Galeria mazowieckie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Warszawski Uniwersytet Medyczny (WUM). Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Kinga
  Dietetyka

  Poziom zajęć nie jest bardzo wysoki i niewielkim nakładem pracy można bez problemu zdać na kolejny rok. Dużym minusem jest jednak rozłożenie planu zajęć, które jest totalnie przypadkowe. Bardzo często dochodzi do sytuacji, w której to jedne zajęcia są na rano, a inne popołudniu. Ogólnie jednak na studiach da się połączyć naukę z typowym życiem studenckim i czasem wolnym dla siebie. Jeżeli zaś chodzi o wykładowców to chyba tak jak wszędzie można spotkać zarówno takich, którzy są w porządku, jak i traktujących studentów z góry. Ogólnie jednak większość jest w porządku.

  17-01-2024
 • Grzegorz
  Dietetyka

  Sam początek studiów jest niezwykle ciężki. Od razu można zetknąć się z mnóstwem bardzo trudnych przedmiotów, które ciężko zdać. Dopiero drugi semestr daje trochę więcej luzu. Na plus, że wszystkie materiały są dostępne w formie PDF i nie ma potrzeby kupowania książek. Wykładowcy są bardzo pozytywni i życzliwi względem studentów. Bardzo chętnie pomagają w zrozumieniu konkretnych zagadnień. Studenci również są przyjaźni i bardzo szybko połączyliśmy się w grupki, a także chętnie integrowaliśmy ze sobą na różnych imprezach.

  17-11-2023
 • Maja
  Pielęgniarstwo

  Jeśli ktoś nie przyłoży sie od początku do nauki to bardzo szybko pożegna się z możliwością studiowania. Nie ma na I roku warunku. Trzeba się solidnie przygotować. Dużo możliwość podpatrywania starszych kolegów czy lekarzy daje koło naukowe. Nie żałuję wyboru kierunku , chociaż wiele osób straszyło mnie, że marna płaca, zero perspektyw w kraju itd itp. Ja w porównaniu do innych mam naprawdę dobre przygotowanie i koleżanki z pracy mnie chwalą, że sporo umiem i nie trzeba mnie prowadzić za rączkę. Może organizacja na linii student uczelnia mogłaby być lepsza, np ale to chyba na każdej uczelni tak jest ;-)

  09-10-2019
 • Zuza
  Pielęgniarstwo

  Nie uważam, żeby było tu źle. Trzeba się dużo uczyć i to zupełnie innej wiedzy i w inny sposób niż do tej pory.Nie znaczy to jednak, że jest jakaś tragedia. Jak jest się na bieżąco to spoko, gorzej jak sobie popuścisz. Wiadomo, że w więszości przypadków patrzymy tylko na ręce lekarzom ale od czegos trzeba zacząć ;-) To chyba zwykle tak jest. ja zmierzam pracowac na odziele dzieciecym w szpitalu ale co z tego wyjdzie nie wiadomo ;-)

  20-03-2019
 • Franek
  Lekarski

  Uważa się, że to najlepszy wydział lekarski w POlsce na równi z CM UJ.  Nie wiem jak na UJ ale tu na pewno trzeba dużo umieć już przed ;-) Nikt nie bedzie Ciebie prowadzić za rękę. Musisz sie przestawić na ich tok myślenia. Na początku trzeba się przygotowac na to, że będzie się niewidzialnym ;-) Wykładowcy traktują cię jak ducha dopiero póxniej już jak więcej się umie zaczynaja Cię doceniać. To takie przygotowanie do prawdziwego życia lol

  20-02-2019
 • Grzegorz
  Lekarski

  Wiele osób uważa, że jest to najlepsza uczelnia medyczna w kraju. Jest to stwierdzenie bardzo ogólne, nie do końca prawdziwe. Niestety, w związku z nieznanymi na podstawie zajęć wymaganiami, wiele bardzo trudnych testów studenci zaliczają znając jedynie zagadnienia, bądź też pytania wprost z poprzednich lat. Zapamiętywanie testów nie ma nic wspólnego z faktyczną nauką. Dlatego też uważam, że poziom jaki wyniesiesz z tych studiów jest kwestią bardzo indywidualną i nie ma związku ani bezpośrednio z uczelnią, ani z ocenami. Prawdą jest, że w Warszawie są duże możliwości zapoznania się z pracą lekarzy na poszczególnych oddziałach w ramach tzw. kół naukowych (które de facto w większości przypadków nie dają żadnych praktycznych umiejętności, o czym studenci przekonują się na 4. roku w ramach zajęć praktycznych). Sporo osób znalazło tam również swoje drugie połówki, więc jest to nie tylko koło „naukowe

  12-02-2019
 • Zoeva
  Fizjoterapia

  Ja bardzo, krótko powiem, ale na tematy. Uważam że moja uczelnia Warszawski Uniwerek medyczny i mój kierunek fizjoterapia to dają naprawdę duże możliwości rozwoju poprzez organizacje ciekawych warsztatów, konferencji naukowych oraz poprzez przynależność do kół naukowych. Myślę że po tym kierunku studiów nie na problemów ze znalezieniem pracy, ponieważ liczba osób potrzebujących fizjoterapii stale rośnie, a dzięki nowej ustawie o zawodzie fizjoterapeuty wzrósł prestiż tegoż zawodu eweidentnie wzrósł. Wiem, że dzięki zmianom możliwe będą lepsze warunki w naszym kraju w tej dziedzinie medycyny.

  03-02-2019
 • Zigi
  Lekarski

  Studiuję w Warszawie, z plusów: dużo kół naukowych, konferencji, możliwość pisania prac naukowych, prowadzący posiadają dużą wiedzę, zazwyczaj większości zależy żeby nam ją przekazać :) Myślę, że poziom jest raczej wysoki, mam kilkoro znajomych z innych uczelni, którzy przenieśli się po 1 czy 2 roku, tam mieli same 4,5 i 5, w Warszawie zazwyczaj 3 w porywach 3,5 i sami przyznają, że jest po prostu trudniej i kolokwia są cięższe, ale sądzę, że poziom w Krakowie jest taki sam. Na klinikach wszystko zależy na kogo trafisz, jak wszędzie. Atmosfera jest ok, dzielimy się materiałami, choć grup jest tyle, że nikt nie zagwarantuje, że wszystkim się udało dobrze trafić, a więc znowu: jak wszędzie.

  29-01-2019
 • Sylwia
  Farmacja

  Cześć wszytskim. Jestem na Warszawskim Uniwerku Medycznym i pomimo tego, że w sumie studia do njałatwiejszych nie należą, a sama uczelnia jest dość specyficzna to suma sumarum mogę polecić. Jest dużo nauki nie ma co ukrywać w końcu farmacja nie jest jakims łatwy zawodem i trzeba wiele przyswoic przed pierwszą pracą. Chodza słuchy, że uczelnia nie jest dobra dla studenta.  Trzeba sie przyzwyczaić, ale na moim wydziale nie jest źle. Czasem ciężko coś załatwić w dziekancie, ale od czasu do czasu nikomu korona z głowy nie spadnie. Ogromny plusem jest to, że na starcie już wiesz kiedy i jakie egzaminy i kolokwia będziesz zdawał. Nie obudzisz się później z ręką w nocniku, że mało czasu do sesji.  Chociaż i tak to nie wiele da jak nie chodziśz na zajęcia i nie uczysz się systematycznie. Egzaminy łatwwe nie są. Z biologii nie zdała połowa roku, a z tych co ogarnęli to same 3 były. Jest jesszcze parazytologia, która jest loterią - jeśli trafisz coś czego zdążyłeś się nauczyć to zdasz. 

  25-01-2019
 • Magdalena
  Zdrowie publiczne

  Studiowało mi się dobrze, uważam ze to przyszłościowy kierunek. Obecnie nastało na nim sporo zmian - nowa specjalizacja na studiach magisterskich, międzynarodowy program w którym WUM uczestniczy ( zawiera zajęcia które maja na celu przygotowanie kandydata do rozmów z przyszłym pracodawca). Te zmiany to w mojej opinii zmiany na lepsze także polecam. Bez problemu tez znalazłam prace po skończeniu studiów także myślę, ze warto rozważyć studia na tej uczelni.

  18-12-2017
 • Jacek
  Lekarski

  Studia nie są toksyczne ale drogie, zbyt drogie w stosunku do tego co oferują. Słabej jakości materiały dydaktyczne: niedopracowane, źle skserowane, nieaktualne (np. z poprzedniej edycji studiów), czasem z błędami merytorycznymi, czasem z niedokończoną jakąś ważną (z mojego punktu widzenia informacją), przeładowane nieistotnymi informacjami i co ważne materiały na czarno-białym ksero - zmiany skórne i inne niuanse nie do zobaczenia. Stosunkowo mało ćwiczeń.

  14-12-2017
 • Anna
  Lekarski

  Studia koncentrują się w dużej mierze na wiedzy specjalistycznej, m.in. z zakresu badań klinicznych, przez co ilość nauki jest ogromna. Z drugiej jednak strony zajęcia znakomicie przygotowują do pracy w służbie zdrowia i zawodach z nią powiązanych. Najlepsi wykładowcy w swoich dziedzinach. Czesne stosunkowo wysokie

  12-12-2017
 • Michał
  Analityka medyczna

  Dosyć ciężko jest dużo pracy i nieprzespanych nocy ;) Ale dosyć ciekawie i większość prowadzących jest prostudencka

  11-12-2017
 • Karolina
  Farmacja

  Studia na kierunku Farmacja dają doskonałe przygotowanie do zawodu. Bardzo duża ilość nauki poparta jest zajęciami praktycznymi. Poziom nauczania wysoki jak na tą dziedzinę, jednakże zdobycie dyplomu daje prestiż i szansę sukcesu na ryku pracy. Pracownie i sama uczelnia znakomicie przygotowane. Polecam szczególnie osobom poważnie myślącym o pracy w tym zawodzie.

  29-11-2017
 • Anna
  Dietetyka

  Studia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oceniam w samych pozytywach. Co prawda czasami było ciężko, ale to głownie z uwagi na dużą ilość zajęć praktycznych i projektów, które wymagały poświęcenia czasu. Za największy plus uważam znakomitą kadrę dydaktyczną, ciekawe zajęcia i przyjazną atmosferą na uczelni. Studia wykształciły we mnie otwartość na drugiego człowieka oraz pozwoliły rozwinąć skrzydła na rynku pracy.

  24-11-2017