Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Akademia Pedagogiki Specjalnej (APS) im. Marii Grzegorzewskiej. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Ewa
  Pedagogika

  Ogólnie największy plus uczelni to atmosfera. Wykładowcy oraz studenci są bardzo w porządku i sprawia to, że chętniej przychodzi się na zajęcia. Na minus zasługuje jednak tragiczna organizacja. Bardzo często plany zajęć posiadają błędy i niekiedy trudno się połapać w tym, gdzie się udać. Sam poziom nauczania jest moim zdaniem poprawy. Większość przedmiotów jest bardzo dobrze wytłumaczona i można w efekcie łatwiej poradzić sobie z ich zaliczeniem. Dla chętnych dostępnych jest również całkiem sporo różnych zajęć dodatkowych.

  02-02-2024
 • Julek
  Psychologia

  Nauki jest oczywiście więcej niż w liceum, ale nie należy się obawiać. Wszystkiego można dowiedzieć się na zajęciach i potem samodzielnie jedynie utrwalić sobie pozyskane informacje. Dzięki temu nawet przygotowanie się do sesji nie będzie stanowiło wyzwania i przebiegnie bardzo sprawnie. Wykładowcy widać, ze podchodzą bardzo profesjonalnie do swojej pracy i koncentrują się na tym, aby w maksymalnie przystępnej formie przekazać całą wiedzę dla studentów. Atmosfera na uczelni jest przyjemna i wielu studentów bardzo chętnie się wspiera nawzajem.

  05-01-2024
 • Aleksandra
  Pedagogika

  Hej, pamiętam jak sama szukałam opinii na temat tej uczelni. Studiuję na niej od października 2021 roku na kierunku pedagogika specjalna i jestem bardzo zadowolona z mojego wyboru. Poznałam świetnych ludzi, wykładowcy są świetni, a atmosfera na prawdę bardzo przyjazna. Jedyny minus to organizacja, nie zawsze lecz w moim przypadku na początku było ciężko jeśli chodzi o plan. potem się to poprawiło i idzie w na prawdę świetnym kierunku. Jeśli zależy Ci na miłej atmosferze i zdobyciu profesjonalnej wiedzy to jest to z pewnością dobry wybór. Polecało mi ją wiele osób, które osobiście uważały, że APS to jedna z najlepszych ( jak nie najlepsza ) uczelnia pedagogiczna w Polsce. Nie żałuję wyboru i szczerze polecam APS każdemu kto chce rozwinąć skrzydła w tych dziedzinach nauki !

  08-02-2022
 • Paweł
  Socjologia

  Akademia to fajna uczelnia. Przyjazna studentom, dająca możliwość rozwoju. Mała liczba studentów sprzyja fajnym kontaktom z nauczycielami akademickimi - nie byliśmy anonimowi, każdy wykładowca znał nas z imienia i nazwiska. To na prawdę pozytywnie wpływa na percepcję całego toku studiów. Co do pracy po tej uczelni (i socjologi) - niewielu z nas pracuje w zawodzie (ale też niewielu z nas chciało iść tą ścieżką). Ci, którzy chcieli - dobrze sobie poradzili.

  07-01-2021
 • Ronia
  Pedagogika specjalna rehabilitacja w dorosłości z terapią zajęciową

  Studiuję pedagogikę specjalną od października tego roku i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Wszyscy wykładowcy to ludzie z pasją, którzy potrafią przekazać wiedzę. Prężnie działają koła zainteresowań i samorząd studencki. Wszyscy studenci są fantastyczni. Na uczelni panuje rodzinna atmosfera. Gdybym miała jeszcze raz podjąć decyzję dotyczącą wyboru uczelni to bez wahania wybrałabym raz jeszcze APS. Z czystym sumieniem polecam ją każdemu, kto jest zainteresowany studiowaniem na tej uczelni.

  08-12-2020
 • Aga
  Analizy i doradztwo w biznesie

  Dzień dobry, oczywiście chętnie napiszę opinię na temat uczelni którą skończyłam, ale wydaje mi się, że opinia może być zupełnie inna w zależności od osoby, która ją udziela, z uwagi na ukończony kierunek, więc poproszę o tym pamiętać :D . Jestem przekonana, że uczelnia jest bardzo dobra i kształci specjalistów z obszaru pedagogiki specjalnej. Dla osób zatem, które chcą się kształcić w obszarze pedagogiki specjalnej zdecydowanie polecam, Ja jednak ukończyłam studia o kierunku doradztwo zawodowe, które również oceniam pozytywnie, ale nie były aż tak wyspecjalizowane. Powstał też szereg nowych kierunków, tj. psychologia. Gdy ja studiowałam takiego kierunku nie było. Trudno mi zatem ocenić poziom całego kształcenia. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam. Pozdrawiam

  19-10-2020
 • Krzysztof
  Resocjalizacja

  Na Akademii Pedagogiki Specjalnej studiowałem kilka lat temu, ale myślę, że jedno się nie zmieniło - właściwy dobór wykładowców, ludzi z pasją i doświadczeniem zawodowym. Uczelnia przygotowuje studentów do praktycznego wykonywania wybranego zawodu. Oferuje praktyki, kontakt z przyszłymi miejscami pracy oraz z żywymi ludźmi, którymi w przyszłości student będzie się zajmował. Człowiek może się przekonać czy wybrany przez niego kierunek jest tym, co w praktyce przyniesie mu realizację jego planów i spełnienie zawodowe. Ja, co prawda, wykonuje inny zawód, ale wybór drogi biznesowej był efektem mojej świadomej decyzji, wiele lat temu.

  14-09-2020
 • Ala
  Pedagogika opiekuńcza

  APS jest zdecydowanie lepszą uczelnią pedagogiczną niż UW czy UKSW. Mają znacznie dłuższą historię, a także ich papier jako pedagoga jest bardzo mile widziany przez pracodawców.

  06-05-2020
 • Klaudia
  Resocjalizacja z profilaktyką społeczną

  polecam bardzo :-) wszystko zależy od tego co chcecie robić w życiu :-) ja studiuję pedagogike specjalną na specjalności edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną i autyzmem . Jest dużo kierunków do wyboru edukacja wczesnoszkolna daje więcej możliwości ;-) edukacje artystyczną można sobie zrobić jako dodatkowe uprawnienie, np jako dodatkową magisterkę na specjalności arteterapia.A wykładowcy są ludzcy Są wyjątki jak zawsze ale nie ma się czym przejmować:) Tak jest wszędzie, ważne że te wyjątki są rzadkie ;-) Za to można spotkać słąwne osoby,które tu wykładają. Lokalizacja tez spoko blisko Zachodniego co daje szybvki dojazd z każdego punktu wawy i podmiejskim pociagami też. DO ntego blsiko park i Blue City ;-) jest gdzie wyjśc po uczelni

  06-05-2020
 • Weronika
  Pedagogika

  uważam, że APS to dobra uczelnia z wieloletnią tradycją, która kształci znakomitych pedagogów. Od niedawna poszerzyła swoją działalność o inne kierunki takie jak chociażby zarządzanie zasobami ludzkimi czy kierunki związane z mediami, jednak w mojej opinii to jednak kierunki ściśle powiązane z pedagogiką - szczególnie specjalną stanowią najlepszą wizytówkę tej uczelni. Przy odrobinie dobrych chęci znalezienie zadowalajacej pracy po ukończeniu tej uczelni jest jak najbardziej realne. Ja okres swoich studiów wspominam bardzo miło. Pozdrawiam.

  10-02-2020
 • Agnieszka
  Pedagogika specjalna terapia pedagogiczna

  Hej. Studiuję zaocznie i wiadomo, że kiedy zbliża się sesja, to jest co robić. Ogólnie nie narzekam, raczej należę do tych mało jęczących. Wybrałam pedagogikę specjalną, specjalność terapia pedagogiczna. To uzupełniające studia Są wykładowcy, u których egzamin to formalność i jeszcze nie zaczniesz pisać, a już ktoś ma odpowiedzi. Ale są też tacy, u których musisz wkuc wszystko na blachę. Generalnie wszyscy do dogadania. Największy plus to lokalizacja jak dla mnie blisko dworca. Punkty ECTS średnio na jeża niekiedy trzeba się namęczyć, żeby skompletować wymagane. Najgorzej jest przy zapisach na dodatkowe wykłady. U najelpesych wykładowców cięzko jest się załapać

  12-06-2018
 • M
  Pedagogika resocjalizacja z socjoterapią

  Szczerze mówiąc, kiedyś mi się bardziej podobała, kiedy zaczynałam. Ja studiuję pedagogikę specjalną, na licencjacie specjalność profilaktyka społeczna z resocjalizacją. Tylko to jest specjalność nienauczycielska wiec warto jednak wybrać pedagogikę resocjalizacyjna, bo ma się wtedy moduł pedagogiczny, jest z nim więcej możliwości. Jak później szlam na studia magisterskie to był problem, bo mogłam wybrać tylko jedna specjalność: resocjalizację z profilaktyką społeczna. Nie mogłam iść na inne, bo nie miałam modułu pedagogicznego, a wszystkie inne specjalności tego wymagały. Nie wiem jak jest na innych uczelniach, ale tutaj jesteśmy trochę zawaleni przedmiotami takimi ogólnymi dla kierunku, jest ich naprawdę bardzo dużo a szczerze wątpię, że przydadzą nam się w pracy. Zreszta połowy z nich już nie pamietam. Niestety jest taki system, że przez naprawdę spora cześć studiów ma się bardzo dużo wykładów i mało ćwiczeń. Ja pamietam dużo informacji z ćwiczeń, natomiast wykłady jakoś nie zapadły mi w pamięci.Teraz jest tez spory problem z promotorami, wiem od znajomej, która jest na surdopedagogice, że jak wybierała promotora to nie było nikogo z jej specjalności. Musiała wybrać kogoś kto nie był związany z surdopedagogiką.  Ale ogólnie polecam uczlenie nie miałam jakis wielkich problemów podczas studiów

  11-06-2018
 • MARTYYNA
  Socjologia

  Dzień dobry , Studiowało mi się bardzo dobrze, uczelnia organizuje praktyki co jest dużym plusem :) Wykładowcy mają dobre podejście do studentów, większość zajęć była ciekawie prowadzona. Ciężko jest mi stwierdzić jakie są szanse znalezienia pracy po kierunku, ponieważ sama pod koniec studiowania zdecydowałam się "na własną rękę" rozpocząć praktyki :) Pozdrawiam serdecznie

  06-06-2018
 • Aneta
  Zarządzanie zasobami ludzkimi

  Witam, Skończyłam tą uczelnię jakiś czas temu...Trudno jednoznacznie powiedzieć czy ma wpływ uczelnia na znalezienie pracy.... Perspektywa znalezienia pracy w moim przekonaniu nie jest uzależniona tylko od ukończonej uczelni, czy kierunku studiów. Przede wszystkim jeżeli ktoś planuje np. prace w środowisku HR, to studia na kierunku typu pedagogika, psychologia, zarządzanie zasobami ludzkimi, będa duzym plusem. Ale w codziennej pracy spotykam wielu świetnych rekruterów, którzy ukończyli np. zarządzanie, czy finanse. Uczelnia jest super, ale teraz dla różnorodności z pewnością wybiorę sie na studia podyplomowe na SGH, czy Koźmiński. W mojej grupie zajęciowej niestety było sporo studentów, którzy chcieli "skonczyc studia" i nie wiązali przyszłosci z zawodem, ale taka sama sytuację miała moja koleżanka na psychologii - UW.

  25-05-2018