Reklama - Wyższa Szkoła Zdrowia (WSZ) w GdańskuWydział Elektryczny
Wydział Mechaniczny
Wydział Nawigacyjny
Wydział Zarządzania i Nauk o Jakości

Opis Uczelni

Tradycje gdyńskiej uczelni morskiej rozpoczęły się w Tczewie, gdzie w 1920r. powołano do życia Szkołę Morską, która prowadząc dwa wydziały, na których studenci zdobywali wiedzę z dziedziny nawigacji i mechaniki.

W 1930r. szkoła zostaje przeniesiona do Gdyni, gdzie jako Państwowa Szkoła Morska, otrzymuje nową jednostkę szkoleniową „Dar Pomorza”. Podczas II wojny światowej, szkoła kontynuuje działalność w Wielkiej Brytanii. Po wznowieniu pracy w kraju, początkowo istnieje jako szkoła średnia, później pomaturalne studium.

Decyzją władz od 1968r. staje się szkołą wyższą, kształcącą przyszłych oficerów Polskiej Floty Handlowej. Status akademii uczelnia otrzymała w 2001r, a rozporządzenie Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z 02-07-2018r. nadała uczelni obecną nazwę: Uniwersytet Morski w Gdyni.

Absolwenci gdyńskiej uczelni, po uzyskaniu dyplomu licencjata, inżyniera lub magistra, mogą ubiegać się o stopnie oficerskie wydawane w Urzędach Morskich. Uczelnia prowadzi również magisterskie studia uzupełniające. Współcześnie oprócz typowo morskich specjalizacji, takich jak nawigacja, elektrotechnika okrętowa czy edukacja przyszłych oficerów marynarki handlowej, uczelnia oferuje szereg kierunków lądowych.

 

Ceny za studia

Kierunek Stacjonarne Niestacjonarne
Nawigacja3300 zł/rok
Transport2300 zł/rok
Elektrotechnika2400 zł/rok
Elektronika i Telekomunikacja2400 zł/rok
Inżynieria Jakości2500 zł/rok
Zarządzanie2500 zł/rok
Wydział Nawigacyjny
Wydział Mechaniczny
Wydział Elektryczny
Wydział Zarządzania i Nauk o Jakości
Mechanika i Budowa Maszyn2500 zł/rok

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

Co, gdzie i jak - studiujemy w Akademii Morskiej w Szczecinie
Gdańsk Tech - a beautiful, modern university with character
STUDIA W GDYNI? TO MOŻLIWE!

ikonka opinie uczelnie

Opinie o uczelniach - Lista uczelni pomorskie