Reklama - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski (UWM) w Olsztynie

Akademia Sztuk Pięknych (ASP) w Gdańsku (Publiczna)

80-836 Gdańsk

Targ Węglowy 6

tel.:

58 301 28 01

ikonka email do uczelni

Architektura Przestrzeni Kulturowych, studia stacjonarne I stopnia
Architektura Przestrzeni Kulturowych, studia stacjonarne II stopnia
Architektura Wnętrz, studia stacjonarne I stopnia
Architektura Wnętrz, studia stacjonarne II stopnia
Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych spec. Animacja Kultury, studia stacjonarne I stopnia
Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, studia stacjonarne II stopnia
Grafika, studia niestacjonarne I stopnia
Grafika, studia stacjonarne I stopnia
Grafika, studia stacjonarne II stopnia
Grafika, studia niestacjonarne II stopnia
Intermedia spec. Fotografia, studia stacjonarne I stopnia
Intermedia, studia stacjonarne I stopnia
Intermedia, studia stacjonarne II stopnia
Malarstwo spec. Sztuka w przestrzeni publicznej, studia stacjonarne jednolite magisterskie
Malarstwo, studia stacjonarne jednolite magisterskie
Międzywydziałowa spec. Animacja, studia stacjonarne I stopnia
Międzywydziałowa spec. Animacja, studia stacjonarne I stopnia
Rzeźba, studia stacjonarne jednolite magisterskie
Wzornictwo, studia stacjonarne I stopnia
Wzornictwo, studia stacjonarne II stopnia

Opis Uczelni

Największa akademia artystyczna na Pomorzu, której historia sięga 1945r., kiedy w Sopocie utworzono  Państwowy Instytut Sztuk Plastycznych – pierwszą tego typu uczelnię w regionie. W późniejszym okresie uczelnia zyskuje nową nazwę i zaczyna funkcjonować jako Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Gdańsku.

Wraz z rosnącym zainteresowaniem i zwiększającą się liczbą studentów, w 1968r. pomorska szkołą wyższa przenosi się z Sopotu, a siedzibą uczelni staje się odbudowana Wielka Zbrojownia – zabytkowy budynek w samym sercu historycznej części Gdańska.

W 1996r.
uczelni nadano status Akademii Sztuk Pięknych. Gdańska akademia kształci artystów i twórców sztuki cenionych na arenie międzynarodowej. Nowoczesne techniki artystyczne i metody projektowania przekazywane są studentom przez utytułowanych i doświadczonych wykładowców. Uczelnia oferuje studentom możliwość rozpoczęcia studiów licencjackich i magisterskich, a także podyplomowych studiów doktoranckich w dziedzinie sztuki. Dzięki międzynarodowym umowom kooperacyjnym, uczelnia prowadzi wymianę studentów w krajach europejskich, Turcji, Azerbejdżanie czy Hong Kongu.


 

Najpopularniejsze kierunki studiów na uczelni

Grafika-6.5 kandydata na miejsce

Studia na kierunku Grafika to studia I Stopnia. Trwają zazwyczaj 3 lub 4 lata. Możemy je podjąć w trybie stacjonarnym dziennym. Umożliwią zdobycie umiejętności potrzebnych w dalszym życiu zawodowym. Studenci zdobędą wiedze zarówno z zakresu grafiki artystycznej, warsztatowej jak i projektowej. Uczą się posługiwać różnymi środkami plastycznymi na najwyższym poziomie. Poznają tradycyjne i nowoczesne techniki pracy współczesnego grafika. W programie studiów na kierunku Grafika znajdziemy między innymi przedmioty takie jak: rysunek i malarstwo, liternictwo i typografia, projektowanie dla kultury, ilustracja, historia sztuki, historia grafiki czy techniki cyfrowe. Absolwenci po tym kierunku będą pracować w: biurach projektowych, branżach wydawniczych, galeriach, muzeach czy publicznych instytucjach kultury. Mogę zajmować stanowisko grafika, konsultanta do spraw grafiki czy projektanta. Kierunek ten przeznaczony jest dla osób, które są kreatywne i ciekawe świata. Powinni interesować się sztuką i mieć predyspozycje artystyczne.

Program studiów na kierunku grafika

Grafika-6.5 kandydata na miejsce


Wzornictwo-3.83 kandydata na miejsce

Studia na kierunku Wzornictwo to studia I stopnia. Odbywają się stacjonarnie. Gwarantują zdobycie szczególnych umiejętności potrzebnych w dalszym życiu zawodowym. Jest to bardzo interesujący kierunek , w którym krzyżują się zagadnienia związane z wiedzą techniczną, humanistyczną i ekonomiczną. Kierunek ten bardzo odnosi się do zmian w dzisiejszych czasach. W grafiku zajęć na tym kierunku znajdziemy między innymi: rysunek i malarstwo ćwiczeniowo-laboratoryjne, modelowani-ćwiczenia projektowe czy podstawy projektowania. Wszystko w praktyczne jak i teorii. Jest to idealny kierunek dla osób lubiących rysować, mających artystyczną duszę. Warto mieć również imponująca wyobraźnie dzięki której osiągniemy sukces. Absolwenci po tym kierunku mogą pracować w biurach projektowych, w branżach zajmujących się projektowaniem. Jak również w teatrach, galeriach i muzeach. Mogą także otworzyć własna działalność gospodarczą. Wzornictwo t przede wszystkim interesujący design i odzwierciedlenie cech różnych przedmiotów.

Program studiów na kierunek wzornictwo

Wzornictwo-3.83 kandydata na miejsce


Architektura wnętrz- 3.48 kandydata na miejsce


Studia na kierunku Architektura wnętrz to studia stacjonarne I stopnia. Kończą się uzyskanie dyplomu licencjata. Gwarantują niezbędne umiejętności potrzebne w dalszym życiu zawodowym. Dzięki nim zdobędziemy wszechstronną wiedze z zakresu sztuk pięknych. Absolwent nauczy się tworzyć projekty wnętrz, grafiki, wzornictwa czy malarstwa i rzeźby. Na kierunku Architektura wnętrz znajdziemy miedzy innymi przedmioty takie jak: fotografia, kolor w kreacji wnętrza, historia sztuki, projektowanie architektury wnętrz czy podstawy projektowania mebli oraz projektowanie 2D czy 3D. Po tych studiach istnieje wiele możliwości zatrudnienia. Miedzy innymi: pracowniach projektowych, agencjach reklamowych, muzeach, galeriach. Można zostać samodzielnym projektantem, grafikiem 2 D czy asystentem architekta. Kierunek ten jest idealny dla osób z rozwiniętym zmysłem artystycznym, który posiada predyspozycje manualne i rysunkowe. Ważne jest, aby cały czas rozwijać swoje umiejętności w zakresie najnowszych technologii.

Program studiów na kierunku architektura wnętrz

Architektura wnętrz- 3.48  kandydata na miejsce

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

Academy of Fine Arts in Katowice
Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie najstarszą uczelnią artystyczną w Polsce.
Wydział Malarstwa i Rysunku UAP 2020

ikonka opinie uczelnie

Opinie o uczelniach - Lista uczelni pomorskie