Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu (AWFiS) im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Ilona
  Kosmetologia

  Początki mogą być trudne, ponieważ wymagania i metody nauczania na studiach znacznie różnią się od tych w szkole średniej. Może pojawić się moment zwątpienia, ale jeśli ktoś naprawdę chce zostać kosmetologiem, to będzie dążyć do celu. Mimo że atmosfera wśród studentów jest generalnie przyjemna, zauważalne są podziały na grupy i niestety zdarzają się nieprawdziwe plotki. Czasami trudno jest dostać się na listę do zajęć, ale ważne jest znalezienie osób, z którymi można się dobrze dogadać. Na chwilę obecną nie żałuję wyboru kierunku kosmetologii. Mimo pewnych trudności, cieszę się z możliwości bycia częścią tak fascynującej branży.

  21-02-2024
 • Kinga
  Dietetyka

  Jestem mile zaskoczona atmosferą wśród studentów dietetyki. Spotkałam tu ludzi niezwykle życzliwych i empatycznych, większość z nich jest bardzo pomocna, wspieramy się wzajemnie w miarę możliwości. Dietetyka to kierunek, który moim zdaniem jeszcze nie doczekał się pełnego uznania. Bardzo polecam tę uczelnię ze względu na jej przyjazne podejście do studentów. Moja rada dla przyszłych studentów to uważne obserwowanie wykładowców i ich metod nauczania, które czasami mogą być dość specyficzne i wymagać dostosowania się do nich.

  19-01-2024
 • Michał G.
  Fizjoterapia

  Sam poziom edukacji stoi na dość wysokim poziomie. Zwłaszcza na pierwszym roku da się odczuć, że nauki jest sporo. W ramach zajęć prowadzonych jest jednak wiele przedmiotów, które nie do końca są przydatne w życiu zawodowym. Na minus także wiele okienek pomiędzy zajęciami, które wydłużają czas spędzony na uczelni. Dużym plusem jest natomiast atmosfera. Wszyscy na roku się znają i bardzo chętnie ze sobą integrują. Dodatkowo uczelnia pozwala skorzystać z wielu zajęć praktycznych, co także pomaga w przygotowaniu do późniejszego życia zawodowego.

  07-11-2023
 • Łukasz
  Fizjoterapia

  Fizjoterapia to kierunek przyszłościowy. Wybrałam Gdańsk, gdyż nie mam do tego miasta daleko. O innych uczelniach może są lepsze opinie, lecz ja jestem bardzo zadowolony. Prowadzący próbują przekazać wiedzę jak najlepiej, lecz sporo zajęć jest prowadzonych przez osoby mało doświadczone. Na pierwszym roku dużo nauki ogólnej. Kolejne semestry to już praktyka i wiedza przydatna w czasie pracy. Zdarzają się zapychacze, w ogóle nieprzydatne. Polecam tę uczelnię. Plus za dobrze wyposażoną bibliotekę.

  27-06-2023
 • Mateusz
  Fizjoterapia

  studiuję tu już 3 rok i nie narzekam. Jeśli chodzi o towarzystwo studenckie to jest pełny przekrój, są i łajzy którym na niczym nie zależy a jakoś im się udaje często prześliznąć na egzaminach są też ludzie bardziej ambitni którzy przyszli tu, żeby się czegoś dowiedzieć. Także ciężko jest wszystkich wrzucić do jednego worka, że AWF to nierozgarnięta patologia, albo super inteligenta ambitna ekipa. Choć muszę przyznać że studenci tutaj lubią sobie trochę poimprezować. Wykładowcy są generalnie spoko max. 2 w porywach do 3 wywaliłbym w trybie pilnym, bo albo nie mają talentu do nauczania, albo lubią popsuć krew. Wyboru kierunku natomiast nie żałuję. Podoba mi się to.

  16-02-2022
 • Karol
  Fizjoterapia

  Jestem studentem na kierunku fizjoterapia. Ostatnimi czasy jest to dość popularny kierunek realizowany przez wiele uczelni w Polsce. Myślę, że warto wybrać uczelnie która ma jakąś dłuższą tradycję nauczania na tym kierunku. To na pewno przełorzy się na jakośc kształcenia. Jeśli chodzi studiowanie fizjoterapii to muszą przyznać, że najpierwszych dwóch latach większość zajęć jest nudna. Jest bardzo dużo teorii która trzeba wkuwać. Przykładem jest anatomia. Te teoretyczne podstawy sa jednak po prostu nieuniknione. Jeśli przebrniecie, przez pierwsze 2 lata, to pózniej zrobi się dużo ciekawiej. Będziecie mieli więcej praktyk. Warto dodać że fizjoterapia się ciągle rozwija. Sa coraz lepsze metody diagnostyczne. Coraz lepiej możemy pomagać pacjentom Raz zdobytą wiedzę będziecie jednak musieli uzupełniać w przyszłości. Ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony z wyboru kierunku. Sam AWF nie jest złą uczelnią, choć powinien być trochę bardziej doinwestowany.

  05-11-2021
 • Darek
  Fizjoterapia

  Sam wybór kierunku podoba mi się bardzo. Przedmioty które będziecie studiować tutaj często dość lużno będą związane z fizjoterapią a namęczyć się przy nich będziecie musieli konkretnie. Takimi przykładmai będzie farmakologia czy genetyka. Wykładowcy w róznym wieku, niektórzy super, ale jest sporo leciwych osób z którymi trudno nawiązać jakąś rozsądną komunikacje. Uczelnie nie jest jakoś specjalnie dofinansowana co też warto dodac. Studia w dużej mierze rekompensuje bardzo energetyczna ekipa na roku. Ja trafiłem na świetnych ludzi co mi trochę osładza to miejsce. Sam kierunek uważam, że też jest super i gdybym jeszcze raz miał wybierać to myślę, że skonczyło by się na fizjoterapii.

  10-05-2021
 • Krystian
  Fizjoterapia

  Studiuję fizjoterapię na AWF i jestem stuprocentowo zadowolony z uczelni, kierunku, zajęć, a także możliwości, jakie mamy w trakcie studiów. Sporo jest szkoleń, kursów, a także innych form zdobywania nowych uprawnień, dzięki czemu już na studiach można sobie dorabiać w czymś zbliżonym do przyszłego zawodu. Moim zdaniem to jedyna uczelnia na Śląsku, która daje aż tyle możliwości realizowania się w sporcie. Na pewno nie zamieniłbym jej na żadną inną i polecam każdemu. Co prawda wybór specjalności na moim i innych kierunkach mógłby być nieco większy, ale i tak, jak ktoś chce, na pewno znajdzie coś dla siebie.

  15-02-2021
 • Paweł
  Wychowanie fizyczne

  Jestem absolwentem AWF w Gdańsku. Uczelnie ukończyłem 2 lata temu. Studiowanie AWF t była dla mnie duża przygodą. Fakt, że niektórzy nauczyciele byli wredni i mieli sporo przyjemności w tym żeby kogoś uwalić. Sprawiedliwości na tej uczelni muszę przyznać, że nie było za wiele. Baza uczelni nie jest najgorsza, ale też nie ma co się nastawiać na jakiś światowe poziom, typu wysprzatana i pięknie pachąca szatnia bo tak nie było J. Ogromnym plusem studiowania na AWF było towarzystwo. Super ekipa z którą cały czas mam kontakt. Po skończeniu studiów myślałem o pracy nauczyciela WF. Choć wiem że nie jest to jakaś lukratywna posada. Okazuje się, że nie jest to wcale takie proste. Trzeba albo mieć znajomości, albo długo się naczekać na jakiś wolny etat. Obecnie nie pracuje w zawodzie tylko na stanowisku handlowym i zarabiam więcej niż nauczycie WF. Podsumowując były to świetne lata, miło to wspominam, ale ukończenie tej uczelni nie zapewni Wam pracy, nie mówiąc o tym oczywiście, żeby to była jeszcze dobrze płatna praca.

  25-01-2021