Kierunki/Specjalizacje: 32
Opinie: 18
Uniwersytet SWPS to niepubliczna uczelnia z siedzibą w Warszawie. Powstała w 1996 roku, od początku kładąc wielki nacisk na jakość kształcenia i oferowanie studentom najwyższych, europejskich standardów. Uczelnia ma swoje zamiejscowe filie w Sopocie, Katowicach, Poznaniu oraz we Wrocławiu. Z różnych form kształcenia na uczelni korzysta aktualnie około 20 tysięcy studentów, którzy kształcą się pod okiem 350 pracowników naukowych. Uniwersytet SWPS prowadzi kształcenie w naukach społecznych oraz humanistycznych. Studenci mają do wyboru studia pierwszego i drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, a także studia doktoranckie. Spory wybór jest również wśród kierunków studiów podyplomowych.
Oprócz działalności edukacyjnej, SWPS prowadzi szeroko zakrojoną działalność naukową i badawczą. Studenci mają do dyspozycji świetnie wyposażoną bazę naukową, nowoczesne pracownie. Mogą uczestniczyć w dodatkowych kursach, szkoleniach, projektach i innych formach zdobywania doświadczenia zawodowego.
Kierunki/Specjalizacje: 8
Opinie: 35
Uczelnia Techniczno-Handlowa to niepubliczna uczelnia wyższa, która na stołecznym rynku edukacyjnym funkcjonuje od 1992 roku. Szkoła od początku swojego powstania dokładała wszelkich starań, aby oferować kierunki atrakcyjne, przygotowane z dbałością o najwyższa standardy kształcenia, a także realizowane zgodnie z potrzebami zmieniającego się rynku pracy. Uczelnia działa w Warszawie, ma również swoją zamiejscową siedzibę w Płońsku.
Kształci w dziedzinach związanych z finansami, zarządzaniem, budownictwem, informatyką oraz w kierunkach pokrewnych. W ofercie edukacyjnej znajdują się studia inżynierskie, licencjackie i magisterskie. Bogaty jest również pakiet studiów podyplomowych skierowanych do absolwentów studiów wyższych. Studia na UTH to gwarancja kształcenia, które procentuje w późniejszym życiu zawodowym, a absolwenci uczelni nie mają problemów ze znalezieniem zatrudnienia w swojej dziedzinie.
Kierunki/Specjalizacje: 6
Opinie: 5
VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie jest uczelnią kształcącą w obszarach mody i designu oraz sztuk kreatywnych. Uczelnia kształci w następujących obszarach: projektowania ubioru, stylizacji, fotografii modowej czy dyrekcji artystyczno-kreatywnej. VIAMODA prowadzi rekrutację na studia I i II stopnia oraz podyplomowe, a także posiada bogatą ofertę kursów i warsztatów zawodowych. Od pierwszych dni swojej działalności uczelnia stale współpracuje ze światowymi partnerami przemysłu modowego, w tym m.in. Central Saint Martins College of Art and Design at the University of the Arts London.
Dodatkowo bierze ona również udział w programie Erasmus+. Niewątpliwą zaletą uczelni oprócz europejskiego standardu nauczania jest świetnie wykwalifikowana kadra złożona z nauczycieli akademickich oraz praktyków aktywnie działających w modzie, designie oraz innych towarzyszących im dziedzinom.
Kierunki/Specjalizacje: 13
Opinie: 21
Akademia Pedagogiki Specjalnej jest najstarszą uczelnią pedagogiczną w Polsce, założoną w 1922 roku przez Marię Grzegorzewską. Aktualnie uczelnia kształci w naukach pedagogicznych i społecznych na wielu kierunkach i specjalnościach do wyboru. Kształcenie realizowane jest w ramach studiów I i II stopnia, studiów jednolitych magisterskich oraz studiów doktoranckich. Bardzo bogata jest również oferta studiów podyplomowych, które pozwalają na podwyższenie kwalifikacji w konkretnej dziedzinie.
Akademia Pedagogiki Specjalnej zapewnia kształcenie według najwyższych standardów akademickich i nowoczesnych programów nauczania. Studenci mają do dyspozycji rozbudowaną bazę dydaktyczną, świetnie wyposażone pracownie oraz wykwalifikowanych nauczycieli, nie tylko wykładowców akademickich, ale również specjalistów – praktyków z różnych obszarów nauk pedagogicznych.
Kierunki/Specjalizacje: 23
Opinie: 7
Akademia Finansów i Biznesu Vistula, działająca od 1992 roku, jest jedną z najstarszych niepublicznych uczelni wyższych w Polsce. Jej filią jest Akademia im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku. Uczelnia oferuje kierunki związane z finansami, ekonomią, stosunkami międzynarodowymi i zarządzaniem, stale aktualizując swoją ofertę zgodnie z wymaganiami rynku pracy. Ostatnio wprowadzono nowe programy, takie jak: Logistyka, Analityka biznesu i bezpieczeństwa, Psychologia w biznesie, Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam oraz Konsultant językowy w biznesie.
Studenci mogą wybierać spośród studiów licencjackich, magisterskich, podyplomowych, doktoranckich oraz programów MBA przeznaczonych dla przyszłych menedżerów. Zajęcia odbywają się w języku polskim lub angielskim, w trybie stacjonarnym, niestacjonarnym oraz online.
Akademia Finansów i Biznesu Vistula zapewnia edukację w nowocześnie wyposażonych salach wykładowych i pracowniach, umożliwiając studentom rozwijanie umiejętności praktycznych pod okiem doświadczonych wykładowców i specjalistów z danej dziedziny. Uczelnia aktywnie współpracuje z sektorem biznesowym, co pozwala studentom na odbywanie praktyk zawodowych w renomowanych firmach z różnych branż. Absolwenci Akademii Finansów i Biznesu Vistula mają przed sobą szerokie możliwości zawodowe.
Kierunki/Specjalizacje: 49
Opinie: 34
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego jest publicznym uniwersytetem przyrodniczym, najstarszą i największą tego typu uczelnią w Polsce. Początki uczelni sięgają roku 1816 roku. SGGW kształci przyszłych rolników, leśników, technologów żywienia, inżynierów czy weterynarzy. W ofercie edukacyjnej znajdują się studia pierwszego i drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, a także studia doktoranckie. Nie brakuje również dużej ilości studiów podyplomowych dla absolwentów różnych kierunków.
SGGW prężnie prowadzi nie tylko działalność edukacyjną, ale również naukową i badawczą. Studenci mają możliwość uczestniczenia w wielu projektach oraz badaniach naukowych, co pozwala na rozwijanie umiejętności i zdobywanie pierwszych doświadczeń. Kształcenie odbywa się w doskonale przystosowanej bazie dydaktycznej z pracowniami, laboratoriami, a także gospodarstwami, w których można realizować zajęcia praktyczne.
Kierunki/Specjalizacje: 25
Opinie: 8
Uczelnia Łukaszewski to warszawska, prywatna uczelnia, która została założona w 2001 roku pod nazwą Wyższa Szkoła Zarządzania Personelem. Jak dotąd, jest to jedyna szkoła wyższa zajmująca się wyłącznie kształceniem przyszłych specjalistów zarządzania i kadr menedżerskich. Nie posiada ona wydziałów, lecz akademie. W ich skład wchodzi Akademia: Zarządzania, Biznesu, Nieruchomości, Kultury i Sztuki oraz Bezpieczeństwa. Uczelnia umożliwia podjęcia studiów I stopnia, podyplomowe oraz MBA.
Misją Uczelni Łukaszewski jest kształcenie kadry specjalistycznej i kierowniczej w oparciu o najnowsze osiągnięcia nauki i techniki, zgodnie z wymaganiami stawianymi przez współczesny rynek pracy, tak aby byli przygotowani do pracy w swoim zawodzie. Dodatkowo pomaga w tym Centrum Planowania Kariery, które prowadzi doradztwo zawodowe dla studentów, a także szkolenia ułatwiające im wejście na rynek pracy.
Kierunki/Specjalizacje: 4
Opinie: 14
Uczelnia Medyczna im. Marii Skłodowskiej - Curie powstała w 1997 roku w Warszawie. Jest to niepubliczna uczelnia wyższa, która kształci w zawodach medycznych oraz okołomedycznych. W ofercie kształcenia znajdują się takie kierunki, jak kierunek lekarski, pielęgniarstwo, kosmetologia oraz ratownictwo medyczne. Uczelnia oferuje studia I i II stopnia, jednolite studia magisterskie, a także wiele kursów, szkoleń, studiów podyplomowych i innych form uzupełniania wykształcenia.
Posiada rozbudowaną infrastrukturę z nowocześnie wyposażonymi pracowniami, które pozwalają na organizowanie zajęć praktycznych na najwyższym poziomie. Studenci kształcą się pod okiem wykwalifikowanej kadry wykładowców akademickich, a także specjalistów – praktyków z konkretnych dziedzin medycyny czy pokrewnych branż. Kształcenie realizowane jest z naciskiem na naukę praktycznych umiejętności, a praktyki i staże zawodowe realizowane są w stołecznych ośrodkach zdrowia, szpitalach i placówkach medycznych.
Kierunki/Specjalizacje: 12
Opinie: 19
Akademia Sztuki Wojennej jest uczelnią wojskową publiczną, której początki sięgają XVIII wielu i Szkoły Rycerskiej. Uczelnia kształci służby wojskowe na potrzeby państwa, ale również prowadzi kierunki dla studentów cywilnych. W strukturze organizacyjnej uczelni znajdują się trzy wydziały: Wydział Wojskowy, Wydział Bezpieczeństwa Narodowego oraz Wydział Zarządzania i Dowodzenia. ASWoj kształci żołnierzy zawodowych na studiach magisterskich, podyplomowych, a także na różnego rodzaju kursach. Studentom cywilnym oferuje studia I i II stopnia, a także studia doktoranckie oraz duży wybór studiów podyplomowych.
Uczelnia dysponuje rozbudowaną i świetnie wyposażoną baza dydaktyczną, posiada zaawansowane technologicznie laboratoria i doskonale przygotowane pracownie. Studenci mają możliwość rozwijania zainteresowań na kursach, szkoleniach, a także w ramach udziału w wielu projektach. Nauka odbywa się pod okiem najlepszych wykładowców akademickich i specjalistów praktyków. Absolwenci Akademii Sztuki Wojennej cieszą się świetnymi opiniami wśród pracodawców i bez problemu znajdują zatrudnienie.
Kierunki/Specjalizacje: 4
Opinie: 3
Collegium Intermarium to warszawska niepubliczna szkoła wyższa, która została założona w 2021 roku związana z Ordo Iuris oraz Fundacją Edukacja dla Wartości. Na tej uczelni prowadzone są studia jednolite magisterskie na kierunku Prawo oraz liczne studia podyplomowe, które nie mają swoich odpowiedników w innych szkołach wyższych. Należą do nich m.in. Etyka cnót i realnego dobra w dobie ponowoczesności, Narzędzia zwalczania cyberprzestępczości czy Nowoczesne metody dowodowe.
Misją Collegium Intermarium jest edukowanie w oparciu o klasyczne wartości cywilizacji europejskiej. Pod uwagę brane są zagadnienia z rzymskiej kultury prawnej, greckiej filozofii, a także etyki chrześcijańskiej. Uczelnia posiada również swoje dwie filie w Poznaniu oraz w Lublinie. Partnerami Collegium Intermarium są: francuski Instytut Nauk Społecznych, Ekonomicznych i Politycznych oraz Akademia Zamojska.
Kierunki/Specjalizacje: 18
Opinie: 5
Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki jest niepubliczną uczelnią, która działa nieprzerwanie od 2000 roku. Jest ona jedyną szkołą wyższą w Polsce, która prowadzi studia wyłącznie w jednym kierunku, tj. Informatyki. Kierunek ten można studiować w ramach studiów I stopnia, II stopnia oraz studiów podyplomowych. Uczelnia oferuje swoim studentom własną, nowoczesną bazą dydaktyczno-naukową, w tym 12 laboratoriów (np. zdalne laboratorium komputerowych technik pomiarowych).
Co więcej studenci mogą rozszerzyć swoje kwalifikacje poprzez uzyskanie cenionych na rynku pracy certyfikatów branżowych ICT, np. PRINCE2® Foundation, PMI®, CCNA, audytora wewnętrznego systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji wg ISO 27001 i innych. Poza studiami akademickimi WWSI prowadzi również otwarte studia informatyczne, w tym wykłady, kursy, szkolenia, warsztaty, m.in. dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Wydziały/Kierunki: 3
Kierunki/Specjalizacje: 2
Opinie: 13
Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji to niepubliczna uczelnia wyższa, która na rynku edukacyjnym działa od ponad 20 lat. W strukturze edukacyjnej EWSPiA znajduje się Wydział Prawa w Warszawie, a także filie zagraniczne: Wydział Prawa w Londynie oraz Wydział Administracji w Brukseli. Uczelnia oferuje studia licencjackie, magisterskie uzupełniające, a także jednolite studia magisterskie. W ofercie znajdują się również ciekawe kursy i szkolenia, pozwalające na podnoszenie kompetencji zawodowych.
Studenci kształcą się w świetnie wyposażonej bazie dydaktycznej oraz pod okiem kompetentnej, wykwalifikowanej kadry wykładowców. Mają możliwość realizacji praktyk zawodowych w najlepszych przedsiębiorstwach na rynku. Ukończenie Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji otwiera przed absolwentami szereg możliwości zawodowych.
Wydziały/Kierunki: 2
Kierunki/Specjalizacje: 3
Opinie: 24
Uczelnia Społeczno-Medyczna w Warszawie powstała w 1999 roku i jest uczelnią niepubliczną, oferującą kształcenie w naukach medycznych oraz społecznych. Uczelnia prowadzi studia I i II stopnia na kierunkach takich, jak dietetyka, kosmetologia oraz pedagogika. Studenci kształcą się w niewielkich grupach, kształcenie kładzie nacisk na praktyczną naukę zawodu. Do dyspozycji studentów jest rozbudowana baza dydaktyczna, a także wykwalifikowana kadra naukowa. W jej skład wchodzą nie tylko nauczyciele akademiccy, ale również specjaliści praktycy w danych obszarach.
Studia na Uczelni Społeczno-Medycznej cieszą się popularnością wśród studentów, którzy doceniają nie tylko wysoki poziom nauczania, ale również przyjazną atmosferę i możliwość rozwijania indywidualnych zainteresowań. Absolwenci studiów świetnie radzą sobie w życiu zawodowym i są bardzo dobrze przygotowani do pracy w wybranych specjalnościach.
Kierunki/Specjalizacje: 6
Opinie: 21
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych jest niepubliczną uczelnią wyższa, która powstała w 1994 roku. Uczelnia prowadzi studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie, a także studia doktoranckie i podyplomowe. W strukturze organizacyjnej PJATK znajdują się: Wydział Informatyki. Wydział Sztuki Nowych Mediów, Wydział Zarządzania Informacją oraz Wydział Kultury Japonii.
Kształcenie jest realizowane w nowoczesnej bazie dydaktycznej, świetnie wyposażonych pracowniach. Studenci mogą uczestniczyć w wielu dodatkowych zajęciach, brać udział w ciekawych projektach, a także korzystać z wymiany międzynarodowej. Absolwenci Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych świetnie sobie radzą po ukończeniu uczelni, znajdując satysfakcjonujące zatrudnienie zarówno w kraju, jak i za granicą.
Kierunki/Specjalizacje: 5
Opinie: 7
Wyższa Szkoła Rehabilitacji rozpoczęła swoją działalność 22 lutego 2007 r. Nauka na tej uczelni koncentruje się na zdobyciu specjalistycznej ale przede wszystkim praktycznej wiedzy z zakresu: rehabilitacji, ratownictwa medycznego, psychologii medycznej oraz dietetyki. Wykwalifikowana kadra akademicka, która składa się doświadczonych wykładowców oraz z praktyków zawodu kieruje się w pracy i dydaktyce tradycjami konstancińskiej szkoły rehabilitacji oraz innowacyjnymi metodami ratownictwa medycznego.
Uczelnia gwarantuje naukę na najwyższym poziomie, czego przykładem jest możliwość odbywania praktyk w najbardziej prestiżowych placówkach medycznych w Warszawie. Ponadto na Uczelni stworzono Centrum Szkoleń WSR, które w swojej ofercie zawiera różnorodne kursy podnoszenia kwalifikacji zaadresowane do fizjoterapeutów, dietetyków, pedagogów oraz ratowników medycznych.
03-219 Warszawa
ul. Elektronowa 2
228 142 564,
228 143 156,
508 587 925
02-554 Warszawa
al. Niepodległości 162 (metro Pole Mokotowskie)
22 564 77 77