Politechnika Gdańska (PG) (Publiczna)

palceholder

80-233 Gdańsk

ul. G. Narutowicza 11/12

tel.:

58 348-67-00

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Politechnika Gdańska (PG). Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Kamila
  Architektura

  Sam kampus jest super, nowoczesny i dobrze wyposażony. Wykładowcy są spoko, wielu z nich to prawdziwi pasjonaci, którzy potrafią zaciekawić nawet trudnymi tematami. Co do oferty, jest tu naprawdę duży wybór kierunków i specjalizacji, więc każdy znajdzie coś dla siebie. A Gdańsk to genialne miasto – piękne, z mnóstwem miejsc do zwiedzania i świetnym życiem studenckim. No i morze! Zawsze można wyskoczyć na plażę, jak jest ładna pogoda.

  04-07-2024
 • Jacek
  Automatyka i robotyka

  Pierwszy rok to głównie teoria z obszaru fizyki oraz matematyki. Dodatkowo poziom przedmiotów jest zdecydowanie wyższy niż w liceum. Wystarczy jednak odrobina systematyczności, aby poradzić sobie ze wszystkimi zagadnieniami i bez problemu zdać sesję. Uczelnia dodatkowo tworzy świetne warunki do rozwoju, a na kolejnych latach można liczyć na wiele zajęć praktycznych. Atmosfera na uczelni bardzo pozytywna i dostępnych jest dla studentów wiele możliwości zabawy i integracji. Ogólnie polecam kierunek wszystkim osobom, które nie mają problemu z przedmiotami technicznymi.

  13-12-2023
 • Reklama - Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu (WSAiB) im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni


 • Wera
  Inżynieria oprogramowania i bazy danych

  Politechnika zajmuje wysokie miejsca na listach, posiada historyczny kampus, zaobserwować można duży rozwój uczelni. Nauka na studiach technicznych jest trudna, ale umożliwić może podjęcie w przyszłości solidnej pracy w zawodzie, której niestety dzisiaj jest bardzo mało i jest trudna do zdobycia. Oferta studiów jest bogata, lecz nauka informacji jest na dzisiejsze czasy, niełatwa. Każdy przedmiot jest najważniejszy, inne argumenty niepotrzebne. Niektórzy wykładowcy dla studentów oraz ich brak m.in nieodpowiednia nić porozumienia, poglądy. Dodatkowo rozważając można studiować podobne kierunki na innych uczelniach, przy mniejszym nakładzie i również pracować w zawodzie.

  06-12-2023
 • Arek
  Transport

  Pierwszy rok to więcej nauki niż w liceum, ale jednocześnie mniej niż np. na budownictwie. Większość przedmiotów można bez problemu zaliczyć, a jedyny problem stanowi fizyka, której nie zdaje około 50% osób na pierwszym roku. Same studia poruszają wiele zagadnień i wspierają rozwój na wielu płaszczyznach, co niewątpliwie zasługuje na plus. Atmosfera na uczelni jest poprawna i bez problemu można zintegrować się ze studentami. Wykładowcy również w większości są pozytywnie nastawieni do studentów i chętnie pomagają we wszelkich problemach.

  16-11-2023
 • slawek93
  Podyplomowe

  Dzień dobry. Chciałbym zapytać absolwentów studiów podyplomowych o opinię na temat kierunku Wycena nieruchomości. Jak oceniacie kierunek, kadrę oraz przygotowanie do praktyk zawodowych? Jaki jest poziom na tym kierunku? Czy warto wybrać się do Politechniki Gdańskiej? Oprócz Politechniki Gdańskiej rozważam do wyboru także Uniwersytet Gdański lub Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Która z tych uczelni byłaby najlepsza?

  03-09-2023
 • Paweł
  Transport

  Transport to świetny kierunek. Nauki jest dużo, lecz przy dobrze zorganizowanej nauce można podjąć również dodatkową pracę. Zajęcia odbywają się o różnych godzinach, często kończą się wieczorem, ale następnego dnia bywa sporo czasu wolnego. Prowadzący wymagający, lecz da się ogarnąć wszystko. Wystarczy trochę przyłożyć się do nauki. Mam nadzieję, że po tym kierunku zdobędę świetną, dobrze płatną pracę. Fajna atmosfera, ludzie bardzo pomocni, lecz bywa różnie. Zdarzają się również osoby, z którymi nie można nawiązać nici porozumienia.

  04-07-2023
 • Artur
  Architektura

  Na Politechnice Gdańskiej studiuję architekturę i z perspektywy tych kilku lat stwierdzam, że nie jest to kierunek moich marzeń. Choć jak się na niego decydowałem, to byłem przekonany o jego elitarności i wyjątkowości. Skończyłem jedno z najlepszych liceów w Polsce i wydawało mi się, że jestem przystosowany i do nauki, i do ciężkiej pracy. To jednak za mało w przypadku niektórych profesorów, których chyba jedynym życiowym celem jest utrudnianie życia studentom. Owszem, są też naprawdę zaangażowani wykładowcy, no ale są oni zdecydowanie w mniejszości. Studia są przeładowane przedmiotami, które z kierunkiem nie mają zbyt wiele wspólnego, jeśli chodzi o ćwiczenia praktyczne, jest ich zdecydowanie mniej niż teorii, która nie będzie do końca przydatna w życiu. Wiele osób idzie na architekturę i kończy ten kierunek z przekonaniem, że jest to szansa na super życie zawodowe, ale same studia naprawdę odbierają od wyobrażeń. Podobne zdania słyszę często od wielu kolegów z roku. Mi już niewiele do końca zostało, więc jakoś dociągnę, jeśli jednak ktoś myśli o architekturze na PG, powinien pomyśleć o jakiejś innej uczelni.

  19-10-2021
 • XYZ
  Informatyka

  Studiuje na Politechnice Gdańskiej, która była moją uczelnią pierwszego wyboru. Nie spodziewałem się jednak, że będzie aż tak trudno. Sporo jest przedmiotów teoretycznych, które trzeba wkuwać na pamięć, choć nie wszystko będzie nam później potrzebne w przyszłości. Z wykładowcami bywa różnie – są tacy, do których na zajęcia chodzi się z przyjemnością, są jednak i tacy, dla których student jest chyba największym wrogiem. Niektóre egzaminy to prawdziwa droga przez mękę. Super są natomiast zajęcia praktyczne. Uczelnia ma świetną infrastrukturę, dobrze wyposażone pracownie i można w ciągu warsztatów czy laboratoriów dowiedzieć się dużo więcej niż z książek czy kserówek. Najwięcej nauki jest standardowo na pierwszych latach – po 3 roku robi się już luźniej i można połączyć polibudę z pracą. Atmosfera na uczelni też OK, choć oczywiście każdy wydział ma swoją specyfikę. Myślę jednak, że Politechnika Gdańska trzyma poziom i renomę, jeśli ktoś myśli o studiach ścisłych, naprawdę polecam.

  04-08-2021
 • Paweł
  Elektronika i telekomunikacja

  Studiuję na Wydziale Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej i muszę przyznać, że nie jest łatwo i trudno się utrzymać na studiach. Wiele osób wybiera wydział i kierunek, bo jest po nim dobra praca. Ale co z tego, jak całkiem spora grupa odpada przy każdej sesji. Jeśli ktoś nie ma super ścisłego umysłu i nie radzi sobie doskonale z matmą i informatyką, raczej sobie tutaj nie poradzi. Praktycznie od początku jest ciężko, trzeba się sporo uczyć. Mało kto ma możliwość połączenia studiów z jakąś dorywczą pracą. Uważam też, że wielu wykładowców mocno przesadza z wymaganiami – każdy myśli, że jego przedmiot jest najważniejszy i lista wymagań jest potężna. Nie żałuję, że wybrałem ten kierunek, zwłaszcza że już prawie udało mi się przetrwać całe studia. Ale warto mieć świadomość, że politechnika nie jest dla każdego.

  10-02-2021
 • OlA
  Oceanotechnika zarządzanie i marketing w gospodarce morskiej

  Opinia hmm Mój wydział nie jest na kampusie więc nie opowiem wam o nim Aczkolwiek zdarza mi się tam być i te nowe budynki wydziałowe są naprawdę ładne Plany zajęć masz z góry określone i przydzielenie do grup cwiczeniowych, ale możesz zmienić grupy Proponuję wejść na stronę główną UG znaleźć stronę wydziału który Cię interesuje i poczytać Ja przy wyborze kierowałam się tym że tylko na UG jest Oceanografia I ogólnie kierunki związane z wodą

  14-11-2018
 • KasiaM
  Zarządzanie

  Jeśli chcesz się nauczyć, to się nauczysz :) Ale przygotuj się na to, że przede wszystkim musisz się uczyć sam w domu. Uczelnia daje głównie zakres, który musisz umieć. Tak jest chyba na wszystkich studiach, że trzeba samemu dużo pracować. Na zajęciach są rzeczy, których będziesz używać w zawodzie, a po którymś tam roku obowiązkowe praktyki w wakacje. Plan zajęć całkiem spoko, czasami jest dużo okienek, ale raczej wszystko zgrane Generalnie to na PG łatwo się dostać, ale trudno się utrzymać, ale jak jesteś ambitny i w miarę systematyczna, to dasz radę :) Pierwszy rok jest bardziej teoretyczny, takie trochę rozszerzenie liceum, ale to są podstawy do dalszych przedmiotów, które już od drugiego roku są ukierunkowane pod przyszly zawód

  09-11-2018
 • Błażej
  Mechanika i budowa maszyn

  Cześć ;) Uczelnia ogólnie znajduje się w rankingu w klasie A z tego co wiem z ostatnich wiadomości od dziekana ;) Jest teraz dużo zamieszania w związku z wprowadzeniem ustawy 2.0 O szkolnictwie wyższym I uczelnia straci nazwę Politechni Gdańskiej na rzecz Uniwersytetu Technicznego Najwięcej mogę powiedzieć o wydziale Mechanicznym, bo akurat jego jestem studentem a zarazem zastępcą przewodniczącego wydziałowej rady studentów wydziału mechanicznego Więc trochę też o tym Wam mogę powiedzieć;) Uczelnia ogólnie pozytywna, ale potrzeba jej trochę świeżości Jeśli jesteś osobą szczególnie ambitną to musisz wybrać z kierunków, które są najbardziej "szanowane" Również trzeba mieć ogromne zaparcie i wiedzieć, że to jest to co chcesz w życiu robić;)

  06-11-2018
 • Beata
  Zarządzanie

  Dla mnie Politechnika Gdańska zawsze pozostanie najlepsza uczelnia na świecie bez względu na statystyki w których się znajduje. To uczelnia, która rzeczywiście wykształciła we mnie umiejętności bez których pewnie nie byłabym tu gdzie jestem teraz. Nauczyła mnie cierpliwości i logicznego myślenia a to rzeczy, które są potrzebne każdemu z nas. Poza tym dala mi olbrzymia wiarę w to, ze jak się chce to się uda. W swojej codziennej pracy co prawda nie korzystam z wiedzy tam nabytej ale cenie to jaka osobę ze mnie wykształciła.

  19-10-2018
 • Katarzyna
  Marketing

  Dzień dobry studia na PG wspominam bardzo dobrze. Prace znalazłam bardzo szybko i to w swoim zawodzie. Do dnia dzisiejszego pracuje w tej dziedzinie, która od zawsze chciałam studiować i który kierunek ukończyłam.

  16-11-2017
 • Magdalena
  Zarządzanie zasobami ludzkimi

  Same studia dały mi szansę na wejście w świat HR jako, że moje studia wyższe nie były z tym kierunkiem związane. Jednak same studia uważam, że prócz papierka nic nie dały, bo samodzielnie zdobywałam i zdobywam wiedzę.

  16-11-2017
 • Katarzyna
  Zarządzanie zasobami ludzkimi

  Studiowało mi się bardzo dobrze. Ukończyłam studia podyplomowe, które prowadzili konsultanci z dobrej firmy doradczo - szkoleniowej. Jeszcze w trakcie studiów otrzymałam propozycję pracy. Z mojego punktu widzenia studia spełniły oczekiwania.

  06-11-2017