Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Nabór zimowy na uczelniach w Katowicach i okolicach w 2024 roku

Nabór zimowy na uczelniach w Katowicach i okolicach w 2024 rokuNabór zimowy na uczelniach w Katowicach i okolicach w 2024 roku

 

1. Akademia Śląska
 

Akademia Śląska
nabór zimowy na Akademię Śląską


Uczelnia oferuje miejsca na różnych kierunkach w ramach trybu niestacjonarnego, w tym:

 • Architektura,
 • Architektura Wnętrz,
 • Budownictwo,
 • Grafika,
 • Informatyka,
 • Mechatronika,
 • Pielęgniarstwo,
 • Ratownictwo Medyczne,
 • Wzornictwo.

Ponadto, dostępne są również miejsca na kierunku Lekarskim, lecz w trybie stacjonarnym.

Uczelnia zaprasza do składania aplikacji online. Termin nadsyłania zgłoszeń na większość kierunków upływa 1 marca 2024 roku. Wyjątkiem jest kierunek Lekarski, dla którego ostateczny termin to 14 lutego 2024 roku.

Więcej szczegółów: Rekrutacja zimowa na Akademię Śląską.

 

2. Wyższa Szkoła Technologi Informatycznych w Katowicach
 

Wyższa Szkoła Technologi Informatycznych w Katowicach
nabór zimowy na Wyższą Szkołę Technologii Informatycznych


W WSTI istnieje promocja obowiązująca do 31 stycznia 2024 r., przeznaczona dla kandydatów, którzy planują rozpocząć studia w semestrze letnim roku akademickiego 2023/2024. Promocyjne warunki dotyczą następujących kierunków studiów:

 • GRAFIKA (studia licencjackie, trwające 7 semestrów)
 • INFORMATYKA (studia inżynierskie, trwające 7 semestrów) Zaznaczamy, że nabór odbywa się wyłącznie na formę niestacjonarną.

Aby dołączyć do społeczności akademickiej, trzeba się zarejestrować wybierając kierunek. Formularz rekrutacyjny dostępny jest na stronie www.e-rekrutacja.wsti.pl, który należy wypełnić nie później niż do 31 stycznia 2024 roku.

Zobacz więcej: Nabór zimowy na WSTI.

3. Politechnika Śląska
 

Politechnika Śląska
nabór zimowy na Politechnikę Śląską


Zimowa rekrutacja na Politechnikę Śląską (dotyczy wszystkich kierunków oprócz architektury wnętrz), rozpoczyna się 17.01.2024 o godzinie 12:00. 

Ostateczny termin rejestracji oraz wgrania elektronicznej postaci (np. skanu, zdjęcia) dyplomu ukończenia studiów oraz suplementu do dyplomu lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie studiów przypada na dzień 05.02.2024 r. 

Mianowicie zimowy nabór na kierunek Architektura wnętrz rozpoczyna się również dn. 17.01 ale ostatetyczny termin składania wniosków to 14.02.2024. Rozliczenie pierwszych tur rekrutacji odbędzie się 24.02.2024 o godzinie 15:00.

Więcej informacji: Harmonogram zimowej rekrutacji na Politechnikę Śląską.

 

Nabór zimowy na uczelniach w Katowicach i okolicach w 2023 roku

 

1. Uniwersytet Ekonomiczny (UE) w Katowicach
 

1. Akademia Śląska 
1. Akademia Śląska 


Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach jest państwową szkołą wyższą, założoną w 1937 roku. Uczelnia w swojej strukturze posiada 4 wydziały: Ekonomii, Finansów, Informatyki i Komunikacji, Zarządzania, a także filię w Rybniku. Studenci mają do wyboru studia: licencjackie, magisterskie, doktoranckie, MBA, podyplomowe.

Rekrutacja zimowa rozpoczęła się 10 stycznia i organizuje 3 nabory, dlatego też będzie trwała do 06 marca. Kierunkiem do wyboru są studia magisterskie na kierunku Logistyka w trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym. Ostatni nabór (rozpocznie się 21.02 i potrwa do 06.03 br.) uwzględnia wyłącznie podjęcie studiów w trybie niestacjonarnym.

Więcej informacji o naborze na semestr letni znajdziesz na stronie Rekrutacja zimowa na UE w Katowicach.

Aby poznać pełną ofetrę edukacyjną uczelni, sprawdź stronę UE w Katowicach - kierunki studiów.

 

2. Uniwersytet Śląski (UŚ)
 

2. Uniwersytet Śląski (UŚ) 
2. Uniwersytet Śląski (UŚ) 


Uniwersytet Śląski (UŚ) to publiczna uczelnia akademicka, która została założona w 1968 r. Na UŚ funkcjonuje 8 wydziałów, których siedziby są rozmieszczone w Cieszynie, Katowicach oraz Sosnowcu. Rocznie kształci ona około 25 tys. studentów.

Rekrutacja zimowa na Uniwersytecie Śląskim rozpoczęła się 15 grudnia 2022 r. i potrwa do 05.02 br. Wówczas można się zarejestrować na studia:

 • II stopnia: Chemia, Fizyka medyczna, Geologia stosowana, Informatyka (zaoczne i dzienne), Inżynieria biomedyczna, Inżynieria materiałowa, Mechatronika oraz Mikro i nanotechnologia.
 • podyplomowe: Doskonalące studia podyplomowe dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w zakresie edukacji informatycznej, Doskonalące studia podyplomowe dla nauczycieli informatyki, Kwalifikacyjne studia podyplomowe przygotowujące nauczycieli do nauczania informatyki, Lider – kreowanie przywództwa i rozwoju zawodowego i inne.

Więcej informacji o tym naborze na uczelni, uzyskasz na stronie Nabór zimowy na Uniwersytecie Śląskim.

 

3. Politechnika Śląska
 

3. Politechnika Śląska 
3. Politechnika Śląska 


Politechnika Śląska to publiczna uczelnia techniczna, mająca swoją siedzibę w Gliwicach. Powstała w 1945 roku. Uczelnia posiada 15 wydziałów, z czego 11 znajduje się w Gliwicach, 2 w Katowicach oraz kolejne 2 w Zabrzu.

Nabór na semestr letni rozpoczął się 11 stycznia i potrwa do 13 lutego br. Dotyczy on studiów:

 • I stopnia (licencjackich): Analityka biznesowa, Architektura wnętrz, Lingwistyka stosowana, Matematyka, Zarządzanie (st. i niest.), Zarządzanie projektami (st. i niest.).
 • I stopnia inżynierskich, w tym m.in. Chemia, Budownictwo, Energetyka, Modelowanie komputerowe, Informatyka i inne.
 • kierunku Architektura.

Więcej informacji o rekrutacji na semestr letni na PŚ, znajdziesz na stronie Nabór na semestr letni na PŚ.

Jeśli interesuje Cię pełna oferta edukacyjna uczelni, zobacz stronę Politechnika Śląska - kierunki studiów.

 

4. Śląska Wyższa Szkoła Medyczna w Katowicach
 

4. Śląska Wyższa Szkoła Medyczna w Katowicach 
4. Śląska Wyższa Szkoła Medyczna w Katowicach 


Śląska Wyższa Szkoła Medyczna w Katowicach jest prywatną szkołą wyższą, która została utworzona w 2008 roku. Kształci ona na kierunkach studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich oraz podyplomowych.

Rekrutacja zimowa już się rozpoczęła, umożliwiając tym samym kandydatom rozpoczęcie nauki od semestru letniego roku akademickiego 2022/23. Uwzględnia ona następujące kierunki:

 • I stopnia niestacjonarne: Kosmetologia, Dietetyka.
 • podyplomowe: Psychodietetyka, Dietetyka bariatryczna, Medycyna estetyczna (specjalistyczne studia dla lekarzy), Trychologia, Psychokosmetologia, Enologia, Podologia, Stylizacja i wizaż, Kosmetologia i body fitness, Innowacyjne techniki SPA, Dietetyka i praktyka planowania żywienia, Dietetyka w sporcie, Kosmetologia pielęgnacyjna oraz Kosmetologia w medycynie estetycznej.

Więcej o rekrutacji śródrocznej na ŚWSM, przeczytasz na stronie Nabór zimowy w ŚWSM w Katowicach.

Aby sprawdzić pełną ofertę edukacyjną tej uczelni, sprawdź stronę ŚWSM w Katowicach - kierunki studiów.


Data publikacji: 11.01.2024
ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Katowice