Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (UE). Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Celina
  Zarządzanie

  Studia oferują dużo wolnego czasu w porównaniu do obciążenia w liceum, co pozwala na łatwe pogodzenie edukacji z pracą lub innymi aktywnościami. Kierunek zarządzania otwiera wiele drzwi zawodowych, a dostęp do informacji i materiałów jest łatwy zarówno w bibliotece, jak i w internecie. Wykładowcy są pomocni i otwarci na współpracę, a atmosfera wśród studentów jest relaksująca, bez niezdrowej rywalizacji.

  30-04-2024
 • Justyna
  Ekonomia

  Studia na tej uczelni są dla mnie bardzo przyjemne, z doskonałą atmosferą i aktywnym życiem studenckim. Wykładowcy są kompetentni i traktują studentów z szacunkiem, a program nauczania jest dobrze skonstruowany, aby odpowiadać na wymagania egzaminów. Relacje między studentami są bardzo dobre, co sprzyja współpracy w nauce, jak i w życiu towarzyskim. Ogólnie na plus

  25-03-2024
 • Norbert
  Zarządzanie

  Pierwszy rok studiów okazał się dość interesujący. Szczególnie pierwszy wykład był wyjątkowo bogaty w informacje, dający szeroki wgląd w tematykę. Na studiach wymagana jest znacznie większa ilość nauki niż w szkole średniej. W uczelnianej bibliotece dostępnych jest wiele przydatnych materiałów. Sukces w nauce zależy głównie od własnego zaangażowania – wystarczy trochę czasu poświęcić i wykazać zainteresowanie, a możliwe jest nawet zdobycie stypendium rektora. Również ważne jest, na jakich wykładowców się trafi. Ogólnie rzecz biorąc, jestem zadowolony z moich doświadczeń i z czystym sumieniem mogę polecić te studia.

  02-02-2024
 • Kornel
  Logistyka

  Większość nauczycieli akademickich sprawia pozytywne wrażenie, choć zdarzają się przypadki, kiedy obawiam się pójść na zajęcia, niepewny jakiego nastroju spodziewać się po wykładowcy. Relacje z uczniami ogólnie oceniam jako bardzo dobre. Na co dzień na uczelni panuje przyjemna atmosfera. Od czasu do czasu organizowane są studenckie spotkania w lokalach, aczkolwiek nie są one niczym nadzwyczajnym. Jeśli chodzi o naukę, wystarczy solidna praca przed sesją, bez konieczności zarwanych nocy. W każdym semestrze pojawia się jeden przedmiot, który jest trudniejszy, głównie z powodu wykładowcy, ale i tak wolę studia niż liceum. Bardzo cenię sobie ludzi, z którymi studiuję.

  19-01-2024
 • Tomek
  Informatyka

  Bardzo polecam informatykę. Wykładowcy to jak dla mnie osoby z pasją, które chcą i potrafią przekazać wiedzę. Do dyspozycji jest super rozbudowana baza dydaktyczna (fajnie studiuje się w budynku CNTI). Oczywiście w kwestii programowania wiele zależy od Ciebie i ile jesteś w stanie poświęcić na to swojego czasu. Można się prześlizgnąć i zdać studia bez większego poświęcenia, ale uważam, że można też zafascynować się daną specjalizacją. Obecnie wszyscy moi znajomi pracują w dobrych firmach IT, więc szanse na rozwój są ogromne. Wszystko oczywiście zależy od indywidualnych chęci, bez tego niewiele się wskóra.

  21-12-2023
 • Kinga
  Ekonomia

  W mojej opinii, interakcje ze środowiskiem akademickim różnią się, lecz zazwyczaj są one korzystne. Odczuwam, że większość wykładowców faktycznie dba o dobro studentów. Z pewnością zdarzają się nauczyciele akademiccy, którzy nie cieszą się dobrą renomą, co często jest efektem skomplikowanych kursów, które prowadzą, oraz ich surowego podejścia do oceniania. Mój wybór studiów ekonomicznych był trochę przypadkowy, ale absolutnie nie żałuję tej decyzji. Spotkałam tutaj osoby, dla których nauczanie to pasja i którym zależy na swoich studentach, ale też takie, dla których jest to zwykła praca. Przed podjęciem decyzji o wyborze studiów, radzę dokładnie zapoznać się z programami nauczania.

  07-12-2023
 • Bartosz N.
  Informatyka

  Uniwersytet Ekonomiczny to było moje marzenie. Zdecydowałem się na kierunek Informatyka ze specjalnością Programowanie gier i aplikacji mobilnych ze względu na moje zainteresowania. Od dawna rozwijam swoje umiejętności, a dzięki tej uczelni mogę swoją wiedzę gruntownie uporządkować. Uczelnia bardzo fajna, nowoczesny sprzęt oraz świetnie przeszkolona kadra naukowa. Ludzie, którzy nie tylko znają teorię, ale również praktyczne zastosowanie. Na studia II stopnia również wybieram się na tę uczelnię. Są to studia z przyszłością, uważam że mój wybór było bardzo trafny. Dzięki zdobytej tutaj wiedzy nie będę miał w przyszłości problemów ze znalezieniem pracy.

  25-01-2023
 • Adam
  Finanse i rachunkowość

  moje odczucia jeśli chodzi o te studia są mieszane. Na jakiś 30 wykładowców z którymi miałem kontakt przynajmniej 10 bym usunął z uczelni. Takich o których bym powiedział, że są super jest może kilku. Na studiach mamy mnóstwo teorii, stosunek teorii do praktyki jest mocno zachwiany. Myślę, studia przygotowują do pracy zawodowej tak w 15 może 20 %. Resztę kwalifikacji trzeba będzie zdobyć w trakcie pracy co po części jest trochę zrozumiałe. Gdyby jednak uczelnia zdecydowała się na rezygnację ze współpracy z najgorszymi wykładowcami to poziom nauczania by się podniósł. Sama atmosfera jeśli chodzi o studentów jest w porządku. Ludzie w większości przypadków są życzliwi i sobie pomagają.

  20-04-2022
 • Paulina
  Zarządzanie

  Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach studiowałam przez pięć lat zarządzanie. Było to kilka lat temu, a dziś mam dobrą pracę, choć słyszałam opinie, że po tym kierunku to można tylko dołączyć do stada bezrobotnych. Studia skończyłam kilka lat temu, ale myślę, że od tego czasu wiele się na uczelni nie zmieniło i mogę ją z czystym sumieniem polecić. Jeśli chodzi o wykładowców, to pewnie tak jak wszędzie, są różni. Byli tacy, u których zajęcia były prawdziwą przyjemnością, ale też tacy, którzy zniechęcali już od wejścia, byli kiepsko nastawieni do studentów i robili problemy przy zaliczeniach. Dużą zaletą uczelni jest świetna współpraca z zagranicznymi placówkami. Za moich czasów możliwości wyjazdów na Erasmusa były ogromne, niektórzy moi znajomi studiowali na przykład w Korei Południowej i innych odległych uczelniach. Poza samym studiowaniem, sporo jest imprez studenckich, możliwości spędzania ciekawie wolnego czasu, jest gdzie odpocząć po nauce. Atmosfera na uczelni jest spoko – pomimo że jest to uczelnia ekonomiczna, nie widać żadnego wyścigu szczurów, a ludzie są do siebie pozytywnie nastawieni. Jedynym minusem, jaki zauważyłam w trakcie kształcenia, był wybór specjalizacji online. Nie wiem, jak jest teraz, ale gdy ja studiowałam, trzeba było rejestrować się po północy w konkretnym terminie w obawie, że nie uda się dostać na to, co się chciało. Poza tym jednym minusem, nauka na UE w Katowicach była dla mnie dobrym czasem.

  25-01-2021
 • Witek
  Ekonomia

  Ogólnie fajnie było, miłe lata, mili ludzie. Najlepiej wspominam obronę która była dla mnie zwieńczeniem tych lat i miłą, aczkolwiek merytoryczną pogawędką z profesorami. Będę polecał każdemu, bo i pracę znalazłem bez problemu i zarobki całkiem niezłe po tej ekonomii są, szczególnie jak Cię przyjmą do korpo - również polecam serdecznie. Także ogółem mówiąc wszystko pięknie, nic tylko iść i studiować.

  26-07-2019
 • Justyna
  Ekonomia

  Hej:) Ja moge powiedziec sporo akurat bo studiuje zarowno na us i na ue Ogolnie jesli masz podobny kierunek tu i tu to wybralabym us Dla mnie najwieksze minusy to problemy z dziekanatem i dla osob ktore studiuja dwa kierunki. Ciezko tak okreslic sztywno plusy i minusy. Napewno sa ciezkie egzaminy mikro matma czy statystyka to hardcore czy wybieranie promotora w pierwszym roku studiow ale nie wiem wiecej glownie od tego jakie sa dla cb studia zalezy od osob w grupie ;) dyplom to dyplom a uczelnia to uczelnia :p

  15-11-2018
 • P.P
  Ekonomia

  Mi się studiuje bardzo dobrze, mega fajna atmosfera na uczelni, dużo się dzieje a jeśli chodzi o wykładowców to nie ma ci narzekac w sumie tylko 1 od matmy jest jakiś swirniety (Szkutnik.... i podobno jeszcze jego żona jest dziwna) ale tak to nie ma co narzekać Po za tym jak na panstwowa uczelnie to naprawdę dobrze traktuja studentów Z szacunkiem Ogólnie nie wymagają tego czego nie ucza więc uważam że tu jest duży plus

  14-11-2018
 • KamiLA
  Ekonomia

  Studiuje ekonomie, jestem na pierwszym roku więc też tyle nie wiem, ale ogólnie studia mi się podobają budynki są nowoczesne dobrze przygotowane, oczywiście nie wszystkie ale większość, akurat jeśli chodzi o przedmioty to w sumie nie mam ulubionego , na wykładowców trafiłam w miarę spoko,jedynie z matematyki jest trochę ciężko bo mój profesor jest "legendą" uczelni =D Specjalizacje są ciekawe, fajne jest to ze nie masz papierowego indesku tylko wszystko jest wirtualne więc nie musisz biegać po budynkach ( a jest ich sporo) szukać wykładowców żeby ci podpisali indeks wszystko jest w wirtualnym dziekanacie Tak na przyszłość jeśli się zdecydujesz u na studiować to zapisuj sobie gdzies hasła bo ja zapomnialam i później był problem I Jeszcze apropo budynków jest główny kampus ale także są budynki od niego oddalone wejdz sobie na stronę uczelni i zobacz gdzie co jest, bo ja wynajelam sobie mieszkanie bardzo blisko uczelni a się okazało ze większość zajęć mam w budynku N w innej części miasta

  09-11-2018
 • K
  Logistyka

  UE jest całkiem fajną uczelnią, ale dużo zależy od dziekanatu no i ludzi na kierunku. Studiowałam logistykę na wydziale ekonomii i w sumie było ok...Studia logistyczne to typowa teoria, która z praktyką często ma mało wspólnego, ale są ciekawe i osobiście mi się podobały. Logistyka na wydziale ekonomii to studia inżynierskie wiec jest trochę cięższego materiału np laboratoria z fizyki, ale z tego co wiem chyba zamienili to teraz na zwykłe ćwiczenia. Na pewno trzeba się nauczyć na egzamin u Szkutnika (i nie daj sobie wmówić, że można mieć wzory). Warto zdać Janeckiego w 1 terminie (niby ma odejść na emeryturę, ale gadał tak od roku a dalej jest na UE). Trzeba uważać żeby nie podpaść Urbanek (warto do niej chodzić bo jak się nie chodzi to bywa złośliwa) no i hmm trzeba uważać na Figurę bo to bardzo specyficzny człowiek. Do Kos jest mnóstwo nauki, ale jest w porządku i warto chodzic na wykłady bo za obecność jest zerówka. U Dydkowskiego też jest sporo materiału.

  09-04-2018
 • magda
  Ekonomia

  Jako uczelnię oceniam Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach w miarę pozytywnie... moim zdaniem plany zajęć są dobrze układane i to jest na pewno plusem.. bo przez złe plany można cały wolny czas na uczelni spędzać. A co do wykładowców i przedmiotów to nie mam ulubionych ale ludzie wydają się póki co naprawdę w porządku.. Znalazłam tam dużo przyjaciół... polecam jak najbardziej

  05-04-2018