Galeria VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
Galeria VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
Galeria VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
Galeria VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
Galeria VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo
Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S Online NSN S Online NSN S Online NSN S Online NSN

Dyrekcja kreatywna i komunikacja marki modowej

Zobacz

Cena za semestr od od od od 7 350zł

Projektowanie komunikacji marki, Fotografia i Stylizacja

Zobacz

Zobacz

Cena za semestr od 6 350zł od od od

Projektowanie komunikacji marki, Fotografia i Visual Branding

Zobacz

Zobacz

Cena za semestr od 6 350zł od od od

Projektowanie ubioru i dyrekcja kreatywna

Zobacz

Cena za semestr od od od od 7 850zł

Projektowanie ubioru i kostiumografia

Zobacz

         

Projektowanie ubioru i zarządzanie technologią

Zobacz

Zobacz

Cena za semestr od 6 350zł od od od

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), Online - zdalne, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne , *NSC - niestacjonarne ciągłe od poniedziałku do piątku

KALENDARIUM REKRUTACJI NA ROK AKADEMICKI 2023/2024

rekrutacja rekrutacja

 

DLACZEGO VIAMODA

VIAMODA Szkoła Wyższa to warszawska szkoła mody i wzornictwa o międzynarodowym charakterze. Na rynku akademickim jest jedyną uczelnią, która zajmuje się szeroko pojętą modą od strony naukowej.

Jest to uczelnia, która na pierwszym miejscu stawia przygotowanie praktyczne studentów z zakresu projektowania, kreowania zarządzania modą, a także budowania i wdrażania nowoczesnych strategii komunikacyjnych i biznesowych dla branży modowej.

Dzięki swojemu niekonwencjonalnemu podejściu do kształcenia, kompleksowo przygotowuje przyszłych absolwentów do pracy w sektorze modowym. Studenci mają okazję poznać wszystkie mechanizmy oraz specyfikację tej branży, co przekłada się na odnoszone w przyszłości sukcesy czy rozwijanie indywidualnych koncepcji projektowych.

W tym celu pomaga również twórcza kadrą profesjonalistów złożona nie tylko z naukowców, ale i praktyków z polskich oraz europejskich uczelni artystycznych, a także specjalistów czynnie działających w branży przemysłu modowego.

To wszystko uzupełnia bogata oferta programu wsparcia, opartego o duży wybór staży i praktyk w prestiżowych ośrodkach modowych. Daje to studentom możliwość zdobycia nieocenionego doświadczenia branżowego, a także szansę nawiązania współpracy z prestiżowymi europejskimi i światowymi firmami mody.


 

WŁADZE UCZELNI

MGR KINGA MILLER – REKTOR VIAMODA Szkoły Wyższszej w Warszawie

Absolwentka MBA in Fashion Business Development w ESMOD-Paris, Marketing Management Program w California University oraz Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na UW. Zajmowała się komunikacją wizerunkową takich marek jak: Vistula, Wólczanka, Wolford, Replay.

DR DOMINIKA ŁUKAWSKA-MILCZARSKA - PROREKTORVIAMODA Szkoły Wyższszej w Warszawie

Absolwentka ASP w Łodzi. Laureatka licznych konkursów artystycznych i autorka wystaw rysunków. Aktualnie projektuje grafikę odzieżową dla takich firm jak: Troll, Top Secret czy Monnari.

DR ZDZISŁAWA ŚWINIARSKA- PROREKTOR VIAMODA Szkoły Wyższszej w Warszawie

Absolwentka Szkoły Projektowania i Reklamy w Łodzi, oraz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od wielu lat zajmuje się projektowaniem odzieży. Jej kolekcje były prezentowane na licznych targach i pokazach w Polsce i za granicą.

MGR MIKOŁAJ WIATR - KANCLERZ VIAMODA Szkoły Wyższszej w Warszawie

Absolwent WSMiKS oraz Akademii im. Aleksandra Gieysztora.

 

KAMPUS

VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie mieści się przy ulicy Paca 37 na Pradze Południe w pobliżu Ronda Waszyngtona. Dzięki tej lokalizacji dotarcie do nas zarówno samochodem jak i komunikacją miejską nie sprawia żadnych problemów.

Do dyspozycji studentów są oddane sale wykładowe i ćwiczeniowe oraz pracownie.

W nowoczesnych, estetycznie zaprojektowanych przestrzeniach kampusu VIAMODA Szkoły Wyższej w Warszawie wydzielono specjalistyczne laboratoria, sale do prowadzenia ćwiczeń i wykładów.

Swoiste centrum specjalności Projektowanie ubioru i zarządzanie technologią stanowi laboratorium technologiczne, gdzie realizowane są wszystkie koncepcje projektowe naszych studentów oraz doskonalony jest ich warsztat i umiejętności manualne.

Pracownia do konstrukcji została przystosowana do prowadzenia zajęć z przestrzennego modelowania wzorów, modelowania wzorów odzieżowych i akcesoriów, pracowni technologii produkcyjnej.

W pracowni ogólnoplastycznej będą się odbywały zajęcia m.in. z rysunku i malarstwa, fotografii, kompozycji, rysunku żurnalowego, podstaw projektowania, technik wspomagających projektowanie, projektowania wzorów odzieżowych, projektowania tkanin.

W sali komputerowej studenci będą uczestniczyć w zajęciach wspomagających projektowanie (m.in. techniki wspomagające projektowanie, materiałoznawstwo, komputerowe techniki konstruowania wzorów, druk na tkaninie). Wyposażenie pracowni stanowi profesjonalny sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem wspomagającym projektowanie, odpowiednie drukarki, ploter, skaner do wprowadzania form.

Natomiast laboratorium fotograficzne to miejsce, gdzie rzeczywistość projektowa łączy się z magią obrazu. W tej przestrzeni studenci mają możliwość poznania tajników fotografii mody oraz video. Uczą się procesu produkcji sesji zdjęciowych wizerunkowych i packshotowych na potrzeby marek odzieżowych.

 

Kontakt do uczelni

04-386 Warszawa

ul. Paca 37

tel.:

+48 506 561 999