Akademia Muzyczna (AM) im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku

80-743 Gdańsk

ul. Łąkowa 1-2

tel.:

58 300-92-00

ikonka email do uczelni

Studia dyplomowe
Kompozycja i Teoria Muzyki
Dyrygentura
Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzyczne
Instrumentalistyka
Jazz i muzyka estradowa
Wokalistyka

Opis Uczelni

Historia gdańskiej uczelni muzycznej rozpoczęła się 1947r., kiedy wybitny muzykolog i kapelmistrz Wojska Polskiego – Stefan Śledziński, wraz z grupą edukatorów, utworzyli w Sopocie Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną, która obejmowała dwa wydziały: Wydział Instrumentalny i Wydział Pedagogiczny.

Po niemal 20 latach działalności, uczelnię przeniesiono do Gdańska, a jej dynamiczny rozwój zaowocował otworzeniem kolejnych wydziałów i ustalenie tradycyjnej czterowydziałowości Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.
Obecna siedziba uczelni znajduje się przy ul. Łąkowej – reprezentacyjnej części Dolnego Miasta w Gdańsku. Studenci pomorskiej akademii są laureatami licznych konkursów muzycznych i festiwali nie tylko w kraju, ale na całym świecie, uczelnia prowadzi swoistą „galerię sław” gromadząc osiągnięcia swoich podopiecznych.

Wykorzystując doświadczenie wykładowców akademickich, uczelnia kształci przyszłych dyrygentów, wokalistów, artystów estradowych czy kompozytorów, ale również nauczycieli wychowania muzycznego. Wśród absolwentów gdańskiej akademii można wymienić między innymi: Włodzimierza Nahornego, Waldemara Malickiego czy Leszka Możdżera.

 

Ceny za studia

Kierunek Stacjonarne Niestacjonarne
Kompozycja i Teoria Muzyki 37 415 zł/semestr
Dyrygentura 40 965 zł/semestr
Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzyczne 28 755 zł/semestr
Instrumentalistyka 25 675 zł/semestr
Jazz i muzyka estradowa 33 462 zł/semestr
Wokalistyka 28 755 zł/semestr

Najpopularniejsze kierunki studiów na uczelni

Wokalistyka

Studia na kierunku Wokalistyka to studia licencjackie lub magisterskie. Program kształcenia trwa trzy lat. Są to studia I lub II stopnia. Kończą się uzyskaniem dyplomu magistra lub licencjata. Można je podjąć w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Gwarantują niezbędne umiejętności, będą przydatne w przydatne w przyszłej pracy zawodowej. Przygotowują do pracy związanej ze śpiewem, występami scenicznymi czy kariera solową. Przykładowe przedmioty na kierunku Wokalistyka to: śpiew solowy, sceny dialogowe, wiersz i proza, kształcenie słuchu, zasady muzyki, czytanie nut czy wybrane zagadnienia z historii muzyki. Na tym kierunku są niewielkie grupy słuchaczy odbywają się, więc w mniejszych grupach mających charakter kameralny. Jeśli chodzi o perspektywy pracy po tych studiach to na pewno jest ich dużo. Są to między innymi: aktor scen muzyczny, operowych, trener emisji głosu, nauczyciel śpiewu, animator w placówkach kultury czy członek zespołów muzycznych. Wokalistyka to studia dla osób szczególnie uzdolnionych dysponujących wyjątkowymi walorami głosowymi.

Program studiów na kierunek wokalistyka

Wokalistyka


Jazz i muzyka estradowa

Kierunek Jazz i muzyka estradowa to studia licencjackie lub magisterskie. Program kształcenia trwa trzy lata. Są to studia I lub II stopnia. Kończą się uzyskaniem dyplomu licencjata bądź magistra. Można je podjąć w trybie stacjonarnym lub zaocznym. Studia gwarantują zdobycie nieprzydatne w umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej. W planie zajęć znajdują się przedmioty takie jak: kształcenie rytmiczne z czytaniem a vista, harmonia jazzowa i pop music czy zespól instrumentalny. Uczniowie naucza się między innym prawidłowej emisji głosu oraz prezentacji własnych dokonań artystycznych. Po tym kierunku absolwent może pojąć prace w placówkach kultury, instytucjach kultury i mediach oraz jako kompozytor muzyki, solista członek zespołu. Osoba tak może zając się kariera estradową. Są to studia dla osób ze szczególnymi umiejętnościami muzycznymi i estradowymi. Dzięki tym studiom zrobisz wielki krok ku swojej karierze muzyczno wokalnej. Szczególne zdolności pozwolą zdobyć upragniony zawód.

Program studiów na kierunku jazz i muzyka estradowa

Jazz i muzyka estradow


Instrumentalistyka

Studia na kierunku Instrumentalistka to studia licencjackie lub magisterskie. Kształcenie trwa zazwyczaj trzy lub dwa lata. Studia I lub II stopnia. Kończą się uzyskaniem dyplomu licencjata bądź magistra. Studia można podjąć w trybie stacjonarny lub zaocznym. Gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności potrzebnych w dalszym życiu zawodowym. Studenci mogą wybrać kilka specjaliści. Są to miedzy innymi: gitara, flet, gra na harfie, fortepian, altówka, akordeon, gra na fortepianie czy flet podłużny. Absolwent będzie posiadał wiedzę z zakresu pal tycznej i teoretycznej na estradzie, opracowania instrumentów dla repertuaru solowego, analizy i klasyfikowania postrzegania zjawisk dźwiękowych czy czytania nut głosem. Absolwent kierunku Instrumentalistyka znajdzie praca, jako muzyk orkiestrowy, kameralista, solista, artysta estradowy oraz nauczyciel w szkole muzycznej. Jest to idealny kierunek dla osób, które kochają muzykę i jest ona dla nich życiową pasją. Są to osoby szczególnie uzdolnione muzycznie i estradowo.

Program studiów na kierunku instrumentalistyka

Instrumentalistyka

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

Lutnictwo (Akademia Muzyczna w Poznaniu)
Akademia Muzyczna w Bydgoszczy
Akademia Muzyczna w Łodzi: Prezentacja Uczelni

ikonka opinie uczelnie

Opinie o uczelniach - Lista uczelni pomorskie