Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Galeria mazowieckie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Akademia Sztuki Wojennej (ASzWoj) w Warszawie. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Mateusz
  Bezpieczeństwo wewnętrzne

  Względem liceum największym zaskoczeniem jest plan zajęć, który sprawia, że niekiedy trzeba pozostać na uczelni do późnych godzin wieczornych. Jeżeli chodzi o sam zakres wymagań to jest bardzo różnie. Niektórzy wykładowcy dają więcej luzu, a inni są bardzo wymagający. W moim przypadku każda sesja to było wiele dni spędzonych jedynie na nauce. Odpowiednio się przykładając można jednak bez większego problemu ukończyć studia i cieszyć się wykształceniem wyższym. Sam kierunek pozwala przy tym zdobyć szeroką wiedzę z różnych obszarów i umożliwia dość łatwe znalezienie pracy.

  21-02-2024
 • irek
  Prawo

  Zajęcia w większości są na bardzo wysokim poziomie. Wykładowcy widać, że profesjonalnie podchodzą do swoich zadań i dążą do tego, aby przekazać studentom jak najwięcej wartościowej wiedzy. Już od samego początku studiów czuć, że to prawo i że wiele osób jest bardzo ambitnych i zdolnych. Mimo tego atmosfera na uczelni pozostaje dobra i można liczyć na wsparcie innych osób. Mimo wysokiego poziomu i konieczności przyłożenia się do nauki mogę polecić studia prawnicze na tej uczelni.

  23-01-2024
 • Zainteresowany
  Administracja

  Czy ktoś może podzielić się opinią nt. prawa? Najlepiej osoby po I czy II roku. Myślę nad podjęciem zaocznych studiów tutaj, które łączone by były z innym kierunkiem - czy ktoś tak robił? Jak wrażenia/opinie? Czy da się bez problemu przez to przejść? Z góry dziękuję za odpowiedzi i przepraszam za rozwlekanie tematu, ale muszę zmieścić się w minimalnej liczbie znaków.

  02-09-2023
 • Bartosz M
  Prawo

  Jestem studentem prawa w Warszwie. Super uczelnia. Mama jest ze mnie dumna, że studiuje prawo w Warszawie. Niesamowicie sie cieszę, że moge studiować prawo w Warszawie w dodatku na aszwoju - czyli na najlepszej uczelni wojskowo - cywilnej w całej Polsce i Europie. Na pewno każdemu polecę możliwość wzięcia udziału w legii akademyckiej - mimo wielu przeciwności zdrowotnych podeszli do mnie z szacunkiem i pomogli mi osiągnąć założony cel a w przyszłości moje marzenie - stanie się generałem Armii Wojska Polskiego. Zajęcia są bardzo ciekawe i podoba mi się sposób ich prowadzenia, jest jednak jeden mankament - kiszona kapusta.

  22-12-2022
 • Luiza
  Logistyka

  Studiuję Logistykę i jestem dopiero na I roku, ale mogę śmiało powiedzieć, że uczelnia super, świetna współpraca z samorządem oraz bardzo wyrozumiali wykładowcy (oczywiście niestety są też wyjątki, ale bez problemu można sobie z tym zaradzić). Na pewno nie jest tu najwyższy poziom, jednak nie ma nudy, ciągle trzeba coś robić. Super wykładowca i ćwiczeniowiec od matmy- dr Pelc, złoty człowiek, nikt tak jak on wam matmy nie wytłumaczy, oraz dr Pawlos- bardzo zrozumiale opisuje tematy, które są dla nas trudne. Jest jeszcze świetna dr Niewęgłowska. Polecam ten kierunek, bo jest ciekawy i przyszłościowy, a dzięki tej kadrze pokochasz logistykę

  04-02-2022
 • MichaŁ
  Bezpieczeństwo wewnętrzne

  Czesc wszystkim ! moje odczucia wobec uczelni sa bardzo dobre . Mila atmosfera jak i mili wykladowcy . Zalezy ,czy chcesz isc na dzienne ,czy zaoczne ,bo ja studiuje zaocznie i mi sie bardzo podoba , a slyszalem ,ze dziennie tez nie narzekali . Polecam szczerze ta uczelnie ,a wybir nalerzy do Ciebie:) Jestem obecnie na czwartym roku i jestem bardzo zadowolona z uczelni. Wykłady i ćwiczenia z wykładowcami, którzy są profesjonalistami w swoim fachu, na pierwszym roku miałam takie przedmioty jak prawo karne, kryminalistyka, kryminologia, socjologia, psychologia, wszystko odnośnie zagrożeń, odnośnie terroryzmu, bezpieczeństwa w naszym kraju i poza nim itp. A jeżeli chodzi o zajęcia praktyczne to wyszkolenie strzeleckie, sztuki walki, boks, zajęcia z bronią, taktyki i techniki interwencji. I to właśnie zajęcia praktyczne według mnie są kluczem sukcesu tej uczelni bo wszystko jest wspaniale prowadzone, uczy i przygotowuje do pracy w służbach. Oprócz tego są tez obowiązkowe wyjazdy na trzydniowe szkolenia/obozy, zazwyczaj do Zawoi, gdzie również jest konkretna dawka wiedzy i pozostają wspaniałe wspomnienia ;)

  06-11-2019
 • Adam
  Bezpieczeństwo wewnętrzne

  Cześć, ja studiuję dopiero pierwszy rok bezpieczeństwo wewnętrzne to jest na wydziale bezpieczeństwa narodowego. Polecam tylko jeśli ktoś interseuje się bespieczęństwem albo wojskowośćią, bo tak to nie za bardzo, zanudzicie się tam ;-) Tylko dla naprawdę mających na tym punkcie hopla. CO prawda jak was za bardzo to nie interseuje to też dacie razdę, bo na wbn'ie za ciężko to nie jest no i ogólnie też nie ma jakiegoś mocnego ciśnienia na iceny i zdawanie. CO nie znaczy ,że już w ogólnie nie trezba nic robić ;-) ZA to sporo można robić po za nauką oprócz spotykania ze znajomymi;-) Są programy jak erasmus, rkoła naukowe, imprezy, seminaria i jakieś spotkania , więc znajdzie się  co robić do każdego.Jesli chodzi o wykłądowców to ja nie trafiłem najakiegoś cięzkiego , oogólniw są ok, nie mają jakiegoś ciśnienia na sowją osobę i ,że tylko jego przedmiot jest najwazniejszy. Da się zawsze dogadać, nawet jak nie chodzisz na zajęcia a wykażesz trochę chęci to pojdą ci na rękę z zaliczeniem. Zależy jaki przedmiot ijaki wykładowca.  Miejscówka uczelni całkiem spoko, na pewno w lecie fajnie jest w lesie ;-) trochę mam daleko co prawda, bo mieszkam niedaleko bemowa, ale oglnie polecam

  16-10-2019
 • Sylwia
  Bezpieczeństwo wewnętrzne

  studiuję na AszWoj i jestem na ostatnim roku licencjatu. Studiuję zaocznie, więc tylko pod tym względem mogę wypowiedzieć się na temat uczelni :-) Zjazdy nie są jakieś strasznie wyczerpujące. Ogólnie że swojej strony polecam uczelnię. Wykładowcy naprawdę są wykwalifikowani i wymagający. Jeśli chcesz coś wynieść że studiów to myślę że to dobra  opcja ;-) 

  10-10-2019
 • Aleksandra
  Bezpieczeństwo wewnętrzne

  Ja studiuje bezpieczeństwo wewnętrzne specjalizację bezpieczeństwo powszechne.  Zajęcia są ciekawe a są też takie przedmioty, które trzeba odbębnić. AszWoj chyba nie jest tu wyjątkiem wśród uczelni w naszym kraju ;-) Aby mieć dobre oceny trzeba się uczyć udzielać na zajęciach, merytorycznie.Zajęcia są tak ułożone że ja na spokojnie pracowałam i nie miałam problemów z nauką. Osoby, które chcą się uczyć i coś wynieść z zajęci znajdą coś dla siebie. A osoby które przyszły dla papierka to albo odpadają w pierwszym semestrze albo jakoś udaje im się przebrnąć.Dodatkowo jak jest jakiś problem ze zrozumieniem to wykładowcy lub cwiczeniowcy pomogą, Jedyny minus jest taki że to Rembertów jest daleko,ale za to ładne widoki za oknem.

  15-05-2019
 • Adam
  Bezpieczeństwo wewnętrzne

  Generalnie uczelnia nie jest zła,  jak na każdych studiach trzeba się uczyć by zaliczać egzaminy i znosić specyfikę niektórych wykładowców (byli żołnierze lub obecni pracownicy służb mundurowych),  ja studiuje Bezpieczeństwo wewnętrzne,  kierunek ciekawy i ukierunkowany na zarządzanie,  administrację czy prawo związane z pojęciem bezpieczeństwa obywatelskiego.  Od przyszłego roku planuje kontynuować studia albo na Aszwoj (logistyka lub obronność) albo na WAT (logistyka,  inżyniera bezpieczeństwa),  jeszcze nie podjąłem decyzji. Przy wyborze studiów trzeba się kierować  przede wszystkim tym czym się interesujesz i jaki program studiów najbardziej odpowiada,  Aszwoj jest dobra uczelnia dla mnie jako osoby która chce być żołnierzem zawodowym. Jak na razie to nie przypadło mi do gustu parę przedmiotów np myśli polityczne i logika ale za to gry strategiczne czy organizacja sił zbrojnych są super.

  08-04-2019
 • Jakub
  Bezpieczeństwo wewnętrzne

  Bardzo dużo zależy od tego na jaki kierunek chce się iść. Ja jestem na bezpieczeństwie wewnętrznym. Jest to kierunek trochę inny, z racji że jest nastawiony głównie na późniejszą pracę w służbach. Jeśli ktoś myśli o WZiD to dużo nie pomogę. Nie miałem styczności z ludźmi studiującymi na tym wydziale, ale wydaje mi się, że tamtejsze kierunki są bardziej ogólne i dają więcej możliwości w późniejszym życiu. Jeżeli chodzi o tryb studiowania, ja jestem na studiach zaocznych i osoby prowadzące ćwiczenia rozumieją, że ludzie którzy studiują weekendowo, mają pracę i nie zawsze mogą przyjść. Większość wykładów jest prowadzonych przez ciekawe osoby ze sporą wiedzą. W dziekanacie panie są bardzo pomocne. Sam miałem ostatnio problemy z praktykami, ale właśnie dzięki pani z dziekanatu udało mi się je odbyć w późniejszym terminie i nie musiałem powtarzać roku. Większość wykładów jest prowadzonych przez ciekawe osoby ze sporą wiedzą. W dziekanacie panie są bardzo pomocne. Sam miałem ostatnio problemy z praktykami, ale właśnie dzięki pani z dziekanatu udało mi się je odbyć w późniejszym terminie i nie musiałem powtarzać roku. Większość tego co napisałem tyczy się wydziału bezpieczeństwa narodowego i studiów zaocznych, a jak jest na WZiD czy na studiach dziennych to ktoś inny niech napisze.  Nie znajdzie się lepszej uczelni w Warszawie jesli chce się pracowac w służbie.

  13-02-2018
 • Maciej
  Bezpieczeństwo wewnętrzne

  Studiuję nadal na tej uczelni, moja dziewczyna tu tez licencjat robiła. Ogólnie- uczelnia Power Point'a. Jeśli chcesz dostać się do służb mundurowych zacznij po maturze A najlepiej to mieć plecak czyli znajomości. Ogólnie dużo wiedzy tam nie zaczerpniesz, na ćwiczeniach głównie tylko swoje robione w domu prezentacje przedstawiasz.Ogólnie fajna nazwa kiedyś była A teraz to już nawet to nie. Od zeszłego roku kadra się zmieniła. Mój brat cioteczny jest odemnie rok młodszy i zaczął studia w zeszłym roku, do teraz z 270 osób zostało tylko 43.Aszwoj dostał dofinansowanie w z MON i zaczął wymagać niemożliwego ;-) Ogólnie wykładowcy i ćwiczeniowcy są przyjaźnie nastawieni zawsze służą radą i pomocą 

  09-02-2018
 • kacper
  Bezpieczeństwo wewnętrzne

  Został mi ostatni semestr na Akademi. Studiuje Bezpieczeństwo wewnętrzne.Nie jest ciężko, Ale trochę upierdliwe bo zajęcia są co tydzień. Ogólnie to ta szkoła nie jest zbyt wymagająca , przynajmniej na tym kierunku. Z wykładowcami różnie, jedni kontaktowi i da się wszystko załatwić, a inni niestety nie pogadasz ;-) Przydatny kierunek jeśli chcesz iśc do jakiś służb typu policja czy staż graniczna. Tylko kto się tam  dostaje ;-)

  09-02-2018
 • Patryk
  Bezpieczeństwo wewnętrzne

  studiuję bezpieczeństwo wewnętrzne na na wydziale bezpieczeństwa narodowego no i jeśli ktoś chce studiować jakiś kierunek związany z bezpieczeństwem, wojskowością to raczej polecam. Na wbn'ie ciężko nie jest no i ogólnie też trochę się dzieje poza nauką, erasmus, różne imprezy zbiórki, koła naukowe także jest co robić. Wszystko zależy jaki przedmiot, jaki wykładowca. Ja akurat w większości trafiałem na takich z którymi było w miarę spoko. Dogadać zawsze się można było. Okolica też wporządku :-) Ładne widoki.

  01-02-2018
 • Karol
  Bezpieczeństwo narodowe

  Studiuje nadal na magisterce jestem, Ogólnie jest okej zależy jaki wydział i jaki kierunek na AsZWoj się wybierze. Ja studiuje na bezpieczeństwie narodowym jest okej, nie jakos specjalnie trudno. Na pierwszym roku najwiecej odpada. Na wydziale wwoj są typowo wojskowe przedmioty. Na ASzWoj jest tez Legia akademicka koło naukowe strzelca

  01-02-2018
 • Dominika
  Bezpieczeństwo wewnętrzne

  studiuję na Aszwoj'u jestem na 3 roku, kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne. Jak to na każdej uczelni, są dobre i złe strony. Moje wrażenia są jak najbardziej pozytywne, lubię tą uczelnię. Co prawda nie mogę z inną porównać, bo tylko tu studiuję ale najważniejsze, że nie z płaczem, a z uśmiechem idę na zajęcia. Mamy też program Erasmus+, gdzie jest szansa zrobienia praktyk za granicą, jak i studia. Ja korzystałam z tej pierwszej opcji. Uczelnia się rozwija, jest wiele zajęć dodatkowych.Jeżeli chodzi o złe strony to nie zawsze jest się sprawiedliwie ocenianym, ale to już kwestie poszczególnych wykładowców, czy ćwiczeniowców. Czasami zdarzają się komplikacje ale tak jak wspomniałam uczelnia się rozwija i ja osobiście jestem zadowolona do tego stopnia, że zostaję na magisterkę.

  31-01-2018
 • Anna
  Bezpieczeństwo narodowe

  jeśli chodzi o uczelnię to bardzo mi się podoba. Najważniejszy jest jednak wybór kierunku i to co chcesz robić w życiu, bo jak potrzebujesz tylko papieską to nie polecam akademii. Ale jeżeli wiążesz przyszłość z różnymi służbami, czy logistyką to jak najbardziej na TAK. ASzWoj jako uczelnia ma wiele możliwości w tej tematyce, koła naukowe, dedykowane zajęcia sportowe, programy wymiany zagranicznej, staże w dużych firmach i służbach, można też zrobić certyfikat natowski j. angielskiego . Wszystko zależy od podejscia. Studiuję bezpieczeństwo narodowe, i na początku Jak się będziesz uczyć to na pewno nie będzie problemu jest dość ciężko ale pierwsze trzy lata studiów jest najgorsze, na drugim roku już jest lepiej XD Jak się ktoś bedzie uczyć to na pewno nie będzie problemu Typowo technicznych przedmiotów to nie ma, chyba że na obronności, ale prężnie działa u nas organizacja ,,Strzelec,, gdzie możesz zrobić możne kursy, lub mamy też legię akademicką. U mnie na roku największy przesiew zrobiła filozofia, i metodologia

  31-01-2018
 • Martyna
  Bezpieczeństwo wewnętrzne

  NA ASW studiuję 4 rok.To jest kierunek humanistyczny, Więc zero ścisłych przedmiotów. Najbardziej dobijajaca byla socjologia. A tak to nauka o ustrojach politycznych, troche wosu i historii.Z wykładowcami dało się dogadać, nie miałam najmniejszego problemu.Nie było sesji której bym nie zaliczyła w 1 terminie. Przykładać się trzeba ale też bez przesady. Nie wiem jak na innych kierunkach na ASW, ale moje panie z dziekanatów były mało pomocne w ogarnianiu spraw.

  31-01-2018
 • Bartosz
  Logistyka

  Obecnie jestem na studiach magisterskich na logistyce i poziom jest wysoki. W porównaniu z licencjatem bardzo wysoki.

  18-10-2017
 • Paweł
  Bezpieczeństwo narodowe

  Bardzo dużo było wykładowców z ogromną wiedzą i pasją którzy byli zaangażowani w to co robią. Z wieloma można utrzymywać kontakt nawet po studiach. Dodatkowo zmiany na uczelni otworzyły możliwości dla cywilnych wykładowców co oceniam na plus. W moim mniemaniu bardziej znają rynek i są w stanie więcej pożytecznego nauczyć. Kampus oceniam na ogromny plus, miejsce jest bardzo ładne, można odetchnąć z ulgą a nawet prowadzić zajęcia na łonie natury. Byłem również świadkiem wielu remontów i zmian w wyposażeniu pracowni- zdecydowanie uczelnia się rozwija i wszystkim ułatwia pracę.

  12-10-2017