Śląska Wyższa Szkoła Medyczna (ŚWSM) w Katowicach

Katowice

40-085 Katowice

ul. Mickiewicza 29 (centrum miasta)

tel.:

32 207-27-10

Studia dyplomowe
Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S NP NSN S NP NSN S NP NSN S NP NSN

Dietetyka nowość! Zobacz wiecej

Cena za semestr od 1995zł od od od 1995zł

Gastronomia Zobacz wiecej

Cena za semestr od od 2065zł od od

Kosmetologia Zobacz wiecej

Cena za semestr od 2065zł od od od 2065zł

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), NP - niestacjonarne popołudniowe, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

O Uczelni

obrazek

Śląska Wyższa Szkoła Medyczna to uczelnia, której celem jest wykształcenie nowoczesnych, wykwalifikowanych kadr medycznych, kompleksowo przygotowanych zarówno pod względem merytorycznym, jak i kwalifikacji oraz umiejętności. SWSM jest pierwszą na Śląsku i jedną z pierwszych w Polsce niepublicznych uczelni specjalistycznych. Pomysł jej powstania zrodził się z idei znanych i renomowanych specjalistów nauk medycznych, którzy dostrzegali potrzebę elastycznego i nowoczesnego kształcenia kadr medycznych, zgodnego z potrzebami polskiego i europejskiego rynku pracy. Z potrzeby zrodziła się uczelnia z misją realizowaną skutecznie do dziś. Śląska Wyższa Szkoła medyczna kształci specjalistów według najwyższych standardów edukacyjnych, dostosowując programy nauczania do stale zmieniających się potrzeb. Równolegle z kształceniem nowych kadr medycznych, SWPS prowadzi badania naukowe, możliwe dzięki doskonałej infrastrukturze i zaawansowanemu sprzętowi.

 

Realizacja misji

Śląska Wyższa Szkoła Medyczna realizuje swoją misję na wiele sposobów – zaczynając od przygotowania i kształtowania kolejnych roczników służb medycznych, a kończąc na badaniach naukowych. Władze uczelni dokładają wszelkich starań, by tworzyć w niej klimat przyjazny nauce i edukacji, a także współpracy z otoczeniem społecznym i gospodarczym miasta i regionu. Przez lata swojego istnienia SWPS nie tylko wykształciła kadry medyczne, ale również stworzyła społeczność ludzi, którzy potrafią ze sobą współpracować, nie boją się nowych wyzwań ani trudności w życiu zawodowym.

Program kształcenia w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej jest nieustannie modyfikowany i dopasowany do zmieniających się realiów rynku pracy. Uczelnia monitoruje zapotrzebowanie na kadry medyczne w regionie i w kraju, aktualizuje programy badań naukowych, dopasowuje treści i programy studiów do tego, co obecnie jest poszukiwane na rynku pracy. Studenci mają możliwość wyboru różnych form i trybów studiowania, mogą również wybrać indywidualny tok studiów i kształcić się według indywidualnego planu zajęć.

 

Doskonała lokalizacja

Wysoki poziom nauczania to nie jedyna zaleta Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej. Dużym atutem jest również świetne położenie w ścisłym centrum Katowic. Dzięki temu studenci mają bezproblemowy dojazd na uczelnię, a na terenie budynku mają do dyspozycji nie tylko pomieszczenia dydaktyczne i pracownie, ale również zaplecze gastronomiczne, przychodnię lekarską, pocztę oraz szereg miejsc do wypoczynku i rekreacji. 

 

Wysokie standardy nauczania

Studenci Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej kształcą się według najwyższych standardów nauczania, które są nie tylko dostosowane do realiów rynku pracy, ale również spełniają wszystkie wymagania Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wysoki poziom wiedzy merytorycznej idzie w parze z zajęciami praktycznymi realizowanymi w nowoczesnych pracowniach, z wykorzystaniem zaawansowanego technologicznie sprzętu, maszyn i urządzeń. Studenci między innymi kosmetologii i dietetyki mają więc możliwość zdobywania kwalifikacji i umiejętności na sprzęcie na światowym poziomie. Na każdym kierunku kształcenia uczelnia duży nacisk kładzie na zdobywanie umiejętności praktycznych. Seminaria i ćwiczenia praktyczne stanowią ponad 60 procent wszystkich zajęć. Dzięki temu absolwenci uczelni są wyposażeni nie tylko w bogatą wiedzę, ale również te umiejętności, które mogą od razu wykorzystać po podjęciu zatrudnienia.  

 

Dobrze wyposażona uczelnia

SWSM to jedna z najlepiej wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt uczelni medycznych. Dysponujemy m. in. w pełni wyposażonymi pracowniami anatomii i histologii, fizjologii, chemii mikrobiologii oraz kosmetologii, nowoczesnymi laboratoriami komputerowymi, multimedialnym salami wyposażonymi w projektory i sieć bezprzewodowego Internetu Wi-Fi.

 

Nowoczesne pracownie kosmetologiczne

Do najnowocześniejszych sprzętów udostępnianych podczas ćwiczeń w pracowniach Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej należą między innymi:

 • laser IPL / Nd Yag
 • aparat RF
 • aparat do oxybrazji i mikrodermabrazji wodnej
 • aparat do mikrodermabrazji diamentowej
 • aparat do presoterapii
 • aparat do mezoterapii
 • aparaty wytwarzające ultradźwięki,
 • laser biostymulacyjny,
 • aparaty do endermologii,
 • aparaty do liftingu twarzy mikroprądami,
 • aparaty do elektrostymulacji mięśni ciała,
 • aparat Hand SPA,
 • profesjonalny analizator składu ciała
 • i wiele innych.

 • Wszystkie urządzenia pochodzą od renomowanych firm jak Sorisa i Clarena, w trakcie nauki zapewniamy profesjonalne kosmetyki Bielenda , Clarena, Natinuel oraz Depileve .