Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (PJWSTK) Wydział Zamiejscowy Informatyki w Bytomiu

41-902 Bytom

Aleja Legionów 2

tel.:

32 387-16-60, 32 387-16-62

ikonka email do uczelni

bytom@pjwstk.edu.pl

Studia dyplomowe

Opis Uczelni

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych wydział zamiejscowy w Bytomiu.

Fundacja Rozwoju Technik Komputerowych, dzięki obustronnej umowie pomiędzy rządami Polski i Japonii, zainicjowała powstanie Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, która rozpoczęła swoją działalność na mocy decyzji Ministra Edukacji narodowej 30-XI-1994r. Innowacyjne metody nauczania i rozwój dziedziny IT, doprowadziły do poszerzania oferty edukacyjnej uczelni oraz nabycie kolejnych uprawnień.

W 2000r., uczelnia jako pierwsza w Polsce szkoła wyższa, uruchomiła Akademię Sieciową CISCO, a w 2002r., można było wybrać studia zaoczne odbywające się drogą online.

OD 2003r. funkcjonuje Wydział Zamiejscowy Informatyki utworzony w Bytomiu. Również w Bytomiu akademia utworzyła Centrum Badawczo-Rozwojowe, które stało się jednym z nielicznych w Europie i pierwszym w Polsce tak zaawansowanym kompleksem laboratoriów.

Prace badawcze prowadzone przez Bytomskie Centrum Badawczo-Rozwojowe, pozwalają Polsko-Japońskiej Akademii opracowywać i wprowadzać zaawansowane techniki informatyczne wykorzystywane w medycynie, sporcie, przemyśle obronnym czy multimediach. W uczelnianym rankingu prowadzonym przez „Perspektywy”  w roku 2021, Polsko-Japońska Akademia zajmuje pierwsze miejsce w kraju wśród niepublicznych uczelni technicznych i IV miejsce wśród wszystkich klasyfikowanych uczelni niepublicznych.

 

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

WSTI Katowice
WIT Dzień otwarty 2019
GDZIE IDE NA STUDIA? - COLLEGIUM DA VINCI

ikonka opinie uczelnie

Opinie o uczelniach - Lista uczelni śląskie