Uniwersytet Śląski w Katowicach (UŚ) (Publiczna)

palceholder

40-007 Katowice

ul. Bankowa 12

tel.:

32 359 18 10,
32 359 18 80,
32 359 17 70,
32 359 16 22,
667 771 009

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Uniwersytet Śląski w Katowicach (UŚ). Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Natalia
  Politologia

  To bardzo przyjemny kierunek, jak się uczyć więcej to raczej tylko przed sesją. W tygodniu wolnego całkiem sporo, więc bez problemu można połączyć studia z pracą. Z poziomem jest różnie, kwestia wykładowcy i jego podejścia do tematu. Wydział organizuje też ciekawe konferencje i warsztaty, a dodatkowo można zapisać się do kół naukowych. Na moim roku wszyscy sobie pomagają, wymieniają notatkami, nie ma realizacji. Ogółem Katowice to miasto, gdzie można w różnorodny sposób spędzić wolny czas. Jest mnóstwo fajnych knajpek w centrum, ale i na obrzeżach nie brakuje takich miejsc.

  20-11-2023
 • Kinga Fistaszek
  Politologia

  Politologia to niezbyt wymagający kierunek. Nauki nie jest dużo. Nie trzeba przygotowywać się z zajęć na zajęcia. Wystarczy pouczyć się do sesji. Niezbędne materiały i podręczniki można wypożyczyć w uczelnianej bibliotece. Po tym kierunku zbyt dużych perspektyw na prace nie ma, jednak większość absolwentów pracuje w różnych instytucjach. Atmosfera jest poprawna. Wykładowcy w ciekawy sposób przekazują wiedzę, jednak nie zawsze są mili i sympatyczni. Studenci bywają różni, jedni chętnie dzielą się notatkami i wszelkimi informacjami, inni wszystko ukrywają i trzymają się na uboczu. Ogólnie polecam. Kierunek ciekawy.

  26-10-2023
 • Reklama - Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (UE)


 • Grzegorz
  Etnologia - antropologia kulturowa

  Studiowałem etnologię i antropologię kulturową na Uniwersytecie Śląskim, ale w Cieszynie. Spodziewałam się fajnej przygody, ciekawych zajęć, dobrych praktyk zawodowych. Okazało się jednak, że to, co w ofercie, nie jest równe z tym, czego uczyliśmy się w rzeczywistości. Całe studia były przeładowane przedmiotami, które nie wnosiły do mojej wiedzy niczego nowego, nie było żadnych szkoleń, kursów czy warsztatów. Praktyki zawodowe trzeba było robić w wakacje, co było trudne dla tych studentów, którzy w wakacje woleli gdzieś wyjechać i pracować, aby podreperować swój budżet. Do tego wszystkiego dochodziła spora dezorganizacja w planie zajęć, mało naprawdę przydatnych przedmiotów, a także przestarzałe metody nauczania, pracownie i pomoce naukowe. Jeśli miałbym jeszcze raz wybrać studia, nigdy w życiu nie zdecydowałbym się na ten kierunek i odradzam go każdemu, kto jest nim zainteresowany. Zdobyta w czasie studiów wiedza jest naprawdę mało przydatna

  09-02-2021
 • Ola
  Filologia germańska

  Jeśli chodzi o Uniwersytet to z perspektywy czasu oceniam bardzo i to bardzo dobrze, oczywiście jak wszędzie byli mniej i bardziej problemowi nauczyciele. Miałam jednak w przewadze szczęście do tych lepszych. W Uniwersytecie Śląskim jest naprawdę wielu profesjonalistów, którzy dają z siebie wszystko na zajęciach, ale nie będę ukrywać, że bardzo dużo trzeba pracować w domu. Tłumaczyć, ćwiczyć, uczyć się słówek - w sumie pewnie jak wszędzie. Z Dziekanatem nie było większych problemów, wszyscy byli pomocni. Licencjat i magisterka przebiegła bezproblemowo i z ogromnym wsparciem ze strony Promotora.

  13-03-2019
 • Maciek
  Administracja

  Jak mi się studiowało - zdecydowanie 5/5! Kadra - 4,5/5! Bardzo sympatycznie i z nostalgią wspominam lata spędzone na UŚ. Kadra była doświadczona, przyjazna studentom, niemniej bardzo wymagająca, za co po latach dziękuję. Program i metody kształcenia były nowoczesne i dopasowane do realiów, warto zaznaczyć, że studia kończyłem parę ładnych lat temu. Pewno nieco się od tamtych czasów zmieniło. Mam nadzieje, że wyłącznie na plus :).

  01-03-2019
 • Kuba
  Informatyka

  Studiuję na UŚ już od 2 lat i jestem bardzo zadowolony. Wybór kierunku był dla mnie bardzo trudnym, dlatego kandydatom chciałbym powiedzieć jedno - Zastanówcie się co chcecie robić w życiu albo jakie dziedziny cię interesują. Jeżeli jesteś nastawiony na rozwój i dużo nauki to bardzo polecam UŚ. Czasem jest dużo pracy, cześć kadry jest wymagająca a część to idioci, jak wszędzie:D . Ale są tez spoko prowadzący. Z praca nie ma problemu po wydziale informatycznym. Ale zaznaczam jeszcze raz, tylko jeśli to lubisz. Nie ma nic gorszego niż uczyć się i pracować robiąc cos czego się zwyczajnie nie lubi.

  19-02-2019
 • Gosia
  Geodezja i kartografia

  Hejka :) wszystko zalezy od kierunku, na ktory się wybiera no i od specjalności też Uniwersytet Śląski ma swietnych wykladowców swietny klimat i atmosfere :) wszystko jest blisko siebie zycie studenckie w zasadzie kreci się dobrze, przynajmniej na moim roku:) niektóre zaliczenia są trudniejsze, ale jak sie jest na biezaco z materialem to wszystko jest mozliwe no i wiele organizacji studenckich tu jest :D Ogólnie to wszystko zależy od kierunku, ale uczelnia jest naprawdę godna polecenia!

  18-02-2019
 • Liwia
  Finanse i rachunkowość

  jak narazie to jestem bardzo zadowolona z Uniwersytetu. Wykladowcy w wiekszosci fajni, chociaz zdarzają sie jacys, co przynudzaja, ale po pierwszej sesji moge powiedziec, ze jak narazie to wszystkie egzaminy byly wzglednie nietrudne, trzeba było trochę się przyłożyć :) nawet u tych egzaminatorow, ktorzy nie wydawali sie pod tym wzgledem zbyt przyjemni. Przedmioty na moim kierunku jak narazie sa ok, ale bardziej czekam na kolejne semestry bo wtedy zaczynaja sie przedmioty swobodnego wyboru ;) Dla mnie jak narazie jedyny minus to ze niektore przedmioty czy specjalnosci moga sie nie otworzyc bo jest za malo chętnych, ale to w sumie jest zrozumiale. :)

  14-02-2019
 • Michał
  Psychologia

  Witam Wszystkich, studiowało się bardzo dobrze, kadra była bardzo przyjazna i pomocna. Nigdy nie miałem większych problemów z zaliczeniem przedmiotu, ale warto dodać, że pilnie chodziłem na wszystkie wykłady (były po prostu ciekawe) i spędzałem trochę czasu nad książkami. Po studiach, a w zasadzie w ich trakcie, podjąłem pracę nie związaną z kierunkiem, ale moje wykształcenie przydaje się w każdym zawodzie, więc było to bardzo ciekawe i potrzebne mi doświadczenie. Polecam wszystkim tą uczelnie, a przede wszystkim ten kierunek.

  08-02-2019
 • Mateusz
  Filologia słowiańska

  Studia na UŚ wspominam bardzo dobrze. Miałem możliwość nauki języka, kultury, literatury słowackiej. Nauka języka, pozwoliła mi na wykorzystanie go w różnych obszarach, co pozwoliło mi i pozwala nadal rozwijać się zawodowo i personalnie. Nie pracuje bezpośrednio w branży, mimo to wykształcenie i wiedza zdobyta w trakcie studiów bardzo mi pomaga. Z perspektywy czasu gdybym mógł wybrać moją ścieżkę edukacji ponownie, wybrałbym tą samą. To chyba mówi wszystko.

  30-01-2019
 • Michał
  Filozofia

  Z perspektywy już kilkuletniej - nadal jestem bardzo zadowolony ze studiów na UŚ-u. Spędziłem tam pięć wspaniałych lat co odbiło się znacznie na sposobie w jaki dziś patrzę na świat. Studiowałem filozofie, więc wiedzę tam zdobytą wykorzystuję nie tylko w pracy zawodowej, ale przede wszystkim w życiu codziennym. Atmosfera sprzyjająca zdobywaniu wiedzy, kadra bardzo profesjonalne i rzetelne prowadziła zajęcia i była zawsze niezwykle pomocna.

  29-01-2019
 • Norbert
  Politologia

  Studia na UŚ wspominam dobrze. Generalnie mi się podobało. Nie miałem zastrzeżeń do poziomu jaki prezentuje UŚ. Jedynym mankamentem był rozkład zajęć. Zdarzało się, że miałem obowiązkowe ćwiczenia o 8:00 rano, przerwę do 13:00 i jakiś wykład o niczym, a o 18:00 znowu obowiązkowe ćwiczenia, to zabierało cały dzień. Takie sytuacje powtarzały się jak refren, ale poza tym studia na UŚ mogę polecić :-)

  23-10-2018
 • Ania
  Praca socjalna w środowisku rodziny

  ja studiuje Nauki o Rodzinie na Wydziale Teologicznym. Uczelnia troszke malo zorganizowana ale studiowanie polecam mega . jest bardzo milo wyklady calkiem profesjonalne ogolnie powiem ze studia bardzo mnie rozwinely i uwazam ze US to dobry wybor, Wykladowcy na moim wydziale swietni da sie dogadac i w ogole ,aczkolwiek wiadomo ludzie sa rozni i slyszalam ze na innych wydzialach jest roznie . Ogolnie dziekanat jest strasznie nieogarniety, kolezance np zgubili indeks takze no wiadomo na kogo się trafi, ale ja nie chciała bym być na jej miejscu. Nie moge narzekac na swoją uczlenię. Plan zajęc tez całkiem wporządku. Duzo zajęć w jednym ciągu co daje możliwości dostsowania do no dodatkowej pracy czy wcześniejszego urwania się na weekend ;-) 

  07-05-2018