Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (UE). Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Witam wszystkich jestem na 3 roku prawa na tym Uniwersytecie i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony. Wykładowcy są kompetentni, widać, że nie są tylko teoretykami prawa ale i praktykami. Powiem Wam, że studia sa dość trudne, a wiedza szczegółowa jak pewnie wiecie studia prawnicze to dopiero początek jeśli chcecie podążyć tą scieżka to trzeba nastawić się na aplikację na która podobno nie jest tak bardzo łatwo się dostać. Ale nikt nie mówił, że będzie łatwo, wszystko jest dla ludzi. Jeszcze nie podjąłem decyzji czy chciałbym , być sędzią, prokuratorem komornikiem itd. Uczelnia daję Wam możliwość studiowania w dwóch trybach na tym kierunku : stacjonarnym i niestacjonarnym. Przedmioty z którymi się spotkacie to miedzy innymi : prawo medyczne, prawo handlowe, prawo budowlane, prawo podatkowe. Czyli jak widzicie dużo prawa. Podsumowując jeśli zamierzać być prawnikiem to mojej opinii dobry wybór. Na temat pań w dziekanacie nie będę się rozpisywał J, ale ostatecznie to co chciałem to załatwiłem.

  Robert
  Prawo
  29-01-2021
 • szczerze polecam UEK! jeśli miałabym ponownie wybierać uczelnię to wybór byłby taki sam;) wspaniali ludzie to przede wszystkim <3 ogromne możliwości rozwijania się w tym co się lubi, mnóstwo pomysłów na ciekawe spędzanie wolnego czasu:D bardzo często z wykładowcami też po prostu da się dogadać w różnych kwestiach ;) są ludzcy i rozumieją studentów nadzwyczaj dobrze :)

  gosia<3
  Zarządzanie i inżynieria usług
  12-11-2020
 • Jestem absolwentem dwóch kierunków na tej uczelni, licencjat robiłem na analityce gosp (wydz. zarządzania) a mgr na FiR (wydz. finansów), i mam na tej podstawie obraz studiów różnoraki, ale pozytywny. Kadrze nie można raczej niczego zarzucić, z pewnością są bardzo wykształceni i wiedzą co robią, organizacji też niczego nie można zarzucić. Ogólnie to jestem zadowolony ze studiów i spokojnie mogę polecić każdemu tą uczelnię.

  Tomasz
  Zarządzanie
  18-09-2020
 • Studiuje ekonomię zaocznie. Organizacja jest bardzo OK, załatwienie czegokolwiek typu podania, stypendia, legitymacje - wszystko bardzo sprawnie. Przedmioty dla kogoś kto lubi ekonomię będą bardzo ciekawe (z wyjątkiem makro - tam zdarzyło mi się spać). Studia zaoczne są dość specyficzne, gdyby nie projekty to pewnie zapominałabym, że w ogóle studiuje. Plus jest taki, że zdobywa się doświadczenie, ale trzeba sporo nadrabiać w domu. Wykładowcy też zdają sobie sprawę, że mamy prace, a niektórzy nawet drugi kierunek i podobno dziennych cisnął bardziej. No i plus, że jest tanio. Jak patrzyłam ceny na niektórych uczelniach prywatnych to mi szczęka opadła :) Tak więc - do przeżycia.

  Wiolka
  Ekonomia
  17-12-2019
 • Jestem na drugim roku logistyki międzynarodowej i jestem zadowolona z wyboru. Ciężko wskazać ulubiony przedmiot czy wykładowcę, w sumie wszystko mi się podoba. W grupie przeważają raczej Panowie, ale traktuję to jako plus :). Szkoła pod względem organizacji jest ok. Kampus spoko, jest gdzie usiąść na przerwach, w salach wygodnie. Atmosfera luźna, ale uczyć się trzeba. Jeszcze sama do końca nie wiem co robię na tej logistyce i czy będę się tym zajmować po ukończeniu studiów, ale skończyłam szkołę średnią o tym samym profilu, więc pomyślałam, że będzie mi łatwiej i rzeczywiście jest. Zobaczę jak będzie, gdy przyjdzie do obrony, na razie na nic nie mogę narzekać.

  Asia
  Logistyka międzynarodowa
  16-12-2019
 • Studia uważam za przygotowujące poprawnie do pracy na stanowiskach w korporacjach czy mniejszych firmach. Jest to uczelnia dobrze szkoląca w swoim fachu, dająca pole do własnej inicjatywy, czy twórczej pracy z prowadzącymi, którzy nota bene w przeważającej większości mają bardzo zróżnicowane podejście do tematu co zdecydowanie uważam za zaletę. Znalezienie pracy w Krakowie po Uniwersytecie Ekonomicznym nie jest trudne, szczególnie jeśli mówimy o korporacjach. Jednak, jeśli mówić o branży handlu międzynarodowego to taka w Krakowie właściwie nie istnieje co istotnie ogranicza niemal do zera z drobnymi wyjątkami możliwość znalezienia pracy w zawodzie. Te czynniki skłoniły mnie do przeprowadzki do Warszawy, ale to nie ma nic wspólnego z samym UEK.

  Janek
  Finanse i rachunkowość
  25-02-2019
 • Studiowało się dobrze. Były to jednak studia niestacjonarne, więc bez porównania do studentów dziennych. Co do kadry nie mam większych zastrzeżeń. Choć niektórych ponosiła ambicją co do wymagań tego z czym niekoniecznie wszyscy mieli do czynienia. Reszta była na prawdę w porządku. Jeśli chodzi o pracę - po Stosunkach Międzynarodowych nie widzę perspektyw pracy, ale to moja wina - sam sobie kierunek wybrałem. Po Studiach Menadżerskich już prędzej. Ale miałem również inna sytuację z racji tego że znalazłem prace jeszcze przed studiami. Więc te studia były dla mnie jedynie dodatkiem.

  Marcin
  Stosunki międzynarodowe
  12-02-2019
 • Uczelnia w miarę dobrze zorganizowana, prawie cały kampus UEK-u jest usytuowany w jednej lokalizacji. Osoby prowadzące zajęcia dostępni są w formie elektronicznej. Przejrzysta platforma dla studentów - w niej znajdują się e-kursy. Zdecydowanej większości wykładowców zależy przede wszystkim na zrozumieniu istoty, znaczenia i potrzeby analizowania danego zagadnienia. Ważną częścią zaliczenia wielu ćwiczeń był praca zespołowa. Dostępność sal komputerowych. Bliskie położenie miejsc do spożywania ciepłych posiłków. W miarę zrozumiałe rozlokowanie różnych wydziałów.

  Paweł
  Administracja
  17-01-2019
 • uczelnia za moich czasow bardzo lajtowa, ale to już zależy od wykładowców, jak i na każdej uczelni. Na cwiczeniach roznie na jednych robilo sie jakies projekty na innych niewiele :D generalnie klimat spoko. z praca hmmm nie wiem u mnie to nie odegralo roli bo juz mam swoja firme. Ale kolega tez tam studiowal i pracuje w swoim kierunku.

  Konrad
  Zarządzanie przedsiębiorstwem transportowo-spedycyjnym
  31-10-2018
 • Jeżeli chodzi o UEK to wiele zależy od wybranego kierunku i podejścia, bo można bardzo wiele wyciągnąć, a można tez poprostu prześlizgnąć się przez studia.. Jeśli chodzi o mnie to studiowałam gospodarkę i administrację publiczną na licencjacie i potem kontynuowałam na magisterce. Studia mi się podobały, zwłaszcza licencjat i polecam.

  Paulina
  Gospodarka i administracja publiczna
  23-10-2018
 • Uczelnia może dużo zyskać po reformie szkolnictwa dotyczącej stosunku pracowników naukowych do studentów. Uczelnia oferuje nie tylko zasób wiedzy ale możliwość uczestnictwa w ciekawych wydarzeniach i możliwość poznania osób kultury nauki bo biznesu. Osobiście: kontakty z uczelni są unikatowe ponieważ wiedzę można zdobyć z podręczników.

  Adam
  Ekonomia
  24-09-2018
 • Cześć wszystkim!!! Na ueku nie studiuję juz od 3 lat. Ogólnie nie było zle... nawet dobrze. :), ale w dziekanacie jest mocne zamieszanie i długie kolejki. Cieżko mi powiedzieć czy by wróciłam do tej uczelni... może przez to że rozpoczeła studia nie na tym kierunku co chciałam,... :((( , jeśli mieliby kierunek który by mnie super interesował to tak. Myśle ze bardzo duże znaczenie ma to czy jestes na zaocznych czy dziennych. Ja byłam na zaocznych, na pewno problemem były np 1,5 godzinne przerwy. Wykładowcy super. I jak cos to byłam na katedrze finansów i rachunkowości. Może inne wydziały inaczej działają

  K.
  Finanse i rachunkowość
  13-04-2018
 • Osobiście uważam, że każdy ze studiów wyniesie tyle ile sam chce, jeżeli ktoś chcę się uczyć, działa w kołach naukowych itp to wyniesie ze studiów ogromną wiedzę i świetne znajomości. Zależy też od tego na jakich wykładowców się trafi ale ja osobiście jestem bardzo zadowolony, nie wybrałbym żadnego innego Uniwersytetu, większość wykładowców pracuje z sercem a kampus jest najlepszy ze wszystkich uczelni w Krakowie. Niestety trafiło mi się kilku wykładowców którzy na uczelnie dostały się tylko i wyłącznie poprzez rodzinne znajomości, i czują się tam bezkarne, ale nie licząc takich ekscesów jest super.

  Szymon
  Ekonomia
  09-11-2017
 • Jako drugi kierunek moge polecic, ale nie wiem czy zdecydowalbym sie na wybranie UEk-u jako jedynej uczelni. Poziom Finansow i Rachunkowosci jest zadowalający. Ogolne wracenie dobre.

  Michał
  Finanse i rachunkowość
  29-09-2017

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (UE) - Aktualności

Akademia Dziedzictwa – rekrutacja trwa! Jedyne w Polsce studia podyplomowe z zakresu zarządzania dziedzictwem kulturowym!Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Koszt semestru –1700 zł! – nabór do 12. edycji Akademia Dziedzictwa trwa! Słuchacze studiów otrzymują wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu ekonomii, prawa, zarządzania, sztu [..]

Zobacz więcej