Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej ( zobacz więcej )

41-300 Dąbrowa Górnicza

ul. Cieplaka 1c

tel.:

32 262-28-05, 295-93-10, 295-93-11

ikonka email do uczelni

info@wsb.edu.pl

APEIRON Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego (WSBiI) - Wydział Zamiejscowy w Katowicach ( zobacz więcej )

40-093 Katowice

ul. Słowackiego 41, I piętro

tel.:

32 205 13 25, 534 082 592

ikonka email do uczelni

rekrutacja.katowice@apeiron.edu.pl

Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości (GWSP) im. Karola Goduli ( zobacz więcej )

41-506 Chorzów

ul. Racławicka 23

tel.:

32 349 48 02, 32 349 48 03 - rekrutacja

ikonka email do uczelni

gwsp@gwsp.edu.pl

rekrutacja@gwsp.edu.pl

Wyższa Szkoła Humanitas (WSH) ( zobacz więcej )

41-200 Sosnowiec

ul. Kilińskiego 43

tel.:

(32) 363 12 00, (32) 363 12 06

ikonka email do uczelni

Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego (WSPS) w Dąbrowie Górniczej ( zobacz więcej )

41-303 Dąbrowa Górnicza

ul. Kościelna 6

tel.:

32 264-74-75 w.22, 664-129-029

ikonka email do uczelni

rekrutacja@wsps.pl


Uczelnie niepubliczne (prywatne) w Katowicach

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego

Aktualnie studiuje w tym miejscu 12 tysięcy studentów, którzy w komfortowym campusie złożonym z 3 budynków mają szansę korzystać z nowoczesnego wyposażenia sal dydaktycznych, siłowni, sal gimnastycznych oraz biblioteki. Propozycja Akademii Nowych Technologii zachęca studentów do poszerzania umiejętności komputerowych, dając szanse zapoznania się z najnowszymi oprogramowaniami w formie kursów i sylabusów.

Wirtualny dostęp do elektronicznego indeksu oraz konta studenta to aktualne rozwiązania sprzyjające edukacji bez kolejek pod dziekanatem. Sportową pasję kształtuje Akademicki Związek Sportowy uczelni, posiadający w swoim składzie 17 klubów, których uczestnicy zmagają się w mistrzostwach sportowych z wielu dziedzin. Patronat uczelni w osobie zasłużonego, śląskiego działacza społeczno-politycznego Wojciecha Korfantego, odpowiada na misję uczelni odpowiadającą na rynkowe potrzeby regionu. Prestiżowe Master of Business Administration MBA oraz dla dojrzałych studentów uczelniany Uniwersytet Trzeciego Wieku to zróżnicowany zakres rozwoju w murach GWSH.

Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach

uczelnia prywatna WSZOP

Uczelnia rozpoczęła działalność w 2011 roku, wprowadzając do oferty edukacyjnej kierunki związane z ochroną pracy i jej bezpieczeństwem. Jednostka wdraża specjalistyczne kierunki, dostępne na 2 wydziałach uczelni. Laboratoria i pracownie na wydziale technicznym, stanowią specjalistyczne zasoby niezbędne w profesjonalnym środowisku pracy, ograniczającym ryzyka zagrożeń. Wydział humanistyczny posiada w zasobach Studium Audiowizualne oraz laboratorium kryminalistyki, pozwalające wdrożyć się studentom w zróżnicowane obszary przyszłych zawodów.

Praktyka dydaktyczna w zakresie wykorzystania e-learningu w kształceniu, sprzyja mobilności akademickiej oraz łączeniu pracy z edukacją. Zaplecze biblioteki, koła naukowe, biuro karier wspomaga studentów w kształtowaniu aktywnej postawy, pozwalającej konkurować absolwentom o miejsca pracy związane z kierunkiem kształcenia. Sportową pasję, studenci mogą realizować w klubie sportowym AZS w którym wiele studentek z kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, osiąga sukcesy w Judo czy wyciskaniu sztangi leżąc.

Śląska Wyższa Szkoła Medyczna w Katowicach.

Jako jedna z nielicznych uczelni niepublicznych, wdrożyła od 2008 roku ofertę medycznych kierunków studiów posiadając uprawnienia szkoły publicznej. Znakomite zaplecze praktyki w zawodzie, umożliwia wyposażenie pracowni chemicznej, biologicznej, kosmetologicznej oraz pracownia dietetyki i żywienia. Kształtowanie wysokich standardów w usługach, kształtuje dostęp do sprzętu takiego jak skaner podologiczny, dermatoskop, ultrasonograf czy kamera do diagnostyki skóry.

Dobrą formę dominującej grupy kobiet studiujących w uczelni, promuje wdrożenie otwartej sali fitness. Tajniki kształtowania wizerunku, studentki i studenci mają szansę rozwijać w specjalnie przygotowanej sali wizażu. Społeczne działania uczelni w regionie realizowane są w projekcie Akademii Medycyny i Piękna, który jednocześnie stanowi promocję wiodących zawodów absolwentów tej uczelni oraz stanowi profilaktykę w zakresie zdrowego żywienia, kondycji fizycznej i metod dbania o urodę. Doskonała lokalizacja uczelni w nowoczesnym budynku w pobliżu katowickiego rynku, to sprzyjająca oferta dla studentów łączących pracę z edukacją.

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach.

uczelnia prywatna WST Katowice

Jednostka 15 lat temu wdrożyła na lokalny rynek, alternatywny asortyment w ofercie edukacyjnej na kierunkach medycznych i technicznych. Edukacja w wolnych zawodach takich jak lekarz, architekt, urbanista dostępna jest w uczelni konkurującej z publicznymi jednostkami. Pozytywna ocena kierunków przez komisję akredytacyjną, upewnia o wysokiej jakości procesów kształcenia. Nadal deficytowy zawód informatyka, studenci mogą zyskać, ubiegając się o status studenta tej uczelni.

Na bogate zaplecze śląskich szpitali oraz ich potrzeby kadrowe, uczelnia zachęca kandydatów na studia lekarskie i pielęgniarskie. Oferta kursów i studiów z opcją dofinansowania dla kadr małych i średnich przedsiębiorstw, sprzyja aktualizacji najnowszej wiedzy wśród pracowników będących studentami uczelni. Standard uczelni dynamicznie podążającej za zmianami, wspiera absolwentów wchodzących na rynek pracy poprzez działania biura karier. Umowy z zagranicznymi uczelniami z ofertą pobytu, kształtują pro rozwojową postawę w zdobywaniu ponad lokalnych doświadczeń zawodowych.

Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych w Katowicach.

Nazwa uczelni, stanowi wizytówkę lidera w promowaniu kierunków znaczących w rzeczywistości kształtowanej przez technologiczne rozwiązania. Zawód informatyka lub grafika wymaga praktyki, która kształtowana jest w specjalistycznych laboratoriach, przygotowujących do meandrów zawodu. Magazyn studentów kreatywnych Artboard stanowi dorobek studentów grafiki, który potwierdza całokształt umiejętności zdobytych podczas zajęć. Ponadto wieloletnie działania jednostki w projekcie Infostrada, przybliża maturzystom szeroki zakres wykorzystania nowych technologii.

Zróżnicowane oprogramowanie, stosowane w wielu nowych zawodach wymaga kompetencji cyfrowych stanowiących bazę dla wysoko płatnych stanowisk pracy. Aby wizja zyskania profesji przyszłości była osiągalna, siedziba uczelni zlokalizowana w centrum Katowic umożliwia dojazd studentom ze Śląska i spoza regionu. Komfortowe warunki edukacji wraz z zapleczem restauracyjnym i strefą odpoczynku, pozwalają najbardziej mobilnym studentom dopasować formę kształcenia do ich potrzeb.

Jeśli interesują Cię także uczelnie publiczne odwiedź stronę - publiczne szkoły wyższe katowice i zapoznaj się z ofertą 8 placówek.