Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Akademia Humanitas. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Bogusia
  Administracja

  Cześć studiuję administracje na WSH w Sosnowcu. Moja opinia jest pozytywna. Szkoła jest kameralna a atmosfera jest bardzo w porządku. Jeśli chodzi o poziom kształcenia t trzeba wziąć pod uwagę fakt, że większość wykładowców to kadra z Uniwersytetu Śląskiego w związku z tym nie może być mowy o jakiejś przepaści w jakości nauczania między tą szkoła a Uniwersytetem Śląskim. Mam znajomych, którzy uczą się na US i twierdzą, że jeżeli mają coś załatwić na uczelni to niekiedy są pod wrażeniem jakby uczelnia zatrzymała się wiele lat wstecz. Uczelni prywatnej trochę bardziej zależy po prostu. Jeśli chodzi o wybór kierunku administracja to uważam, że dyplom będzie dawaj większą szansę zatrudnienia w administracji publicznej a być może będzie nawet jedyną przepustką. Praca może nie jest jakoś super płatna ale jest dość stabilna. Ja będę kontynuowała studia na tej uczelni, bo chce uzyskać tytuł magistra. Być może w przyszłości wybiorę sobie jakieś studia podyplomowe dotyczące administracji, ale to dopiero wtedy jak się zatrudnię i zorientujej jakie studia były by przydatne w moim awansie.  

  25-02-2021
 • Jarosław
  Prawo

  Wykładowcy są w dosyć precyzyjny sposób dobierani do danego przedmiotu .W wiekszości dominuja osoby z UJ i UW , jest oczywiście kilku stałych wykładowców zatrudnionych na etacie jak i osoby wspomagające z UŚ . Jeżeli chodzi o poziom to niestety ale muszę tutaj zmartwić jest dużo wyższy nić na UŚ porównywalny z Uj chociaż niewiele na ten temat słychać w "internetach" . Z cwiczeń typowi praktycy z palestry Sędzia i praktykujący adwokaci , wymagania maja dosyć duze ale to i dobrze . Nie wymagaja uczenia się na pamięć a raczej zrozumienia i logiki , co w dzisiejszych czasach ciężko uświadczyć .Zaplecze uczelni rewelacja dostęp do biblioteki jaki sale na najwyższym poziomie , których nie uświadczysz w dobrych Liceach . Wprawdzie panuje lekki wyścig szczurów i jest parcie na wysoką średnią ale ogólnie każdy sobie pomaga . terminy "0" obowiązują także zawsze można poprawić ocenę . Dziekanat jak i prorektor od spraw studenckich rewelacja kilka osób miało problemy z płatnościami ale zostali potraktowani indywidualnie z karencją zapłaty w sumie atmosfera rodzinna. Osobiście uważam, ze uczelnia jest niedoceniana przez ogól społeczeństwa i może nie jest uczelnią renomowaną ale myślę , że powoli się to zmienia . Ogólnie wszyscy bardzo przyjaźni i nastawieni na to żeby jednak przepuścić studenta na następny semestr, niestety ale trzeba coś z siebie dać . Nie ma nic za darmo . Osobiście sam jestem pracodawcą wiec tylko z tego punku widzenia mogę wydać opinię na temat postrzegania absolwentów Humanitasa . Więc w skrócie mają u mnie zawsze drogę otwartą jak i startują z dużego plusa przy rekrutacji ( ale być może to tylko sentyment) . Zapewne w internecie i na forach jest kilka negatywnych opinie no ale wypowiadają sie na ten temat osoby , którym "nie poszło ". Widocznie próbowali zaliczyć semestr nie dając w zamian żadnej wiedzy i nauki. jeżeli chodzi o pomoc starszych grup to ejst zawsze dostęp do "patentów" na dany przedmiot , jak i istnieje wymiana materiałów "wspomagających" :P z wyższych sem. ale to w przypadku jeżeli ktoś ma parcie na średnią 4,72 :P Ogólnie polecam uczelnię wyrabia w studencie kilka dobrych nawyków systematyczności jak i zmiany sposobu wysławiania się no i mówiąc kolokwialnie absolwent Humanitasa czuje się pewniej w środowiskach innych mgr :) osobiście czekam na możliwość otwarcia przewodu doktoranckiego na Humanitasie i na pewno skorzystam z tej oferty . Być może nie będe skromny ale uważam , iż wyszedłem dużo mądrzejszy po tej uczelni ale tego też oczekiwałem sam od siebie , zwiększenia zasobu słów , kontaktu z nowymi osobami , kilka propozycji biznesowych z mojego rocznika , no i koleżeństwa , które przetrwało do dzisiaj i to koleżeństwa w postaci przyjaciół na śmierć i życie . Szczerze polecam Humanitas i staram się dbać o dobre imię tej uczelni , niedocenionej uczelni .

  18-01-2018
 • Marcel
  Prawo - jednolite

  Poziom nie jest zbyt wysoki. Osobiście nie poleciłbym tej uczelni.

  08-12-2017
 • Maciej
  Prawo

  Jestem zadowolony z tej uczelni. Studiuję kierunek prawo, które jest prowadzone na najwyższym poziomie, trzeba sporo samozaparcia żeby je ukończyć, tryb 3,5 roku daje mocno w kość, ale człowiek wiedział na co się pisał podejmując takie wyzwanie :) Pozdrawiam

  02-11-2017