Reklama - Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (UE)Śląski Uniwersytet Medyczny (SUM) w Katowicach (Publiczna)

palceholder

40-006 Katowice

ul. Warszawska 14

tel.:

32 50 05 913

Studia dyplomowe - kierunki
Analityka Medyczna
Bezpieczeństwo i higiena pracy
Biotechnologia Medyczna
Chemia Kosmetyczna
Coaching Medyczny
Dietetyka
Elektroradiologia
Farmacja
Fizjoterapia
Kierunek Lekarski
Kierunek Lekarsko-Dentystyczny
Koordynator medyczny
Kosmetologia
Neurobiologia
Pielęgniarstwo
Położnictwo
Ratownictwo Medyczne
Trener Zdrowia
Zarządzanie Ryzykiem Zdrowotnym
Zdrowie Publiczne

Opis Uczelni

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY (SUM) W KATOWICACH

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Idea utworzenia śląskiej uczelni o profilu medycznym narodziła się już w 1946r., kiedy powstał Komitet Organizacyjny Śląskiej Akademii Lekarskie. Po zgromadzeniu kadry profesorskiej i dopełnieniu formalności, decyzją Rady Ministrów, 20-III-1948r., rozpoczęła swoją działalność Akademia Lekarska w Bytomiu, późniejsza Śląska Akademia Medyczna w Katowicach.

Uczelnia jako Śląski Uniwersytet Medyczny, funkcjonuje od 20–VI-2007r. Katowicka uczelnia kształci przyszłych lekarzy różnych specjalizacji, lekarzy stomatologów, farmaceutów, specjalistów zdrowia  publicznego, pielęgniarki, ratowników medycznych, menadżerów służby zdrowia i wielu innych przyszłych pracowników medycznych.

Uczelnia prowadzi naukę na wszystkich stopniach studiów wyższych w tym studia I-ego i II-ego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia doktoranckie, studia podyplomowe i studia menadżerskie MBA. Jako forma nauki dominują studia stacjonarne w systemie dziennym, jednak na niektórych kierunkach możliwa jest też nauka w systemie zaocznym i wieczorowym oraz z wykorzystaniem platformy zdalnego nauczania. Śląski Uniwersytet Medyczny współpracuje z ponad 80 uczelniami wyższymi z całego świata oraz zagranicznymi i krajowymi prestiżowymi ośrodkami badawczo-naukowymi. Uczelnia posiada 5 szpitali klinicznych oraz ponad 260 katedr, oddziałów, zakładów i klinik.


 

Misja Uczelni

Śląski Uniwersytet Medyczny (SUM) w Katowicach to prestiżowa uczelnia w sercu Śląska, której misją jest kształcenie studentów na najwyższym poziomie, prowadzenie zaawansowanych badań naukowych i dostarczanie najwyższego standardu usług medycznych.

Misja SUM koncentruje się na trzech równie ważnych aspektach. Po pierwsze, stawia na nauczanie wysokiej jakości. Programy studiów na ŚUM są tak zaprojektowane, aby stawiać czoła dzisiejszym wyzwaniom w sferze zdrowia, rozwijając umiejętności niezbędne dla przyszłych kierunków w sferze medycyny.

Po drugie, uczelnia jest głęboko zaangażowana w prowadzenie badań naukowych. SUM jest pionierem w wielu dziedzinach nauki i medycyny, przyczyniając się do globalnej społeczności naukowej poprzez publikacje, konferencje i partnerstwa.

Na koniec, usługi medyczne oferowane przez SUM są na najwyższym poziomie. Uczelnia jest domem dla wielu specjalistów, którzy zapewniają kompleksową opiekę medyczną, od podstawowej opieki zdrowotnej po zaawansowane procedury chirurgiczne.

W Katowicach, w sercu dynamicznego i innowacyjnego regionu Śląska, ŚUM jest pilarem medycznym i edukacyjnym, którego misja ma kluczowe znaczenie dla społeczności, której służy.

 

Koła naukowe

Śląski Uniwersytet Medyczny (SUM) w Katowicach to jedna z najważniejszych medycznych instytucji edukacyjnych w Polsce. Koła naukowe są towarzyszącym organem, które umożliwia studentom podejmowanie bardziej szczegółowych badań na swoje tematy zainteresowań.

Koła naukowe na SUM oferują bogatą gamę dziedzin do badania, od kardiologii i neurologii po genetykę i onkologię. Dzięki temu studenci mają możliwość prawdziwego zakotwiczenia wiedzy teoretycznej poprzez praktykę, a także szansę na jasne wytyczenie swojej ścieżki kariery.

Koło naukowe nie tylko pozwala na rozwijanie umiejętności badawczych, ale również umożliwia bezpośrednią współpracę z wybitnymi lekarzami i naukowcami, co stanowi nieocenione źródło inspiracji dla młodych aspirujących lekarzy.

Aktywne uczestnictwo w kołach naukowych może również przynieść wiele korzyści długoterminowych, takich jak lepsze szanse na zdobycie miejsca w ambitnych specjalizacjach czy możliwość prezentacji własnych badań na konferencjach i w prestiżowych czasopismach.

 

Studia podyplomowe

Śląski Uniwersytet Medyczny (SUM) w Katowicach to renomowana instytucja, znana z doskonałego programu studiów podyplomowych w dziedzinie medycyny. Ta uczelnia jest znana na całym świecie ze swojej doskonałości akademickiej i zaangażowania w badania kliniczne.

Zlokalizowany w sercu miasta Katowice, SUM oferuje unikalne możliwości kształcenia i nauki pod kierunkiem zasłużonych specjalistów. Szeroka ofertę edukacyjną uzupełniają nowoczesne i dobrze wyposażone laboratoria, co umożliwia praktyczne zastosowanie nabytej wiedzy.

Studia podyplomowe na SUM skierowane są do osób, które chcą nadążać za najnowszymi trendami w medycynie i zdobyć specjalistyczną wiedzę. Uczelnia oferuje szeroki wachlarz specjalizacji, pozwalając studentom na rozwijanie kariery w wybranym kierunku.

Doskonały kadra, nowoczesne obiekty i praktyczne podejście do nauki to cechy, które czynią SUM jednym z najlepszych miejsc do studiowania medycyny podyplomowej w Polsce.

 

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

Centrum Symulacji Medycznej WSPS w Dąbrowie Górniczej
Dni Otwarte - Śląska Wyższa Szkoła Medyczna w Katowicach
Studia na kierunku lekarskim w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach