Galeria małopolskie
Galeria małopolskie
Galeria małopolskie
Galeria małopolskie
Galeria małopolskie
Galeria małopolskie
Galeria małopolskie
Galeria małopolskie
Galeria małopolskie
Galeria małopolskie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (UE). Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Karol
  Finanse i rachunkowość

  Rozpocząłem pracę w banku podczas studiów, co pozytywnie wpłynęło na moje doświadczenie zawodowe, ważniejsze dla mnie niż teoria w kontekście zatrudnienia w branży bankowej. UE jest szczególnie cenione w sektorze finansowym, co jest niewątpliwym atutem. Uczelnia cieszy się dobrą opinią, którą uważam za zasłużoną dzięki kompetentnej i kulturalnej kadrze oraz imponującej siedzibie. Dyplom z ue robi wrażenie i z tego powodu gorąco polecam tę uczelnię.

  09-04-2024
 • Paulina
  Ekonomia

  Uważam, że jeżeli ktoś chce się uczyć, dodatkowo działa w kołach naukowych, to dużo zyska. Oczywiście też sporo zależy od wykładowców, na jakich się trafi. Ja jestem raczej zadowolony - miałem przyjemność kształcić się u prowadzących, którzy widać, że uczą z pasją i sprawia im to przyjemność. Wiadomo, trafiło mi się paru wykładowców, co prawdopodobnie na uczelnię dostali się dzięki znajomościom. Ogółem organizacja jest dla mnie OK, sprawnie idzie załatwienie wszelkich formalności, panie z biura spraw studenckich bardzo miłe. Myślę, że jak ktoś widzi się w zawodach związanych z ekonomią, to to będzie złoty strzał.

  02-11-2023
 • Wiktoria
  International business – biznes międzynarodowy

  Jestem po licencjacie na stos.gospodarczych spec. int. business w j. angielskim. Studia niestacjonarne. Jeżeli ktoś się jeszcze zastanawia to naprawdę nie ma nad czym - 3 lata spędzone w najlepszy możliwy sposób. Z każdym wykładowcą dało się dogadać, ustalić terminy etc. Wykłady i ćwiczenia ciekawe. Najtrudniejszym przedmiotem jest ekonomia jednak nic czego nie da sie zdać. Serdecznie polecam!!

  17-07-2023
 • Robert
  Prawo

  Witam wszystkich jestem na 3 roku prawa na tym Uniwersytecie i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony. Wykładowcy są kompetentni, widać, że nie są tylko teoretykami prawa ale i praktykami. Powiem Wam, że studia sa dość trudne, a wiedza szczegółowa jak pewnie wiecie studia prawnicze to dopiero początek jeśli chcecie podążyć tą scieżka to trzeba nastawić się na aplikację na która podobno nie jest tak bardzo łatwo się dostać. Ale nikt nie mówił, że będzie łatwo, wszystko jest dla ludzi. Jeszcze nie podjąłem decyzji czy chciałbym , być sędzią, prokuratorem komornikiem itd. Uczelnia daję Wam możliwość studiowania w dwóch trybach na tym kierunku : stacjonarnym i niestacjonarnym. Przedmioty z którymi się spotkacie to miedzy innymi : prawo medyczne, prawo handlowe, prawo budowlane, prawo podatkowe. Czyli jak widzicie dużo prawa. Podsumowując jeśli zamierzać być prawnikiem to mojej opinii dobry wybór. Na temat pań w dziekanacie nie będę się rozpisywał J, ale ostatecznie to co chciałem to załatwiłem.

  20-01-2022
 • gosia<3
  Zarządzanie i inżynieria usług

  szczerze polecam UEK! jeśli miałabym ponownie wybierać uczelnię to wybór byłby taki sam;) wspaniali ludzie to przede wszystkim <3 ogromne możliwości rozwijania się w tym co się lubi, mnóstwo pomysłów na ciekawe spędzanie wolnego czasu:D bardzo często z wykładowcami też po prostu da się dogadać w różnych kwestiach ;) są ludzcy i rozumieją studentów nadzwyczaj dobrze :)

  08-12-2021
 • Tomasz
  Zarządzanie

  Jestem absolwentem dwóch kierunków na tej uczelni, licencjat robiłem na analityce gosp (wydz. zarządzania) a mgr na FiR (wydz. finansów), i mam na tej podstawie obraz studiów różnoraki, ale pozytywny. Kadrze nie można raczej niczego zarzucić, z pewnością są bardzo wykształceni i wiedzą co robią, organizacji też niczego nie można zarzucić. Ogólnie to jestem zadowolony ze studiów i spokojnie mogę polecić każdemu tą uczelnię.

  11-10-2021
 • niezadowolony uekowicz
  Gospodarka przestrzenna

  Jeżeli ktoś chce dostać papierek za nic, to śmiało, proszę. Egzaminy są bezstresowe, tylko na 1 roku można nie zdać na przedmiotach ekonomiczno-matematycznych. Jeżeli przeżyjesz, masz studia z głowy. Większość przedmiotów nie jest związanych z gospodarką przestrzenną, bo to w końcu ekonomiczny, ale też nie są one w żadnym stopniu ciekawe czy przygotowujące w jakimkolwiek stopniu do pracy w dziedzinie gospodarki przestrzennej czy innej. Przez nawał przedmiotów ekonomicznych, w małym stopniu są ćwiczone programy, których umiejętność jest konieczna do pracy w gospodarce przestrzennej. Większość programów jest płatna i UEK oczywiście nie daje licencji, więc albo skończysz projekt na zajęciach (co się an pewno nie uda), albo ściągniesz pirata (co czasem też się nie uda). Plan studiów zrobiony jest w straszny sposób, który oczkuje od nas, ze nauczymy się pracy w programie w ciągu jednych zajęć i dostajemy później wielki projekt, w którym nie otrzymamy pomocy od prowadzącego

  06-09-2021
 • Wiolka
  Ekonomia

  Studiuje ekonomię zaocznie. Organizacja jest bardzo OK, załatwienie czegokolwiek typu podania, stypendia, legitymacje - wszystko bardzo sprawnie. Przedmioty dla kogoś kto lubi ekonomię będą bardzo ciekawe (z wyjątkiem makro - tam zdarzyło mi się spać). Studia zaoczne są dość specyficzne, gdyby nie projekty to pewnie zapominałabym, że w ogóle studiuje. Plus jest taki, że zdobywa się doświadczenie, ale trzeba sporo nadrabiać w domu. Wykładowcy też zdają sobie sprawę, że mamy prace, a niektórzy nawet drugi kierunek i podobno dziennych cisnął bardziej. No i plus, że jest tanio. Jak patrzyłam ceny na niektórych uczelniach prywatnych to mi szczęka opadła :) Tak więc - do przeżycia.

  17-12-2019
 • Asia
  Logistyka międzynarodowa

  Jestem na drugim roku logistyki międzynarodowej i jestem zadowolona z wyboru. Ciężko wskazać ulubiony przedmiot czy wykładowcę, w sumie wszystko mi się podoba. W grupie przeważają raczej Panowie, ale traktuję to jako plus :). Szkoła pod względem organizacji jest ok. Kampus spoko, jest gdzie usiąść na przerwach, w salach wygodnie. Atmosfera luźna, ale uczyć się trzeba. Jeszcze sama do końca nie wiem co robię na tej logistyce i czy będę się tym zajmować po ukończeniu studiów, ale skończyłam szkołę średnią o tym samym profilu, więc pomyślałam, że będzie mi łatwiej i rzeczywiście jest. Zobaczę jak będzie, gdy przyjdzie do obrony, na razie na nic nie mogę narzekać.

  16-12-2019
 • Janek
  Finanse i rachunkowość

  Studia uważam za przygotowujące poprawnie do pracy na stanowiskach w korporacjach czy mniejszych firmach. Jest to uczelnia dobrze szkoląca w swoim fachu, dająca pole do własnej inicjatywy, czy twórczej pracy z prowadzącymi, którzy nota bene w przeważającej większości mają bardzo zróżnicowane podejście do tematu co zdecydowanie uważam za zaletę. Znalezienie pracy w Krakowie po Uniwersytecie Ekonomicznym nie jest trudne, szczególnie jeśli mówimy o korporacjach. Jednak, jeśli mówić o branży handlu międzynarodowego to taka w Krakowie właściwie nie istnieje co istotnie ogranicza niemal do zera z drobnymi wyjątkami możliwość znalezienia pracy w zawodzie. Te czynniki skłoniły mnie do przeprowadzki do Warszawy, ale to nie ma nic wspólnego z samym UEK.

  25-02-2019
 • Marcin
  Stosunki międzynarodowe

  Studiowało się dobrze. Były to jednak studia niestacjonarne, więc bez porównania do studentów dziennych. Co do kadry nie mam większych zastrzeżeń. Choć niektórych ponosiła ambicją co do wymagań tego z czym niekoniecznie wszyscy mieli do czynienia. Reszta była na prawdę w porządku. Jeśli chodzi o pracę - po Stosunkach Międzynarodowych nie widzę perspektyw pracy, ale to moja wina - sam sobie kierunek wybrałem. Po Studiach Menadżerskich już prędzej. Ale miałem również inna sytuację z racji tego że znalazłem prace jeszcze przed studiami. Więc te studia były dla mnie jedynie dodatkiem.

  12-02-2019
 • Paweł
  Administracja

  Uczelnia w miarę dobrze zorganizowana, prawie cały kampus UEK-u jest usytuowany w jednej lokalizacji. Osoby prowadzące zajęcia dostępni są w formie elektronicznej. Przejrzysta platforma dla studentów - w niej znajdują się e-kursy. Zdecydowanej większości wykładowców zależy przede wszystkim na zrozumieniu istoty, znaczenia i potrzeby analizowania danego zagadnienia. Ważną częścią zaliczenia wielu ćwiczeń był praca zespołowa. Dostępność sal komputerowych. Bliskie położenie miejsc do spożywania ciepłych posiłków. W miarę zrozumiałe rozlokowanie różnych wydziałów.

  17-01-2019
 • Konrad
  Zarządzanie przedsiębiorstwem transportowo-spedycyjnym

  uczelnia za moich czasow bardzo lajtowa, ale to już zależy od wykładowców, jak i na każdej uczelni. Na cwiczeniach roznie na jednych robilo sie jakies projekty na innych niewiele :D generalnie klimat spoko. z praca hmmm nie wiem u mnie to nie odegralo roli bo juz mam swoja firme. Ale kolega tez tam studiowal i pracuje w swoim kierunku.

  31-10-2018
 • Paulina
  Gospodarka i administracja publiczna

  Jeżeli chodzi o UEK to wiele zależy od wybranego kierunku i podejścia, bo można bardzo wiele wyciągnąć, a można tez poprostu prześlizgnąć się przez studia.. Jeśli chodzi o mnie to studiowałam gospodarkę i administrację publiczną na licencjacie i potem kontynuowałam na magisterce. Studia mi się podobały, zwłaszcza licencjat i polecam.

  23-10-2018
 • Adam
  Ekonomia

  Uczelnia może dużo zyskać po reformie szkolnictwa dotyczącej stosunku pracowników naukowych do studentów. Uczelnia oferuje nie tylko zasób wiedzy ale możliwość uczestnictwa w ciekawych wydarzeniach i możliwość poznania osób kultury nauki bo biznesu. Osobiście: kontakty z uczelni są unikatowe ponieważ wiedzę można zdobyć z podręczników.

  24-09-2018
 • K.
  Finanse i rachunkowość

  Cześć wszystkim!!! Na ueku nie studiuję juz od 3 lat. Ogólnie nie było zle... nawet dobrze. :), ale w dziekanacie jest mocne zamieszanie i długie kolejki. Cieżko mi powiedzieć czy by wróciłam do tej uczelni... może przez to że rozpoczeła studia nie na tym kierunku co chciałam,... :((( , jeśli mieliby kierunek który by mnie super interesował to tak. Myśle ze bardzo duże znaczenie ma to czy jestes na zaocznych czy dziennych. Ja byłam na zaocznych, na pewno problemem były np 1,5 godzinne przerwy. Wykładowcy super. I jak cos to byłam na katedrze finansów i rachunkowości. Może inne wydziały inaczej działają

  13-04-2018
 • Szymon
  Ekonomia

  Osobiście uważam, że każdy ze studiów wyniesie tyle ile sam chce, jeżeli ktoś chcę się uczyć, działa w kołach naukowych itp to wyniesie ze studiów ogromną wiedzę i świetne znajomości. Zależy też od tego na jakich wykładowców się trafi ale ja osobiście jestem bardzo zadowolony, nie wybrałbym żadnego innego Uniwersytetu, większość wykładowców pracuje z sercem a kampus jest najlepszy ze wszystkich uczelni w Krakowie. Niestety trafiło mi się kilku wykładowców którzy na uczelnie dostały się tylko i wyłącznie poprzez rodzinne znajomości, i czują się tam bezkarne, ale nie licząc takich ekscesów jest super.

  09-11-2017
 • Michał
  Finanse i rachunkowość

  Jako drugi kierunek moge polecic, ale nie wiem czy zdecydowalbym sie na wybranie UEk-u jako jedynej uczelni. Poziom Finansow i Rachunkowosci jest zadowalający. Ogolne wracenie dobre.

  29-09-2017