Politechnika Gdańska (PG)

80-233 Gdańsk

ul. G. Narutowicza 11/12

tel.:

58 348-67-00

ikonka email do uczelni

rekrutacja@pg.gda.pl

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Politechnika Gdańska (PG). Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Studiuje na Politechnice Gdańskiej, która była moją uczelnią pierwszego wyboru. Nie spodziewałem się jednak, że będzie aż tak trudno. Sporo jest przedmiotów teoretycznych, które trzeba wkuwać na pamięć, choć nie wszystko będzie nam później potrzebne w przyszłości. Z wykładowcami bywa różnie – są tacy, do których na zajęcia chodzi się z przyjemnością, są jednak i tacy, dla których student jest chyba największym wrogiem. Niektóre egzaminy to prawdziwa droga przez mękę. Super są natomiast zajęcia praktyczne. Uczelnia ma świetną infrastrukturę, dobrze wyposażone pracownie i można w ciągu warsztatów czy laboratoriów dowiedzieć się dużo więcej niż z książek czy kserówek. Najwięcej nauki jest standardowo na pierwszych latach – po 3 roku robi się już luźniej i można połączyć polibudę z pracą. Atmosfera na uczelni też OK, choć oczywiście każdy wydział ma swoją specyfikę. Myślę jednak, że Politechnika Gdańska trzyma poziom i renomę, jeśli ktoś myśli o studiach ścisłych, naprawdę polecam.

  XYZ
  Informatyka
  04-08-2021
 • Studiuję na Wydziale Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej i muszę przyznać, że nie jest łatwo i trudno się utrzymać na studiach. Wiele osób wybiera wydział i kierunek, bo jest po nim dobra praca. Ale co z tego, jak całkiem spora grupa odpada przy każdej sesji. Jeśli ktoś nie ma super ścisłego umysłu i nie radzi sobie doskonale z matmą i informatyką, raczej sobie tutaj nie poradzi. Praktycznie od początku jest ciężko, trzeba się sporo uczyć. Mało kto ma możliwość połączenia studiów z jakąś dorywczą pracą. Uważam też, że wielu wykładowców mocno przesadza z wymaganiami – każdy myśli, że jego przedmiot jest najważniejszy i lista wymagań jest potężna. Nie żałuję, że wybrałem ten kierunek, zwłaszcza że już prawie udało mi się przetrwać całe studia. Ale warto mieć świadomość, że politechnika nie jest dla każdego.

  Paweł
  Elektronika i telekomunikacja
  10-02-2021
 • Opinia hmm Mój wydział nie jest na kampusie więc nie opowiem wam o nim Aczkolwiek zdarza mi się tam być i te nowe budynki wydziałowe są naprawdę ładne Plany zajęć masz z góry określone i przydzielenie do grup cwiczeniowych, ale możesz zmienić grupy Proponuję wejść na stronę główną UG znaleźć stronę wydziału który Cię interesuje i poczytać Ja przy wyborze kierowałam się tym że tylko na UG jest Oceanografia I ogólnie kierunki związane z wodą

  OlA
  Oceanotechnika zarządzanie i marketing w gospodarce morskiej
  14-11-2018
 • Jeśli chcesz się nauczyć, to się nauczysz :) Ale przygotuj się na to, że przede wszystkim musisz się uczyć sam w domu. Uczelnia daje głównie zakres, który musisz umieć. Tak jest chyba na wszystkich studiach, że trzeba samemu dużo pracować. Na zajęciach są rzeczy, których będziesz używać w zawodzie, a po którymś tam roku obowiązkowe praktyki w wakacje. Plan zajęć całkiem spoko, czasami jest dużo okienek, ale raczej wszystko zgrane Generalnie to na PG łatwo się dostać, ale trudno się utrzymać, ale jak jesteś ambitny i w miarę systematyczna, to dasz radę :) Pierwszy rok jest bardziej teoretyczny, takie trochę rozszerzenie liceum, ale to są podstawy do dalszych przedmiotów, które już od drugiego roku są ukierunkowane pod przyszly zawód

  KasiaM
  Zarządzanie
  09-11-2018
 • Cześć ;) Uczelnia ogólnie znajduje się w rankingu w klasie A z tego co wiem z ostatnich wiadomości od dziekana ;) Jest teraz dużo zamieszania w związku z wprowadzeniem ustawy 2.0 O szkolnictwie wyższym I uczelnia straci nazwę Politechni Gdańskiej na rzecz Uniwersytetu Technicznego Najwięcej mogę powiedzieć o wydziale Mechanicznym, bo akurat jego jestem studentem a zarazem zastępcą przewodniczącego wydziałowej rady studentów wydziału mechanicznego Więc trochę też o tym Wam mogę powiedzieć;) Uczelnia ogólnie pozytywna, ale potrzeba jej trochę świeżości Jeśli jesteś osobą szczególnie ambitną to musisz wybrać z kierunków, które są najbardziej "szanowane" Również trzeba mieć ogromne zaparcie i wiedzieć, że to jest to co chcesz w życiu robić;)

  Błażej
  Mechanika i budowa maszyn
  06-11-2018
 • Dla mnie Politechnika Gdańska zawsze pozostanie najlepsza uczelnia na świecie bez względu na statystyki w których się znajduje. To uczelnia, która rzeczywiście wykształciła we mnie umiejętności bez których pewnie nie byłabym tu gdzie jestem teraz. Nauczyła mnie cierpliwości i logicznego myślenia a to rzeczy, które są potrzebne każdemu z nas. Poza tym dala mi olbrzymia wiarę w to, ze jak się chce to się uda. W swojej codziennej pracy co prawda nie korzystam z wiedzy tam nabytej ale cenie to jaka osobę ze mnie wykształciła.

  Beata
  Zarządzanie
  19-10-2018
 • Dzień dobry studia na PG wspominam bardzo dobrze. Prace znalazłam bardzo szybko i to w swoim zawodzie. Do dnia dzisiejszego pracuje w tej dziedzinie, która od zawsze chciałam studiować i który kierunek ukończyłam.

  Katarzyna
  Marketing
  16-11-2017
 • Same studia dały mi szansę na wejście w świat HR jako, że moje studia wyższe nie były z tym kierunkiem związane. Jednak same studia uważam, że prócz papierka nic nie dały, bo samodzielnie zdobywałam i zdobywam wiedzę.

  Magdalena
  Zarządzanie zasobami ludzkimi
  16-11-2017
 • Studiowało mi się bardzo dobrze. Ukończyłam studia podyplomowe, które prowadzili konsultanci z dobrej firmy doradczo - szkoleniowej. Jeszcze w trakcie studiów otrzymałam propozycję pracy. Z mojego punktu widzenia studia spełniły oczekiwania.

  Katarzyna
  Zarządzanie zasobami ludzkimi
  06-11-2017