Kierunki/Specjalizacje: 42
Opinie: 11
Wojskowa Akademia Techniczna jest cywilno-wojskową uczelnią publiczną z siedzibą w Warszawie. Jej początki sięgają 1951 roku. Obecnie w ramach różnych form kształcenia z oferty edukacyjnej uczelni korzysta ponad 10 tysięcy studentów, którzy kształcą się pod okiem ponad 800 pracowników naukowych. Realizowane są studia pierwszego stopnia, inżynierskie i licencjackie, studia drugiego stopnia, a także studia doktoranckie. W ofercie edukacyjnej można również znaleźć sporo studiów podyplomowych. Kształcenie na Wojskowej Akademii technicznej odbywa się według najwyższych standardów akademickich i nowoczesnych programów nauczania, tworzonych zgodnie z zapotrzebowaniem na specjalistów w konkretnych dziedzinach.
Studenci kształcą się w rozwiniętej bazie dydaktycznej, mają możliwość uczestniczenia wielu zajęciach dodatkowych, badaniach i projektach. Mają do dyspozycji nowocześnie wyposażone pracownie. Absolwenci Wojskowej Akademii Technicznej są specjalistami cenionymi i poszukiwanymi przez pracodawców.
Wydziały/Kierunki: 1
Kierunki/Specjalizacje: 2
Opinie: 12
Szkoła Główna Służby Pożarniczej to publiczna uczelnia służb państwowych, która od 1982 roku kształci i wychowuje strażaków Państwowej Straży Pożarnej, funkcjonariuszy innych służb i straży oraz osoby cywilne w zakresie bezpieczeństwa powszechnego i ochrony ludności. Do zadań Uczelni, jako jednostki organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej, należy uczestniczenie w akcjach ratowniczych w czasie pożarów, klęsk żywiołowych lub likwidacji miejscowych zagrożeń, a także wykonywanie innych zadań określonych ustawą o PSP.
Misją Szkoły Głównej Służby Pożarniczej jest kreowanie wiedzy, jej rozpowszechnianie i wykorzystanie poprzez kształcenie kadry oficerskiej w zakresie: oceny stanu zagrożeń cywilizacyjnych i naturalnych, ochrony życia, zdrowia oraz mienia. W swojej działalności SGSP kieruje się zasadami rzetelności w dążeniu do prawdy, szacunku i życzliwości w stosunku do pracowników i studentów bez względu na różnice poglądów, przestrzegając zasady transparentności procedur i wzajemnego zaufania.
Kierunki/Specjalizacje: 21
Opinie: 26
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie jest najstarszą uczelnią ekonomiczną w kraju. Aktywność badawcza Uczelni kierowana jest w ramach dociekań statutowych, analiz lokalnych, grantów, ekspertyz, a także we kooperacji międzynarodowej. SGH urzeczywistnia swe cele, utrzymując więzi z krajowymi oraz zagranicznymi instytucjami oraz organizacjami naukowymi, społecznymi oraz gospodarczymi, jak również uczestnicząc w konstruowaniu europejskiej przestrzeni szkolnictwa wyższego. W nauczaniu i wychowywaniu Szkoła zmierza do przekazywania najnowszej wiedzy, umiejętności porządnej pracy oraz odpowiedzialności wobec społeczeństwa, zaś w badaniach naukowych kieruje się szacunkiem dla prawdy i pożytkiem publicznym.
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie naucza oraz prowadzi badania w aspekcie ekonomii oraz nauk o zarządzaniu, korzystając z dorobku innych nauk społecznych. Plonem badań naukowych jest rok rocznie ponad półtora tysiąca opracowań, publikowanych poprzez pracowników SGH w formie książek, monografii, skryptów, podręczników, artykułów oraz komunikatów naukowych.
Wydziały/Kierunki: 15
Opinie: 13
Wydział Nauk o Zdrowiu jest jednym z pięciu wydziałów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, powstałym w 2000 roku. Celem kształcenia na wydziale jest przygotowanie wysoko wykwalifikowanych kadr medycznych w takich zawodach, jak pielęgniarstwo, położnictwo, dietetyka, zdrowie publiczne i ratownictwo medyczne. Studia realizowane są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Dostępne są studia pierwszego i drugiego stopnia, a także jednolite studia magisterskie. W ofercie wydziału znajduje się również wiele szkoleń i dodatkowych kursów pozwalających na podwyższanie kwalifikacji. Studenci Wydziału Nauk o Zdrowiu mają do dyspozycji nowoczesną, świetnie wyposażoną bazę dydaktyczną i pracownie na światowym poziomie.
Kształcą się pod okiem wykwalifikowanych wykładowców akademickich, a także ekspertów – praktyków z poszczególnych branż. Nauka odbywa się z dużym naciskiem na kształcenie praktycznych umiejętności, dzięki czemu absolwenci wydziału są doskonale przygotowani do pracy w wybranym zawodzie.
Kierunki/Specjalizacje: 3
Opinie: 10
Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska PW jest kontynuacją Wydziału Inżynierii Sanitarnej i Wodnej, który powstał w 1961 roku. Wieloletnia tradycja akademicka, wysokie standardy nauczania oraz doskonała baza dydaktyczna sprawiają, że wydział cieszy się ogromnym zainteresowaniem studentów, a także posiada renomę w środowisku naukowym. Na wydziale realizowane są takie kierunki studiów, jak inżynieria środowiska, ochrona środowiska oraz biotechnologia. Dostępne jest kształcenie pierwszego i drugiego stopnia, a także studia doktoranckie. Poza działalnością edukacyjną, jednostka prowadzi również działalność badawczą, usługową oraz szkoleniowo-edukacyjną.
Studenci Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska kształcą się pod okiem wykwalifikowanej kadry naukowej i specjalistów z poszczególnych branż. W trakcie nauki nacisk kładzie się na zdobywanie praktycznych umiejętności i kwalifikacji inżynierskich. Absolwenci wydziału są świetnie przygotowani w wybranych przez siebie specjalizacjach.
Wydziały/Kierunki: 13
Kierunki/Specjalizacje: 38
Opinie: 13
Akademia Pedagogiki Specjalnej to uczelnia z wieloletnią tradycją w kształceniu kadr pedagogicznych. Jej historia sięga 1922 roku, gdy powstała szkoła mająca kształcić nauczycieli do pracy z osobami z niepełnosprawnością. Obecnie jest to jedna z najlepszych i najbardziej znanych uczelni pedagogicznych w kraju. Kształci na kierunkach pedagogika, pedagogika specjalna, a także na innych kierunkach związanych z naukami społecznymi. W ofercie edukacyjnej uczelni znajdują się studia licencjackie, uzupełniające magisterskie i jednolite magisterskie, a także studia doktoranckie. Jest również spory wybór studiów podyplomowych, które przeznaczone są dla absolwentów studiów wyższych.
Obecnie na Akademii Pedagogiki Specjalnej na wszystkich kierunkach i rodzajach studiów kształci się ponad 5 tysięcy studentów. Mają zapewnione świetne warunki dydaktyczne, dobrze wyposażone pracownie, a także wykwalifikowaną kadrę naukową. Poza działalnością edukacyjną, uczelnia prowadzi również prace badawcze, realizuje atrakcyjne projekty, współpracuje z innymi uczelniami, instytucjami i ośrodkami badawczymi.
Wydziały/Kierunki: 40
Kierunki/Specjalizacje: 11
Opinie: 27
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego jest publiczną szkołą wyższą, jednym z największych i najstarszych uniwersytetów przyrodniczych w Polsce. Jego historia miała początki w 1816 roku, gdy powstał Uniwersytet Agronomiczny. Uczelnia kształci na kierunkach związanych z rolnictwem, ogrodnictwem, żywieniem człowieka, weterynarią, a także w naukach społecznych. Kształcenie jest realizowane w formie studiów pierwszego i drugiego stopnia i jednolitych studiów magisterskich. Dostępne są również studia doktoranckie, a także spora oferta kształcenia podyplomowego. Uczelnia prowadzi nie tylko działalność dydaktyczną, ale również badawczą.
Studenci mogą uczestniczyć w badaniach naukowych, dodatkowych projektach, a także w wymianie międzyuczelnianej. Studia są realizowane w rozbudowanej, świetnie wyposażonej bazie dydaktycznej. W programie nauczania na wszystkich kierunkach duży nacisk kładzie się na naukę praktycznych umiejętności, co sprawia, że absolwenci SGGW są świetnymi specjalistami w swoich dziedzinach.
Kierunki/Specjalizacje: 12
Opinie: 17
Akademia Sztuki Wojennej to uczelnia z ogromną tradycją. Jej początki sięgają XVIII wieku i Szkoły Rycerskiej. Pod obecną nazwą funkcjonuje od 2016 roku, kształci zarówno kadry wojskowe, jak i studentów cywilnych. W strukturze organizacyjnej uczelni znajdują się trzy wydziały: Wydział Bezpieczeństwa Narodowego, Wydział Zarządzania i Dowodzenia oraz Wydział Wojskowy. Uczelnia prowadzi studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie, a także studia doktoranckie. Uczelnia kształci około 5 tysięcy studentów cywilnych oraz 3,5 tysiąca słuchaczy wojskowych. Oprócz działalności dydaktycznej, prowadzi również szereg badań i projektów dostarczających nowoczesne rozwiązania różnym służbom państwowym.
Studenci Akademii Sztuki Wojennej mają do dyspozycji rozbudowaną bazę dydaktyczną, nowoczesne, świetnie wyposażone pracownie, a także kadrę najlepszych wykładowców akademickich. Oprócz nauki na wybranym kierunku mogą realizować swoje zainteresowania i pasje na licznych zajęciach dodatkowych organizowanych przez uczelnię oraz organizacje studenckie.
Wydziały/Kierunki: 4
Opinie: 11
Wydział Prawa i Administracji jest najstarszym wydziałem Uniwersytetu Warszawskiego. Jednostka ma opinię renomowanej, spełniającej najwyższe standardy akademickie. Wydział był wielokrotnie nagradzany za jakość nauczania i zajmuje wysokie miejsca w rankingach edukacyjnych. Oferuje kształcenia na kierunkach prawo, administracja oraz inne kierunki związane z naukami prawnymi oraz finansami. Dostępne są studia pierwszego i drugiego stopnia, a także jednolite studia magisterskie. W ofercie znajduje się również wiele kierunków studiów podyplomowych, które pozwalają na uzupełnienie wykształcenia.
Studia realizowane są z naciskiem na naukę praktycznych umiejętności. Zajęcia praktyczne odbywają się w formie konsultacji w niewielkich grupach. Studenci uczą się pod okiem doświadczonych wykładowców, wybitnych ekspertów z różnych dziedzin prawa i nie tylko. Dużym atutem uczelni jest świetnie rozwinięta infrastruktura i baza dydaktyczna, nowocześnie wyposażone pracownie oraz kampus uczelniany.
Kierunki/Specjalizacje: 7
Opinie: 6
Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie jest wyższą szkołą państwową, którego tradycja sięga końca lat 20. XX wieku. Warszawski AWF to definicja rozbudowanej infrastruktury z przestronnymi salami, nowoczesnymi laboratoriami, halami sportowymi czy pawilonami sportów walki. Uczelnia posiada 3 wydziały: Rehabilitacji, Wychowania Fizycznego oraz Wychowania Fizycznego i Zdrowia w Białej Podlaskiej.
Można na nich podjąć następujące kierunki studiów I, II stopnia oraz jednolitych: Fizjoterapia, Turystyka i rekreacja, Wychowanie fizyczne, Sport, Pielęgniarstwo, Terapia zajęciowa oraz Kosmetologia (WWFiS w Białej Podlaskiej). Absolwentami Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego są uznani trenerzy sportowi, instruktorzy oraz prawdziwe talenty świata sportu.