Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (UE). Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Bartosz N.
  Informatyka

  Uniwersytet Ekonomiczny to było moje marzenie. Zdecydowałem się na kierunek Informatyka ze specjalnością Programowanie gier i aplikacji mobilnych ze względu na moje zainteresowania. Od dawna rozwijam swoje umiejętności, a dzięki tej uczelni mogę swoją wiedzę gruntownie uporządkować. Uczelnia bardzo fajna, nowoczesny sprzęt oraz świetnie przeszkolona kadra naukowa. Ludzie, którzy nie tylko znają teorię, ale również praktyczne zastosowanie. Na studia II stopnia również wybieram się na tę uczelnię. Są to studia z przyszłością, uważam że mój wybór było bardzo trafny. Dzięki zdobytej tutaj wiedzy nie będę miał w przyszłości problemów ze znalezieniem pracy.

  25-01-2023
 • Adam
  Finanse i rachunkowość

  moje odczucia jeśli chodzi o te studia są mieszane. Na jakiś 30 wykładowców z którymi miałem kontakt przynajmniej 10 bym usunął z uczelni. Takich o których bym powiedział, że są super jest może kilku. Na studiach mamy mnóstwo teorii, stosunek teorii do praktyki jest mocno zachwiany. Myślę, studia przygotowują do pracy zawodowej tak w 15 może 20 %. Resztę kwalifikacji trzeba będzie zdobyć w trakcie pracy co po części jest trochę zrozumiałe. Gdyby jednak uczelnia zdecydowała się na rezygnację ze współpracy z najgorszymi wykładowcami to poziom nauczania by się podniósł. Sama atmosfera jeśli chodzi o studentów jest w porządku. Ludzie w większości przypadków są życzliwi i sobie pomagają.

  20-04-2022
 • Paulina
  Zarządzanie

  Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach studiowałam przez pięć lat zarządzanie. Było to kilka lat temu, a dziś mam dobrą pracę, choć słyszałam opinie, że po tym kierunku to można tylko dołączyć do stada bezrobotnych. Studia skończyłam kilka lat temu, ale myślę, że od tego czasu wiele się na uczelni nie zmieniło i mogę ją z czystym sumieniem polecić. Jeśli chodzi o wykładowców, to pewnie tak jak wszędzie, są różni. Byli tacy, u których zajęcia były prawdziwą przyjemnością, ale też tacy, którzy zniechęcali już od wejścia, byli kiepsko nastawieni do studentów i robili problemy przy zaliczeniach. Dużą zaletą uczelni jest świetna współpraca z zagranicznymi placówkami. Za moich czasów możliwości wyjazdów na Erasmusa były ogromne, niektórzy moi znajomi studiowali na przykład w Korei Południowej i innych odległych uczelniach. Poza samym studiowaniem, sporo jest imprez studenckich, możliwości spędzania ciekawie wolnego czasu, jest gdzie odpocząć po nauce. Atmosfera na uczelni jest spoko – pomimo że jest to uczelnia ekonomiczna, nie widać żadnego wyścigu szczurów, a ludzie są do siebie pozytywnie nastawieni. Jedynym minusem, jaki zauważyłam w trakcie kształcenia, był wybór specjalizacji online. Nie wiem, jak jest teraz, ale gdy ja studiowałam, trzeba było rejestrować się po północy w konkretnym terminie w obawie, że nie uda się dostać na to, co się chciało. Poza tym jednym minusem, nauka na UE w Katowicach była dla mnie dobrym czasem.

  25-01-2021
 • Witek
  Ekonomia

  Ogólnie fajnie było, miłe lata, mili ludzie. Najlepiej wspominam obronę która była dla mnie zwieńczeniem tych lat i miłą, aczkolwiek merytoryczną pogawędką z profesorami. Będę polecał każdemu, bo i pracę znalazłem bez problemu i zarobki całkiem niezłe po tej ekonomii są, szczególnie jak Cię przyjmą do korpo - również polecam serdecznie. Także ogółem mówiąc wszystko pięknie, nic tylko iść i studiować.

  26-07-2019
 • Justyna
  Ekonomia

  Hej:) Ja moge powiedziec sporo akurat bo studiuje zarowno na us i na ue Ogolnie jesli masz podobny kierunek tu i tu to wybralabym us Dla mnie najwieksze minusy to problemy z dziekanatem i dla osob ktore studiuja dwa kierunki. Ciezko tak okreslic sztywno plusy i minusy. Napewno sa ciezkie egzaminy mikro matma czy statystyka to hardcore czy wybieranie promotora w pierwszym roku studiow ale nie wiem wiecej glownie od tego jakie sa dla cb studia zalezy od osob w grupie ;) dyplom to dyplom a uczelnia to uczelnia :p

  15-11-2018
 • P.P
  Ekonomia

  Mi się studiuje bardzo dobrze, mega fajna atmosfera na uczelni, dużo się dzieje a jeśli chodzi o wykładowców to nie ma ci narzekac w sumie tylko 1 od matmy jest jakiś swirniety (Szkutnik.... i podobno jeszcze jego żona jest dziwna) ale tak to nie ma co narzekać Po za tym jak na panstwowa uczelnie to naprawdę dobrze traktuja studentów Z szacunkiem Ogólnie nie wymagają tego czego nie ucza więc uważam że tu jest duży plus

  14-11-2018
 • KamiLA
  Ekonomia

  Studiuje ekonomie, jestem na pierwszym roku więc też tyle nie wiem, ale ogólnie studia mi się podobają budynki są nowoczesne dobrze przygotowane, oczywiście nie wszystkie ale większość, akurat jeśli chodzi o przedmioty to w sumie nie mam ulubionego , na wykładowców trafiłam w miarę spoko,jedynie z matematyki jest trochę ciężko bo mój profesor jest "legendą" uczelni =D Specjalizacje są ciekawe, fajne jest to ze nie masz papierowego indesku tylko wszystko jest wirtualne więc nie musisz biegać po budynkach ( a jest ich sporo) szukać wykładowców żeby ci podpisali indeks wszystko jest w wirtualnym dziekanacie Tak na przyszłość jeśli się zdecydujesz u na studiować to zapisuj sobie gdzies hasła bo ja zapomnialam i później był problem I Jeszcze apropo budynków jest główny kampus ale także są budynki od niego oddalone wejdz sobie na stronę uczelni i zobacz gdzie co jest, bo ja wynajelam sobie mieszkanie bardzo blisko uczelni a się okazało ze większość zajęć mam w budynku N w innej części miasta

  09-11-2018
 • K
  Logistyka

  UE jest całkiem fajną uczelnią, ale dużo zależy od dziekanatu no i ludzi na kierunku. Studiowałam logistykę na wydziale ekonomii i w sumie było ok...Studia logistyczne to typowa teoria, która z praktyką często ma mało wspólnego, ale są ciekawe i osobiście mi się podobały. Logistyka na wydziale ekonomii to studia inżynierskie wiec jest trochę cięższego materiału np laboratoria z fizyki, ale z tego co wiem chyba zamienili to teraz na zwykłe ćwiczenia. Na pewno trzeba się nauczyć na egzamin u Szkutnika (i nie daj sobie wmówić, że można mieć wzory). Warto zdać Janeckiego w 1 terminie (niby ma odejść na emeryturę, ale gadał tak od roku a dalej jest na UE). Trzeba uważać żeby nie podpaść Urbanek (warto do niej chodzić bo jak się nie chodzi to bywa złośliwa) no i hmm trzeba uważać na Figurę bo to bardzo specyficzny człowiek. Do Kos jest mnóstwo nauki, ale jest w porządku i warto chodzic na wykłady bo za obecność jest zerówka. U Dydkowskiego też jest sporo materiału.

  09-04-2018
 • Iwona
  Rachunkowość i podatki

  jestem na II roku, obecnie na 4 semestrze, dokładnie studiuję Finanse i Rachunkowość, specjalność Rachunkowość i podatki :) mogę opisać dokładniej mój kierunek, bo ogólnie z tego co wiem na tej uczelni najbardziej ambitny jest właśnie mój FiR i Logistyka inż, o reszcie niezbyt wiele wiem, ale z tego co słyszałam to na innych kierunkach jest o wiele łatwiej, także kto co woli :D FiR jest o tyle lepszy, bo jest więcej specjalności później do wyboru Przedmioty są co semestr nowe, jedynie języki zostają przez 2 lata, także ja na koniec tego semestru mam egzamin z języków i egzaminem kończę już języki. Ja mam angB1 i francuski A1, według mnie języki są na bardzo dobrym poziomie. Na moim kierunku od początku było dużo matematyki, bo od 1 sem, dużo osób jej nie zdało, 2 sem inwestowanie, gdzie też jest dość troche liczenia i przychodzi już Rachunkowość. Teraz jestem po najgorszym 3 sem, w którym była Rachunkowość Finansowa, Statystyka (opisowa i matematyczna gdzie inne kierunki mają zazwyczaj tylko opisową), matematyka finansowa. Do tego w każdym semestrze są zajęcia z finansów, po kolei podstawy, finanse publiczne, obecnie finanse przedsiębiorstw :) ale finanse są do zdania, według mnie najłatwiej :) dokładnie o liście przedmiotów możesz sobie poczytać w sylabusie https://web.ue.katowice.pl/sylabusy/kandydat/ i zaliczenie przedmiotu wygląda tak, że najpierw trzeba zdać z konkretnego przedmiotu ćwiczenia i to jest warunkiem, żeby podejść do egzaminu. Jeżeli nie zda się ćwiczeń w I terminie niestety nie podchodzi się do egzaminu, ma się z egzaminu X, później zdaje się ćwiczenia w II terminie i jeżeli się uda to można podejść do egzaminu w II terminie. Mamy ogólnie zawsze 2 terminy, 3 termin juz jest warunkowy, płatny z tego co wiem to dla nowych studentów 270 zł to chyba tyle tak w skrócie :) generalnie bardzo mi się podoba, fajna atmosfera :)

  05-04-2018
 • magda
  Ekonomia

  Jako uczelnię oceniam Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach w miarę pozytywnie... moim zdaniem plany zajęć są dobrze układane i to jest na pewno plusem.. bo przez złe plany można cały wolny czas na uczelni spędzać. A co do wykładowców i przedmiotów to nie mam ulubionych ale ludzie wydają się póki co naprawdę w porządku.. Znalazłam tam dużo przyjaciół... polecam jak najbardziej

  05-04-2018