Akademia Sztuk Pięknych (ASP) w Gdańsku (Publiczna)

palceholder

80-836 Gdańsk

Targ Węglowy 6

tel.:

58 301 28 01

Opinie o uczelni (3)

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Akademia Sztuk Pięknych (ASP) w Gdańsku. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Klaudia
  Architektura wnętrz

  zacząć trzeba od tego, że nie jest łatwo dostać się na dzienne. Jest praktyczny egzamin z rysunku i malarstwa. jeśli zdasz te dwa egzaminy to czeka Cię póżniej rozmowa kwalifikacyjna. Komisja będzie sprawdzać twoją wiedzę, czy wiesz na przykład jakie obecne są trendy w architekturze. Mogą z Tobą rozmawiać na temat literatury czy filmów. Jeśli zdasz te wszystkie egzaminy i dostaniesz się na studia to przez jakieś 3 lata czeka Cię ciężka praca. Potem już z górki. Na architekturze poza przedmiotami artystycznymi będziesz miał przedmioty ścisłe takie jak budownictwo czy geometrie. Podsumowując, studia są dość ciężkie, angażujące dużo czasu ale jednocześnie bardzo ciekawe. Życzę powodzenia na egzaminach i wytrwałości na studiach.

  04-03-2022
 • Fryderyk
  Realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia

  Studiuję na Akademii kierunek Fotografia. Wykładowcy to fani ludzie od których bardzo dużo można się nauczyć. Super sa imprezy plenerowe. Można tam spotkać wielu różnych ludzi z innych akademii. Nawiązujemy w tedy kontakty branżowe jak i zawodowe. Na uczelni Panuje bardzo dobra atmosfera. Ja lubię zarówno swoich wykładowców jak i ludzi w grupie. Od siebie mogę Wam dodać, że jest tutaj sporo ładnych dziewczyn. Także studiuję mi się naprawdę fajnie.

  13-04-2021
 • Julia
  Architektura wnętrz - profil praktyczny

  Jestem studentką wydziału architektura wnętrz w ASP w Gdańsku. Moje wrażenia są mieszane. Z jednej strony jest kilku dobrych wykładowców od których się można sporo nauczyć. Z drugiej strony jest to uczelnia państwowa dość mocno sformalizowana. Zachęcam Was do zajrzenia na stronę i poczytania zasad rekrutacji, które powstały na podstawie uchwały senatu uczelni. Przeczytałam swojego czasu 2 strony i kompletnie nie wiedziałam o co chodzi, a stron było wiele. Odnoszę wrażenie, że na uczelni jest sporo formalistów którzy oderwali się od rzeczywistości i żyją w swoim świecie. Jeśli to Wam nie przeszkadza, a przynajmniej nie aż tak bardzo to możecie rekrutować tutaj. Jeśli chodzi o sam kierunek to na pewno jest perspektywiczny i pracy po nim jest sporo. Słyszałam, że na zarobki też nie można narzekać

  05-02-2021