Galeria opolskie
Galeria opolskie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Judyta
  Kosmetologia

  Jeśli chodzi o kierunek stacjonarny, to egzaminy i kolokwia są trudniejsze, co jest dość standardowe. Biochemia jest trudna, a chemia łatwa dla osób po biol-chemie, ale materiał podawany jest bardzo szybko, co może być trudne dla osób bez takiego tła. Podstawy makijażu to przyjemny przedmiot, ale wymagane jest odrabianie nieobecności, podobnie jak z kosmetologii. Większość zajęć opiera się na poziomie licealnym, jak na przykład chemia kosmetyczna. Atmosfera w moim roczniku jest rewelacyjna! Dziewczyny są niesamowicie pomocne i wspierające.

  06-02-2024
 • Weronika
  Ratownictwo medyczne

  Studia z ratownictwa medycznego oferują intensywny rozwój w różnych dziedzinach poprzez zajęcia praktyczne i praktyki studenckie. Chociaż niektóre inne przedmioty również oferują podobne możliwości, to nie zagłębiałam się w nie zbytnio. Nie mogę narzekać na prowadzących – większość z nich to pasjonaci, a nie miałam żadnych nieprzyjemnych sytuacji z ich strony. Perspektywy pracy po ukończeniu tego kierunku wydają się być dość konkretnie określone. Trzeba jednak naprawdę chcieć pracować w tej branży.

  04-12-2023
 • Norbert
  Finanse i rachunkowość

  Studiowałam Finanse i Rachunkowość na PWSZ w Nysie. Moje wrażenia są pozytywne. Kadra kompetentna i trzyma poziom. Gdyby nie jeden wykładowca właściwie w wieku emerytalnym. Naucza On niestety kilku przedmiotów w związku z tym ciężko by było na niego nie trafić. Jeśli zależy Ci na tym aby Cię polubił i Cię nie gnębił to powinieneś się głośno śmiać z tych jego żartów z długą brodą, które są niestety mało śmieszne, żeby nie powiedzieć beznadziejne. Jest szansa, że gość poszedł już na emeryturę, ale tego nie wiem. Uczelnia jednak to nie jakiś jeden gość. Ogólnie moje wrażenia są dobre, atmosfera kameralna, kontakty z wykładowcami również w porządku. Pracy w tym zawodzie jest sporo.

  02-03-2021
 • Gosia
  Pielęgniarstwo

  Jestem studentka pielęgniarstwa. Studiuję stacjonarnie. Odnośnie studiów na tym kierunku znajdą się plusy i minusy. Są wykładowcy tutaj z powołania. I dobrze przekażą wiedzę i sprawdzą czy wszystko jest jasne. Są też profesorowie wykładający np. patologie, którzy są bardzo specyficznie i lepiej dla studenta, żeby na nich nie trafili. Oceniają wybitnie niesprawiedliwie na podstawie własnego widzi mi się. Lepiej mu nie podpaść na początku, gość jest dość mściwy. Ma też duża satysfakcję, jak obleje prawie połowę grupy. Studenci którzy studiują niestacjonarnie naucza się sporo mniej, a papierek jest ten sam. Praktyki w szpitalach będą zależne od osoby prowadzącej, jęsli będziecie mieć szczęcie to wszystko będzie przebiegać w spokojnej życzliwej atmosferze, ale w praktyce to bardzo różnie z tym bywa. Zdecydowanym atutem są małe grupy co pozwala na lepszy kontakt z osobą prowadzącą zajęcia. Podsumowując studia, uważam że przy pewnej dozie szczęścia, wasze zadowolenie ze studiowania na tej uczelni będzie spore.

  26-02-2021
 • Nina
  Finanse i rachunkowość

  Jestem na drugim roku studiów (FiR) i z czystym sumieniem polecam uczelnię wszystkim osobom, które pragną zdobyć wiedzę a nie tylko małym nakładem sił załatwić sobie papierek. Kadra prezentuje wysoki poziom nauczania, ma pełne kompetencję, nowoczesne podejście do nauczania i ogrom doświadczenia. Zajęcia prowadzone są fachowo i zrozumiale dla słuchaczy. Od studentów wymaga się znajomości omawianego materiału, ale od tego właśnie są studia! nie ma zaliczania egzaminów "na piękne oczy". Część praktyczna i ćwiczeniowa wnosi bardzo wiele do nauki przyszłego zawodu.

  15-01-2018
 • Małgosia
  Finanse i rachunkowość

  Podczas studiów na Finansach i rachunkowości spotkałam całą masę rzetelnych i kompetentnych wykładowców, którzy dokładają wszelkich starań by jak najlepiej wyedukować młodych ludzi. Studia na PWSZ w Nysie bardzo dobrze przygotowują do przyszłej pracy w zawodzie. Warunki w kampusie akademickim są nadzwyczaj dobre, a studenci mogą wiele wynieść z prowadzonych wykładów. Ilość studentów na roku idealnie dobrana do możliwości uczelni, dzięki czemu nie ma problemu z indywidualnym kontaktem z wykładowcami.

  15-01-2018
 • Dagmara
  Ratownictwo medyczne

  Jako absolwentka kierunku Ratownictwo medyczne mogę stwierdzić, że PWSZ w Nysie to uczelnia na 6 :) Na wyróżnienie zasługuje prof. Sosada, która wyznacza poziom kształcenia i jest istną znakomitością kierunku. Pozostali wykładowcy wysoko wykwalifikowani, posiadają dużą wiedzę kliniczną i naukową, a także bogate doświadczenie. Pracownie nie budzą zastrzeżeń, a baza szpitalna w pełni spełnia wymagania do kształcenia studentów. Atmosfera niezwykle przyjazna.

  11-01-2018