Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Nowe kierunki studiów w Katowicach

Nowe kierunki studiów w KatowicachNowe kierunki studiów w Katowicach 2023/2024

 

  • Uniwersytet Ekonomiczny

 

1. Analityk finansowy 2.0 (studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne)
 

Analityk finansowy 2.0

Analityk finansowy 2.0 to nowy kierunek zaprojektowany z myślą o obecnych wymaganiach rynku gospodarczego.

Student przyswaja wiedzę o zjawiskach finansowych zachodzących w przedsiębiorstwach i instytucjach finansowych z umiejętnościami analitycznymi.

Szczególnie uwzględnienia się ich wsparcie poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii.

W ramach kierunku student nabywa również praktyczne umiejętności jak np. zaawansowane wykorzystanie Excela oraz programowania w językach VBA, SQL i Python.

Po studiach absolwenci potrafią, m.in. analizować procesy zachodzące w różnych działalnościach gospodarczych, tworzyć modele finansowe umożliwiające ocenę opłacalności przedsięwzięć czy automatyzować procesy analityczne w instytucjach finansowych. Dalsze kształcenie mogą oni kontynuować na studiach II stopnia

Więcej informacji na temat kierunku znajdziesz na stronie: Analityk finansowy 2.0 na UE w Katowicach.

 

2. Prawo w zarządzaniu (studia I stopnia, stacjonarne)
 

Prawo w zarządzaniu

Prawo w zarządzaniu jest kierunkiem interdyscyplinarnym powstałym z powodu zapotrzebowania lokalnego i regionalnego rynku pracy.

Zgodnie z nazwą kierunku łączy on w sobie wiedzę z zakresu nauk prawnych oraz nauk o zarządzaniu.

Ponadto student uzyska kompleksową wiedzę w obszarze: ekonomii i finansów, matematyki, informatyki oraz nauk o komunikacji społecznej i mediach.

Dzięki doświadczonej kadrze nauczycieli akademickich, którzy jednocześnie są ekspertami w swojej dziedzinie, kierunek nabywa praktycznego charakteru.

Absolwenci Prawa w zarządzaniu będą mogli pracować w działach i departamentach prawnych, na stanowiskach menadżerskich czy działach Compliance.

Więcej informacji na temat kierunku znajdziesz na stronie: Prawo w zarządzaniu na UE w Katowicach.

 

3. Zarządzanie publiczne - studia I, II stopnia; stacjonarne i niestacjonarne
 

Zarządzanie publiczne

Zarządzanie publiczne to kierunek rzucający zupełnie inne światło na działalność organizacji społecznych i non-profit. W ramach kierunku na studiach I stopnia funkcjonują 2 specjalizacje, tj. Zarządzanie ryzykiem w organizacjach oraz Finanse i zarządzanie w ochronie zdrowia.

Z kolei na studiach magisterskich 3: Zielone zarządzanie w gospodarce publicznej, Zarządzanie w podmiotach leczniczych oraz Zarządzanie bezpieczeństwem w organizacjach publicznych.

Po ukończeniu kierunku Zarządzanie publiczne absolwenci zdobędą kompetencje umożliwiające im pracę w: administracji publicznej, instytucjach ochrony środowiska czy organizacjach pozarządowych.

Więcej informacji na temat kierunku znajdziesz na stronie: Zarządzanie publiczne na UE w Katowicach.

 

  • Politechnika Śląska4. Automatyka i robotyka przemysłowa - studia I, II stopnia; stacjonarne i niestacjonarne
 

Automatyka i robotyka przemysłowa

Automatyka i robotyka przemysłowa to kierunek pozwalający na zdobycie szerokiej wiedzy na temat projektowania układów automatycznych, programowania sterowników PLC, tworzenia przemysłowych sieci informatycznych, diagnostyki układów technicznych oraz wielu innych obszarów.

Szeroka oferta zajęć praktycznych pozwala na zdobycie szerokiej wiedzy i wielu umiejętności przydatnych w pracy.

Absolwenci są przygotowywani do wdrożenia w przedsiębiorstwach nowoczesnych rozwiązań i utrzymania używanych urządzeń.

Więcej informacji na temat kierunku znajdziesz na stronie: Automatyka i robotyka przemysłowa na Politechnice Śląskiej.

 

5. Inżynieria produkcji i zarządzanie - studia I, II stopnia
 

Inżynieria produkcji i zarządzanie

Inżynieria produkcji i zarządzenie to interdyscyplinarny kierunek studiów. Pozwala na zdobycie kompetencji technicznych oraz związanych z przywództwem.

Studenci w trakcie edukacji odbywają wiele zajęć praktycznych, które pozwalają na doskonalenie kompetencji. Poznają także zagadnienia wpisujące się w koncepcję Przemysłu 4.0.
 

Są przygotowani do prowadzania nowoczesnych rozwiązań w przedsiębiorstwach produkcyjnych i optymalizacji wielu procesów.

Więcej informacji na temat kierunku znajdziesz na stronie: Inżynieria produkcji i zarządzanie na Politechnice Śląskiej.

 

6. Inżynieria i technologie materiałowe - studia I, II stopnia
 

Inżynieria i technologie materiałowe

Inżynieria i technologie materiałowe to kierunek studiów pozwalający na zdobycie wiedzy na temat wytwarzania i badania materiałów metalowych, kompozytowych, specjalnych, ceramicznych, polimerowych, funkcjonalnych o właściwościach programowalnych oraz wielu innych.

Studenci są przygotowywani do pracy w przedsiębiorstwach dostarczających nowoczesne rozwiązania technologiczne dla wielu sektorów przemysłowych

Więcej informacji na temat kierunku znajdziesz na stronie: Inżynieria i technologie materiałowe na Politechnice Śląskiej.

 

7. Mechanika i budowa maszyn - studia I, II stopnia
 

Mechanika i budowa maszyn

Studenci kierunku inżynieria produkcji i zarządzanie zdobywają szeroką wiedzę techniczną z obszaru mechaniki, budowy, diagnostyki oraz eksploatacji maszyn.

Potrafią także wykorzystywać nowoczesne narzędzia informatyczne, które wspomagają pracę i pozwalają na sprawniejsze realizowanie wielu zadań w przedsiębiorstwach.


W trakcie edukacji odbywają dodatkowo staże w przedsiębiorstwach produkcyjnych, gdzie doskonalą swoje kompetencje i zdobywają kwalifikacje.

Więcej informacji na temat kierunku znajdziesz na stronie: Mechanika i budowa maszyn na Politechnice Śląskiej.

 

8. Mechanika przemysłowa - studia I, II stopnia
 

Mechanika przemysłowa

Mechanika przemysłowa to kierunek studiów pozwalający na zdobycie kompetencji z obszaru nowoczesnych urządzeń wykorzystywanych w przemyśle.

Studenci poznają zarówno zagadnienia z obszaru wykorzystywanych materiałów, jak i samodzielnego projektowania układów mechanicznych na potrzeby przemysłu.


Są przygotowywani do pracy w nowoczesnych przedsiębiorstwach, gdzie mogą stanąć na czele działów technicznych i dbać o płynność wszystkich procesów.

Zobacz więcej: Opis pracy jako mechanik przemysłowy


Data publikacji: 26.10.2023

Z ostatniej chwili Iknoka ARTYKUŁY Z OSTATNIEJ CHWILI w Katowicach

ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Katowice