Reklama - Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (UE)Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu
Wydział Lekarski w Katowicach
Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Opis Uczelni

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Idea utworzenia śląskiej uczelni o profilu medycznym narodziła się już w 1946r., kiedy powstał Komitet Organizacyjny Śląskiej Akademii Lekarskie. Po zgromadzeniu kadry profesorskiej i dopełnieniu formalności, decyzją Rady Ministrów, 20-III-1948r., rozpoczęła swoją działalność Akademia Lekarska w Bytomiu, późniejsza Śląska Akademia Medyczna w Katowicach.

Uczelnia jako Śląski Uniwersytet Medyczny, funkcjonuje od 20–VI-2007r. Katowicka uczelnia kształci przyszłych lekarzy różnych specjalizacji, lekarzy stomatologów, farmaceutów, specjalistów zdrowia  publicznego, pielęgniarki, ratowników medycznych, menadżerów służby zdrowia i wielu innych przyszłych pracowników medycznych.

Uczelnia prowadzi naukę na wszystkich stopniach studiów wyższych w tym studia I-ego i II-ego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia doktoranckie, studia podyplomowe i studia menadżerskie MBA. Jako forma nauki dominują studia stacjonarne w systemie dziennym, jednak na niektórych kierunkach możliwa jest też nauka w systemie zaocznym i wieczorowym oraz z wykorzystaniem platformy zdalnego nauczania. Śląski Uniwersytet Medyczny współpracuje z ponad 80 uczelniami wyższymi z całego świata oraz zagranicznymi i krajowymi prestiżowymi ośrodkami badawczo-naukowymi. Uczelnia posiada 5 szpitali klinicznych oraz ponad 260 katedr, oddziałów, zakładów i klinik.


 

Ceny za studia

Kierunek Stacjonarne Niestacjonarne
Lekarski016 750
Lekarsko - Dentystyczny020 000
Ratownictwo Medyczne0
Lekarski016 750
Neurobiologia0
Farmacja012 750
Analityka Medyczna0
Biotechnologia Medyczna0
Kosmetologia07500
Pielęgniarstwo02 750
Położnictwo03 100
Fizjoterapia02600
Elektroradiologia0
Coaching Medyczny0
Dietetyka03800
Zdrowie Publiczne02600
Zarządzanie Ryzykiem Zdrowotnym0

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

Dni Otwarte - Śląska Wyższa Szkoła Medyczna w Katowicach
Studia na kierunku lekarskim w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach
Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu – spot promocyjny

ikonka opinie uczelnie

Opinie o uczelniach - Lista uczelni śląskie