Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • maria
  Fizjoterapia

  Na fizjoterapii nauki jest dość sporo. Już na początku uderza Cię nauka anatomii i cotygodniowe kolokwia. Później jest już lżej. Początkowo jest dużo ogólnych przedmiotów, np. biologia medyczna, ale nie jest to jakimś dużym minusem. Z kolei prowadzący to w dużej mierze aktywni zawodowo fizjoterapeuci, a to świetnie przygotowuje od strony praktycznej. Organizacja pracy uczelni mogłaby być lepsza, mam wrażenie, że wiadomości dochodzą do studentów z niemałym opóźnieniem. Warunki zaliczeń są nieskomplikowane, każdy wie, co ma robić. Dużym atutem są ciekawe koła naukowe, w które myślę, że warto się zaangażować.

  29-01-2024
 • ola
  Pielęgniarstwo

  Dla mnie super były zajęcia z podstaw pielęgniarstwa, na koniec których zdawało się OSCE, co daje możliwości na przyszłość. Plan wygląda tak, że zajęcia trwają krócej, ale są niestety częściej. Atmosfera jest okej, prowadzący są przeważnie mili, pomocni i wyrozumiali. Ludzie na roku też byli wspaniali - bardzo sobie wszyscy pomagaliśmy. Szczerze mówiąc, bardzo polecam tę uczelnię i kierunek. Oczywiście są minusy, jak np. drobne zawirowania z organizacją pracy uczelni. Jednak nie mam większych zastrzeżeń co do reszty. Osobiście czuję się bardzo dobrze przygotowana do zawodu, co z mojego punktu widzenia jest najważniejsze.

  02-01-2024
 • Alicja M.
  Kosmetologia

  Nauki więcej niż w liceum, ale jak dla mnie bez dramatu. Pierwszy semestr to w dużej mierze przedmioty zapychacze, dopiero później wchodzi, bo potem skupiamy się na konkretach. Wymagającym przedmiotem jest Anatomia człowieka - poziomem dorównuje fizjoterapii, ale prowadzący bardzo pomaga. Jest wymagający, ale traktuje nas poważnie i po ludzku. Kolokwia przypominają kartkówki z licealnej biologii rozszerzonej, więc jeśli jesteś po biolchemie, będziesz miał łatwiej. Ogółem uważam, że wykładowcy są naprawdę pro studenccy i mają super podejście. Swojego wyboru nie żałuje. Był on naprawdę trafiony i jestem mega zadowolona.

  13-11-2023
 • Pola
  Pedagogika

  Z całym przekonaniem polecam ten kierunek i tę Uczelnię. Świetni wykładowcy, ciekawe wykłady i zajęcia, fantastyczni ludzie.Gdybym miała kolejny raz wybierać studia, zapewne też zdecydowałabym się no to miasto i studiowanie w Uniwersytecie. Uczelnia bardzo przyjazna dla studentów. W Częstochowie znalazłam pracę, przyjaciół i zamierzam osiedlić się tutaj na dobre. Pozdrawiam

  23-08-2023
 • Emilia
  Lekarski

  Nauka na Uniwersytecie Jana Długosza na kierunku lakatski to wyjątkowe doświadczenie. Wykładowcy są świetni, zwłaszcza z anatomii i histologii, a dostęp do atlasów 3D i prosektorium wspomaga naukę. Uczelnia dynamicznie się rozwija, otwierając Collegium Medicum i planując budowę szpitala klinicznego. Atmosfera na uczelni jest rodzinna, z wsparciem wykładowców i brakiem konkurencyjności. Mieszkanie w akademiku lub w mieście jest przystępne cenowo, a życie studenckie jest różnorodne i zabawne. Szczerze polecam tę uczelnię!

  02-08-2023
 • Sylwka
  Filologia, filologia germańska

  Jestem absolwentką filologii germańskiej i z całego serca polecam UJD. Poziom nauczania jest wysoki, a atmosfera na uczelni niezwykle przyjazna. Wykładowcy są przyjaźnie nastawieni do studentów i nigdy nie robią problemów z zaliczeniem, naprawdę zawsze idzie się z nimi dogadać. Student tutaj traktowany jest jak jednostka, a nie kolejny numerek, co jest naprawdę bardzo ważne. Jeszcze raz polecam.

  29-07-2023
 • Emilia
  Pielęgniarstwo

  Chciałabym podzielić się moją opinią o studiach na Uniwersytecie Jana Długosza, na kierunku pielęgniarstwo. Tak na prawdę, to jestem z nich mega zadowolona. Co najbardziej mi się podobało? To, że na UJD naprawdę stawiają na praktykę, a nie tylko suchą teorię. Dużo rzeczy można było zrozumieć "na żywo", a nie tylko z książek. Po studiach dostałam pracę praktycznie od ręki, co było dla mnie mega pozytywne. Teraz jestem na bezpłatnych studiach magisterskich, które też sobie chwalę. Co więcej, udało mi się tak poukładać dyżury, że mogę spokojnie łączyć pracę i naukę. Trochę kombinowania, ale da się. A atmosfera? Na UJD jest naprawdę spoko. Wielki plus za to, że można poczuć tam dobrą energię i chęć do nauki. Czujesz, że studiujesz na uniwersytecie, a nie w jakiejś szkole. Na koniec - dyplom. Solidny, z uniwersytetu na którym jest kierunek lekarski. Serio, UJD daje radę i na pewno warto go rozważyć!

  22-06-2023
 • Sandra
  Filologia polska

  Na temat chyba każdej uczelni można znaleźć zarówno pozytywne opinie, jak i całe mnóstwo negatywów. Wszystko zależy od tego, kto ocenia i na co zwraca uwagę. Śmiać mi się trochę chcę, jak czasem czytam o kolejkach w dziekanacie czy trudnych egzaminach. Jak ktoś nie za bardzo ma ochotę się uczyć, to wiadomo, że będzie miał problem z zaliczeniami. Ja na Uniwersytecie Jana Długosza w Kielcach studiowałam filologię polską i bardzo miło wspominam czas studiów, atmosferę, przyjaznych wykładowców i ciekawe zajęcia. Trzeba było się sporo uczyć, ale też bez przesady – był czas na zajęcia poza uczelnią czy na rozrywkę. Na temat innych kierunków czy wydziałów wypowiadać się nie będę. Myślę jednak, że uczelnia jest warta polecenia, szczególnie dla osób, które zastanawiają się między uniwerkiem a jakimiś prywatnymi uczelniami.

  07-07-2021
 • Klaudia
  Filologia germańska

  Generalnie jestem bardzo zadowolona i ponownie bym wybrała AJD. Wykładowcy przyjaźni i nigdy nie stwarzający problemów z zaliczeniem. Co wydaje mi się największym plusem to kameralna uczelnia i nie jesteśmy traktowani jak numer tylko jako jednostka ponieważ znamy się z wykładowcami i z każdym problemem można się do nich udać. Odnośnie samego kierunku to polecam wszystkim miłośnikom języka niemieckiego. Dla mnie były to bardzo ciekawe zajęcia z których dużo wyniosłam i dzięki temu obecnie pracuję jako tłumacz.

  22-02-2019
 • Katarzyna
  Pedagogika

  Jestem zadowolona ze studiów na UJD. Na licencjacie wiele się nauczyłam, miałam możliwość uczestniczenia w kilku ciekawych projektach. Aktualnie kontynuuję naukę na studiach magisterskich, z których również jestem bardzo zadowolona. Wykładowcy są różni, ale większość kadry jednak jest przychylnie nastawiona do studentów. Gdybym miała kolejny raz wybierać studia, zapewne też wybrałabym Częstochowę i studiowanie na UJD. Pozdrawiam

  27-12-2018
 • Absolwentka
  Administracja

  Polecam tę uczelnię. Bez problemu znalazłam po studiach pracę oraz moi znajomi z grupy również. Poza tym lata spędzone na studiach wspominam z wielkim sentymentem. Jeden z lepszych okresów mojego życia. Teraz studiują tam moi młodsi znajomi i bardzo chwalą poziom nauczania, prowadzenia zajęć przez wykładowców. Z tego co słyszałam to uczelnia cały czas się rozwija, uważam to za wielki plus.

  18-12-2018
 • Roksana
  Turystyka i rekreacja

  jestem dopiero na pierwszym roku i trudno mi ocenic uczelnie po wzgledem dydaktycznym,ale moge jedynie powiedziec, ze tutaj wszyscy zdają i nie ma jeszcze ogólnie wypracowanej renomy:)

  18-12-2017
 • k
  Turystyka i rekreacja

  powiem tak na moim kierunku jest akurat świetnie, wykładowcy wiadomo są fajni (większość) i są gorsi ale da się wytrzymać, na moim kierunku akurat nie jest trudny poziom. Tak więc serdecznie polecam bo warto. Ja osobiście nie żałuję wyboru

  07-12-2017
 • mika
  Historia

  O Akademii, jako calosci, za wiele powiedziec nie moge, ale wydzial na ktorym studiowalam - i studiuje obecnie, czyli WFH, polecic moge z czystym sumieniem. Owszem, studia nie daja nam pewnej pracy w zawodzie a realne perspektywy rysuja sie nam raczej na tle kasy w Biedronce ale zasadzie nie wiem czy ktokolwiek, kto studiuje kierunki humanistyczne ma nadzieje na prace zgodna z profilem studiow. Poziom wydaje mi sie byc nie gorszy niz na innych uczelniach, a atmosfera jest przyjazna, zarowno wsrod studentow jak i wykladowcow. jak najbardziej polecam te uczelnie choc nie mam porownania z innymi uczelniami wyzszymi i moja ocena moze byc zbyt malo obiektywna.

  07-12-2017
 • Patryk25
  Marketing

  W czasach kiedy ja studiowałem to uczelnia nosiła jeszcze nazwę Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Co do wrażeń ... Czas spędzony na uczelni wspominam miło. Może niewiele czasu tam spędzałem bo był to tryb zaoczny ale mimo wszystko było ciekawie i zgodnie z moimi oczekiwaniami. Co do perspektyw znalezienia pracy trudno mi się wypowiedzieć bo pracowałem już w trakcie nauki, tak jak większość moich znajomych z roku. Na pewno studia na tej uczelni pomogły mi w dalszym rozwoju i ukierunkowały na to co chciałem robić i robię w obecnym życiu zawodowym. Nie miałem jednego ulubionego przedmiotu. Wciągały mnie przedmioty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi i rachunkowością.

  06-12-2017
 • Angelika
  Filologia polska

  studia skończyłam 4 lata temu. Studiowałam filologię polską, zrobiłam dwie specjalności - nauczycielską i dziennikarską. Jestem zadowolona z tego czasu, świetna kadra, fajne zajęcia, nie mam najmniejszych powodów do narzekań.

  06-12-2017
 • katarzyna
  Filologia angielska

  Studiowałam filologię angielską przez 3 lata. Było ciężko bo wymagania były duże, ale nie zmieniłabym tej uczelni na żadną inną. Wykładowcy bardzo różni, większość jednak wspominam mile. Teraz studiuję zarządzanie z językiem obcym jako dalszy ciąg tzn. studia magisterskie. Mimo, że jest to ten sam wydział to wykładowcy całkiem inni, także studenci. Jest bardziej luzacka atmosfera i inny typ prowadzenia zajęć. Ale wiadomo, to zależy od przedmiotów. Po tych kilku latach stwierdzam, że Ajd ma więcej zalet niż wad , i polecam studiowanie na tej uczelni. Jeśli chodzi o pracę to ciężko mi cokolwiek powiedzieć na ten czas. Mam jedynie nadzieję, że studiowanie dwóch kierunków wyjdzie na dobre.

  05-12-2017
 • Piotr
  Turystyka i rekreacja

  Na turystyce jest super wykładowcy mlodzi szczerze to zadusi uczyć się nie trzeba Jest dużo wycieczek zajęcia przeróżne np na rekreacji

  05-12-2017
 • Robert
  Pedagogika

  Wspominam z rozrzewnieniem ten czas studiów, było wspaniale! ) Nasz wydział (Artystyczny) miał super dziekanat i samego Dziekana Pana Leszka Wieluńskiego) i oczywiście super kadrę! gdybym raz jeszcze podejmował decyzję o wyborze szkoły... podjąłbym prawdopodobnie taką samą :P generalnie był to wydział raczej mocno artystyczny, dużo mniej pedagogiczny ;)

  05-12-2017
 • Renata
  Fizyka

  Ja jestem na AJD na studiach doktoranckich, ale nie studiowałam tu na licencjacie i mgr. Także nie wiem, jak studiuje się na tych poziomach, ale na SD jest całkiem dobrze. Wykładowcy w większości mili i fajni. Na fizyce studentów mało, więc jest kameralnie.

  04-12-2017
 • Marysia
  Filologia polska

  Bardzo fajna atmosfera. Duży nacisk na samodzielność. Zaliczenia potrafią być ciężkie, ale wszystko zależy od własnego wkładu pracy. Każdemu polecam Poetykę z profesorem Bedkowskim - dla samych tych zajęć warto studiować!

  20-11-2017
 • Tomasz
  Filologia polska

  Studiowało mi się bardzo dobrze, kierunek wybrałem bardziej z zamiłowania do literatury współczesnej niz do nauczycielstwa. Uczelnia w tym temacie jak najbardziej spełniła moje oczekiwania. Co do mojej własnej kariery, jest bardziej efektem determinacji i prywatnie rozwijanych pasji niż umiejętności faktycznie nabytych w toku studiów :) choć przyznać muszę, ze podstawowa wiedza z zakresu gramatyki i fonetyki języka polskiego przydaje mi się do dzisiaj.

  17-11-2017

Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie - Aktualności

Rozpoczęła się rekrutacja na studia podyplomowe „Ochrona danych osobowych". Według planu studia zostaną uruchomione na przełomie lutego i marca 2018 r. Kierunek ma za zadanie sprostanie potrzebie edukowania osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo informacji w podmiotach publicznych, które mają obowiązek zatrudniania Inspektora Ochrony Danych.Konieczność powstała wraz z uchwalonymi rozporządzeniem [..]

Zobacz więcej

Stowarzyszenie „Muzyczna Owczarnia" w Jaworkach oraz dr hab. Zdzisław Wiatr, prof. AJD (Katedra Grafiki) zapraszają do udziału w spotkaniu artystycznym pt. „Ślad / topografia miejsca", w którym wezmą udział wykładowcy z Katedry Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Katedry Grafiki i Rysunku Uniwersytetu Ostrawskiego w Ostrawie oraz z Katedry Grafiki Akademii im. Jana Długosza w C [..]

Zobacz więcej