Gdański Uniwersytet Medyczny jest jednym z najstarszych uniwersytetów medycznych w Polsce. Tradycja Uczelni sięga wileńskiego Uniwersytetu Stefana Batorego, który powstał 100 lat temu.
W GUMed studiuje ponad 6000 studentów na czterech wydziałach (Lekarskim, Nauk o Zdrowiu z Instytutem Medycyny Morskiej i Tropikalnej, Farmaceutycznym, Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego), w tym blisko 1000 studentów zagranicznych. Prowadzimy 17 programów w języku polskim (1 stopień studiów, 2 stopień studiów, studia jednolite magisterskie) i 7 programów w języku angielskim.
Kierunek lekarsko-dentystyczny Studia na Kierunku lekarsko-dentystycznym to studia jednolite magisterskie. Program kształcenia trwa 5 lat. Kończy się uzyskaniem dyplomu lekarze dentysty. Można je studiować w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Gwarantują niezbędne umiejętności w dalszym życiu zawodowym. Studia na tym kierunku są odpowiedzią na zapotrzebowania rynku pracy. W siatce zajęć znajdziemy między innymi: stomatologia wieku rozwojowego, protetyka stomatologiczna, chirurgia stomatologiczna, chirurgia szczękowo - twarzowa, radiologia stomatologiczna czy patologia jamy ustnej. Dodatkowo znajdziemy również nauki ogólnolekarskie. Studia oferują bardzo szeroki zakres zatrudnienia. Absolwenci mogą podjąć pracę w: publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, ośrodkach badawczo rozwojowych, instytucjach, które zajmują się propagowaniem edukacji prozdrowotnej czy gabinetach publicznych. Studnia na kierunku lekarsko-dentystycznym to propozycja dla osób, które myślą o karierze medycznej nie do końca zwianej z medycyną.
Zasady rekrutacji na kierunek lekarsko-dentystyczny
Kierunek lekarski Studia na kierunku lekarskim to studia jednolite magisterskie. Program kształcenia trwa 6 lat. Kończą się uzyskaniem dyplomu lekarza. Można w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Studenci zdobywają szczególne umiejętności przydatne w dalszym życiu zawodowym. Odbywają tez obowiązkowe praktyki w klinikach i na oddziałach szpitalnych. W programie studiów lekarskich znajdziemy miedzy innymi: biofizyka, socjologia medycyny, psychologia lekarska, pediatria, psychiatria, epidemiologia czy medycyna sądowa. Studenci powinni być odporni na stres, a także powinni poprawnie działać w sytuacjach ekstremalnych i kryzysowych. Absolwenci mają szerokie możliwości zatrudnienia. Między innymi w: instytucjach badawczych, ośrodkach badawczo rozwojowych, pogotowiu ratunkowym, zakładach nauk podstawowych czy administracji państwo samorządowej. Mogą podjąć dracena stanowisku: lekarz ogólny, chirurg, kardiolog, pediatra czy ginekolog. Jest to idealny kierunek dla osób, czujących powołanie do pracy w szeroko pojętej służbie zdrowia.
Zasady rekrutacji na kierunek lekarski
Kierunek analityka medyczna Studia na kierunku analityka medyczna to studia jednolite magisterskie. Kształcenie trwa zazwyczaj 5 lat. Kończą się uzyskaniem dyplomu magistra. Można je podjąć w trybie stacjonarnym. Gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej. W palnie zajęć znajduje się wiele interesujących przedmiotów między innymi takich jak: histologia, psychologia, historia medycyny, chemia organiczna, chemia analityczna czy chemia fizyczna. Studenci mogą korzystać z wymian studenckich, kół naukowych czy ciekawych zajęć fakultatywnych. Absolwenci znajdą pracę w: zakładach opieki zdrowotnej, jednostkach administracji publicznej, specjalistycznych laboratoriach dentystycznych. Absolwenci często decydują się na związanie swojej przyszłości z firmami farmaceutycznymi lub zawodem przedstawiciela medycznego. Są to idealne studia dla osób o wszechstronnych zainteresowaniach z obszaru nauk ścisłych, chemicznych i medycznych. Gwarantuje ciekawe warunki zarobkowe.
Zasady rekrutacji na kierunek analityka medyczna