniu ratowniczym wobec pacjentów znajdujących się w stanie nagłego zagrożenia życia i zdrowia.

Szczegóły na www.akademiaslaska.pl

 

Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych

ZARZĄDZANIE I i II STOPNIA

Studia dostarczają ciekawej i praktycznej wiedzy, umiejętności i kompetencji związanych z nowoczesnym zarządzaniem przygotowując profesjonalistów – menadżerów do wyzwań, jakimi będą mogli sprostać w organizacjach biznesowych, publicznych czy społecznych. Studia pozwalają zarówno na budowanie i rozwijanie relacji z kadrą akademicką z doświadczeniem międzynarodowym jak również ekspertami i menadżerami stosującymi na co dzień nowoczesne i skuteczne metody zarządzania.

Podjęcie studiów na kierunku Zarządzanie, to rozpoczęcie przygody intelektualnej i towarzyskiej, podczas której priorytetem jest wielowymiarowy rozwój kompetencyjny każdego studenta. Pozwala to zarówno na przygotowanie się do kariery zawodowej jako profesjonalny menadżer jak i jako osoba samozatrudniona we własnym startupie. Szczegóły na: www.akademiaslaska.pl.

 

Kontakt do uczelni

40-555 Katowice

ul. Rolna 43

tel.:

32 60 72 440