Jeżeli jesteś zafascynowany funkcjonowaniem organizacji, interakcjami społecznymi, podejmowaniem strategicznych decyzji i rozwojem przedsiębiorstwa oraz rozważasz studia na kierunku zarządzanie, postaramy się przekazać Ci wszelkie niezbędne informacje, które mogą ułatwić Ci proces podejmowania decyzji.
Mamy świadomość, że wybór właściwego kierunku studiów oraz uczelni możenie być łatwy i dla wielu będzie stanowić wyzwanie, dlatego liczymy, że ten artykuł okaże się dla Ciebie wartosciowym źródłem informacji.
Zasady i terminy rekrutacji na kierunek Zarządzanie w Krakowie
Kraków, jako istotny ośrodek naukowy w Polsce, oferuje studentom liczne możliwości edukacyjne, szczególnie w dziedzinie zarządzania. Jednakże, wybór odpowiedniej uczelni może być wyzwaniem.
Równie istotne jest, aby uzyskać bardziej pełny obraz procesu studiowania na danym kierunku, zachęcamy do zapoznania się z recenzjami i opiniami dostępnymi od obecnych studentów oraz absolwentów uczelni.
Czy warto studiować Zarządzanie?
Zarządzanie to kierunek, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem i coraz więcej maturzystów się na niego decyduje. Perspektywy pracy po ukończeniu tego kierunku są naprawdę szerokie.
Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w przedsiębiorstwach, agencjach marketingowych, działach HR firm, a nawet w branży związanej z nieruchomościami. Najczęściej pracują jako kadra zarządzająca bądz menedżerowie.
Zdobycie satysfakcjonującej pracy po ukończeniu studiów nie stanowi wyzwania. Przeciętnie, średnia pensja bardziej doświadczonego specjalisty wynosi około 6 150 złotych brutto. Wysokość wynagrodzenia po zakończeniu studiów z zakresu zarządzania, zależy od poziomu doświadczenia i indywidualnych kompetencji absolwenta.
Studiuję na WSZiB na kierunku Zarządzanie i jestem pozytywnie zaskoczona poziomem zajęć oraz podejściem wykładowców – widać, że faktycznie zależy im na przekazywaniu przydatnej wiedzy. Oczywiście, jak wszędzie, są rzeczy, które można by poprawić, np. przydałby się parking dla studentów. Na szczęście uczelnia jest dobrze skomunikowana i dojazd komunikacją miejską nie stanowi problemu. Na duży plus zasługuje też miejsce na rowery, więc jest wygodna opcja dla osób, które wolą ten środek transportu. Generalnie, jeśli komuś zależy na praktycznym podejściu do nauki i przyjaznej atmosferze, to WSZiB jest naprawdę dobrym wyborem.
Od dwóch lat jestem studentem WSZiB i napewno mogę polecić tą uczelnie :) Wiedza przekaz ywana przez wykładowców jest w pełni zrozumiała a także znajduje praktyczne zastosowanie. Jeśli ktoś szuka sposobu, aby pogodzić pracę oraz naukę to ta uczelnia jest jak najbardziej odpowiednia. Materiał na egzaminy na uczelni są wcześniej określone więc nie ma problemu z zaliczeniem
Polecam uczelnię, duży plus za otwartą komunikację, co przekłada się na atmosferę. Zawsze można liczyć na pomoc i wsparcie wykładowców. Wysoki poziom i atrakcyjne zajęcia. Przedmioty dopasowane do potrzeb studentów zarządzania. Bardzo dużo praktycznych ćwiczeń na zajęciach. Grafik rozpisany korzystnie dla osób pracujących, zjazdy co dwa tygodnie sobota i niedziela. Kontakt z dziekanatem i załatwiane spraw bardzo sprawnie. Plusem są również stypendia za dobre wyniki.
szczerze polecam UEK!
jeśli miałabym ponownie wybierać uczelnię to wybór byłby taki sam;)
wspaniali ludzie to przede wszystkim <3
ogromne możliwości rozwijania się w tym co się lubi, mnóstwo pomysłów na ciekawe spędzanie wolnego czasu:D
bardzo często z wykładowcami też po prostu da się dogadać w różnych kwestiach ;) są ludzcy i rozumieją studentów nadzwyczaj dobrze :)
Skończyłem drugi rok nauki na kierunku zarządzanie. Z pewnością mogę stwierdzić, że dla osób, które chcą łączyć prace z nauką nasza uczelnia będzie dobrym wyborem. Elastyczna siatka godzin, dobrze działająca platforma dla wykładowców i studentów (SUSZI i SAKE) oraz naprawdę dobra atmosfera pozwolą każdemu odnaleźć się w społeczności uczelni. Polecam każdemu kto nie podjął jeszcze decyzji odnośnie wyboru uczelni.
Polecam WSZIB. Jestem po 4tym semestrze i nie mam na co narzekać. Zajęcia są ciekawe, wykładowcy bardzo wyrozumiali. Dziekanat zawsze pomocny - nie ma odsyłania jak na innych uczelniach i niemiłego traktowania. Bez problemu łączę studia weekendowe (2 weekendy w miesiącu) z pracą w korpo od poniedziałku do piątku. Jeśli zastanawiacie się nad wyborem - polecam, bez zawahania wybrałabym WSZIB ponownie :)
Jestem studentką Zarządzania na drugim roku. Wybrałam specjalizację - Zarządzanie procesem tworzenia aplikacji. Mając prze sobą ofertę wielu uczelni, nie żałuję, że wybrałam właśnie WSZIB. Moje pierwsze wrażenie o uczelni - SZOK. Tak, byłam w szoku że osoby pracujące w dziale rekrutacji, w dziekanacie czy nawet bibliotece są po prostu MILI. Mając styczność z innymi prywatnymi uczelniami nie spotkałam się z tak przyjemną atmosferą. Nigdy nie miałam problemu z komunikacją kiedy pisałam maila, dzwoniłam do dziekanatu czy po prostu poprosiłam Pana z ochrony o przechowanie torby czy pożyczenie kalkulatora na 10 minut przed egzaminem. Nauczyciele/Profesorowie też są ludźmi! Wykłady moim zdaniem są ciekawe, oczywiście mam swoje ulubione i czymś interesuję się bardziej, a czymś mniej. Egzaminy są trudne, ale do wszystkich mamy materiały od wykładowców i także możliwość zadawania im pytań. Nawet w czasie nauczania zdalnego wszystko oceniam na plus, ponieważ wykładowcy są na to świetnie przygotowani - portal SAKE na którym wszystko się znajduje, świetne narzędzie do e-learningu :) Dodatkowo sam budynek jest atrakcyjny wewnątrz - bez czasów PRL-u i wszystko nowocześnie zrobione. Bez problemu łączę studia weekendowe (2 weekendy w miesiącu) z pracą w korpo od poniedziałku do piątku. Jeśli zastanawiacie się nad wyborem - polecam, bez zawahania wybrałabym WSZIB ponownie :)
Na UP studiowało mi się bardzo dobrze, chociaż nie jest to jakaś bardzo wymagająca uczelnia. Kadra jest w porządku - wiadomo z jednymi się lepiej współpracowało z niektórymi gorzej. Z przewagą tych z którymi dobrze się współpracowało. Jeśli kogoś interesuje jak wygląda rynek pracy po ukończeniu tego kierunku to ja obroniłem się w lipcu, a prace rozpocząłem już w sierpniu z tym ze w Warszawie, a nie w Krakowie, ale to była decyzja niezwiązana z krakowskim rynkiem pracy.
Ukończyłam studia na kierunku Lingwistyka na WSE (licencjat i magister) i naprawdę bardzo chętnie podzielę się moją opinią na temat tej uczelni, na którą nie mogę powiedzieć złego słowa. Przykładając się do nauki nie ma problemów ze zdaniem egzaminów w pierwszym terminie, obrona zresztą tak samo. Pozwala to unikną dodatkowych opłat, na które niektórzy tak bardzo narzekają. Co prawda zajęcia na studiach licencjackich były znacznie ciekawsze niż na magisterskich, ale z reguły na uzupełniających jest więcej kierunków - zapychaczy. Jak dla mnie tylko kilka zajęć naprawdę ciekawych. Dużym plusem była praca w małych grupach, co dawało świetny kontakt z wykładowcami. Ogólnie kadra traktowała nas bardzo dobrze, nie było typowego patrzenia z góry. Miło wspominam również tradycję wychodzenia na kawę, którą wszyscy z entuzjazmem obchodzili w każdym semestrze.
Nawet podczas nauczania online nauka na WSZIB to sama przyjemność.System SUSZI oraz SAKE działają sprawnie i spełniają swoje zadania.Aplikacja umożliwia szybki i wygodny wgląd do ocen,planu zajęć i wiadomości.Wykładowcy przekazują praktyczną wiedzę w zrozumiały sposób,a wykłady są naprawdę ciekawe.Mimo panującej sytuacji uczelnia spełnia moje oczekiwania w 100%, a nauka online jest równie przyjemna jak w sposób stacjonarny.Bardzo polecam!
Jakiś czas temu podjąłem decyzje, że zaczynam przygodę ze "studiami" na WSZIB'ie. Po 2,5 roku spędzonym w murach tej uczelni stwierdzam, że nie żałuję. Poziom nauczania jest odpowiednio wysoki. Wykładowcy to w dużej mierze ludzie praktykujący zawodowo, którzy w odpowiednim momencie potrafią wykazać się wyrozumiałością. Uczelnia dba o swoich podopiecznych m.in. posiadając szeroki wachlarz zajęć, kursów dodatkowych na wszystkich 3 kierunkach oraz system stypendialny. SUSZI i SAKE dają możliwość kontaktu bez konieczności wizyty na uczelni. Jeżeli ktoś szuka alternatywy na poziomie dla państwowych uczelni to zdecydowanie polecam!
Studia skończyłem jakieś 6 lat temu, interesowałem się inżynierią i ekonomią, poszedłem na AGH, bo to najlepsza uczelnia techniczna w kraju i nie żałuję. Studiowałem to co lubię, dodatkowo zacząłem cisnąć drugi kierunek na 3 roku rozpocząłem studiowa na ekonomii, oczywiście przy dwóch kierunkach jest dużo więcej roboty niż na jednym,zwłaszcza przy dziennych. Proponuję najpierw iść na studia inżynierskie są wiadomo trudniejsze, ale liźnie się wiedzę z bardzo ważnych dziedzin i będzie mieć podstawy cenione przez pracodawców, jedyne co bym zrobił inaczej to to żeby nie pisać 2 licencjackich czy magisterskich naraz . Będzie bardzo ciężko, nawet jak ktoś nie łączy studiów z pracą.Powodzenia i życzę udanego wyboru studiów!
uczelnia za moich czasow bardzo lajtowa, ale to już zależy od wykładowców, jak i na każdej uczelni. Na cwiczeniach roznie na jednych robilo sie jakies projekty na innych niewiele :D generalnie klimat spoko. z praca hmmm nie wiem u mnie to nie odegralo roli bo juz mam swoja firme. Ale kolega tez tam studiowal i pracuje w swoim kierunku.
Studiuję zarządzanie i Inżynierie produkcji ;D specjalizacja na trzecim roku organizacja i zarządzanie. Ogólnie super mi się podoba. Profesorowie sa do dogadania ludzcy, z wyjątkami oczywiście ale nielicznymi.Pierwszy rok jest dosyć ciężki bo sa przedmioty ciężkie ale od drugiego roku zaczynają się kierunkowo. No i trzeba przeżyć przedmioty rolnicze bo w każdym sem jest jeden taki. Ale jednen w sem da się przeżyć nie sa takie tragiczne
Dużo osób na magistrze pracuje w firmach podobnych do zagadnień na studiach.Jestem bardzo zadowolona i na mgr nie zamierzam zmieniać uczelni.