Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej(Niepublliczna)

palceholder

41-300 Dąbrowa Górnicza

ul. Cieplaka 1C

tel.:

32 295 93 10,
32 295 93 12,
32 295 93 88

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Studentmgr
  Zarządzanie i inżynieria produkcji

  Jestem już na drugim stopniu (kontynuuję naukę na tej samej uczelni) na WSB w Cieszynie i mogę podsumować to następująco: + dobra obsługa studentów przez Dziekanat. Jeśli ktoś ma wcześniejsze doświadczenia z Dziekanatem na publicznych uczelniach, to wie o co chodzi + wysokie pozycje w rankingach (jak na prywatną uczelnię bardzo wysokie) + większość kadry to specjaliści, nie ma traktowania studentów z góry, z większością można normalnie porozmawiać + wbrew niektórym opiniom nie da się uzyskać dyplomu za sam fakt płacenia czesnego. Gdyby tak było, to ludzie nie rezygnowaliby w połowie studiów z powodu jakiegoś przedmiotu.. wymagania są, ale uczelnię wyróżnia podejście do studenta - chce go uczyć, a nie karać + stypendia rektorskie przyznawane co semestr + nowoczesna platforma online + bardzo sprawne prowadzenie zajęć (w tym ćwiczeń) on line. Za to ogromny plus, bo studenci są zaangażowani i BEZPIECZNI Minusy: - zbędna ilość papierologii : wnioski, podania... - praktyki studenckie. Osobiście ciężko znaleźć mi osobę, która nie ma z nimi problemów. Owszem, może i w tym semestrze były zaplanowane spotkania informacyjne na Teams i jest teraz przydzielony opiekun merytoryczny, ALE uczelnia w Cieszynie zmusza studentów NIESTACJONARNYCH do odbycia praktyk (po jednej na semestr, 90h zegarowych!!!!) bez możliwości zaliczenia ich na podstawie zatrudnienia (co było możliwe do końca letniego semestru 2020), co wiąże się z bezpłatnym urlopem, zwolnieniem z pracy lub problemami z zaliczeniem u pracodawcy. Ogromna i kosztowna (dla studentów) pomyłka. Mam nadzieję, że ktoś z władz Uczelni zareaguje właściwie

  05-01-2022
 • Sebastian.
  Ekonomia

  Ukończyłem na WSB dwa kierunki studiów. Studia bardzo przyjemne. Część zajęć prowadzona przez profesjonalistów zajmujących się tematyką zajęć w pracy codziennej. Te cześć wspominam bardzo przyjemnie. Druga część niestety prowadzona przez akademickich teoretyków. Trudno mi określić jak bardzo te studia przyczyniły się do znalezienia kolejnych dobrych miejsc pracy ponieważ we wcześniejszej pracy nabyłem już doświadczenia związanego z wybranymi kierunkami studiów. Chciałem jedynie aby doświadczenie miało również pokrycie w dokumencie. Osobiście polecam uczelnie. Opłaty niskie. Część zajęć bardzo dobrze prowadzona.

  07-02-2018
 • Reklama - Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (UE)


 • Norbert
  Socjologia

  Studia na WSB wspominam bardzo dobrze. Atmosfera była miła, warunki do nauki bardzo dobre, a student był traktowany przyzwoicie przez wykładowców. Wbrew powszechnym przekonaniom poziom nauki był dużo wyższy niż na publicznym uniwersytecie. Przykładowo na WSB musiałem się uczyć żeby zdać sesję. Nastepnie trafiłem na publiczny Uniwersytet i ukończyłem trzy kierunki na raz w trybie dziennym bez żadnych problemów. Zdarzało mi się pisać egzamin nie do końca wiedząc na którym kierunku jest przedmiot. Rozpoznawałem to po ludziach z roku. Perspektywy znalezienia pracy, jak to po kierunkach humanistycznych - marne.

  05-02-2018
 • Paweł
  Informatyka

  W kwestii studiów ogólnie dochodzę do wniosku że mało wnoszą do Kariery zawodowej. Tzn. pomagają w awansach w firmie kiedy masz już dobrą opinię lub wsparcie managera. W kwestii nabywania umiejętności to nie polecam. Sama uczelnia jest w porządku, wykładowcy, atmosfera ok.

  05-02-2018
 • Pawel
  Informatyka

  Studiowałem informatykę na Wyższej Szkole Bankowej - szkolenia w trakcie studiów są wielkim atutem, magisterke robiłem na UŚ, państwowe uczelnie nie oferują szkoleń/ lub są nie przydatne... Poziom nauczania jest taki sam jak na UŚ, różnią się tylko wymagania, na WSB wymagania są mniejsze.

  02-02-2018
 • Paweł
  Logistyka i transport

  Ogólnie rzecz ujmując studia należały do łatwych i lekkich, formy zaliczeń i egzaminów przystępne dla studentów zaocznych. Natomiast po kierunku który ukończyłem jest dużo perspektyw rozwoju oraz możliwości znalezienia ciekawej pracy, tylko pod warunkiem ,że pracodawca zaryzykuje i przyjmie osobę bez doświadczenia.

  02-02-2018