Gdański Uniwersytet Medyczny (GUMed) (Publiczna)

palceholder

80-210 Gdańsk

ul. Skłodowskiej-Curie 3a

tel.:

(58) 349 13 91

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Gdański Uniwersytet Medyczny (GUMed). Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Maria
  Lekarski

  W pierwszych latach studiów nauki jest naprawdę wiele i bardzo ciężko znaleźć czas wolny. Mimo tego i tak wspominam je najlepiej z uwagi na to, że zajęcia były dobrze zorganizowane. W późniejszych latach wchodzą zajęcia praktyczne, które pozostawiają wiele do życzenia. Przede wszystkim ciężko nauczyć się na nich rzeczy przydatnych w zawodzie. W kwestii atmosfery jest bardzo różnie. Najbardziej boli, że można zauważyć w niektórych przypadkach faworyzowanie niektórych osób. Ogólnie jednak da się przebrnąć przez edukację i nauczyć się wielu rzeczy.

  20-12-2023
 • Bartek
  Lekarski

  Kierunek ogólnie oceniam pozytywnie, choć należy przygotować się na bardzo dużo nauki i konieczność spędzenia wielu godzin na uczelni każdego dnia. Zwłaszcza na pierwszym roku można doznać szoku widząc ile materiału jest do nauki. Sama uczelnia funkcjonuje jako ośrodek badawczy, co tworzy duże możliwości rozwoju. Na plus również świetnie zaopatrzona biblioteka, w której można znaleźć wiele materiałów. Jeżeli chodzi o atmosferę na uczelni to jest ona bardzo różna. Trafiają się zarówno osoby pomocne, jak i wprowadzające pewien wyścig szczurów.

  07-12-2023
 • Michał
  Dietetyka

  Sam kierunek jest dość wymagający. Nauki zwłaszcza na pierwszym roku jest sporo i można odczuć, że studiuje się na uczelni typowo medycznej. Zajęcia są jednak całkiem sensownie rozłożone i można znaleźć czas na zabawę i relaks. Wysoki poziom zajęć wpływa jednak na to, że później łatwiej poradzić sobie w życiu zawodowym. Sama atmosfera na uczelni jest bardzo przyjemna. Wszyscy są pomocni i łatwo znaleźć osoby, z którymi można będzie stworzyć bardzo trwałe relacje. Również wykładowcy w większości są bardzo pomocni i chętnie odpowiadają na pytania.

  27-11-2023
 • Mirek
  Lekarski

  Wybierając kierunek lekarski należy liczyć się z tym, że na pierwszym roku jest mnóstwo nauki. Bardzo ciężko znaleźć czas dla siebie i każdego dnia po zajęciach niezbędna jest samodzielna nauka. W kolejnych latach również nauki jest sporo, ale mam wrażenie, że robi się trochę luźniej. Sama atmosfera na uczelni wśród studentów jest bardzo przyjazna. Wszyscy się wspierają i chętnie sobie pomagają. Wykładowcy są bardzo różni. Można znaleźć zarówno pomocnych, jak i bardziej wymagających, którzy oczekują, że studenci we własnym zakresie przygotują się do wszystkich egzaminów.

  07-11-2023
 • Krystian
  Lekarski

  przyczhodząc tutaj miałem nastawienie, że będę miał nieprzespane noce i 0 wolnego czasu. A legendarna anatomia jest nie do przejścia. Może i dobrze tak się nastawić, a pózniej stwierdzić, że nie jest tak żle. Okazuje się, że wszystko jest dla ludzi i anatomie spokojnie można zdać. Nauki faktycznie jest sporo, ale spokojnie można sobie poimprezować, byle nie codziennie. Trzeba być systematycznym w nauce dwóch przedmiotów anatomii i histologi, jeśli chodzi o resztę to jest duża szansa, że nauczycie się z biegu tuż przed egzaminem. Atmosfera wśród studentów jest dobra, ludzie są bardzo życzliwi i pomocni. Jak wrzucisz jakieś pytanie na grupie, to zaraz otrzymujesz odpowiedz. Wykładowcy na ogół też są bardzo życzliwi i dobrze nastawieni do studenta.

  09-02-2022
 • Angelika
  Lekarski

  Studiuję na drugim roku lekarskiego. Pierwszy rok był naprawdę ciężki, bo trzeba przestawić się było na zupełnie inny tryb nauki, przede wszystkim systematyczność i ciągłe powtarzanie. Nie da się rzutem na taśmę wkuć wszystkiego w jeden wieczór. Prawdziwą katorgą chyba dla każdego była anatomia, zarówno kolokwia, jak i egzaminy dały nam nieźle w kość. Ogólnie przedmiotów jest sporo, trzeba wkuwać nawet te mniej ważne. Zdarzają się zaliczenia w soboty lub po zajęciach, co utrudnia planowanie sobie czasu wolnego. Poziom kształcenia bywa różny w zależności od przedmiotów – większość wykładowców to naprawę ludzie z powołania i do medycyny i nauczania, ale czasem zdarzają się niechlubne wyjątki. Ogromnym atutem uczelni jest nowoczesny budynek, świetne wyposażenie pracowni i laboratoriów, biblioteka, która z pierwszym razem robi potężne wrażenie. Naprawdę sporo jest kół naukowych, różnych stowarzyszeń tematycznych, warsztatów. Moz na brać udział w konferencjach, dodatkowych szkoleniach. I naprawdę warto zabrać się za to już od pierwszego roku. Wbrew powszechnej opinii o natłoku nauki, jest bowiem na to czas. Jest też czas na życie studenckie, które w Gdańsku ma do zaoferowania całkiem sporo. Oczywiście, nie ma szansy na imprezowanie całymi nocami, ale też nie jest tak, że cały czas wolny zajmuje wkuwanie. Jeśli ktoś myśli o kierunku lekarskim i ma świadomość, że będzie to trudny i wymagający kierunek, z czystym sumieniem UMED mogę polecić każdemu.

  16-09-2021
 • Urszula
  Psychologia zdrowia

  Ja jestem ogólnie zadowolona. Kadra w większości przypadków jest świetna. Bardzo mi się podobają ćwiczenia praktyczne. Nie tylko słuchanie, ale uczymy się też umiejętności interpersonalnych. Z tego co rozmawiałam ze znajomymi z grupy to ludzie są bardzo zadowoleni, nie spotkałam się z jakimiś krytycznymi opiniami. Ludzie w mojej grupie też są super, także mi studiuję się bardzo dobrze. Jeśli chodzi o ilośc nauki to może w trakcie sesji trzeba bardzo się przyłożyć, żeby wszystko pozaliczać, ale ogólnie materiał jest do ogarnięcia.

  29-03-2021
 • Michał
  Lekarski

  Uczelnia ma bardzo dobre zaplecze do prowadzenia zajęć, pracownie są kompleksowo i nowocześnie wyposażone. Plan zajęć ułożony w miarę korzystnie dla studentów, jak na tak dużą liczbę godzin można znaleźć chwilę wolnego. Duża liczba projektów i inicjatyw, uczelnia stwarza wiele możliwości rozwoju i nawiązania dobrych kontaktów. Atmosfera na uczelni znakomita. Przed egzaminami trzeba poświęcić nieco więcej czasu na naukę, ale jak najbardziej są one do przejścia. Duża ilość kół naukowych i ciekawych imprez dla społeczności akademickiej.

  05-11-2018
 • Agata
  Zdrowie publiczne

  Studia na GUMed wspominam bardzo dobrze. Biorąc pod uwagę Zdrowie Publiczne, to jest to najlepsza uczelnia do studiowania tego typu kierunków. Od czasu, gdy skończyłam studia sporo się zmieniło i to na lepsze. Prodziekan bardzo aktywnie wspiera rozwój Zdrowia Publicznego i jego studentów. Studiowałam również na innej uczelni i bez porównania, jeśli chodzi o kierunki medyczne i pokrewne, GUMed jest jedynym dobrym rozwiązaniem

  26-10-2018
 • Natalia
  Dietetyka

  Zajęcia były zorganizowane dobrze. Mimo, iż moja kariera podąża teraz inną ścieżką niż dietetyka, to na pewno wyniosłam wiele rzeczy które mogę wykorzystywać w życiu codziennym

  12-12-2017
 • Bartosz
  Fizjoterapia

  Jestem bardzo zadowolony z uczelni i z zajęć na niej prowadzonych. Polecam każdemu kto chce studiować kierunki medyczne. Kadra bardzo kompetentna a zajęcia prowadzone są w bardzo przyjemnym sposób. Oczywiście jak na każdej uczelni są prowadzący ,, bardziej" wymagający ale wszystko jest do ogarnięcia.

  11-12-2017
 • Monika
  Farmacja

  W mojej ocenie GUMed jest bardzo dobrą uczelnią. Świetna kadra, fajna organizacja oraz dużo ciekawych inicjatyw. Same zajęcia były dość wymagające i mocno merytoryczne szczególnie w tematyce biochemii czy biofizyki...reszta była raczej przyjemna. Zdobycie dyplomu otwiera duże perspektywy na rynku pracy.

  24-11-2017