Galeria pomorskie
Galeria pomorskie
Galeria pomorskie
Galeria pomorskie
Galeria pomorskie
Galeria pomorskie
Galeria pomorskie
Galeria pomorskie
Galeria pomorskie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Sopocka Akademia Nauk Stosowanych. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Aneta
  Ekonomia

  Wykładowcy są mega zaangażowani i chętni do pomocy, a program studiów jest ciekawy i bardzo praktyczny. Co ważne, uczelnia oferuje wiele różnych kierunków, więc każdy znajdzie coś dla siebie. No i Sopot to rewelacyjne miasto do życia. Blisko do plaży, pełno fajnych knajpek i imprez studenckich. Wszędzie jest blisko, a do Gdańska czy Gdyni można łatwo dojechać SKM-ką. Zdecydowanie polecam tę uczelnię

  09-07-2024
 • Lola
  Architektura krajobrazu

  Cudowny kierunek, bardzo przyszłościowy! Jestem niesamowicie wdzięczna za lata spędzone w SANSie. Dużo się nauczyłam i dzięki wykładowcom-praktykom mam niezbędne narzędzia by szukać pracy w wymarzonym zawodzie. Dzięki praktykom zrealizowanym na uczelni mam szansę na pracę w bardzo dobrej firmie na terenie Trójmiasta. Architektura krajobrazu jest niszą, którą można wypełnić rynek pracy Naprawdę warto!

  27-06-2023
 • Klaudia
  Zarządzanie i inżynieria produkcji

  Serdecznie polecam studiowanie na SANS, skończyłam kierunek ZIIP. Uczelnia wspiera studentów na wielu polach, jest możliwość korzystania z bezpłatnych kursów projektowania graficznego i nie tylko. Bardzo przyjazny kontakt z dziekanatem, co jest warte podkreślenia. Świetna kadra dydaktyczna szczególnie dot. wykładowców z PG, zawsze odpisują na maile, jest z nimi kontakt, co także jest rzadkością na innych uczelniach. Polecam!

  27-03-2023
 • Paula
  Architektura krajobrazu

  Uczelnia jest niewielka, a co za tym idzie? Jest kameralnie, łatwo wszystkich skojarzyć, poznać i wspólnie działać. Taka społeczność to duże możliwości, z których korzystam. Jeśli lubisz się wyróżniać i chcesz dużo osiągnąć w życiu, to będzie to wygodny i dobry start. Nauczysz się dużo więcej niż w publicznej, masowej szkole. Dla mnie przy wyborze studiów ważna była jakość!

  20-03-2023
 • Paulina
  Ekonomia

  Serdecznie wszystkim polecam SANS - uczelnia otwarta na młodych ludzi z pasją i różnorodnymi zainteresowaniami. Jest to miejsce przyjazne i prowadzone przez zaangażowanych ludzi. Przez to, że jest to nieduża, kameralna szkoła, czuje się ciepłą atmosferę i wsparcia od innych. Tylu uśmiechniętych ludzi dawno nie widziałam. Żałuję, że to już koniec mojej przygody, ale może jeszcze tutaj wrócę.

  20-01-2023
 • Joanna
  Architektura i urbanistyka

  Jest super. Wykładowcy to czynni architekci. Przyjazne podejście do studenta. Możliwość brania udziału w dodatkowych bezpłatnych warsztatach. Praktyki załatwia uczelnia, co jest niezwykle ważne. Moi znajomi z innych uczelni chodzą i proszą by ich przyjęli gdziekolwiek na praktyki a ja nie muszę:) Ja osobiście polecam.

  11-04-2022
 • Aneta
  Architektura krajobrazu

  Polecam całym sercem tą uczlenię. Przed wyborem swojego kierunku rozważałam wiele uczelni i kierunków także. Lubiłam zawsze urządzać wnętrza czy ogrody, ale bałam się, że sobie nie poradzę. Rozważałam więc podjęcie studiów na kierunku zarzązanie czy finanse, ale na dniu otwartym pogadałam z kilkioma osobami i przekonali mnie, że nie ma sensu męczyć się na czymś czym się nie interesuje. Poszłam więc na upragnioną architekturę krajobrazu i Powiem jedno! Rysunkiem sie nie przejmujcie.  Poki co, bedzicie mieli normalnie zajecia z rysunku sztalugowego typu martwe natury itp wiec tutaj sie specjalnie podszkolicie z techniki i w ogóle, poza tym bedzie bardzo duzo rysowania na pierwszym semestrze i gwarantuje wam że zobaczycie efekty po pol roku ;-) Przunajmniej ja tak miałam. I nie żałuje swojeje decyzji. Może nie jest to uczelnia państwowa, ale nie moge powiedzieć, że mniej mnie uczą niż na innych. Wykładowcy i tak w większości pochodzą z uczleni publicznych. Zawsze byli pomocni i naprowadzali na właściwe tory. Pani dziekan jest naprawdę super. Powiem tak,. że dzięki tej szkole rozwinełam sie bardzo. Jak dla mnie super, że nie jest to kolos który ma gdzies jednostki tylko stawai na indywidualnośći. 

  15-02-2022
 • Bu
  Administracja i bezpieczństwo wewnętrzne i stopnia

  Przede wszystkim to połączenie teorii z praktyką, biznesowymi projektami Architektura przez duże "A". To dla mnie miłe zaskoczenie, Życzliwi ludzie - od dziekanatu po kadrę uczelni, profesorów. Praktyki w biurach architektonicznych, możliwość nawiązania zawodowych kontaktów na przyszłość. Czas, który oczywiście kosztuje, ale nie są to wyrzucone pieniądze. Nie żałuję tych moich już 2 lat na SSW

  11-10-2021
 • Maciej
  Finanse i rachunkowość

  Na każdej uczelni można posiąść wiedzę w stopniu zadowalającym, jednakże wszystko zależy od zaangażowania studenta, bo wykładowca nawet najlepszy jest wyłącznie możliwością. Sopocka Szkoła Wyższa ma naprawdę bardzo dobrą kadrę jeśli chodzi o finanse ( większość to praktycy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w korporacjach bądź prowadzeniu własnych działalności) i osobiście plasuję ją na wyższym miejscu niż UG w zakresie ekonomii.

  06-01-2020
 • Filip
  Architektura

  Czesc Ja studiuje architekture i do tego momentu w ktorym jestem moge ją śmiało polecic, wiadomo są lepsze zajęcia i gorsze ale to tez zalezy od tego kto czym sie interesuje bardziej, z nauczycielami jest moim zdaniem naprawde niezle, wiadomo ze nie wszyscy mają dar przekazania wiedzy, ale to tez zalezy od trudnosci przedmiotu, ale na wstepie nie ma sie tym co przejmowac. Ale jestem zadowolony bardzo poki co, profesorowie tez nie mają cie gdzies (przynajmniej wiekszosc tych co poznalem do tej pory) i starają sie pomoc, nie czuc wielkiej presji i ich podejscie  jest tez czesto indywidualne co jest bardzo spoko,.

  09-12-2019
 • Ala
  Architektura

  Studiuję tu architekturę i mogę śmiało polecić. Kameralna szkoła, nie jakiś moloch, nowoczesny budynek, wszystko na miejscu. Bardzo dużo ciekawych zajęć dodatkowych, warsztatów czy konferencji/konkursów. NIe wiem jak inne kierunki, ale u nas co chwila można brać udział w jakimś konkursie. Oczywiście nie wszystkie organizuje uczelnia we własnym zakresie, ale przynajmniej daje nam info. Nie miałam problemów z wykładowcami, dziekanat też ok. Jest też biuro karier, ale tam na razie nie zaglądam ;-)

  25-06-2019
 • aDA
  Business translation - tłumaczenia biznesowe

  Hej, dzień dobry.  ja studiuję na SSW kierunku business&languages i osobiście jestem bardzo zadowolona, bo studia są naprawdę ciekawe i niestandardowe, wykładowcy w większości są świetni i bardzo wyrozumiali. Pani dziekan daje nam mnóstwo możliwości do rozwoju poza programem, więc naprawdę uważam, że warto :-) gdybym miała podejmować decyzję jeszcze raz to zrobiłabym tak samo :-) Co do trudności czy wykładowców to  zależy od przedmiotu i tego co wykładowcy mają nam do przekazania, ale w większości są to bardzo praktyczne zajęcia, po których wychodzisz i wiesz że nauczyłaś się konkretnych rzeczy, które możesz gdzieś wykorzystać, a nie takie że właściwie zastanawiasz się po co to było  :-) Ogólnie ten nasz kierunek jest takim swoistym przygotowaniem do pracy w świecie biznesu jest całkiem praktyczny. 

  06-05-2019
 • Krzysztof
  Zarządzanie

  Cześć, studiuję na razie na pierwszym roku kierunek zarządzanie i inżynierię produkcji ze specjalizacją energetyka. Opłaty za studia nie są wysokie jeśli chodzi o zaoczne , wykładowcy w porzdku. Na pierwszym roku są przedmioty ogólne jak matematyka fizyka, psychologia, prawo cywilne, na drugim roku już więcej przedmiotów pod daną specjalizacje. Wiadomo że to szkoła prywatna więc nie ma takiej renomy jak UG czy PG, ale poziom nauki również jest wysoki, wykładowcy pracujący w SSW pracują również na Akademii Morskiej, UG, PG. 

  16-11-2018
 • Daniel
  Architektura krajobrazu

  Cześć co prawda ja już tam nie studiuję ale powiem kilka słów:) Odszedłem nie dlatego, że tam jest żle czy coś takiego- tylko dlatego ze kierunek okazał się nie trafiony. raczej nie słyszałem nigdy by ktoś narzekał na SSW a mam kilku znajomych, którzy ją skończyli. Generalnie to malutka uczelnia, nie ma takiego przemiału studentów a to duży plus względem załatwienia czegokolwiek w dziekanacie czy samego podejścia do studenta. Moim zdaniem warto, dużo bardziej niż na jakąś wielką uczelnie gdzie student traktowany jest jak strzałka na wykresie przychodów. Nie wiem czy pomogłem ale starałem się:-)

  04-06-2018
 • Wojtek
  Finanse i rachunkowość

  Jestem przewodnicząym samorządu SSW więc trochę mogę opowiedzieć,Studiuję finanse i rachunkowość aktualnie magisterską, ale licencjat też tam robiłem. Wykładowcy przeważnie są skłonni do współpracy jeżeli chodzi o materiały, terminy zerowe i dobre nastawienie do grupy Grupy liczą średnio 20 osób, chociaż na licencjacie było nas 8 osób, co dawało dobre rezultaty i szybko realizowany materiał.Jest masa projektów, szkoleń, kursów i certyfikatów w których możesz brać udział i podwyższać swoje kompetencje.Plan przeważnie jest na tyle dogodny by podjąć pracę podczas studiów dzienny,Tak samo praktyki. Zawsze trzeba je zrobić a ssw daje duże możliwości rozpoczęcia praktyk w którejś z wielu korporacji w  gdańskim OCB, dwa razy byłem na praktykach w Enerdze a od października czeka na mnie miejsce w Thyssenkrupp Sam miałem dylemat z wyborem uczelni, ale naprawdę jestem zadowolony z ssw i mocno polecam jeżeli chcecie efektywnie studiować z dużymi możliwościami z wejściem na rynek pracy

  30-05-2018
 • Anna
  Architektura

  Potrzeba wiele zapału jeżeli idzie się na zaoczne to na pewno, ogólnie polecam, ale atmosfera w szkole nie jest zachwycająca, dlatego ten zapał jest niezbędny :)

  16-11-2017

Sopocka Akademia Nauk Stosowanych - Aktualności

Aplikować na studia mogą absolwenci studiów I stopnia kierunku: Architektura (dawniej architektura i urbanistyka) oraz absolwenci kierunków pokrewnych np. architektura krajobrazu, budownictwo. Uczelnia mając podpisane liczne umowy o współpracy z firmami z branży architektonicznej gwarantuje pomoc studentom w organizacji praktyk. Zajęcia odbywają się zarówno na tere [..]

Zobacz więcej