Uczelnie z kierunkiem zarządzanie w Gdańsku
Zasady rekrutacji na kierunku Zarządzanie na Uniwersytecie Gdańskim
Uniwersytet Gdański - zasady rekrutacji - 2022 /2023
Program studiów - zarządzanie - Uniwersytet Gdański

Zasady rekrutacji na kierunku Zarządzanie (inżynierskie) na Politechnice Gdańskiej
Politechnika Gdańska - zasady rekrutacji - 2022 /2023
Program studiów - zarządzanie - Politechnika Gdańska

Politechnika Gdańska
Limit przyjęć w 2020 r:
Kierunek: zarządzanie - 30 osób
zarządzanie i inżynieria produkcji - 50 osób
zarządzanie inżynierskie - 85 osób

Studia na kierunku zarządzanie na Politechnice Gdańskiej prowadzone są dwustopniowo – najpierw trzyletnie studia licencjackie, a następnie studia magisterskie, które trwają dwa lata. Studenci zarządzania poznają w trakcie kształcenia szeroki zasób wiedzy dotyczącej funkcjonowania nowoczesnych przedsiębiorstw, zarządzania ludźmi, projektami, organizacjami, a także sytuacjami kryzysowymi. Na studiach magisterskich do wyboru są dodatkowo specjalizacje: zarządzanie organizacją, zarządzanie finansami przedsiębiorstw, przedsiębiorczość i marketing oraz zarządzanie jakością i projektami innowacyjnymi. Kształcenie na kierunku zarządzanie łączy w sobie przekazywanie dużej dawki wiedzy teoretycznej z nauką praktycznych umiejętności w trakcie warsztatów, ćwiczeń i seminariów. Studenci odbywają praktyki i staże zawodowe w renomowanych przedsiębiorstwach współpracujących z uczelnią. Wysoki poziom nauczania, doskonale przygotowana kadra dydaktyczna oraz najlepsze standardy akademickie zapewniają kształcenie, które świetnie przygotowuje do przyszłego życia zawodowego.
Uniwersytet Gdański
Limit przyjęć: 205
Liczba chętnych: 1427
Liczba kandydatów na jedno miejsce: 6.96
Próg punktowy: 85.75 pkt

Zarządzanie na Uniwersytecie Gdańskim to kierunek realizowany dwustopniowo – najpierw trzyletnie studia licencjackie, a następnie dwuletnie kształcenie magisterskie. Studia przygotowują nowoczesne, wykwalifikowane kadry specjalistów, którzy doskonale odnajdują się na rynku pracy w przedsiębiorstwach, organizacjach, a także instytucjach publicznych. W trakcie kształcenia studenci zdobywają szeroki zakres wiedzy dotyczący funkcjonowania nowoczesnych organizacji, zarządzania projektami, kapitałem ludzkim, organizacjami, a także kryzysami i konfliktami. Kształcenie opiera się na najwyższych standardach akademickich. Studenci uczą się pod okiem doświadczonej kadry dydaktycznej, zarówno wykładowców akademickich, jak i specjalistów – praktyków, którzy prowadzą zajęcia praktyczne: ćwiczenia, seminaria, warsztaty czy konwersatoria. W programie nauczania znajdują się staże i praktyki studenckie, które można realizować w renomowanych, znanych firmach i organizacjach.
Gdańska Szkoła Wyższa

Zarządzanie i inżynieria produkcji to dwustopniowe studia wyższe, w których skład wchodzą studia inżynierskie oraz magisterskie. Są to studia o profilu praktycznym, w trakcie których studenci zdobywają rozległe kompetencje dotyczące zarządzania w podmiotach gospodarczych, a także inżynierii produkcji w firmach produkcyjnych i usługowych. Uczą się zasad funkcjonowania organizacji, analizowania i rozwiązywania jej problemów, zarządzania całą organizacją lub jej poszczególnymi działami, a także poznają nowoczesne systemy informatyczne. Na studiach pierwszego stopnia do wyboru są takie specjalizacje, jak informatyka w przemyśle, inżynieria budownictwa, mechatronika, inżynieria produkcji, logistyka i zarządzanie transportem. Kształcenie duży nacisk kładzie na naukę praktycznych umiejętności, a program realizowany na tym kierunku jest dopasowany do aktualnych potrzeb rynku pracy. Absolwenci kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji są cenionymi specjalistami, doskonale przygotowanymi do wykonywania swoich obowiązków zawodowych.
Jeśli jesteś zainteresowany innymi kierunkami, sprawdź także: oferta studiów na kierunku Biznes w Gdańsku.
Oferta kształcenia na kierunku: Prawo w Gdańsku.
Zobacz więcej: studia w Gdańsku na kierunku Marketing.