Opinie o uczelniach - Wyższa Szkoła Medyczna (WSM) w Sosnowcu

Wyższa Szkoła Medyczna (WSM) w Sosnowcu - Opinie

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Wyższa Szkoła Medyczna (WSM) w Sosnowcu Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Cześć wszystkim. Chcę dodać coś od siebie. Poszłam tu na pielęgniarstwo i nie żałuję. Wykładowcy przeważnie są ok, nie ma większych zastrzeżeń, a przynajmniej tych negatywnych. Jest co prawda jedna pani, co polega tylko na swojej książeczce, i recytuje ją nam non stop a takiej wiedzy od siebie to zero, ale to odosobniony przypadek. Później wymaga nie wiadomo czego na egzaminie. a praktyki nas zero nauczyła. Dobrze, że trafiłam na super pielęgniarski na praktykach i mi pokazały wiele rzeczy. Uważam, że jest całkiem przyzwoicie.

  Ewuu
  Pielęgniarstwo
  22-05-2019
 • Wybrałam pielęgniarstwo. I w sumie nie żałuję. Jednak to co na zajęciach to tylko namiastka tego, co mamy się nauczyć we własnym zakresie. Ale to zrozumiałe w końcu to nie łatwy kierunek i dużo rzeczy do ogarnięcia. Nie narzekam na wykładowców, zdarzają się różni. CO do praktyki to jak wszędzie. zależy gdzie traficie. Ja miałam fajne babeczki i pozwalał mi dużo robic i dzięki temu naprawdę sporo umiem, ale koleżanka tylko przekładała papiery.

  Lutka
  Pielęgniarstwo
  10-05-2019
 • Jestem na ratownictwie medycznym, poszedłem na te studia tylko ze względu na papierek, że będę mieć wykształcenie wyższe. Chodziłem wcześniej do policealnego studium na tym samym kierunku, więc wiedzę juz mam ;-) Nie liczyłem na zbyt wiele, ale kilku ciekawych i nowych rzeczy sie dowiedziałem. Sądzę, że uczelnia i wykładowcy się rozwijają i idą z duchem (i wiedzą) czasu ;-) Sporo zajęć praktycznych, co jest ważne zwłaszcza w przypadku świeżaków, bo ja mam juz doświadczenie. Zaliczenia nie są jakieś masakryczne, ale trzeba się trochę przyłozyć.

  Radel
  Ratownictwo medyczne
  06-05-2019
 • Studiuje dietetyke na 2 roku. Uczelnia fajna ,więc mogę polecic wszystkim zwłaszcza tym, którzy chcą się uczyć nie tylko siedzieć na wykładach, ważne, żeby coś robić to plususje u wykładowców. Wykladowcy spoko, zalezy  na kogo się trafi. Jednak nie ma jakiś przypadków anomalii ;-)  Z Anatomi bardzo cisnie Pani Kanclerz:-/ Ale jak się trafi na Pania dziekan to wtedy  jest fajnie: bez ciśnienia, ale z wiedzą :-)Wykladowca z Genetyki też bardzo cisnie, co wykład to kolos :-/To chyba jeden przypadek osoby z która nie da się dogadać.  Jest bardzo dużo praktyki zarówno na zaocznych jak i dzieniennych. Oczywiśćnie nie każdemy to na rękę zwłaszcza zaocznum, którzy już gdzieś pracują. WSM polecam jesli chodzi o dietetyke. Z praktykami bardzo cisną zeby robic w terminie. Ja sobie musialam wziazc warunek bo tyle godzin bylo do zrobienia w szpitali ,ze maskara.

  Monika
  Dietetyka
  29-03-2018
 • Hej. No wiec tak... Zaczne moze od tego, że studiuje dietetyke. Jestem aktualnie na 2 semestrze. W 1 sem według mnie było tak przeciętnie;) może dlatego ze miałam rozszerzona biologię i chemie w liceum i to była trochę taka powtórka. Aktualnie zaczęły się takie stricte przedmioty które się przydadza w dietetyce i jestem mega zadowolona. Studiuje zaocznie i wiadomo, ze większość pracy o tak trzeba zrobić samemu w domu.Ale np mamy taki przedmiot jak doetetyka w pediatrii to siedze, słucham i nie wiem kiedy mi 4 h mijają. Po prostu świetna prowadząca. Wszystko zależy od wykładowcy.

  Gosia
  Dietetyka
  28-03-2018
 • wykładowcy są w porządku, chociaż między 1 a 2 rokiem u mnie się 2 zmieniło,ze względu na zmianę miejsca. Poza tym na 1 roku zajęcia odbywają się w każdy weekend i poniedziałki !!! Mnóstwo godzin praktycznych na oddziałach z którymi Uczelnia ma umowy podpisane + wakacyjne;) spora suma godzin;) Oczywiście piszę o kierunku " Pielęgniarstwo " Jeżeli chodzi o załatwianie spraw na uczelni w Dziekanacie to trzeba mieć cierpliwość, ale z tego co wiem to wszędzie tak jest ;)

  Sybilla
  Pielęgniarstwo
  24-01-2018
 • Co do perspektyw pracy po WSM to zapewne po kierunku pielęgniarstwo nie będzie problemu, ponieważ już w trakcie nauki będą propozycje pracy, gorzej z ratownictwem, które w tej chwili nie jest przyszłościowym zawodem. Co do szkoły to jest przystępna, oferuje dużo możliwości, uczestniczenia w programach unijnych, które skutkują korzyściami finansowymi i wtedy szkoła wychodzi za darmo.

  d1919
  Pielęgniarstwo
  18-01-2018
 • Ogólnie mówiąc szkoła na dobrym poziomie, wykładowcy są w porządku, często idą na rękę. Może kilka znajdzie się którzy sa strasznym kosami. Dobrze uczą, jest się dobrze przygotowanym na egzaminy. Plusem jest to, ze ma się często kolokwia Ale za to na sesji zostaje tylko przedmiotów a nie wszystko.

  PP
  Ratownictwo medyczne
  18-01-2018
 • studiuje mi się dobrze są to weekendy także nie narzekam.. A co do wykładowców to są profesjonalni w tym co robią i potrafią przekazać wiedzę ciekawie i w zrozumiały sposób. Polecam!!!!!!!!!

  Dagmara
  Pielęgniarstwo
  18-01-2018