Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Akademia Górniczo-Hutnicza (AGH) im. Stanisława Staszica w Krakowie. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Janek
  Informatyka

  Dla osób zdolnych do systematycznego uczenia się i pochłaniania wiedzy, pierwszy rok studiów nie będzie przerażający, chociaż drugi rok z powodu algorytmów może ograniczyć życie prywatne. Studia nie należą do łatwych, ale są polecane dla osób zdecydowanych i gotowych na wyzwania. Kluczowe jest systematyczne podejście do nauki, aby nie mieć pretensji do wykładowców. Relacje między studentami są dobre, a uczelnia zasługuje na polecenie.

  09-05-2024
 • Basia
  Budownictwo

  Nauka zajmuje sporo czasu, jednak po studiach nie ma problemów ze znalezieniem pracy w zawodzie. Atmosfera na uczelni jest bardzo dobra, a podejście wykładowców do studentów – wyrozumiałe. Kluczowe jest własne zaangażowanie i chęć do samorozwoju, przy czym warto pamiętać, że po ukończeniu studiów konieczna będzie dalsza inwestycja w wiedzę. Uczelnia jest godna polecenia.

  03-04-2024
 • Reklama - Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki (WSEI) w Krakowie


 • Kornel
  Inżynieria biomedyczna

  Pierwszy i drugi rok bardzo ciężki, niewiele wolnego czasu, a praktycznie się go nie ma. Z kolei na trzecim roku ten wolny czas do was wraca. Wykładowcy raczej bardzo pomocni, sympatyczni, choć oczywiście są wyjątki. Pomiędzy studentami też fajna atmosfera, starsze roczniki zawsze chętnie pomogą z materiałami na przykład. Połączenie z uczelnią jest autobusem, dlatego dobrze, cała uczelnia jest w jednym miejscu. Z pewnością jest to kierunek idealny dla osób, które nie boją się wyzwań, a jednocześnie nie są jednoznacznie zdecydowane na to, kim chcą być w przyszłości.

  30-11-2023
 • Kacper R.
  Inżynieria biomedyczna

  Inżyniera kojarzy się z fizyką i matematyką na bardzo rozszerzonym poziomie, więc trzeba się liczyć, że może być ciężko na początku. Niestety i w kolejnych latach nie jest łatwiej. Ogółem poziom zajęć jest wysoki i trzeba przyswajać bardzo dużo wiedzy. Poza tym życie w Krakowie, jako jednej z metropolii polskich, jest dość drogie. Wynajęcie mieszkanie daje mocno po kieszeni, dlatego ekonomiczniej jest zamieszkać w akademiku. Połączenie komunikacyjne z uczelnią nie najgorsze, ale też nie najlepsze. Sam Kraków jako miasto studenckie - ekstra, dużo fajnych miejsc, gdzie można się spotykać ze znajomymi czy imprezować.

  02-11-2023
 • Piotr
  Mechanika i budowa maszyn

  Jestem już na czwartym roku mechaniki i budowy maszyn. Studia oceniam pozytywnie i wydaje mi się, że było nawet łatwiej niż wydawało mi się przed złożeniem tutaj papierów. Wiem, że kierunek kojarzy się raczej z trudnym i ścisłym, ale nie ma problemów z zaliczeniami i egzaminami, oczywiście pod warunkiem, że się człowiek naprawdę uczy, a nie liczy na szczęście podczas zaliczenia. Za duży atut uważam fakt, że na uczelni działa sporo kół naukowych i jest wiele możliwości rozwijania zainteresowań czy szczegółowej wiedzy w różnych zagadnieniach. Bez problemu można dostać dofinansowanie na różne projekty. Jeśli ktoś chce się rozwijać, powinien już od pierwszego roku rozejrzeć się po kołach naukowych. Za minus uważam zbyt małą naukę praktycznych umiejętności. Nawet na laboratoriach, gdy mamy kontakt z maszynami, ogranicza się on do tego, że wykładowca tłumaczy nam, do czego służą, a potem musimy napisać sprawozdanie z tych zajęć. Nie zawsze jest możliwość samodzielnego przetestowania maszyny w praktyce.

  08-01-2023
 • Patrycja
  Kulturoznawstwo

  O wydziale humanistycznym na agh krąży wiele plotek, wiele się mówi, ale praktycznie większość osób zabierających głos nie miało zielonego pojęcia na temat tego jak funkcjonuje, jak i czego naucza oraz na jakim poziomie. A wbrew pozorom wcale nie mało! Studiuję tam kolejny rok i nadal jestem bardzo zadowolona. Według mnie tu na naszej uczelni panuje super atmosfera, również na wydziale humana. Co do samych studiów na WH jak dla mnie na plus to to, że jest duży nacisk na praktyki, warsztaty, ćwiczenia. Kolejnym mega plusem jest to plan studiów jest przygotowany pod rynek pracy. Jestem na III roku ,przede mną praca ;-) ja i moi znajomi pracujemy i łączymy to z nauką. Ja zajmuję się szerokim PRem czy marketingiem. Polecam!

  03-11-2022
 • Jakub
  Energetyka

  Cześć :) agieh jeest super, super ludzie i prowadzący nie wiem jaki kierunek was interesuje ale na wydziale Energetyki i Paliw (WEiP) jest naprawdę ciekawie ważne wg mnie jest udzielanie się w kołach naukowych miasteczko studenckie tętni życiem prawie cały rok czasami komunikacja miejsca jest średnia w krk ale to jak w każdym mieście. Ale uczelnie polecam, warto tam studiować!!

  11-05-2022
 • Robert
  Informatyka

  Ale mi się dobrze studiowało, chętnie bym wrócił. Czasami sobie myślę, że mogłem oblać jeden rok, albo na magistra pójść dziennie. To było życie. Ja się dużo uczyć nie musiałem, mówili mi, że bystry jestem, tylko algebra jakoś zapadła mi w pamięć jako męka, ale byli i tacy co zarywali nocki przed egzaminem, więc poziom mogę określić jako wysoki. Poznałem świetnych ludzi i do dziś utrzymujemy kontakt. Profesorowie szanowni bardzo różni, lubiłem zajęcia z Panem Gładkim i lubiłem jego nazwisko, więc wspominam go dobrze. Nikt mi jakoś szczególnie negatywnie nie podpadł. Bardzo lubiłem również Panią blondynkę z baru mlecznego gdzie chodziłem na pierogi, polecam Żaczek, nawet jeśli wybierzecie inną uczelnie idźcie do Żaczka na pierogi!

  12-03-2022
 • Karol
  Zarządzanie jakością

  Studia skończyłem jakieś 6 lat temu, interesowałem się inżynierią i ekonomią, poszedłem na AGH, bo to najlepsza uczelnia techniczna w kraju i nie żałuję. Studiowałem to co lubię, dodatkowo zacząłem cisnąć drugi kierunek na 3 roku rozpocząłem studiowa na ekonomii, oczywiście przy dwóch kierunkach jest dużo więcej roboty niż na jednym,zwłaszcza przy dziennych. Proponuję najpierw iść na studia inżynierskie są wiadomo trudniejsze, ale liźnie się wiedzę z bardzo ważnych dziedzin i będzie mieć podstawy cenione przez pracodawców, jedyne co bym zrobił inaczej to to żeby nie pisać 2 licencjackich czy magisterskich naraz . Będzie bardzo ciężko, nawet jak ktoś nie łączy studiów z pracą.Powodzenia i życzę udanego wyboru studiów!

  17-08-2020
 • RB
  Elektronika i telekomunikacja

  Nie polecam, przynajmniej drugiego stopnia. Fakty są takie że jest bardzo dużo

  02-03-2020
 • Kamil
  Automatyka i robotyka

  Moje studia mogę określić jednym słowem - pogrom. Ale ciekawy pogrom. Kierunek jest bardzo trudny, do teraz jak patrzę na dyplom to nie wierzę, że tego dokonałem. Nasza grupa wykruszała się z semestru na semestr, zostali najwytrwalsi. Myślałem, że pójdę tam i będę bawił się w małego majsterkowicza, a tu bum! fizyka, bum! matematyka bum! miliard innych rzeczy, które w szkole średniej były dla mnie banalne, a tu okazały się kosmosem. Z ulubionych przedmiotów to na pewno modelowanie systemów dynamicznych, podstawy automatyki, podstawy robotyki, w zasadzie wszystko typowo techniczne, ze znienawidzonych przedmiotów to jak już wspomniałem matematyka i fizyka, czyli jakieś analizy matematyczne i tego typu syf, który śni mi się po nocach. Kierunek jest bardzo ciekawy, uczelnia też jest spoko, wykładowcy szczególnie Ci techniczni mają ogromną wiedzę i potrafią ją przekazać, w sumie z innych przedmiotów też, tylko ja gorzej przyswajałem. Ale polecam pójść i spróbować swoich sił, może innym nauka idzie szybciej niż mi, a po tym łatwo dostać ciekawą i dobrze płatną pracę.

  23-12-2019
 • Jurek
  Geodezja i kartografia

  Ukończyłem dość nietypowy kierunek na AGH - geodezję i wiem, że to był dobry wybór. Większość moich rówieśników poszła na ekonomie, zarządzanie czy inne tego typu kierunki, ja wybrałem zupełnie odmienną ścieżkę. To na pewno nie jest kierunek dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą co chcą robić i chcą tylko spróbować, ja miałem już sprecyzowane plany zawodowe i studia to była czysta przyjemność. Nie jest to kierunek łatwy, nie ma opcji prześliznąć się bez nauki. Poświęciłem wiele godzin i zdałem z wyróżnieniem, teraz robię to, co kocham. Z kadry najlepiej wspominam doktora Jaśkowskiego, na jego zajęciach chłonąłem jak gąbka. Najogólniej mówiąc - zachęcam.

  16-12-2019
 • Rafał
  Elektronika

  Stosunek dziewczyn do chłopaków na moim kierunku to jakieś 50:50 nie ma aż tak widocznej różnicy miedzy ilością chłopaków a dziewczyn, co jest dla mnie trochę dziwne, bo myślałem, że dziewczyny będą max 3. Kierunek ciekawy tym bardziej dla kogoś kto się tym interesuje myślę że się odnajdzie. Poziom dość wysoki wszystko jest do zdania jak się będzie odpowiednio dużo uczyć. 1 semestr bardzo ciężki, 2 bardzo przyjemny 3 zapowiada się równie ciężki jak pierwszy. Ale warto. Polecam.

  09-04-2019
 • Alek
  Energetyka

  Uczelnia jest wspaniała Piękna Ale już chyba zapozno na zapisy. Ja od tego roku zacząłem na pk Infe Na AGH masz duże wymagania i więcej nauki Masz ładniejsze budynki I jest lepiej Ale wykładowcy itp taki sam poziom Ja uwielbiam AGH i polecam. Studia techniczne generalnie są bardzo ciężkie Na AGH jest wysoki poziom Ale odpadają tylko ci co sie poddadza Da się zdać bez problemu porostu na studiach trzeba się uczyć szczególnie na jednej z najlepszych uczelni w Polsce

  15-11-2018
 • Maciej
  Zarządzanie

  Przyznam szczerze ze ja ogólnie jestem osobą dość przeciwną publicznym uczelniom, a to zwlaszcza po tym jak zrezygnowalem z jednego kierunku na eaiib ALE wydział humanistyczny okazal sie naprawdę w porządku Bardziej "ludzki" Tak że wszystko sie dalo zalatwic bezproblemowo, nawet zajęcia jest stosunkowo latwo zaliczyc Studiuję zarzadzanie to jest inny budynek, takze jak wybierzecie inny kierunek to nie wiem co za tajemnice tam się skrywą :d

  14-11-2018
 • Kuba
  Informatyka i ekonometria

  moim zdaniem jest to świetny kierunek, bardzo wszechstronny i mozna pójść w wiele rożnych dróg nie tylk po skończeniu, ale i w trakcie poprzez wybór odpowiednich przedmiotów obieralnych. kierunek nie jest jakis bardzo ciężki. oczywiście trzeba pracować w domu przed egzaminami czy wszelakimi projektami, ale czasu wolnego jest stosunkowo duzo, co daje mozliwosc pracy na powiedzmy pol etatu, jeżeli ktos chce Najlepsze dla mnie przedmioty to Statystyczna analiza danych, metody nieparametryczne w statystyce, programowanie w R, informatyka ekonomiczna ale to dlatego, ze mnie kręci analiza danych, jeżeli Ty wolisz cos innego to na pewno tez bedziesz mogła wybrać przedmioty, ktore Ci podpasuja przykładowo jest ekonomia, zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami, finanse i rachunkowość, programowanie obiektowe czy techniki internetowe

  13-11-2018
 • Natalia
  Energetyka

  Hej! Jeżeli chodzi o uczelnię to naprawdę jest super. Wiadomo, zdarzają się momenty kiedy człowiek myśli, co ta uczelnia robi ale jednak przeważają te lepsze rzeczy XD Mamy świetne organizacje studenckie, które polecam, ponieważ na studiach człowiek nie może tylko się studiować ale również i robić inne świetne rzeczy. Ze swojej strony mogę wam polecić dzień otwarty naszej uczelni a jeżeli zdecydujesz się to wtedy Campus AGH - obóz integracyjny, który pokazuje wszystko co najważniejsze na studiach :D

  05-11-2018
 • irek
  Informatyka

  Każdy wydział/uczelnia ma swoje plusy i minusy. Na jednym musisz duzo sie uczyc i co z tego wynika nie miec czasu na samorozwój na innych mozesz mieć tak łatwo ze ci zostaje dużo czasu na prace i nauke tego co chciałbyś. Wiele zalezy od cb, twoich zdolności i co najważniejsze pracowitości. Co mogę powiedziec o eaiib, fajnie sie studiuje, przyjemna atmosfera, na pierwszym roku można sie na prawde sporo z c++ nauczyc, grafiki - projekt-animacja. Najważniejsze zeby nie robić sobie zaległości z matmą (analiza,algebra,dyskretna) bo w sesji bedzie płacz i zgrzytanie zębów ;) Najlepiej już wcześniej przysiąść do nauki to będzie z górki. Szczerze polecam ja wiele skorzystałem z tych studiów.

  29-10-2018
 • Paulina
  Socjologia mediów i dziennikarstwo

  Ja skończyłam socjologię na AGH. I cóż mogę powiedzieć... Poziom kształcenia jest bardzo dobry, można wynieść dużą wiedzę, ale niestety nie jest to kierunek przyszłościowy. Praca po tych studiach? Hmm może jakbmś chciała zostać na uczelni, kształcić dalej, pisać publikacje itd. Idąc na te studia też brałam pod uwagę dziennikarstwo, ale niestety żadna korelacja tu nie zachodzi. Szanse na znalezienie pracy, jaka Cię interesuje - niestety marne. SAmam nauka jak już mówiłam na wysokim poziomie. Wszytskie zajęcia prowadzone bardzo profesjonalanie, wiele w fomir konwersatorium, ćwiczeń i pracy w grupach. Wykładowcy nie traktują nas z góry tylko w zasadzie na równi, no wiadomo, nie jak kolegów ale na pewno nie tak jak w szkole ;-) Mi się podobało na studiach. najlepsze jest to, że wszytskei zajęcia w jednym miejscu. Kampus jest fajny, stypendia też no i towarzystwo :-) Papierek z uczelni też robi wrażenie, chociaż nie pracuję w zawodzie :-D

  25-10-2018
 • mateusz
  Automatyka i robotyka, elektronika i telekomunikacja, informatyka - w jęz. angielskim

  Ja już co prawda skończyłem AGH i mogę nsapisać tyle,że przez  pierwsze dwa lata miałem koszmarne to tylko fiza i matma (mam nadzieję, że program studiów teraz się zmienił na lepsze), potem było OK. Jeśli chcesz się nauczyć praktyki, da się to osiągnąć, jeśli nie to też możesz zostać magistrem bez lutownicy w ręku. Atmosfera jest OK, kadra poza nielicznymi wyjątkami ;) raczej na dobrym poziomie. Najgorsze było u mnie przewalczenie "drutów" czyli teorii obwodów (po cholerę było to męczyć przez trzy albo cztery semestry - koszmar!! no i jeszcze raz ta matma i fiza. Naprawdę mam nadzieję że teraz to wygląda lepiej i mniej upierdliwie (laborki, obowiązkowe wykłady itp) - może ktoś aktualnie studiujący to opisze. Niemniej jednak mogę powiedzieć, że z pracą źle nie jest - a np. w Krakowie obecnie absolwenci informatyki czy elektroniki są wręcz wsysani przez Motorolę bez problemu ;)

  24-10-2018
 • Franek
  Informatyka

  Studiuje na AGH na WFIiS a znajomych mam na IEiT i IMIP także mogę troche opowiedzieć. Zacznijmy od IMIP: wydział ukierunkowany na przemysł tam studenci uczą się podstaw wszystkiego co może im się przydać czyli po trochu z automatyki robotyki programowania jakoś dużo nie ma głównie C++ i JAVA sporo przedmiotów fizycznych. Poziom nie jest zzbyt wysoki. Teraz IEiT: Wydział prestiżowy(byłe samogłoski) jeden z najlepszych na wydziale analizy jest dużo chociaż nie aż tyle co u mnie. Ale analiza(matematyka) to podstawa na AGH-u więc wszędzie na nią trafisz pytanie jak dużo jej chesz. Programowanie masz bodajże 5 języków z których wybierasz 3 których będziesz się uczyć. Jest o tyle elitarna że ciężko się dostać chociaż w tym roku próg był wyższy na EAiIB(dziwne).  Polecam bardziej niż UJ, bo to jednak uczlenia techniczna i więcej się trochę uczysz przedmiotów technicznych.

  23-10-2018
 • Adam
  Inżynieria materiałowa

  Idąc tu należy pamiętać o tym że AGH to uczelnia techniczna. Duża ilośc przedmiotów (zależnie od wybranego kierunku) typu Mechanika statyczna, mechanika płynów, mechanika gruntów, wytrzymałość materiałów itp. nie zapominając o matematyce, chemii, fizyce i pochodnych sprawi, że w ciągu stutiów co chwilę czegoś trzeba się jednak uczyć ;-) To Imir jest najlepszym wydziałem mechanicznym w Polsce, czy w europie? tego nie wiem:) ale na pewno dobrze i bardzo wymagająco uczą. Na pewno jako jedyni w Polsce posiadamy specjalność

  23-10-2018
 • Joanna
  Zarządzanie

  hej :) ja osobiście jestem bardzo zadowolona, chociaż z semestru na semestr jest coraz trudniej. Ogólnie sale są laboratoryjne są bardzo dobrze wyposażone, zajęcia są ciekawe, a większość prowadzących bardzo w porządku i nie utrudniają życia :) Poza tym wszystkie wydziały są blisko siebie i nie ma problemu z przejściem jeśli zajęcia są w różnych budynkach :) tylko, że to moja opinia jeśli chodzi o mój wydział bo wiadomo, że nie wszędzie jest tak samo co do prowadzących np, ale większość osób, które znam jest zadowolona, że wybrała agh :)

  19-10-2018
 • Dawid
  Budownictwo

  Uważam, że jest to bardzo dobra uczelnia nie tylko ze względu na prestiż i rankingi w, których zawsze jest wysoko ale też na komfort studiowania. Wykładowcy otwarci zawsze blisko studentów może nie tych w pierwszych rocznikach ale już po półmetku studiów były naprawdę dobre relacja na linii student wykładowca. Ja osobiście skończyłem Budownictwo więc ze znalezieniem pracy nie było najmniejszych problemów w zasadzie jeszcze w trakcie studiów znalazłem pierwszego pracodawcę. Osobiście każdemu polecam AGH chociażby ze względu na rynek pracy bardzo chłonny dla inżynierów oraz prestiż uczelni.

  19-10-2018
 • Monika
  Zarządzanie

  Uczelnia bardzo dobra, zwłaszcza dla kierunków technicznych lub zarządzania w przedsiębiorstwie.

  16-11-2017