Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Uniwersytet WSB Merito Chorzów Katowice. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Piotr
  Business english – język angielski biznesu

  Studiami nie jestem zawiedziony. Natomiast działaniem uczelni dość mocno. Miałem problemy nerwicowe i nie byłem w stanie się wyrobić w czasie trwania sesji z zaliczeniami. Napisałem o przedłużenie i pomimo dostarczenia rzetelnych dowodów mój wniosek odrzucono po miesiącu oczekiwania ! Podsumowując nie są to studia dla słabych ludzi z problemami. Pomimo że w większości wykładowcy są w porządku, to zdarzają się przypadki gorszych zachowań z ich strony.

  02-05-2023
 • Olga Skóra
  Zarządzanie

  Jestem studentką trzeciego roku na kieruku Zarządzanie. Za mną już sporo nauki, prowadzący bardzo dużo wymagają. Pomimo, że jest to uczelnia prywatna, jak wszyscy uważają, za pieniądze nic nie można zaliczyć. Trzeba zakasać rękawy i przyłożyć się do nauki. Program jest bardzo obszerny, dużo pamięciówki. Wykładowcy prowadzą swoje zajęcia w bardzo ciekawy sposób, widać, że znają temat. Są to specjaliści w swojej dziedzinie. Uczelnia sama w sobie bardzo ok. Wszystko uporządkowane. Łatwo nie jest. Poznałam tutaj sporo ciekawych osób nie tylko z Katowic, ale z innych części Polski. Na studia II stopnia również tutaj się wybieram.

  27-01-2023
 • Reklama - Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (UE)


 • kotkotkot
  Business english – język angielski biznesu

  Mili pracownicy z dziekanatu, biura karier itd. Ale dużo przedmiotów wciśniętych na siłę. Cena za studia to chyba tylko gwarancja uzyskania dyplomu, bo na pewno nie za poziom nauczania. Na WSB pisze się pracę licencjacką w grupie, a wiadomo, że tak łatwiej ją napisać, bo zawsze ktoś się poobija, a ktoś wykona więcej pracy, bo mu zależy. To samo na zajęciach, często sposób zaliczenia to prezentacja i KAŻDE zajęcia tego przedmiotu polegają na przedstawianiu prezentacji, a wykładowca tylko siedzi i ocenia. Większość wykładowców lubi się chwalić i mówić ciągle o sobie marnując nasz czas. Wśród pracodawców WSB także nie ma dobrej opinii. Polecam inne uczelnie

  05-10-2022
 • Paweł
  Zarządzanie

  Też muszę polecić tę uczelnię. Przerobiłem w swoim życiu 4 uczelnie na śląsku i WSB mnie naprawdę pozytywnie zaskoczyło. Wiadomo, że na studiach jest dużo teorii i po prostu trzeba ją zakuwać, ale wykładowcy WSB bardzo często próbują pokazać jakieś praktyczne zastosowania wiedzy. Gdy w przyszłości będę wybierał jakieś kolejne studia na śląsku - czy to podyplomowe czy zwykłe, nie będę brał innych uczelni pod uwagę.

  30-10-2021
 • MONIKA
  Finanse i rachunkowość

  POLECAM POLECAM POLECAM. Szkola tworzy swietna atmosfere od ładnych sal dobrego sprzetu przez eleganckie toalety szatnie po pyszne jedzenie. To jedna strona. Druga - wykladowcy max zaangazowani, na wysokim poziomie. Czujesz ze zalezy im na nauczeniu nas i przekazaniu wiedzy. Jazdy zjazd jak cza spedzony na dobrej sztuce w teatrze życia ;) I faktycznie stawiają na praktykow - to nie tylko pusty slogan reklamowy ale fakt. Cwiczenia z ktorych wyniesiesz wiedze gotową do zastosowania na drugi dzień w pracy. Faknj ludzie w grupie to niby kwestia szczęścia ale myślę ze WSB wybiera specyficzny ich rodzaj tak ze wstepna selekcja jest pozytywna i napewno teadisz na super ekipę. W mojej wszystcy sie wspieramy i daje to dodatkowego pozytywnego kopa. Wiadomo że pouczyć się trochę trzeba ale żaden wykładowca nie jest złośliwy ;) atmosfera jak dla mnie przyjemna. Każdy wykładowca jasno określają czego oczekują i na spokojnie można się dogadać. Polecam szczerze.

  09-11-2018
 • Kuba
  Informatyka

  ja generalnie studiuję na drugim roku Informatyki i studiuję zaocznie. ale niezależnie od kierunku, możesz mieć pewność, że trafią się na początku takie przedmioty jak ekonomia, czy zarządzanie. acz tylko w zakresie podstawowym i nie będzie to raczej ciążyć za bardzo. jeśli jesteś typem outsidera, to może być z początku trochę ciężko, bo przy wielu projektach na zaliczenie stawia się na pracę w grupach, czy też prezentacje przed całą grupą. ale moim zdaniem nie trzeba się tego obawiać, bo celem tego jest właśnie nauka takiej formy pracy. w Chorzowie jest też kilku naprawdę świetnych wykładowców, większość tej ekipy to ludzie, którzy są na co dzień związani z przedmiotem, którego uczą, tj. masz programistów, ekonomistów z krwi i kości i tak dalej. oczywiście, nie zawsze wszyscy są tacy super, bo wykłada u nas też kilka osób z Politechniki Śląskiej i o ile sama politechnika jest uczelnią dosyć prestiżową, to wykładowcy z niej raczej mają nas gdzieś :P uczelnia też w sumie jest bogata w różne instrumenty, pomagające w zdobyciu odpowiednich kompetencji na rynku pracy. tzn. są różne szkolenia w okazyjnych cenach, pozwalające podnieść sobie kwalifikacje w różnych dziedzinach, ale czasami są to też darmowe szkolenia i certyfikaty. ponadto WSB posiada biuro karier, w którym nieustannie pojawiają się oferty pracy, czy płatnych stażów u partnerów uczelni i właśnie to też jest spoko, bo generalnie ta uczelnia daje wiele możliwości, ale do niczego Cię nie zmusza. bo o ile wiem, to właśnie niewiele osób korzysta z tych wszystkich możliwości, ale to działa. mają też dosyć ogarnięty program studiowania na uczelniach w innych krajach. ogólnie myślę, że WSB jest miejscem, gdzie mozna rozwinać skrzydła, ale wszystko zależy od Ciebie, bo możesz tam też po prostu iść i przeżyć te kilka lat, skończyć z papierkiem i minimalnym poziomem wiedzy XD ale jeśli chcesz się czegoś tam nauczyć, to się nauczysz :) no i z wykładowcami zwykle idize się dogadać i nie robią studentom pod górkę, ale tu znowu, kwestia tylko i wyłącznie podejścia do tematu. moja siostra obroniła na WSB w Chorzowie tytuł magistra 2 lata temu i nie uważa, żeby zmarnowała swój czas, czy pieniądze. i ja póki co, również jestem zadowolony. mam nadzieję, że jakoś z sensem to wszystko napisałem.

  05-04-2018
 • Natalia
  Zarządzanie

  Ja studiuje Zarządzanie. Teraz magisterskie a wcześniej licencjat też tam. Uczelnia jest na prawdę przyjazna. Zjazdy tylko soboty i niedziele. Wszystkie Egzaminy tez tylko w weekend, a wiem że na innych uczelniach jest różnie. Przedmioty i wykladowcy to wiadomo raz gorsi raz lepsi, ale to jak wszędzie. Ja jestem bardzo zadowolona i dlatego na magisterkę wybrałam kontynuację na tej samej uczelni. Dziekanat przyjazny, wszystko można bez problemu załatwić. Zajęcia są z praktykami którzy znaja sie na wykladanej dziedzinie. Jak do tej pory nie miałam żadnych problemów na tej uczelni. Polecam

  16-03-2018
 • Paulina
  Zarządzanie zasobami ludzkimi

  Studiuje się w porządku. Nie trzeba się dużo uczyć bo da się wszystko na spokojnie ogarnąć jak się chodzi i słucha co mówią na wykładach. Ja robię magistra z zarządzania zasobami ludzkimi do tego podyplomowke specjalista hr.Byli tacy co w ogóle nie chodzili i też jakoś sobie dawali radę ale mieli poprawki. Mi chodząc regularnie i słuchając poprawka nie przytrafiła się ani razu. Nie musiałam zrywać nocy wkuwajac.Mi że raz czy dwa usiadłam nad czymś dłużej na pierwszym roku

  15-03-2018
 • Michał
  Zarządzanie

  Polecam dla ludzi pracujących, łączących naukę z pracą na etacie, pod tym względem wszystko jest dobrze zorganizowane, nie ma przygód takich jak na polibudzie, że robią niektóre zajęcia w piątek, a egzaminy w tygodniu. Na WSB tylko i wyłącznie weekendy. Studiuję Zarządzanie, uczelnia ma ogólnie przyszłościowe kierunki. Odradzam jedynie studiowanie pedagogiki, ale to na wszelkich uczelniach, bo to jeden wielki pic na wodę. Uczą Cię rzeczy kompletnie nie przydatnych a pracy później nie masz. Uczlenia przystępna cenowo dla studentów, dzikananty całkiem prężnie działają. Nie miałem problemu z załatwianiem czego kolwiek. Wykładowcy to ludzie na codzień pracująćy w firmach, więc wiedzą z czym to się je. Zaliczenia też nie są jakieś  masakrycznie ciężkie. Więkaszość podaje zagadnienia,które trzeba opanować i na zal wystarczy ;-) Ogólnie polecam

  15-03-2018
 • sandra
  Zarządzanie zasobami ludzkimi

  Czesc wszytskim! ja robie magisteke z zarzadzania zasobami ludzkimi i jestem bardzo zadowolona :-) Drugi raz bym wybrala to samo :-)  prace znalazlam w zawodzie :-) bez problemu. W  naszym regionie ta szkoła jest ceniona, więc pracodawcy patrzą na ciebie bardzo dobrze. Co do samej uczelni to kadra całkiem całkiem, zaplecze też w porządku. Budeynek mógłby być większy, bo studentów jest co raz więcej.  Wykładowcy zalezy na kogo się trafi. Ale na kazdej uczelni tak jest: leden lepszy drugi gorszy. Większość jest przyjazna studentom i nie podkłada przeszkód. Głównie uczą praktycy na codzień obcujący z dziedzina kótrej uczą. 

  14-03-2018
 • Karina
  Zarządzanie

  Studiuję już czwarty rok na Zarządzaniu. Uczelnia dla mnie jest ok. Oczywiście duży wpływ ma kierunek jaki  się wybierze. Moja koleżanka na Rachunkowości miała dużo trudniej. Inni wykładowcy, słabo zgrani ludzie itp. My sobie pomagamy, ktoś pisze notatki na kompie i wrzuca dla wszystkich, jak mamy testy z poprzednich lat to też się dzielimy itp. Dla mnie to normalne, ale na mgr dołączyły osoby z turystyki i rachunkowości i dla nich to był miły szok ;-) Tak więc dużo zależy od samych studentów. Co do wykładowców to na Zarządzaniu są chyba bardziej tolerancyjni.Każdy wykładowca, którego mieliśmy z przedmiotów takich jak: Rachunkowość, ekonomia, finanse bardzo odstawał dla nas od pozostałych. Te egzaminy zawsze były najtrudniejsze. Nam czasem przepisywali oceny z ćwiczeń, albo z licencjata, więc część odchodziła. Ostatnie 3 semestry na licencjacie to już była totalna laba - przynajmniej na Psychologi w biznesie. Fajne przedmioty i generalnie zaliczenia a nie egzaminy. Jak dla mnie uczelnia jest spoko i nie żałuję, że ją wybrałam ;-) No chyba, ze ktoś jest super ambitną osobą to raczej uniwerek :-) Jedyny minus to za mały parking, choć jest ogromny zawsze brak miejsca.

  14-03-2018
 • Arek
  Informatyka

  Poziom jest bardzo bardzo wysoki... ja studiuję zaocznie, zajęcia są rozłożone w przyzwoitych godzinach, w trakcie pierwszego roku było bardziej gest, zdarzało się od 8-20 ale już na drugim roku zazwyczaj 11-18, wykładowcy w dużej części wykładają również w politechnice śląskiej, więc nie są to byle jakie osoby, myślę że w Gdańsku sprawa wygląda podobnie..:D

  09-03-2018
 • Pani administrator
  Administracja

  z moich obserwacji jest super, o wykładowcach za dużo nie powiem, bo jest ich tylu, że nie wiem czy się powielą nawet na tym samym kierunku. Ja jestem mamą więc nie mam łatwo, ale ta uczelnia jest mega zorganizowana, daje radę bez problemu. Przy pracy, innych obowiązkach da się to ogarnac bez problemów, ja studiuje niestacjonarnie. Nie siedzi się po 12 godzin w szkole, zaliczenia są na prawdę spoko, niektóre bułka z masłem, inne trochę ciężej ale da się :) Przede wszystkim nie trzeba za niczym chodzić, każdy ma szacunek do studenta, załatwienie czegoś w dziekanacie, bądź innym dziale to czysta przyjemność. Wykładowcy do każdego podchodzą z szacunkiem- "Proszę Pani". To jest na pewno mega mile, warunki też są ponad przeciętne, ważyło jest wyremontowane, w kiblu zawsze mydło i papier :P czego chcieć więcej XD

  08-03-2018
 • Patryk
  Informatyka

  no uczelnia calkiem spoko, zalezy tez na jaki kierunek pojdziesz, nie nalezy opuszczac cwiczeń i wykładów z maty :D bo gosciu sie irytuje jak jest malo osób i robi wtedy liste obecności. Na wsb wszystko jest do ogarniecia, wielu wykladowcow robi terminy zerowe. Duzo automatow, na kazdym piętrze i w wiekszosci mozna płacić kartą, stołówka tania i dobra, problemem jest miejsce parkingowe, to jest dramat - albo przyjedziesz godzinę wczesniej jak rozpoczynasz zajecia albo parkujesz gdzies na wypizdowie i idziesz 15min piechtolotem. Dodam, ze ja co zajecia z maty mam zaliczenie, ktore z poprzedniej lekcji, co wydaje sie lepszym pomysłem niz jedno wielkie zaliczenie na koniec semestru.

  08-03-2018
 • patryk!
  Informatyka

  Wydaje mi się że wiele też zależy od grupy z jaką się studiuje, u mnie na kierunku studiuje mi się bardzo dobrze z żadnym przedmiotem czy wykładowcą nie miałem jeszcze żadnego problemu, co przekłada się również na wyniki w nauce, jeżeli pojawią się jakieś problemy na Twojej drodze, uczelnia jest w stanie pomóc, czy np dopasować do Ciebie tok zajęć. Szczerze bardzo polecam ! Uczelnia jest świetna :D

  07-03-2018
 • Kuba
  Administracja

  te studia robie jako drugie, bo juz jedne dzienne mam skonczone, wiec mam porównanie z Politechnika Slaska. Jest bardziej nastawienie na studenta, bardziej przyjaźni wykładowcy, generalnie atmosfera lepsza, ale oczywiscie i prestiz uczelni niższy . Jesli chodzi o przedmioty to wiadomo jak to studia, duzo zalezy od wykladowcy na ktorego trafisz, ale na większość rzeczywisacie chodze z przyjemnoscia :)

  07-03-2018
 • Natalia
  Finanse i rachunkowość

  A wiec tak :D:D Studia fajne, praktycznie uczysz sie tylko przed egzaminami. Wykladowcy jedni w porządku a drudzy maja sie za niewiadomo kogo ale tak juz musi byc :D wydaje mi się że tak wszędzie:) Jezeli chodzi o studia dzienne takie studiuje to trwaja przewaznie 3 dni q tygodniu. A czasami nawet dwa dni, ale nap mamy zajecia o 9 45 do 18 Dostajemy prezentacje od niektorych wykladowcow ale u niektorych musimy pisac w zeszytach.

  07-03-2018