Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa (Gdańsk)(Niepublliczna)

palceholder

80-423 Gdańsk

ul. Bolesława Chrobrego 8

tel.:

882 067 770

Studia dyplomowe - kierunki
Bezpieczeństwo Morskie
Bezpieczeństwo Wewnętrzne
Bezpieczeństwo Zdrowotne
Pedagogika
Psychologia

Opis Uczelni

WYŻSZA SZKOŁA BEZPIECZEŃSTWA (GDAŃSK)


 Sytuowana w sercu Gdańska, Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa stanowi nowoczesną instytucję edukacyjną z wyraźnym naciskiem na praktykę. Uczelnia koncentruje się na dostarczaniu szczegółowej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym.

Szkoła jest wyjątkowa ze względu na swoje interdyscyplinarne podejście do nauki. Programy nauczania obejmują takie dziedziny jak nauki społeczne, prawne, technologiczne i biologiczne. Wszystko to ma na celu dostarczenie studentom solidnej bazy do analizy i rozwiązywania problemów związanych z bezpieczeństwem.

Wsparcie dla studentów jest kluczowym priorytetem dla Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa. Oferuje ona różnorodne pakiety pomocy finansowej, a także szereg możliwości rozwijania umiejętności poprzez praktyki i staże. Co więcej, uczelnia posiada rozbudowany system współpracy z przedsiębiorstwami i instytucjami z branży bezpieczeństwa.

Absolwentów szkoły łatwo rozpoznać po ich analitycznym umyśle, solidnym przygotowaniu oraz zdolności do podejmowania decyzji pod presją. Kształtując przyszłych liderów w dziedzinie bezpieczeństwa, Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Gdańsku zdecydowanie przyczynia się do tworzenia bezpieczniejszej przyszłości.

 

Misja Uczelni

Sercem Trójmiasta, w historycznym Gdańsku, gnieździ się renomowana Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa. Jej nieoceniona wartość tkwi w niezwykle aktualnej specjalizacji - dziedzinie bezpieczeństwa.

Misją wyższej uczelni jest kształcenie ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa. Jego kompletne zrozumienie obejmuje zarówno kwestie międzynarodowe i narodowe, jak i te na poziomie lokalnym. Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa aspiruje do przygotowania studentów do efektywnego rozwiązania tych kwestii przez oferowanie akademickiego szkolenia na najwyższym poziomie.

Podstawowym celem tej wyższej uczelni jest stworzenie absolwentów o wysokim poziomie kompetencji, którzy z powodzeniem będą mogli znaleźć zatrudnienie we wszystkich sektorach związanych z bezpieczeństwem. Dzięki innowacyjnej kombinacji teorii, praktyki i stałego nacisku na rozwój osobisty, uczelnia tworzy prawdziwych liderów w swojej dziedzinie.

Swoją misję, Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa realizuje, angażując dedykowanych, wykwalifikowanych wykładowców i opierając się na wartościowym partnerstwie z różnymi instytucjami z branży. Wierzy w wartość ciągłego rozwoju i dąży do bycia dla swoich studentów silnym inspiratorem.

 

Koła naukowe

Bazując na solidnej tradycji naukowej Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Gdańsku oferuje szeroki wachlarz koła naukowych, umożliwiając rozwijanie pasji i talentów. Uczelnia podkreśla wartość aktywności naukowej, propagując myślenie krytyczne i angażowanie się w prace badawcze.

Koło naukowe nauk Przyrodniczych pozwala na pogłębianie wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska, oraz aktywnie działa na rzecz edukowania społeczeństwa. Z kolei dla osób, które interesują się szeroko pojętą bezpieczeństwem, zostało stworzone Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego, które organizuje konferencje i warsztaty, umożliwiające studentom wymianę doświadczeń oraz dogłębną refleksję nad aktualnymi zagadnieniami.

Nie brakuje też kół gimnastycznych, nauk humanistycznych czy lingwistycznych. Każde z nich to miejsce spotkań miłośników danego przedmiotu, którzy chcą aktywnie rozwijać swoje umiejętności, niezależnie od poziomu studiów. Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa ciągle rozbudowuje swój pakiet koła naukowych, reagując na potrzeby i oczekiwania studentów.

 

Uczelnie w okolicy z podobnymi kierunkami

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa (WSB) w Gdańsku to renomowana uczelnia, znana ze swojego zaangażowania w sektorze nauki o bezpieczeństwie. Specializuje się w oferowaniu programów studiów, które przygotowują studentów do kariery w służbach mundurowych, ochronie osobistej czy też zarządzaniu bezpieczeństwem.

W Trójmieście, znaleźć można kilka innych uczelni, które oferują podobne kierunki studiów. Na przykład, Uniwersytet Gdański prowadzi kierunek Bezpieczeństwo Wewnętrzne na Wydziale Prawa. Program ten obejmuje zarówno teorię, jak i praktyczne doświadczenia wymagane do pracy w strukturach zapewniających bezpieczeństwo państwa i obywateli.

Kolejnym miejscem, gdzie studenci mogą poszerzyć wiedzę z zakresu bezpieczeństwa jest Politechnika Gdańska, która oferuje specjalizację z zakresu cyberbezpieczeństwa na kierunku Informatyka. Ta specjalizacja przekazuje studentom niezbędne umiejętności do zwalczania zagrożeń w cyberspace.

Bałtycka Wyższa Szkoła Humanistyczna (BWSH) w Koszalinie jest kolejnym przykładem. Ta uczelnia proponuje kierunek studiów - Bezpieczeństwo Narodowe, który skupia się na zapewnianiu bezpieczeństwa kraju na wielu poziomach - od lokalnego po globalny.

 

Ceny za studia

Kierunek Stacjonarne Niestacjonarne
Bezpieczeństwo Morskie22002000
Bezpieczeństwo Wewnętrzne22002000
Bezpieczeństwo Zdrowotne 22002000
Pedagogika22002000
Psychologia26002400

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

Prelekcja WSB w Gdańsku pod tytułem "XXI wiek, wiekiem psychologii i Internetu"